Õrn sabanahk

Kõik hiirte tervisega seotud küsimused.

Moderaator: triini22

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Re: Küsimus

PostitusPostitas Alar (Teema autor) » 28. mai 2004, 14:45

berylla kirjutas:Olen lugenud igalt poolt, et liivahiirel on õrn saba nahk.. Kirjutatakse, et siis hakkab veri jooksma, kui sabal juhtubki midagi. AGA kuskil pole sõnakestki, mida teha siis kui hakkab veri jooksma.. Mida ma teen kui mu liivahiir vigastab oma saba?


sabanahk on õrn ning see võib tõesti maha tulla, kui hiirt valesti käsitleda. verd tuleb päris palju olen näinud ilma sabata liivahiirt ning pooliku sabaga liivahiirt. mõlemad olid sabatuks jäänud õnnetusjuhtumi tõttu. liivahiire saba ei taastu ning siis peab su lemmik oma elu lõpuni ilma tupsusabata elama. saba verejooksu sa ise peatada ei saa kuna loom on nii väike siis ei ole sinna midagi teha, see hüübib ise ning liivahiir lakub ja ravitseb oma haavad ära. mul ei ole selle aja jooksul mil hiiri kasvatanud olen ühelgi hiirekesel saba viga saanud ja arvan, et seda niisama ei juhtugi. varsti peaks ka mu artikkel ilmuma liivahiirte kohta seal on kõik mis vaja kirjas. :)
Alar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Õrn sabanahk

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. juuni 2004, 18:00

aga kui mu hiireke on raskelt haige siis kuhu ma ta viin?arst ju vastu ei võta!?
aga ma olen kuulnud et mu sõbrannal tuli ise arst koju loomakest vaatama?
on see nii?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Õrn sabanahk

PostitusPostitas Alar (Teema autor) » 05. juuni 2004, 20:20

põhimõtteliselt paljud loomaarstid ei taha selliste pisikeste närilistega tegeleda kuna looma ravikulud võivad mitmekordselt ületada loomakese enda maksumuse. ma ise olen siiamaani iseseisvalt hakkama saanud ja õnneks ei ole mu hiirekesed haiged olnud. vähemalt midagi tõsist ei ole juhtunud.
Alar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Saba katki, mida teha?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. august 2004, 14:43

Nüüd siis juhtuski meil see, millest siin varemgi juttu on olnud - väike :|sed lapsed olid külas ja kuna paistsid ilusti hiirega mängivat, ei osanud neid hoiatadagi - ja järsku oli ühel lapsel hiire sabatutt käes! Hiireke ise paistab rahulik olevat, lakub seda verist könti, aga üldiselt ei tee sellest väga välja, kuid väike mure on ikka - kas sellest mingit infektsiooni ei või tekkida? Kas kellelgi on midagi sarnast juhtunud? :(
Tahaks küll väga loota, et peale väikese esteetilise iluvea midagi hullemat ei juhtunud!!!
Ja veel üks küsimus - kas olen ikka õigesti aru saanud, et ainult peakapsas on kapsastest see, mida ta ei talu? Meie oma pistab lillkapsast nimelt väga hea meelega, loodetavasti on sellega kõik OK?
    Endised kasutajad
    Pere liige
    Pere liige
     
    Postitused: 9885
    Teemad: 280
    Teda kiideti: 1 korda
    Sugu: Määramata
    Prindi postitus

    Re: Jälle sabanahast

    PostitusPostitas Alar (Teema autor) » 26. august 2004, 08:11

    sabatutt tuleb siis ära kui hiirekesel sabast pigistada ja talle see valu teeb. see ongi selline kaitsereaktsioon nagu sisalikul. eks ta ise ravitseb ja puhastab oma haava ära aga ei oska kommenteerida kas see ka tagasi kasvab.mõnel kasvab mõnel mitte.
    Alar
    Tihe külaline
    Tihe külaline
     
    Postitused: 113
    Teemad: 10
    Teda kiideti: 0 korda
    Sugu: Määramata
    Prindi postitus

    saba katki mida teha:)

    PostitusPostitas piret1212 » 19. september 2004, 12:11

    minu ühel kallil liivakal juhtus nii ,et saba otsast tuli tutt ära ja tal jooksis sealt kõvasti verd nüüd on juba kinni jäänud ja ära kuivanud aga kas peaksin temaga arsti juurde minema või lihtsalt ootama,ega ta sellesse ära ei sure või sureb? ma kardan ,et kass võis teda sabast naksata ja egas neil on ju nii õrnad sabad ka nii ,et mida ma tegema peaks???
    ETTE TÄNADES!!!!! :cry:
    Rotud Tim ja Ben 04.2011
    Kasutaja avatar
    piret1212
    Kodustatud
    Kodustatud
     
    Postitused: 285
    Teemad: 30
    Pildid: 2
    Asukoht: Tartu
    Teda kiideti: 0 korda
    Vanus: 31
    Sugu: Naine
    Prindi postitus

    PostitusPostitas Liisa » 19. september 2004, 20:33

    Ilmselt see kärbub ise ära ja tuleb küljest. Arst ainult lõikaks selle otsast ära. Oota, vaata. Juhul kui allesjäänud ja nahaga kaetud saba muutub päletikuliseks, on kindlasti vaja arsti juurde minna.
    Liisa
    Pere liige
    Pere liige
     
    Postitused: 2083
    Teemad: 201
    Asukoht: Tartu
    Teda kiideti: 0 korda
    Vanus: 45
    Sugu: Naine
    Prindi postitus

    PostitusPostitas piret1212 » 20. september 2004, 07:21

    äitäh tal on nüüd nii moodi olnud ,et on ära kuivanud ja kuivand osa on ära tulnud .
    Rotud Tim ja Ben 04.2011
    Kasutaja avatar
    piret1212
    Kodustatud
    Kodustatud
     
    Postitused: 285
    Teemad: 30
    Pildid: 2
    Asukoht: Tartu
    Teda kiideti: 0 korda
    Vanus: 31
    Sugu: Naine
    Prindi postitus

    Re: saba katki mida teha:)

    PostitusPostitas Alar (Teema autor) » 20. september 2004, 18:02

    ja tutt paraku enam tagasi ei kasvagi.... :(
    Alar
    Tihe külaline
    Tihe külaline
     
    Postitused: 113
    Teemad: 10
    Teda kiideti: 0 korda
    Sugu: Määramata
    Prindi postitus

    Re: saba katki mida teha:)

    PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. september 2004, 17:25

    Sabatutt ise tagasi ei kasva, kuid enda omal (kellega juhtus sama lugu) vaatan, et allsejäänud sabaotsa karvad tulevad jälle üsna pikad, nii et tavalise hiire sabast erineb ta ikka!
    Endised kasutajad
    Pere liige
    Pere liige
     
    Postitused: 9885
    Teemad: 280
    Teda kiideti: 1 korda
    Sugu: Määramata
    Prindi postitus

    PostitusPostitas piret1212 » 30. september 2004, 12:53

    äitäh suured tänud tal on nüüd kõik korras:)
    Rotud Tim ja Ben 04.2011
    Kasutaja avatar
    piret1212
    Kodustatud
    Kodustatud
     
    Postitused: 285
    Teemad: 30
    Pildid: 2
    Asukoht: Tartu
    Teda kiideti: 0 korda
    Vanus: 31
    Sugu: Naine
    Prindi postitus

    saba...

    PostitusPostitas Maali » 08. november 2004, 09:47

    Tahtsin eile oma liivahiirt kätte võtta ja nägin et tal on pool saba küljest ära!!!
    Ma ei ole teda kunagi sabast tõstnud ega ms. Ja ma arvan et kuhugi vahele seee puuris jääda ka ei saanud....kas teil on sellist asja juhtunud?? Äkki oskate nõu anda....??
    Maali
    Uus kasutaja
    Uus kasutaja
     
    Postitused: 18
    Teemad: 3
    Teda kiideti: 0 korda
    Sugu: Määramata
    Prindi postitus


    Tagasi: Tervis

    Kes on online

    Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist