Küülik ei tunne oma poegade vastu huvi

Järglaste soetamine - kas, millal, miks? Ja kui, siis kellega? Kastreerimine ja steriliseerimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küülik ei tunne oma poegade vastu huvi

PostitusPostitas Caty (Teema autor) » 20. märts 2005, 10:24

Täna hommikul avastasin puuri põrandalt vastsündinud pojad. Jänes kalpsas neist üle ja astus peale. Pojad olid külmad kuid elus. Korjasin nad kokku ja panin pessa. Nüüd soendan pesa puhuriga aga pojad on ikka kuidagi jahedad. Ema ei tee neist väljagi. Ei tea kas ikka läheb mingi aeg neid toitma? Või ei ole huvitatud kuna mina neid katsusin? See on totu teine pesakond ja esimese eest hoolitses ta küll korralikult.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: hirm poegade pärast

PostitusPostitas AnnikaL » 20. märts 2005, 10:53

Reeglina kui ema poegi tallama hakkab on vaid aja küsimus kui kaua aega läheb pesakonna hävitamiseks.
Külmad pojad ka reeglina hävivad.
Aga nagu alti-on ka erandeid , mis kinnitavad reegleid.
<kogemused, ikka kogemused> :wink:
AnnikaL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty (Teema autor) » 21. märts 2005, 19:15

Täna õhtuks siis seis seline, et pojad on pesas ja soojad ja vähemalt 2 korda päeva jooksul on ema neid söötmas käinud. Praegu tundub kõik OK ainult ei tea kuidas sünnijärgne külm neile veel mõjuda võib. Loodan parimat
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: hirm poegade pärast

PostitusPostitas -Kristin- » 22. märts 2005, 10:35

Hoian, pöialt, caty. :(
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: hirm poegade pärast

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. märts 2005, 12:50

Hoian oma Happy õdedele-vendadele pöialt, usun, et kõik läheb hästi. mittu jänkupoega seekord on?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: hirm poegade pärast

PostitusPostitas Miki&MinniClub » 22. märts 2005, 14:39

Hoian ka enda poolt pöialt.
Aga räägi mis seisus pojad on!
Miki&MinniClub
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas trinnux » 22. märts 2005, 16:26

räägi jah. Palju neid on , kuda neil läheb. Paned ehk pilte ka üles? Mis sa ette kavatsed võtta nendega? jätad endale?
trinnux
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty (Teema autor) » 22. märts 2005, 19:16

Lugu juba kurvem. Oli 6 poega, täna õhtuks järel 4 ja neist 2 elus ja 2 surnud. Väike lootus veel on, et ehk need 2 nüüd ikka jäävad. Vaatame, ootame, näeme.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: hirm poegade pärast

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. märts 2005, 13:58

caty, kuidas lood on?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty (Teema autor) » 24. märts 2005, 11:09

Lood väga kurvad. Kõik pojad on läinud taevasse. Põhjuse mõtlesin ka välja - nad olid enneaegsed. 25 päeva. Selle põhjuseks aga oli ilmseltsee, et paar päeva enne sünnitust üritas Totu puurist välja hüpata ja kukkus tagasi täpselt kõhuga liivakasti otsa. Mõne aja pärast vaatame mis edasi.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas trinnux » 24. märts 2005, 11:15

Tunnen kaasa! Aga kas Totuga on kõik korras?
trinnux
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty (Teema autor) » 25. märts 2005, 18:57

Totuga kõik korras ja mõne aja pärast läheme uuele katsele.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Jänku ei tee poegadest välja

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. august 2005, 07:41

Eile sai meie jänku esimest korda poja(d). Pojad ilusasti pesas, aga mitu neid on ja kas kõik elus on, seda ei näe, sest nad nii sügaval pesas ja karvad on kõige peal. Puutuda pole julgenud. Aga meie jänku ei tee poegadest üldse välja, tal pole sooja ega külma, et tal seal all pojad on. Kardan, et pisikesed jäävad nälga, praegu veel krabistavad ...
Mida peaksin tegema? Kuidas panna jänku oma poegade eest hoolitsema?
Kas ma võiks vaadata, kas kõik on elus?
Viimati muutis Endised kasutajad 09. august 2005, 14:20, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: palun kiiret abi! Jänku ei hooli oma poegadest.

PostitusPostitas nännukas » 08. august 2005, 09:30

jänkuemme käibki oma poegade juures ainult 1-2 korda ööpäevas ja enamasti teeb ta seda öösal kui keegi ei näe. enda jänku poegadega pabistain samamoodi, et jänks ei tee neist välja... aga õnneks asjatult.
võid ju kontrollida neid pisikesi seal, kuid seda peab tegema väga ettevaatlikult. mina tegin nii et panin jänksi teise tuppa siis ettevaatlikult pliiatsi otsaga nihutasin karvu eemale, poegi endid ei puutunud. siis samamoodi kohe karvad tagasi. hea oleks siis panna puuriuks nt pooleks tunniks kinni, siis kui jänku jälle puuri saab, peaks olema võõrad lõhnad kadunud.
see vaatamise/piilumise värk on rohkem su enda otsustada, kuidas su jänks sind usaldab. ma usun, et kui hästi ettevaatlikult teed seda, ei juhtu miskit.
terved söönud pojad on selliste suurte piimakõhtudega. ja kui ikka krabistavad, siis on kõik ok.
esimene pesakond võib jänkudele olla pisut ootamatu ja võõras, kuid ma usun et kui ta on neile ikka ilusa pesa teinud ja nad ilusti pessa toimetanud, siis hakkab ta nende eest ikka ka hoolitsema.
edu sulle sellel huvitaval ajal! loodame et varsti saame uudiseid ja pisikeste titade pilte näha!
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: palun kiiret abi! Jänku ei hooli oma poegadest.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. august 2005, 09:43

ma lasingi jänku korraks välja, kuna ta harjunud meil päev läbi lahti olema, siis läks ta rõõmsasti välja. Nihutasingi pastagaga (veidi aitasin näpuga ka) karvad eemale, poegi ei puutunud. 4 poega, kõik siputasid ja nägid ilusad roosad välja :) Siis panin karvad tagasi peale.
Pojad esimest korda nii meil kui tal ja mina pabistan tunduvalt rohkem, ei saanud öösel magadagi korralikult. Mitu korda käisin vaatamas.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: palun kiiret abi! Jänku ei hooli oma poegadest.

PostitusPostitas Riin » 08. august 2005, 14:58

Mõned katsuvad küll jänkupoegi ja pole ka midagi halba juhtunud, kuid parem karta kui kahetseda. Olen lugenud, et hea on kasutada kapsalehti poegade vaatluseks-katsumiseks (hoiad kapsalehte käes ja katsud ainult kapsalehega pesa ja poegi, võid isegi kummikindad kätte panna igaks juhuks), peaasi, et oma lõhna maha ei jäta.
Edu :lol: !
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: palun kiiret abi! Jänku ei hooli oma poegadest.

PostitusPostitas nännukas » 08. august 2005, 19:49

marylii kirjutas:Pojad esimest korda nii meil kui tal ja mina pabistan tunduvalt rohkem, ei saanud öösel magadagi korralikult. Mitu korda käisin vaatamas.

eks ta nii ongi. jänkuema on alati tunduvalt rahulikum kui inimesest "vanaema". loodus on oma asjad juba nii seadnud, et oma pesa asukohta reeta ei ole hea ja nii tulebki sellest näiliselt mitte välja teha. parem ongi jänku rahule jätta ja teda nii vähe vaadata, kontrollida ja näppida kui võimalik. samuti ei tasu tegeleda tema puuriga (rääkimata selle koristamiset).
edu veelkord!
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: palun kiiret abi! Jänku ei hooli oma poegadest.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. august 2005, 13:10

üks küsimus veel.
Kui 2-3. nädalaks tuleb nii pojad kui jänes rahule jätta ja isegi puuri ei tohiks puhastada..... kuidas te selle haisu välja kannatate?
Suvel läheb puur juba paari päevaga haisema ja meil asub ta veel suures toas ka. Varsti ei saa enam toas ollagi, kui ma mitu nädalat seda puhastada ei tohi?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: palun kiiret abi! Jänku ei hooli oma poegadest.

PostitusPostitas Jänkumamma » 09. august 2005, 14:00

Mnjaa, eks aroomid muutuvad üsna tugevateks sel ajal, aga kahjuks ei suuda ma midagi muud peale toa tuulutamise välja pakkuda. Sedagi tuleks teha väga ettevaatlikult, sest jänkud on tuuletõmbuse suhtes väga tundlikud. Tuulutamise ajal peaks hoolitsema selle eest, et jänkud ei jääks otseste õhuvoolude kätte ning temperatuur toas ei tohiks ka palju muutuda.
Puuri teistesse ruumidesse tõsta ka ei soovitaks, see võib mõjuda nii vastsele emmele kui ka poegadele traumeerivalt.
Kuna värskelt poeginud jänkule on oluline rahulik keskkond, siis võiks selleks paariks nädalaks ehk inimeste suhtluskeskuseks muuta mõne muu ruumi, nt. köögi? :o
Ja palju õnne jänkuvanaemaks saamise puhul! :wink:
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku ei hooli oma poegadest.

PostitusPostitas nännukas » 09. august 2005, 15:47

kuna minu jänkud käivad ilusti pissipotis, siis seda vahetasin. see oli ka puuri teises servas (võrreldes pesaga). rohkem ei puutunud. selliselt ei olnud ka mingit haisu. kui aga potis ei käi, siis ma küll ei tea... ei riskiks küll koristama seal hakata.
kui ta sul nt ühte nurka pissib ainult ja see ei ole kohe pesa kõrval, siis ehk julgeksin kühvliga pissise allapanu välja võtta ja uue asemele panna. aga ikka nii minimaalselt seal toimetada kui võimalik. ja jänku selleks ajaks kindlasti vaateväljast eemale!!!
soovitaks siiski sellega kannatada nii kaua kui võimalik, sest mida suuremad on pojad, seda väiksem on tõenäosus et ta ema nad maha murrab. kui pojudel juba udukarvad seljas, peaks suurem oht möödas olema.
edu!
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku ei hooli oma poegadest.

PostitusPostitas Ivika » 10. august 2005, 14:27

Muretsemiseks pole tõenäoliselt põhjust. Esimese poegimisega võib su jänku olla tunduvalt ettevaatlikum. Ka tema jaoks on emaks olemine täiesti uus kogemus. Minu kogemuste põhjal hakkab jänkuema olema koos poegadega, kui neil silmad pähe tulevad ja nad pesast välja ronivad. Siis võid ka puuri ära puhastada. Et puuri puhtamana hoida, ära liialda värske toiduga.
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku ei hooli oma poegadest.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. august 2005, 22:43

Mulle just õeldi, et võimalikult palju värsket anda, et ikka jänkul piima jätkuks. Ja isu on tal praegu väga suur. Sööb umbes kolm korda rohkem kui tavaliselt. Ainult anna ette.
Poegade eest päeval üldse ei hoolitse. Jookseb ainult toas ringi ja vahel käib puuris söömas.
Öösel ta puuris kinni ja kas tõesti nendele pisikestele piisavab vaid öisest toitmisest?
Ja pissib ta ainult ühte puuri nurka, pesa on teises otsas. Kuna meil puur üsna suur, siis mõtlesin, et koristan ikkagi selle ühe otsa ära. Ma ei puutu ju pesa ja selle ümbrust. Kuna kasutame puuris ainult heina, siis lõhn hakkab juba väga jubedaks minema.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku ei hooli oma poegadest.

PostitusPostitas nännukas » 11. august 2005, 10:36

marylii kirjutas:Öösel ta puuris kinni ja kas tõesti nendele pisikestele piisavab vaid öisest toitmisest?

jah, piisab. kui jänks nende eest ei hoolitseks, siis pojud tänaseks enam kindlasti ei elaks. niiet järelikult on sul täitsa tubli jänkuemme!
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku ei tee poegadest välja

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. august 2005, 07:24

tänan kõiki, kes vastasid!
Praeguseks kõik pojad elus ja terved. Karvad hakanud selga kasvama.
Naljakas on see, et kahel valge ja pruuni kirjul jänkul tuli kaks täiesti halli poega :) Teised kaks on ema-isa moodi valge ja pruunikirjud.
Jänkumamma on oma karvad ka pesa pealt ära võtnud. Ju nad siis ei vaja enam nii palju sooja?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku ei tee poegadest välja

PostitusPostitas jaapes » 27. oktoober 2005, 12:23

Meie Nöps sai ka oma esimesed pojad. Pesa tegi ilusti valmis, karvad on kõik hunnikus pesas, kuid kui poegis, siis olid pojad kõik mööda kööki laiali :( Ise oli ta nii kohkunud ja istus oma pissikastis ja keeldus sealt välja tulemast, ta keeldus ka igasugu maiustustest :( Ei olnud muud teha, kui korjasime pojad köögis kokku, soendasime üles, panime Nöbi selili ja tited talle kõhu peale sööma. Imetada laseb ilusti ja on selili süles see aeg väga vaikselt. Täna hommikul kordasime protseduuri. Pesa juures ta vahepeal ikka käib nuusutamas, kuid sinna ta ei jää :(
Pojad ise on karvade sees soojas ja peale söömist on uni kõhu peal kiire tulema.
Ei tea, kui suur on reaalsus protsent, et pojad saaks niimoodi suureks kasvatada
jaapes
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänkuema huvipuudus titade vastu?

PostitusPostitas Ozz » 22. august 2007, 23:23

Tere siis ka minu poolt kõigile! Olen siin samuti silmitsi sama probleemiga. Olukord sama, öösel sündisid pojad. Pesa olemas, karvad hoolikalt peale laotatud, kuid täielik huvipuudus. Lugesin Teie kirjutisi ja pooleldi rahunesin maha, kuigi hirm on ikka, et äkki siiski esimesed pojad ja kes teab, mida oma väikese peaga mõtleb... :wink: Eks hakkan ka kuulatama ja tasa piiluma, et kõik ikka korras oleks. Kuid siiski üks väike küsimus, et kui siiski tuleb silmitsi seista probleemi ees, et no ei sööda, et kas siis on võimalik ja üldse mõeldav, et ise söödaksin neid?
Loomad on võrratud!
Kasutaja avatar
Ozz
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 9
Pildid: 20
Asukoht: Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänkuema huvipuudus titade vastu?

PostitusPostitas Kissu » 22. august 2007, 23:42

Pole küll ise kokku puutunud küülikupoegadega ja loodan, et keegi asjalikum ja teadjam inimene jõuab ka siia peagi aga minu nägemus on see, et nii noori küülikupoegi ei ole võimalik või on väga-väga vähetõenäoline päästa, kui ema ikka ise toitmas ei käi.

Kui sa inglise keelt oskad siis võid lugeda sellelt leheküljelt hüljatud küülikupoegade toitmisest: "FAQ: Orphaned Baby Bunnies"

Edu teile, värskele emmele ning pisikestele!
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Küülik ei tunne oma poegade vastu huvi

PostitusPostitas tupsu-baloo » 21. august 2008, 19:19

Tegelikult on küll võimalik ka vastsündinud küülikupoegi päästa surmast kui ema nad hülgas,kuid kahjuks raske juhus kui vastsündinud pojad ellu jäävad,juba 4-5 päevaste poegadega on ellujäämise tõenäosus suurem juhul kui ema peaks nad paari päevaselt hülgama aga õnneks ei juhtu seda tihti.Kui ema on pojad hüljanud siis on võimalik poegi pipetiga joota aga alati ei pruugi pojad ellu jääda,kõige suurem ellujäämise võimalus on siis kui poegi on rohkem kui kaks-kolm,sest tihti (mitte alati) surevad küülikupojad alajahtuvuse tõttu ära kuna nad ei suuda pesa soojendada.Teine võimalus on poegade päästmiseks samal ajal poeginud teine emasküülik kel on poegi alla 8 siis saab veel panna hüljatud pojad teise ema juurde aga seda ainult juhul kui poegade vanuse vahe on maximum 5 päeva.

Piimaasendaja küülikutele ja merisigadele:

700g lehmapiima
50g munakollast
150g 30% rasvasisaldusega koort
50g päevalilleõli
20g vitamiini-mineraalsegu,veidi C-vitamiini .
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ei tunne oma poegade vastu huvi

PostitusPostitas sindrinahk » 21. august 2008, 19:34

Kust see retsept pärineb? Kas mõnelt tunnustatud küülikukasvatajalt? Allikas ka paluks.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ei tunne oma poegade vastu huvi

PostitusPostitas tupsu-baloo » 21. august 2008, 20:22

Ei allikas ei pärine üheltki küülikukasvatajalt,allikas pärineb loomaarstilt,kes on mu sugulane ja ta lubab mul kasutada tema antud infot internetis avalikuks teatamiseks.Ja ainuke asi mis oli tema antud mulle oligi see piimaasendaja retsept,ülejäänud teksti kirjutasin täiesti ise oma teadmistest.
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist