Suguluspaaritus

Järglaste soetamine - kas, millal, miks? Ja kui, siis kellega? Kastreerimine ja steriliseerimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Jänkul pojad oma pojaga

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 25. mai 2004, 09:41

Meie Tupsu kirjutas:Kas sellest juhtuks midagi kui meie emane jänku teeks oma pojaga lapsi? :( :?

Lapsed võivad tulla nõrga tervisega, ning haiglased ja alaarenenud. Seega ei soovitata mingil juhul peresiseseid paaritusi!
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 25. mai 2004, 13:53

See oleks ju nagu sina ja ema????
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 25. mai 2004, 18:23

jänkupojad sünnivad surnult, haigete või vigastena, nõrga tervisega ja võivad ka surra alles näiteks aastaselt.
suguluspaaritusi tehakse aga muudel eesmärkidel.
Niisama aga ema oma pojaga paaritada on lollus. Tõesti sama nagu sina ja ema saaksite lapse...väk-väk
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Marit » 25. mai 2004, 19:54

rotipoeg kirjutas:suguluspaaritusi tehakse aga muudel eesmärkidel.

Aga, mis eesmärkidel?
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 25. mai 2004, 21:19

näiteks tõuaretuses
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui vanalt oleks õige poegi loovutada?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. detsember 2004, 13:59

Mis võib valesti minna kui paaritada ema ja poega? Ja poega või tütart ei ole kohustuslik ära võtta see on rohkem soovitatav. 2 kuused rohkem ei vaja ema piima sest nad on piisavalt suured ja ma ise ei soovitaks osta 1 kuuseid ja nooremaid. Kuid see on ostja valida kui vana ta ostab. Ma ise ostsin 6 kuuse sest mu õde ajas jäneste kohta mingid paska et nagu nad peavad ema juures olema mingi 5-6 kuud ja et sugu küpsed mingi 8-10 kuusena. :x
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 22. detsember 2004, 14:54

Mulinarh!
Sugulasi omavahel paaritades tekivad pahatihti geneetilised vead, mis sündinud jänkule saatuslikuks võivad saada. Pärilikud haigused nagu kasvajad, silmakae, skeleti väärarengud jne (mida küülikutel, keda muuhulgas liha-ja laboriloomadena "aretati" on palju) tulevad kergemini lagedale, kuna emal ja pojal on 50% sama geenimaterial. Nõndasamuti, kui inimestel pole normaalne näiteks oma venna, õe, ema või isaga lapsi saada.
Küülikud on enamasti suguküpsed 15 nädalasena. See võib aga olenevalt isikust ja suurusest tulla nii tunduvalt varem kui ka hiljem.Nagu inimesedki saavad sugküpseteks erinevates vanustes. 15 nädalat pole aga kaugeltki mitte hea iga nende esimeseks paarituseks, soovitatakse vähemalt ca 8 kuine vanus ära oodata. Muidu võib vaagnaluu neil vigastada saada. Ka ei ole nad "pubekana" veel head emmed. (Selles suhtes on kindlasti ka erandeid).
Siin varem kirjeldatud juhuseid, kus kahe-kolme nädalased küülikupojad emalt tolle käitumise pärast ära võetakse on loomulikult olemas, aga tavaliselt küülikud nii ei tee siiski. 3-nädalased pojad jäävad küll elama, sest rinnapiim pole neile enam elutähtis, aga ellu jäämisel/üleelamisel ja parimate võimaluste/eelduste saamisel eluks on suur vahe sees! Kõigile ei ole antud võimalust lapsepõlve emmega nautida, aga kui saab, siis on esimesed 8 nädalat suurim panus elukoolis. See ei pea tähendama, et nad viimased nädalad ööpäev läbi emaga on, nad võivad ka mujal magada/ema ennast puurist väljas tuulutada. Ka poegade omavaheline suhtlemine on tähtis.
Olen lugenud, et küülikud, kes enne 8-nädalast eluiga ema juurest uutesse kodudesse ära antud, sagedamini ei saa aasta vanuseks. s.t. tagajärg ei pruugi kohe välja paista. Nii juhtus mu sõbral, tema küülik oli ca 6 nädalat, kui koju toodi.
Kõike paremat soovib
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui vanalt oleks õige poegi loovutada?

PostitusPostitas Liisa » 22. detsember 2004, 16:10

mulinanr kirjutas:Mis võib valesti minna kui paaritada ema ja poega?

Valesti on ka see, et emal jääb pesakondade vahele väga väike vahe. Selle all kannatab nii tema kui pojad, kuna ta on just kulutanud oma energia pesakonna üleskasvatamisele ning pole uut energiat varunud. Pojad tulevad nõrgemad ning haigestuvad kergemini; samuti lühendab tihe poegimine emase eluiga.
Hiljuti ju alles avadalti uurimused, et toidu kvaliteet määrab selle, kui suureks inimesed kasvavad. Loomadel samamoodi - puhanud ja kosunud emal tulevad tervemad ja tugevamad ja suuremad pojad.
Mio rääkis ka haigusohust, mis on ka päris reaalne. Koeraaretajad ju julgevad lähisugulasi paaritada ainult siis, kui nad teavad oma loomade sugupuud ja tausta ja seal tõesti pole midagi, mis välja võib lüüa. Ma kahtlustan, et enamik küülikuomanikke pole oma lemmiku vanemaid näinudki, mis siin veel varasemast sugupuust rääkida. Seega mängivad nad täiesti vene ruletti oma looma järglastega - äkki läheb õnneks, loodame, et ei juhtu midagi.... Aga mis siis, kui juhtub? :? Õnnetud loomad, õnnetud omanikud...
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist