Tüdruk oli poiss!!!

Kikk- ja lontkõrvalised sosinad

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Tüdruk oli poiss!!!

PostitusPostitas Murka (Teema autor) » 11. jaanuar 2004, 18:08

tuli mõte, et meie jänkutüdruk on juba nii vana, et võiks teda paaritada.
hakkasime juba peidmeest otsima (kuulutused ja puha).
ükspäev jänku hullas peremehega ning selle käigus tekitas voodile valge pleki. mul tekkis aimdus, et äkki ei olegi meie tupsu mitte tupsu, vaid juss. plekk tundus väga mehelik.
mõeldud-tehtud, helistasime tuttavale loomaarstile, kes soovitas teadaoleva jänku-soovaatamisvõttega järele vaadata.
hopp-hopp, jalad üle pea.........kurat, poiss on.
meie tore väike jänkuTÜDRUKUpätt, kes juba pool aastat ja ostetud kui tüdrukut...ja POISS. oioi. peremees vajus kohe näost ära, et näe, ongi poiss :shock:
nüüd meil on jänkupoiss, kes teeb oma poisiasju ja askeldab ringi. vaatame teist kohe teise pilguga.
paneb mõtlema :wink:
Murka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 11. jaanuar 2004, 20:02

juhtub vahel.ise pole õnneks veel eksinud aga kui on korraga 20-30 poega kelle saba alla peab vaatama siis hakkab juba sassiminema küll.
Meie Valentin olevat algul ka olnud Valentina :lol:
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tüdruk oli poiss!!!

PostitusPostitas Liisa » 12. jaanuar 2004, 02:57

murka kirjutas:ostetud kui tüdrukut...ja POISS.

No kui müüja tuttav on ja teil mingi paber ostu-müügi kohta on, siis saaks minna müüja juurde ja nõuda mingit kompensatsiooni. Nii kaua peetud ja armast loomakest tagasi kindlasti enam ei vii, küll aga võiks ta teile pakkuda võimalust järgmisest pesakonnast ise tüdruk välja valida (tasuta, muidugi).
Kõige kindlam oleks, kui looma omaniku vahetuse kohta mingi paber koostataks, millele mõlemad pooled allkirja annavad. Et see loom, siis sündinud, sellistes värvides, seda sugu ja hetke seisuga sellises tervislikus seisundis ning müüja teada on/pole pärilikke vigu, mis ilmneda võivad, on selle kuupäeva seisuga selle inimese omanduses. Kui aretajalt ostetud, võiks kaasa saada ka info vanemate kohta.
Poejäneste puhul muidugi midagi taolist pole olemaski. :-/ Aga aretajaga sellise paberi koostamine on oma teha ja tahta.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liz13 » 06. veebruar 2004, 17:03

Mul oli sama asi, ainult meriseaga. Ostsin Tiku(beezi värvi isase) Lõunakeskusest. Seal oli üks nooremapoolsem naine müüjaks(olen teda varem ka näinud seal). Kuna Tiku oli ju veel tilluke ostes(2 kuune umbes) siis ega ei saanud aru ka, et kas on emane vei isane see müüja, koju tulles aga vaatasin korra üle, ISANE. Algul ma juba mõtlesin talle emasele seale kohase nime..aga..mhõh...Õnneks sain ma peaagu kohe teada mis soost on ja ma nagu ei saanudki teda teistsugse pilguga vaatama hakata vms...Ja muide nyyd kui vaadata teda, ei ütleks küll et emane on, noh kohe sellise välimusega on, et isane noh :lol:
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 06. veebruar 2004, 17:18

Tüüpiline. Segadused looma soo määramisega tekivadki kõige sagedamini noorloomadest küülikutel, merisigadel, deegudel, liivahiirtel ja kah. Nad on lihtsalt noorena nii sarnased, et vahetegemine on päris keeruline (kui sa just spets pole).
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Murka (Teema autor) » 06. veebruar 2004, 17:52

Kuidas siis nii teha, et mitte alt minna? Nii on ju natuke kahju kui tahad just kindlast soost loomakest osta. :o
Kuidas täpselt siis määrata seda va sugu? Kas on mingid nipid olemas?
:shock:
Murka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas mann234 » 06. veebruar 2004, 19:43

kõige kindlam on osta loom sellisel juhul eraisiku käest/kasvatajalt mitte poest. Kes ikka jänkudega tegeleb ja neid ka kasvatab see juba teab kes emane kes isane, aga eks väga vara vaadates ei pruugi ju alati soo määramine täppi minna...aga see ostu-müügi leping on küll asjalik mõte, annab kindlust juurde, kui tõesti valet soost jänku said.
Kelle käest või kust jänku ostsid?
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Murka (Teema autor) » 06. veebruar 2004, 20:41

Ma ostsin Tartust ühe paari käest, kellel olevat päris suur pesakond olnud. Meie saime viimase lapsukese. Mul on ainult telefoninumber. Asi selles, et olen kõik oma lemmikud saanud niimoodi natuke `nurga tagant´. Pole küsinud nime ega ka pabereid.
Lihtsalt, et edaspidi ei juhtuks selliseid apsakaid. :roll:
Murka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 06. veebruar 2004, 20:54

Võibolla saad mõne kogenud aretajaga kaubale, et ta sulle oma pesakonna peal näitaks ja katsetada laseks? :roll: Paljalt pildi ja kirjelduse järgi on raske vahet teha kui isased veel munandite laskumise vanuses pole.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Murka (Teema autor) » 06. veebruar 2004, 21:45

Natuke häbi küsida, aga millal mundandid laskuma hakkavad? :oops: Lastel peaksid olema laskunud sünnimomendiks :lol:
Murka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas mann234 » 06. veebruar 2004, 22:59

aaa minuteada ei lasku ka inimlastel kohe pärast sündi või sünnimomendiks....muidugi kindlalt ei tea, pole ise emme veel :roll:
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 07. veebruar 2004, 12:54

jänese sugu palju lihtsam kindlaks teha, kui jääda ootama millal munandid laskuvad...siis saabki endale suvalise sooga jänese. harjutamise asi..
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 09. veebruar 2004, 14:11

metsmaasikas kirjutas:kõige kindlam on osta loom sellisel juhul eraisiku käest/kasvatajalt mitte poest. Kes ikka jänkudega tegeleb ja neid ka kasvatab see juba teab kes emane kes isane, aga eks väga vara vaadates ei pruugi ju alati soo määramine täppi minna?

Ei ole alati ka aretajalt ostes looma sugu kindel - 2 minu tuttavat on alt läinud, ostes meriseapoja otse omanikult, kes oma sõnutsi suur ja kogenud aretaja olla. Ja kuu aja pärast selgus mõlemal juhul, et poiss osutus hoopis tüdrukuks...
minu soovitus - kui ostad looma, siis lepi koha müüjaga kokku, et juhul, kui tolle info looma soo kohta vale on, siis võid loomakese tagasi anda. Ja vii loomake loomakliinikusse. Loomaarstid reeglina soo määramisel ei eksi.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tüdruk oli poiss!!!

PostitusPostitas SigneL » 09. veebruar 2004, 15:36

...kuid kehvem on lugu siis, kui ostad korraga 2 loomakest, enda teada õed või vennad, ning kodus selgub, et tegu on vastassoo esindajatega. Nendelt järglasi saada pole küll hea mõte.
Või on sul juba kodus üks tegelane olemas ja tahad talle kaaslaseks samasoolist loomakest, et poegade saamist vältida, kuid saad ekslikul kombel hoopis vastassoo esindaja...
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. veebruar 2004, 15:55

Kui ma oma jänksi ostsin, siis üks müüjatest kirjutas paberile, et isane, teine aga arvas, et emane. Lõpuks nad vaidlesid omavahel ja jäi ikkagi, et emane. Ise olen ka üritanud uurida, et kumb ta siis on, aga mitte ei oska ikkagi õigesti vaadata. Las ta olla siis kes on. Momendil veel paaritamiseks ei lähe. Arvan, et kui tekib soov ka teda paaritada, siis saab ju täpselt ka järgi uurida.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tüdruk oli poiss!!!

PostitusPostitas SigneL » 09. veebruar 2004, 16:03

http://www.matmice.com/home/kyylikupidamine on üks lõik küüliku soo määramisest. Mine vaata, äkki saad abi?
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tüdruk oli poiss!!!

PostitusPostitas jaapes » 15. veebruar 2005, 22:31

Appi! Otsisime Nöbile peikat ja nüüd selgus, et Nöbi on ise peika :eek: Kuna pole ennem jänkudega kokkupuuteid olnud ja müüja kinnitas, et ta on emane, siis ei osanud ka muud kahtlustada. Aitähh, Signe toreda lehekülje eest, kus sain sellele ka ise kindla kinnituse.
Ja nüüd on meil siis kodus meesterahvas, kes otsib endale pruuti
jaapes
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tüdruk oli poiss!!!

PostitusPostitas Roki » 25. november 2005, 10:08

ma arvasin ka esialgu , et mu küülik poiss. Oli üks sõbranna kes vaatas sabaalla ja tegi tarka nägu et poiss on , jah kindlalt poiss.Et tall ennegi küülikuid olnud. Siis tuli üks targem sugulane vaatas saba alla, et täitsa tydruk, ta võib veel isast anda kui tahame :D jäime siis viimast varjantti uskuma :)
Teise pilguga pani ikka vaatama :) Kuidas siis muidu , kui tänavapeal ilus poiss vastu jalutab siis ka ei vaata ju et oi kui ilus tüdruk :D
Roki
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 59
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tüdruk oli poiss!!!

PostitusPostitas Memory10 » 13. jaanuar 2008, 11:19

Mul oli sama lugu kassiga.Pool aastat oli poiss ,kuid siis võtsime veel ühe kassi kes oli poiss ja ühel päeval vaatame,et kes need karvapallid meie kassi juures on ja need olid pojad nii saimegi teada,et ta oli hoopis tügruk.
HOPAD!!! Jänkud ruulivad!
Kasutaja avatar
Memory10
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 713
Teemad: 7
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tüdruk oli poiss!!!

PostitusPostitas jännu » 10. mai 2008, 19:48

Minul oli nii loomapoes öeldi ,et küülik on isane.
Siis viisime ta operatsioonile kui süst oli tehtud selgus ,et Jännu on tüdruk. Nüüd on ta nimi siis Jännufiine
jännu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 4
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist