Küülikute võime nimele reageerida?

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 17. mai 2005, 22:53

Karvatuust kirjutas:Ma ei leidnud varem sellist postitust ja tahtsin küsida, kas teie küülikud saavad ka aru, et kui teda kutsutakse või tulevad lihtsalt tuttava inimese juurde? Kahjuks endal veel jänkut pole, aga tahaks väga võtta.


Minul küülikud muidu ei reageeri aga kui ma keelan kurja häälega - vastavalt "neiu Telnet" või "neiu Pall" siis vaadatakse mind silmanurgast ja kui ma veel korra ütlen siis jäetakse tegevus pooleli (vähemalt natukeseks, seni kuni ma kõrvale vaatan). :P
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Krussu » 18. mai 2005, 07:20

Kui ma tahan küülikule süüa anda, siis ma hüüan kuidagi alati ühte moodi "Lotte" (natuke nagu teistmoodi kui niisama temaga rääkides) ja tema on selle kõla ära õppinud ja teab, et nüüd saab süüa ning tuleb alati mu hõike peale. :)
Kui ta aga pahandust teeb ja ma ka üritan teda keelata kurja häälega, siis ta korra vaatab, kuid tegutseb ikkagi edasi.
Krussu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: nimele reageerimine

PostitusPostitas Ettel » 18. mai 2005, 07:58

Kuna heal lapsel mitu nime, siis on meie Nancyl neid ka väga palju :oops: .Pole ka eriti üritanud teda dresseerida, sest meie isepäine neiu tuleb ja läheb millal tahab :D Magusa peale ja pai nuruma tullakse ilma kutsumattagi ja pahanduste (tapeedi jm.väärtusliku närimine) ärahoidjaks on meil koer(kes kukub kõva haukumisega kituma kui nännu paha peal on :twisted: ), mille peale Nancy nagu tuulispask kaob 8)
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: nimele reageerimine

PostitusPostitas Jänkumamma » 24. mai 2005, 10:49

Joosep reageerib oma nimele küll, aga see ei tähenda, et ta peaks oma hetkel käsil oleva pahanduse lõpetama. :D
Pipi tunneb oma nime vaid siis, kui talle süüa antakse. Või, noh, ta tuleb alati igaks juhuks vaatama, kas süüa ka antakse. :P
Radar ei tea oma nimest veel mõhkagi, see on vist tema jaoks liiga võõrkeelne.
On aga üks sõna, mida nad kõik suurepäraselt teavad: idu (seda ma kisan siis, kui jänkudele idusalatit jagan :P ).
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas särasilm » 31. mai 2005, 17:42

Tillu reageerib siis, kui ta tahab. Kutse peale tuleb ta siis, kui ta tahab. Olen kindel, et oma nime ta teab - ikkagi vanust ka natukene, paar aastat. Pealegi teab ta suurepäraselt sõnu "pähkel", "naat", "viinamari" jne. Enamasti teeb ta välja ka väljendist "kõšš!!!!". Usun, et ta saab palju rohkemast aru, kui ta meid kuulab. Jänkud on väga targad! :)
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute võime nimele reageerida?

PostitusPostitas karvatuust » 06. oktoober 2005, 07:06

no nüüd on mul juba endalgi küülik, nimest aru ei saa, kuid kui midagi krõbistama hakata jookseb kohe kohale (toit) :oops:
karvatuust
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute võime nimele reageerida?

PostitusPostitas jaapes » 07. oktoober 2005, 11:13

Arvan, et jänesed reageerivad hääle toonile ja kutsumisviisile. Meil kodus , kui kuuleb, et koju tulin, siis tullakse hirmsa kappamisea trepist alla mind tervitama. Kui pahandust teeb ja ütled, et ei tohi, siis taeb ta seda täpselt, et seda ei tohi, kuid jah, natukese aja pärast teeb ta seda ikka uuesti. Vahest , kui tal on mängutuju, siis hakkab kiusama: keelamise peale välja ei tee ja kui lähed ära ajama, siis jookseb algul eest ära, kuid kohe läheb tagasi pahandust tegema. Ja nii mitu korda järjest. Lisaks peale oma nime teab ta sõnasid nami, pai :)
jaapes
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülikute võime nimele reageerida?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. oktoober 2005, 19:04

Minu jänes reageerib oma nimele siis kui ta pahandust teeb :roll: või kui süüa saab. Vahest tuleb ta nime peale kohale ka siis kui ma teda otsin. Kui ma talle süüa annan ja ta näiteks kusagil magab ja kohe kohale ei tule siis jookseb ta ikka siis kohale kui ma toidu pakki krõbistan. Vahel kui pakk teeb teist häält kui tavaliselt siis tuleb ta kohale alles siis kui ma oma toa ukse lahti teen. Siis jookseb ta kohe tuba üle vaatama ja mina pean ta voodi alt või kastist kinni püüdma ja süles puuri tassima. Vahest ei saa ta veel puuris ka aru, et ma olen toidu pannud ja hakkab hoopis võre närima või kaevama. :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülikute võime nimele reageerida?

PostitusPostitas kadre » 05. detsember 2008, 22:39

Minu Jassu reageerib küll ikka väga teraselt. Nii kui ma ütlen Jassu, siis ta vaatab kohe minu poole ja ajab kõrvad kikki.
Tahtejõuga võib saavutada kõike!
Kasutaja avatar
kadre
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 186
Teemad: 4
Asukoht: Nõo
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute võime nimele reageerida?

PostitusPostitas saara11 » 21. detsember 2008, 23:01

Meie küüliku nimi on Joosep , me teda küll nii nimepidi ei kutsu , aga enne me kutsusime teda " Jossuks " aga nüüd on see üle läinud " Jossile " . Kuna minu ja ema tuba on vastamisi , ja kui joss ema toas on ning siis kumbki meist hõikab " Joss " siis kohe jookseb mööda korterit , või siis kui lihtsalt räägime , " ei tea kus Joss on " vms , siis kohe jookseb ... ,
loomi tuleb hoida!
Jossu! armastan!
Kasutaja avatar
saara11
Õigekiri longab
 
Postitused: 92
Teemad: 4
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute võime nimele reageerida?

PostitusPostitas MinuJänks » 11. jaanuar 2009, 14:42

Minu jänku hakkab uudistama siis kui talle süüa anda midagi talle väga maitsvat :D ... Aga kui niisama hüüda teda siis ta ei tee teist nägugi ...
MinuJänks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülikute võime nimele reageerida?

PostitusPostitas Riin » 12. jaanuar 2009, 02:34

Mulle tundus ka, et meie Nupsul on oma nimest ükskõik, kuid pärast ühte juhust taipasin, et ta saab aru küll, et teda kutsutakse, kuid ta lihtsalt ei tule, kui temal tuju pole :mad: . Hüüdsin teda ikka tihtilugu, kuid tema ei teinud väljagi, kuid ühel korral oli ta laua all niimoodi seljaga, et ta ei näinud, mida ma parasjagu teen ja talle pakkuda tahan, kui teda kutsusin ja ta keeras kohe enda pead minu suunas, et näha, mis toimub. Ma siis näitasin käega vaiba peale, et ta oma paiutamiskohale tuleks ja ta tuligi vudinal, oh, seda rõõmu, kui sain aru, et ta mind mõistab :biglove: .
No ja siis, kui olen teda mitmeid ja mitmeid kordi kutsunud, et teda paiuda, kuid temal on sellest nurumisest kõrini saanud ja ta lausa demonstratiivselt oma tagakäppasid on hoogsalt üles visanud vaiba peal ja teise tuppa minema kapanud. Olen siis muidugi solvunud olnud ja lubanud enam Nupsuga tegemist teha, kui ta sülle paiudele tuleb :razz: . Kuid ta teab muidugi juba ammu, et see on tühi jutt, piisab vaid ta pehme peps mulle sülle maanduda, kui olen jälle tema käpa all :razz: .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute võime nimele reageerida?

PostitusPostitas alina467 » 12. jaanuar 2009, 15:20

Eks nii ta ole jah. Nende armsakeste peale on lihtsalt võimatu kaua aega solvunud olla.

Meie Motsu reageerib nimele väga hästi, aga muidugi ka ikka vastavalt tujule. Kui ma korteris teda ära kaotan, siis hüüan ja ta tuleb. paar korda on ta aias kah põõsastesse pugenud ja siis ka ikka tuli kutsumise peale. Aga mul on tunne, et mida vanemaks ta saab, seda isepäisemaks ta muutub. Et kui tema ikka ei viitsi, siis ta ka ei tule.

Pahanduste peale teen mina "ššššš", siis ta vaatab mulle otsa ja läheb minema. Aga vahel kiusab ka nii, et enne ei lähe ära, kui ise talle juurde lähed. Siis jookseb ja teeb hüppeid õhus, nagu narriks, et "ei saa mind kätte, ei saa!" :razz:

Eks tal kah iseloom ja tujud :-D
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute võime nimele reageerida?

PostitusPostitas Jänksuke » 12. jaanuar 2009, 16:04

Meil samamoodi nagu alinal. Kui tahab, siis reageerib nimele, kui ei taha, siis ei reageeri.
Paar päeva tagasi mängisin temaga mängu "otsi pähklit peaopesast". Selle mänguga õppis ta ära tundma selle, et kui käe ette sirutan ja teda kutsun, siis tuleb kohale, lootes, et seal peopesas on pähkel. See reageerimine kehtib siis kui ta näeb seda, et mul käsi õieli ees on. NB! Mängin seda mängu ainult siis kui mul tegelikult ka pähkel peos on, ei kasuta seda tema narrimiseks.
Kui Jännu on teises toas (ja ta mind ei näe, ainult kuuleb) ja mina teda kutsun, ega ta siis väga nimele ei reageeri küll. Ainult mõned üksikud korrad on ta nii tulnud. Kui oleme ühes toas, siis reageerib rohkem. Ju siis teises toas on niiiii palju uudistamist, et ei taheta omaniku hüüetele reageerida.
Kasutaja avatar
Jänksuke
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teemad: 4
Pildid: 2
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute võime nimele reageerida?

PostitusPostitas kerliilrek » 12. jaanuar 2009, 22:01

Minu Jossu ei tee oma nimest väljagi, ja kui teeks, siis ma usun et ma võiks ta kohtsa isegi Muki või Pontu õelda, ta ei saaks arugi . :P
Kasutaja avatar
kerliilrek
Gotta Be Somebody , ;)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 805
Teemad: 18
Pildid: 4
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute võime nimele reageerida?

PostitusPostitas pupsik » 22. jaanuar 2009, 19:36

Kui meil Jännu mingi pahandusega hakkama saab - avastan teda tapeeti või vaipa kiskumas või ei lase kiisul sööma minna siis ütlen natuke valjemalt ja kurjemalt Jännu! ja ta saab sellest aru, et ta ei tohi seal olla ja teeb tuhatnelja. Vahest on vaja ka püsti tõusta, oleneb kui kindlalt ta ennast pahandust tehes tunneb.
pupsik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 3
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute võime nimele reageerida?

PostitusPostitas heily89 » 24. jaanuar 2009, 10:54

Kui minu jänks pahandust teeb siis lihtsalt teen kätega hästi kõva plaksu ja jänks saab kohe aru et nii ei tohi teha. Või kui ma tahan et ta minu juurde tuleks siis lihtsalt krabistan küüntega3korda ja siiskoputan põrandale2 korda siis küll reageerib.
Jänkud on nunnud!!!!!!
Kasutaja avatar
heily89
Mina ei oska kasutada otsingut!
 
Postitused: 30
Teemad: 1
Asukoht: Eesti tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Nime peale tulemine

PostitusPostitas Haldjake » 26. august 2010, 18:35

Kuidas 6petada kyylikut nime peale tulema?
Minu Lontu ei reageeri apsuluudselt oma nimele.
Mida teha?
Palun vastake!
Arukas kuts Potsu, väike Willi, suur memmekas Houdini ning kassid.
Kasutaja avatar
Haldjake
I know that life won't breake me...
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 384
Teemad: 8
Pildid: 7
Asukoht: Lõuna-Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute võime nimele reageerida?

PostitusPostitas nommi » 26. august 2010, 19:27

Eks loom õpib oma nime tundma aja jooksul ja ainult siis, kui temaga palju tegeletakse ja ka siis mitte alati.

Paistab, et kõik küülikud teavad oma nime, siis kui pahanduse peal väljas ollakse :wink: Või siis on asi pigem hääletoonis, sest olgem ausad, kas te muul ajal ka sellise tooniga midagi räägite? Mina küll mitte. Ja nii ongi, et kui avastan ta pahandust tegemas ja käratan Nommi, siis kaob poiss tuhatnelja puuri.

Mulle on ka jäänud mulje, et tegelikult saab ikka muul ajal ka aru, kui teda kutustakse, enamasti visatakse siis silmanurgast pilk, et mida sa tahad ja kui huvi ei teki ei tehta rohkem väljagi. Samas piisab mul vaid köögist tulles kutsuda, kui ta on kuskile diivani või kapi taha roninud ja ma teda ei näe, ja kohe ronitakse välja. Teada värk, köögist võib head ja paremat ju tulla. :-D Aga kui ta on elutoast minema hiilinud (tavaliselt ma küülikut mujale ei luba tema enese ohutes huvides), siis võin end või segaseks kutsuda, tema ei tee väljagi, vabadus ju. Nii et jah, ühed isepäised loomad, kes on tõenäoliselt palju targemad, kui seda meile näitavad.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute võime nimele reageerida?

PostitusPostitas jussu13 » 14. september 2010, 18:33

Minu jänku reageerib oma nimele :)
Lähen puuri juurde ütlen korra Jussu ja kohe jookseb puuri juurde, vist loodb, et saab midagi head :)
jussu13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Pildid: 4
Asukoht: Tabivere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute võime nimele reageerida?

PostitusPostitas siky87 » 15. september 2010, 09:45

Minu küülikud enamasti reageerivad oma nimele. Eriti kui öelda seda pisut riidleva häälega. Muidugi ei tule nad kutsumise peale nagu koer seda teeks, aga tõstavad/keeravad pead küll nime kuuldes.
Kasutaja avatar
siky87
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 9
Pildid: 3
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute võime nimele reageerida?

PostitusPostitas Juhe » 15. september 2010, 10:35

A mina leidsin sellise lehekülje:
http://www.dummies.com/how-to/content/t ... ricks.html

Ei mäleta enam kust leidsin. Seal on ka õpetus, et ta nime peale kohale tuleks.
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute võime nimele reageerida?

PostitusPostitas Kerla » 18. september 2010, 21:06

Minu oma natuke reageerib ikka, korraks vaatab otsa kui "Lota" ütled. Üldse kui kilekoti krõbinat kuuleb,siis teab et võilehti saab, siis ka tõstab pea üles. :)
2,5a jänkutüdruk Lota
Kasutaja avatar
Kerla
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute võime nimele reageerida?

PostitusPostitas Juhe » 18. september 2010, 23:03

Ma olen teda ikka titest peale nimepidi hüüdnud ja kutsunud. Hakkab juba harjuma ja enamasti ka reageerib. Nimehüüdmisele lisaks kasutan vahel ka jalale patsutamist ja käega viipamist, kui vaja.
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute võime nimele reageerida?

PostitusPostitas Brunette » 24. september 2010, 01:00

Kui meil Plärtsu pahandust puuris teeb ja ma pahaseks saan,siis ma ütlen talle "PLÄRTSIINA mis sa teed?" ja ta kohe keerab end ümber ja jätab tegevuse...vaatab minu poole,et mis ma tahan nüüd temast :lol:
Muidu jalutades ka ütlen talle plärtsiina tule ja ta kuulab...jänkud pole midagi nii lollid :happy:
Kasutaja avatar
Brunette
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 136
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn/Saaremaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute võime nimele reageerida?

PostitusPostitas Helli » 14. detsember 2010, 11:32

Meil tehakse küll vahet oma nimedel, kui ütled ühe nime, siis reageerib ainult see keda kutsuti. Meil on oma häälitsus millele reageerived mõlemad korraga, see tähendab reeglina , et nänni jägatakse.
Kasutaja avatar
Helli
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute võime nimele reageerida?

PostitusPostitas HamsterGirl » 22. detsember 2010, 21:16

Juss reageerib oma nimele küll
kutsun jussu jänku...jänku jussu ja juba hops hops tuleb
HamsterGirl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Pihtla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist