Pojad! Kas emmel piima on?/Kuidas süüa saavad?

Järglaste soetamine - kas, millal, miks? Ja kui, siis kellega? Kastreerimine ja steriliseerimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Poejad, kas emmel piima on?/Kuidas süüa saavad?

PostitusPostitas Triin (Teema autor) » 18. august 2004, 10:57

Pisuliisu kirjutas:meie Pip(p)il sündis öösel kaks poega....ta ise paanikas. Ja nüüd mina ka. Sest ta pole kitkunud kõhu alt karvu, mingit pesa pole tehtud (panin nüüd lontulehe õpetuse järgi talle kasti ja pojad kokku ühte kasti heina ja väheste karvatuustide sisse). Poegi ei julenud päris kätte võtta, hoopis veidikese heinaga koos, mis neil all oli. proovisin ka vaadata, kas jänkuemmel piima on, aga kas ma ei oska või tal seda pole...
kaua jänkud niimoodi vastu peavad? meil eisel jänkul peaks veidi veel piima olema, äkki saab teda kinni hoides poegadel kõhu täis sööta ja siis oma emme juurde tagasi...või on see utoopia....
mõtlen siin sadat varianti...andke nõu, kuidas saaks jänkusid aidata

Ega sa ise aidata ei saagi :( Nii tillukesed jänkued vajavad kindlasti emmepiima. Kas see Pipil esimene pesakond? Sel juhul võib ta tõesti ettearvamatult käituda.
Samas toidab küülik oma poegi ainult paar korda päevas (loe öös) ja seda sina ei pruugi näha.
Kontrolli iga päev kas jänkud ikka krabistavad. Kui nad on aktiivsed siis ei tohiks midagi valesti olla.
Ja kui emme käib ikka vahel vaatamas lapsi pesas siis see on ka suhteliselt hea märk.
Edu sulle igatahes ja noorele emale samuti :)
jagatud rõõm on see
kui olete koos, sõbrad,
su elu, su päikselisem pool
las silmis kukub pisar
mille naeratus toond
Kasutaja avatar
Triin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 49
Teemad: 4
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. august 2004, 21:56

Pip(p)i pojad surid täna päeval...hommikul olid nad elus, kuid kui õhtul koju tulime, oli pesa täiesti lame ja kinnitallatud - jänes magas vist oma pojad ära.
Nüüd siis ootame septembri teise pooleni - siis hakkame vaikselt mõtlema Lot(t)a teise pesakonna peale....
Kurb on....
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pojad! Kas emmel piima on?/Kuidas süüa saavad?

PostitusPostitas Riin » 19. august 2004, 22:49

Kahju pisidest :cry: .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas roosinupp1601 » 20. august 2004, 08:17

Nii kahju! Tunnen kaasa :(!
roosinupp1601
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nunnu4 » 20. august 2004, 10:50

Nii kurb on kui loom(ad)surevad ja sa midagi ei saa teha.=(
nunnu4
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas AnnikaL » 20. august 2004, 11:42

Pisuliisu kirjutas: kuid kui õhtul koju tulime,jänes magas vist oma pojad ära.

Suht tavaline käitumine emase poolt keda on HÄIRITUD. Eelkõige vajab poeginud emane rahu ja vaikust. Pesakast ja puhas pesa peavad olema valmis ENNE ARVATAVAT poegimist.
Aga pole hullu, :wink: järgmine kord läheb paremini. :)
AnnikaL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pojad! Kas emmel piima on?/Kuidas süüa saavad?

PostitusPostitas Ivika » 21. august 2004, 11:57

Mul on ka nii juhtunud. Tegelikult on võimalik võtta pojad emalt ära ja panna nad pesaga näiteks lambi alla sooja. Toitmine käib nii, et 2-3 korda päevas hoiate emajänest kinni ning panete pisikesed kõhu peale tissima.
Suht suur võimalus, et pojad kasvavad suureks, ma arvan, et ise olen nii kuskil 8 poega üles kasvatanud.
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pojad! Kas emmel piima on?/Kuidas süüa saavad?

PostitusPostitas jane » 21. august 2004, 12:35

tunnen kaasa,nii kahju minu jänkul on kah nii paljud pojad ära surnud
jane
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas jänkuplix » 28. august 2004, 14:58

tunnen kaasa. nii kahju. :(
jänkuplix
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruudi » 28. august 2004, 16:24

Minu pooldki kaastunne:(
Ruudi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pojad! Kas emmel piima on?/Kuidas süüa saavad?

PostitusPostitas scorpio77 » 30. august 2004, 21:10

Pisuliisu kirjutas:meie Pip(p)il sündis öösel kaks poega....ta ise paanikas. Ja nüüd mina ka. Sest ta pole kitkunud kõhu alt karvu, mingit pesa pole tehtud (panin nüüd lontulehe õpetuse järgi talle kasti ja pojad kokku ühte kasti heina ja väheste karvatuustide sisse). Poegi ei julenud päris kätte võtta, hoopis veidikese heinaga koos, mis neil all oli. proovisin ka vaadata, kas jänkuemmel piima on, aga kas ma ei oska või tal seda pole...
kaua jänkud niimoodi vastu peavad? meil eisel jänkul peaks veidi veel piima olema, äkki saab teda kinni hoides poegadel kõhu täis sööta ja siis oma emme juurde tagasi...või on see utoopia....
mõtlen siin sadat varianti...andke nõu, kuidas saaks jänkusid aidata

Pisiliisu, poegi vaadates saad kohe aru, kas emal on piima või mitte. Nimelt on täissöönud pojad sellised trullakad ja neil on tekkinud "piimakõht" kui sellist keskkohast märgatavat paisumist nähe pole, siis võib kahtlustada ema piimaprobleemi. Poegi saab ka ise üles lutitada, selleks sobib hästi kitsepiim millele tuleb lisada veidi molassi. Muidugi on parem, kui oleks käepärast võtta teine küülik, kellel on pojad ja need talle sinna alla juurde tõsta.
Kasutaja avatar
scorpio77
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Pojad! Kas emmel piima on?/Kuidas süüa saavad?

PostitusPostitas Kart » 14. september 2004, 16:15

Kurb küll :'( Ma mäletan, et meil juhtus kunagi nii, et Jänespüks sai pojad ja ta üldse ei hoolinud neist. EAlguses toitis neid kuid pärast ei andnud piima ja tallas nende peal. Kuna ta oli vanaema jänes, siis vanaema võttis pojad ära andis lutti. Poegadel oli veel piimaaeg. Igatahes osad surid ära nälga, aga paar tükki jäid ellu. Kahjuks oli see nii ammu, et päris täpselt ei mäleta kuidas see kõik toimus. Seda ma mäletan, et keegi ei puutunud poegi ega ema kah ja neile anti rahu. Pojad, pisikesed olid veel päris paljad kah :(
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist