Süleloom

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Süleloom

PostitusPostitas merczy (Teema autor) » 10. juuni 2005, 10:36

Minu Kips on täielik süleloom :D
Millegipärast meeldib talle õudsalt süles olla. ja kui veel pai ka tehakse on õnn täielik :D Isegi sülle küsimise on ära õppinud. 8)
ja millegipärast ei saa ma aru inimestest, kes ütlevad, et kilp on tundetu ja ei reageeri kutsumisele. Minu kilp reageerib küll minu häälele. Kui koju tulen ja tema muidu maganud on, siis mu hääle peale ärkab alati üles :)
Tegelt on täitsa seltsiv ja uudishimulik loom :)
merczy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 11. juuni 2005, 13:32

sellist asja ma polegi varem kuulnud! :lol: aga veab sul siis! kilpkonnadel võivad väga erinevad iseloomud olla, näen seda oma kahe konna peal. ja palju sõltub ka sellest, kuidas teda harjutad.
kui ma kodus ringi käin sel ajal kui konnad ärkvel on, siis nad tulevad ka keset kasti vaatama - ajavad kaelad õieli ja pea käib mu liikumise suunas edasi-tagasi. :D ja kui kasti juurde minna, siis tulevad samasse nurka ja vahivad vastu.
käes/süles hoidmise kohta öeldakse, et kõigusoojased (kilpkonnad, sisalikud, maod) naudivad seda selle pärast, et saavad end nii inimese keha vastas soojendada, aga sellest, et neile paitamine meeldib, pole ma veel kuulnud. :D
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Aave » 12. juuni 2005, 12:48

Helen kirjutas:sellist asja ma polegi varem kuulnud! :lol: aga veab sul siis! kilpkonnadel võivad väga erinevad iseloomud olla, näen seda oma kahe konna peal. ja palju sõltub ka sellest, kuidas teda harjutad.
kui ma kodus ringi käin sel ajal kui konnad ärkvel on, siis nad tulevad ka keset kasti vaatama - ajavad kaelad õieli ja pea käib mu liikumise suunas edasi-tagasi. :D ja kui kasti juurde minna, siis tulevad samasse nurka ja vahivad vastu.
käes/süles hoidmise kohta öeldakse, et kõigusoojased (kilpkonnad, sisalikud, maod) naudivad seda selle pärast, et saavad end nii inimese keha vastas soojendada, aga sellest, et neile paitamine meeldib, pole ma veel kuulnud. :D

meil oma veekilpsiga sama lugu-kui toas ringi liigud, siis ta kogu aeg huviga jälgim mida sa teed, kael on pikaks veninud ja istub kivihunnikuotsas akvaariumis just selles nurgas, kus kõige parem vaade välja on ning jälgib kõike mida teed. Häälele reageerib ka väga hästi. Süles ta just olla ei taha, aga kui käe akvaariumisse panen siis meeldib tal selle peal turnida edasi tagasi. Ju vajab ka tema ikka mingit lähedust ja tahab et temaga tegeletakse ja isegi räägitakse.
Aave
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Süleloom

PostitusPostitas merczy (Teema autor) » 13. juuni 2005, 14:44

Kusjuures ma ei kujuta ette, kes meie loomast sellise sülelooma harjutas. Olen tal juba kolmas omanik. Esimese omaniku käest kaevas ta end kasvuhoonest välja ja teised lihtsalt ei viitsinud temaga tegeleda. Aga sülekilpkonn on ikkagi lahe :D
Aga millegipärast ei salli ta vett :? Kui vannitada, siis on teinekord lausa kallale tulnud :P
merczy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 14. juuni 2005, 18:18

mul ka üks konn lausa paaniliselt kardab vett, teine armastab. :)
aga siis tasub teda vannitada sellises keskkonnas, mis teda võimalikult vähe hirmutab. näitks mul on selline plastmassist hele alus, mille peal poodides liha müüakse, selle saab veega nende pessa panna. siis nad kardavad vähem kui vannis või pesukausis.
sisalik on mul näiteks selline, kes vannitoas satub lausa paanikasse (ilmselt on seal valgus ka selline imelik), aga pesas olevas basseinis liguneb meeleldi. :wink:
ma just praegu loen ühte raamatut sisalike pidamisest ja seal oli näiteks kirjas, et naturaalne päikesevalgus muudab nende käitumist. et loom kes on toas "ebaloomulikus" valguses sõbralik võib õues päris päikese käes rünnata. kõik kõigusoojased (sh ka kilpkonnad) tajuvad uv- valgust teistmoodi kui meie, inimesed, ja sellel on nende elus ja käitumises suur roll. naturaalse päikese käes käituvad nad "loomalikumalt". :twisted:
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Süleloom

PostitusPostitas merczy (Teema autor) » 16. juuni 2005, 11:05

Tähh :D
Seda ma ei teadnudki. Asi võib tõesti selles olla...
Aga varsti hakkab kilp kolima :D Kolin ta vanematekodust ära Tallinna... Ei kujuta ette, kuidas see alle eeldib, ag möödapääsmatu ta on..
merczy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Süleloom

PostitusPostitas pisike_arbuus » 26. juuni 2005, 10:51

Minu kilps kohe sülle ei roni, aga paitamine meeldib ka talle. Vannitoas olles poeb ta kohe nurka, või hakkab vastu ust müksima. Kui panen ta vanni, siis alguses passib ta niisama paigal, pärast aga hakkab ringi tuulama. Ma ei saa öelda, et ta vett vihkaks, aga ega kilps vett päris ei armasta kaa... 8) mind ta väga ei jälgigi, aga kui ta kõvasti kraabib ja ma ütlen, et ta tasa oleks, siis ta jääbki vait
pisike_arbuus
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. juuli 2005, 20:45

Minu kilpsile ka meeldib süles. Tavaliselt sülle saades toetab ta pea minu käe peale ja jääb magama :P ...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Aave » 10. juuli 2005, 16:51

trinzu kirjutas:Minu kilpsile ka meeldib süles. Tavaliselt sülle saades toetab ta pea minu käe peale ja jääb magama :P ...

No ma arvan, et see näitab ainult seda, et olete head inimesed. Ega loomad nagu väiksed lapsedki tajuvad hea ja hoolitseva inimese ära :) Ju on nad oma eluga vägagi rahul ja stressi pole :wink:
Aave
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Süleloom

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. juuli 2005, 19:04

Ma sain endale poolteist kuud tagasi kilpkonna :) Aga praegu ta natuke veel kardab mind, mõnikord kui teda paitan, tõmbab pea sisse, aga mõnikord ajab just kaela õieli... Ma ei ole kindel, mitmes omanik ma tal olen. Ta peaks olema kuskil 8-9 aastane :roll: Süles hakkab ta tavaliselt mulle kaela poole ronima. Ja kui õla peale saab, siis hakkab seina kraapima, sest ma istun tavaliselt seljaga seina vastas :roll: Mul ka kilps alguses vees on paigal, aga siis hakkab kraapima ja välja tahtma...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. november 2005, 21:51

Minu konn hakkab süles olles järjest kaelapoole turnima, aga telekat vaadates jääb ta mu süles isegi magama :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Süleloom

PostitusPostitas pisike_arbuus » 04. detsember 2005, 14:43

Jaa....nüüd mu kilps lausa armastab süles olla ja veel meeldib talle see, kui ma teda õla peal hoian ja ringi käin :)
pisike_arbuus
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline