pissib voodisse

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas SigneL » 03. veebruar 2004, 13:09

Siin foorumites on läbi käinud erinevad arvamused tolle märgistamise kohta. Mõned arvavad, et märgistamiskomme võib ise loomakese vanemaks saades üle minna; mõned spetsialistid aga soovitavad jänksi siiski ära opereerida (sest pissi pritsimine on märgistamine, mis on loomakese hormonaalne käitumine; tema steriliseerides/kastreerides kaob tal ka vajadus oma territooriumit reeglina märgistada). Operatsioon Tallinna Loomakliinikutes peaks algama ca 700 EEK-ist ja ülespoole.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Riin » 03. veebruar 2004, 15:51

Tatari tn. kliinikus on 700 kroonist odavam(kas 350-450krooni vahel,olen unustanud täpse summa),küsisin kunagi järgi, et Tupsuga minna, aga pole veel läinud.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 04. veebruar 2004, 10:33

??? Nii odav??? Käisin Billy Loomakliinikus oma loomi kastreerimas ning öeldi, et 600-700 krooni ning et need hinnad on Tallinnas kõikjal enam-vähem ühesugused...
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. veebruar 2004, 16:06

Minu kyylik, kelle sain, oli pea nelja aastane. Sain ta sõbranna käest. Lasin ta kodus kohe lahti ja ei piiranud ta liikumist ja tegemisi. Hakkas ka voodi all asjal käima. Siis piirasin ta liikumisvabadust ja enam magamistuppa ei lasknud teda. Paar pabulat ikka aeg-ajalt leidsin siit ja sealt. Kuni ta siis ühel heal päeval diivanile loigu lasi. Olin päris nõutu. Pesin diivanipadja puhtaks ja vahetasin selle koha teisega ära. Ja mõni aeg hiljem käis ta uuesti samas kohas, mitte sama padja peal asjal. Loomapoest kysiti, kas hoidsin looma peale toomist u. kuu aega oma puuris - ei hoidnud. Seega oli tal välja kujunemata oma asjatamise koht. Edaspidi hoidsin tal silma rohkem peal ja ei lasknud diivanile tykk aega. See justkui aitas. Korda sattusin talle jälle peale ja sis sai ajalehega laksu. Pärast seda pole enam diivanil asjal käinud.
Nyyd elab ta minuga uues kohas ja seal pole sigadusi korraldanud. Koju tulles teen puuri lahti talle ja kui voodisse hüppab, siis hoian silma peal tal. Kyylikud ju ikkagi suht keerulised loomad :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Riin » 06. veebruar 2004, 16:18

Signe! Billy loomakliinik on Tatari kliinikust tõesti kallim. Olen mõlemis külastusel käinud.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: pissib voodisse

PostitusPostitas linnu83 » 07. aprill 2004, 19:39

Siin kõik räägivad, et piss voodis on kas pubekatrikk või territooriumi märgistamine...Minu väikseke tegi täna kah diivani peale...saab kohekohe 2 kuuseks....tõstsin ta siis kohe jooksuga pissikasti-ehk aitas... :(
linnu83
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. aprill 2004, 11:28

Aga mina näiteks lihtsalt ei lasegi Milo't ei diivanite ega voodi peale. Tegelikult on nüüd tal elutuppa sissepääs üldse keelatud, sest ta hakkas vaibale hädal käima ning kogu aeg ühte ja samasse kohta....
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: pissib voodisse

PostitusPostitas Kessukene » 08. aprill 2004, 12:26

Veronika, kui ta ühte kohta teeb, siis arvatavasti seetõttu, et seal on pissilõhn. Proovi lõhn eemaldada või pane mingi asi sinna peale ja vaata, kas olukord muutub. Meil oli/on sama probleem diivaniga. Olen küll üritanud tema loiku puhastada ja lõhnastada, kuid kuidagimoodi ta ikka tunneb seda lõhna, kuid kui tema "koha" peal on diivanipadi, siis ei juhtu midagi.
Kessukene
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 132
Teemad: 7
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: pissib voodisse

PostitusPostitas linnu83 » 08. aprill 2004, 14:02

ma lasin deodoranti ja panin diivani padja ka...:D
linnu83
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: pissib voodisse

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. aprill 2004, 17:19

Jah...meil on samamoodi...ma arvan, et asi on selles, et tal on vaja oma ala "märgistada".Mina ei lase tavaliselt peale pahanduse tegemist Jänksu oma tuppa. :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Jänku "hulluks" läinud!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. november 2004, 07:22

Ma ei saa aru mis mu jänksil viimasel ajal viga on. Varem ei olnud põranda peal ühtegi junnikest näha olnud kui ta lahti oli, loike ammugi mitte. Nüüd on nii, et esimesel võimalusel hüppab ta mu voodi peale ja pabuldab-loigutab täis selle :( Meriseaga ei saa ta ka enam nii hästi läbi. Muudkui kiusab teda. Jänku on 7 kuune. Kas see võib olla puberteet?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku "hulluks" läinud!

PostitusPostitas Kessukene » 23. november 2004, 10:10

Mina arvan, et 7-kuuselt peaks puberteet juba möödas olema ja küülik peaks juba täiskasvanud olema. Meie Kessu käitus märtsikuus imelikult (ta oli siis üle aasta vana), hakkas diivani peale pissima, kui elukaaslane koju tuli. Kui olime Kessuga kahekesi kodus, ta selliesid trikke ei teinud, aga nii kui elukaaslane koju tuli, siis esimese asjana sirtsutas diivanile. Üritasime siis diivanilt hoolega neid laike eemaldada, et haisu järele ei jääks. Lõpuks tal kuidagi iseenesest kadus see komme ära. Meile oli ka selline käitumine täielik mõistatus. Arvasime, et ju siis märtsikuu kuidagi teistmoodi talle mõjus.
Kessukene
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 132
Teemad: 7
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas __Helen__ » 24. november 2004, 22:12

Äkki on tal nn. "jooksuaeg", minu emane jänes teeb ka imelikke asju kui tal võbistamise tuju tuleb, tavaliselt muutub ta siis väga agressiivseks.
__Helen__
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku "hulluks" läinud!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. november 2004, 21:52

Võib-olla tõesti. Igatahes loodan, et see tal varsti üle läheb ja ta uuesti endiseks muutuks :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku "hulluks" läinud!

PostitusPostitas -Kristin- » 05. detsember 2004, 16:42

Minul käitus suvel küülik väga imelikult, aga enam pole seda tähele pannud. Nüüd on kõik korras. :)
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 05. detsember 2004, 23:07

täiskasvanuna ei pruugi loomad enam teiste liikidega, ega omadegagi, läbi saada. Aga ära lootust kaota! Ehk läheb üle. Aga vaata hoolega, et ta meriseale liiga ei tee.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku "hulluks" läinud!

PostitusPostitas Kissu » 12. detsember 2004, 17:31

Kessukene kirjutas: Meie Kessu käitus märtsikuus imelikult (ta oli siis üle aasta vana), hakkas diivani peale pissima, kui elukaaslane koju tuli. Kui olime Kessuga kahekesi kodus, ta selliesid trikke ei teinud, aga nii kui elukaaslane koju tuli, siis esimese asjana sirtsutas diivanile.

Huvitav! Aga järsku oli küülik lihtsalt armukade sinu elukaaslase peale, mingil ainult temale teada oleval põhjusel. Loomadel on vahest sellised armukadedus hood. :roll:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Jänku "hulluks" läinud!

PostitusPostitas Riin » 12. detsember 2004, 18:04

Meil igatahes Tupsu ka suuremaks saades aegajalt Aivot enam ei sallinud, sest ta vist võttis teda rivaalina, ikkagi teine isane :) . Tihti hammustas ja põmmis Aivole vihaselt, kui suurem (mees) järele ei andnud, siis oli päris suur sõda lahti :wink:, vahel lausa veri väljas. Alguses proovis Aivo teda paika panna, kuid lõpuks saime aru, et kaotajaks jääb ikka meees, sest kui Tupsul ikka saba vihaselt püsti lehvis, siis oli targem jalga lasta kuni ta rahunes. See oli muidugi hormoonidest, mis aegajalt möllasid, sest muidu oli ta väga sõbralik ja muskilembene :) .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku "hulluks" läinud!

PostitusPostitas pirruke » 13. detsember 2004, 16:36

Mul täpselt sama lugu. Ei julgegi enam teist diivani peale lasta. Niikui telkut korra kauemaks vaatama jääd, on ukseesine paksult pabulaid täis. Minu elukaaslasega saab ta aga kahjuks isegi paremini läbi kui minuga, poeb talle alati sülle pai nuruma, kuigi jah, eile lasi talle sülle. Ma arvan, et mu jänkul on hiline pubekas (ta kaheksa kuune), sest ka tema omanikul hakkas pubekas väga hilja (pole kahjuks üle läinudki) :P
pirruke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Jänku pabuldab ja pissib voodisse, mida teha?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. mai 2005, 20:00

Nimelt meeldib meie jänkul lasta oma pabulaid voodisse ja diivanile,muidu on korralik ja käib ilusti oma potil aga kohe kui voodi saab on rada taga :( Mitte ei oska talle selgeks teha,et nii ei tohi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku pabuldab ja pissib voodisse, mida teha?

PostitusPostitas Jänkumamma » 24. mai 2005, 11:01

Kui ma oma esimese küüliku sain, siis loeti mulle poes sõnad peale, et pehmel alusel kipuvad jänkudel teatavad lihased mõne aja pärast lõtvuma ja siis on ka loik kergem tulema, st. eriti kaua ei tohiks lubada jänkudel diivanil ja voodis olla.
Pabulate osas ma pigem arvan, et seal ei ole niivõrd tegemist lohakusega kui just territooriumi tähistamisega.
Kui vana Su jänku on?
Meie puberteetik (3.5-kuune) jätab ka igale poole pabularea järgi, samas vanemad pätid jätavad 90% pabulatest kas "välikempsu" või oma puuri.
Mis selle vastu aitaks? Raske öelda, meie plika puhul aitas väike tõrelemine, kohene mahatõstmine tugitoolist/sülest (jah, ka sinna tehti teismelisena korduvalt loike :wink: ) ning "välikempsu" sisseseadmine.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku pabuldab ja pissib voodisse, mida teha?

PostitusPostitas Riin » 24. mai 2005, 13:58

Omast kogemustest võin küll öelda, et meil just selleks voodisse hüpatigi, et hästi kiirelt sinna pissida ja pabuldada, kuigi ta teadis, et see pole lubatud :evil: . Ta sai küll riielda, tutistada ja puuri kinni pandud, kuid kasu polnud mingit, igal võimalusel hüpati voodisse pissima :x . Praegune jänku - Nupsu, armastab aga aegajalt voodisse pabuldada, kuid pissib väga harva õnneks, muidugi ei tohi ära sõnada :) . Mulle on jäänud küll mulje, et see sõltub rohkem jänku iseloomust ja keelamisest, käskimisest on vähe kasu :( .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku pabuldab ja pissib voodisse, mida teha?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. mai 2005, 17:56

Marsu on 3 kuune:D ja meile läheb tapeet ka väga hästi peale.Eks tuleb hakkata teda rohkem jälgima,et pahandust oleks vähem :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku pabuldab ja pissib voodisse, mida teha?

PostitusPostitas karvatuust » 28. juuni 2005, 11:27

meie Kaabule meeldib vist selline asi et "hüppab voodisse-tõstan maha" mäng, pabuldab ka igale poole, voodile olen lihtsalt paar kihti ajalehti peale ladunud, muidu pissiks ta mul iga päev teki täis :lol: pissimist see ära ei hoia, aga tagajärjed on hulka talutavamad ;)
karvatuust
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku pabuldab ja pissib voodisse, mida teha?

PostitusPostitas lola0404 » 28. juuni 2005, 13:11

Meie jänkuga on vastupidi. Ta hüppab voodile ja siis istub seal tähtsa näoga aga ei pissi ega pabulda. Temal on põrandal rida järel :( kui ta jookseb mööda tervet maja. Siis avastasime, et ema ja isa magamistuppa ta oma hädasid puurist väljapoole ei tee. Tõstsime puuri sinna tuppa ja nüüd jooksutame jännut päev otsa tolles toas ja kõik asjad tehakse ilusti puuri.
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku pabuldab ja pissib voodisse, mida teha?

PostitusPostitas Tots » 28. juuni 2005, 15:32

Õnneks meil Totsiga seda muret ei ole. Pabulad on vahel järgi, kui ta ehmatab..mis pidavata poegadel vahel olema... ta ju käib alles oma neljandat kuud :D Olen saanud näiteks mõned pabulad endale sülle, kui üritasin trakse talle selga panna..
Poes soovitati hoida jänksi nii kaua puuris, kui ta õpib ära, kus on tema pissimise ja pabuldamise koht. Tundub, et tema puhul on see mõjunud...loiku maas ega diivanil pole ma näinud... samas oli ta vist poes ja puuris päris pikalt.
Väga positiivne oli see, et pärast tunde diivanil veetmist panin jänksi puuri tagasi ning ta tormas kohe oma nurka ja tegi oma häda ilusti kenast:)
Kui ainult need juhtmed ei oleks nii magusad :lol:
Tots
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas marica » 11. juuli 2005, 11:57

Minu jännu käib voodi peal ainult siis, kui mind kodus ei ole; pidin jälle tekki pesema. Kui olen kodus, ei vaata ta voodi poolegi. Leidsin mingi lahenduse: oma äraolekul laotasin voodile vana täispuhutava madratsi, see hoiab ehk suurema vedelikuhulga kinni.
marica
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. juuli 2005, 12:01

Ma ei olegi selle probleemiga üksinda! Mul Nööbik ka pidevalt just paneb oma pabulad voodisse, mujale mitte väljaspool puuri. Seda muuta ma muud moodi ei oska kui võtan siis voodikatte ära ja panen uue. Pesen vana puhtaks, et jänes mingit lõhna ei tunneks.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Pissib/kakab voodile

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. august 2005, 10:04

No harjutasin jänese ära, et ta puuris oma nurgas ädal käiks... muidu on kõik korras. Jookseb toas ringi ja laheb puuri oma nurka kui vaja on. Aga kui ta minu toas on, ja ma hetkel seal pole, siis ta arvab et minu voodi on tema pissi/kakanurk. Siis kui mina toas olen ja näen et ta voodi peale läheb ja häält teen siis paneb küll vudinal maha aga mis ma tegema peaks et ta siis ka seal ei käiks kui ma ära olen????
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pissib/kakab voodile

PostitusPostitas Jänkumamma » 10. august 2005, 10:47

Eks loomad ole ikka parajad kavalpead, teavad, et pahandust võib rahulikult teha, kui kahejalgseid silmapiiril pole. Ainult tagajärgedele ei mõtle... :o (st. vahele jäävad nad ikka :wink: )
Ma pakuksin Sulle välja kaks varianti:
- leia talle tegevus selleks ajaks, kui Sa ise toas pole, nt. jänkude ninapall (pane sinna rosinaid sisse), vana tualetipaberi rulli sisemine papist osa, pappkast lammutamiseks vms.
- üllata teda pahanduse pealt, kui võimalust on (võid isegi pedagoogika mõttes korra mängida väljaminemist ja oodata parajat momenti), kasuta ka näiteks veepüstolit tema pritsimiseks sel hetkel, kui ta Su voodisse pabuldab; selle variandi probleem on muidugi see, et hiljem on märjas voodis kehvavõitu magada
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist