Küülik uriseb ja hammustab

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas NärilineL » 31. juuli 2004, 23:05

Kas ta teeb seda koguaeg?Kui teeb,siis on ta hirmunud,sest jänesed urisevad ainult siis kui nad on hirmunud.
NärilineL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. august 2004, 11:14

Tegelikult see urisemine on jumala lahe, vahel kohe meelega natuke teda ärritad, et siis seda kuulata, tavaliselt siis hakkab ka käppadega kraapima ja enda positsiooni kaitsma. Samas vahel kaitseb ta sedamoodi ka oma puuri, isegi sel juhul kui tahad talle sinna näksi panna, aga kui peo nii keerad, et sealt ampsata saab, siis kaob igasugune urisemine... :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 02. august 2004, 12:23

Gita kirjutas:Tegelikult see urisemine on jumala lahe, vahel kohe meelega natuke teda ärritad, et siis seda kuulata,

:evil: Sedasi ära imesta, kui mõne aja pärast on sul jänes, kes hammustab ja küünistab ja inimesi ei usalda. Ketikoeri õpetatakse ka tigedaks just narrimisega. Ära nii tee! See on nagu last nutma ajada, et selle kõla nautida. :?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 09. august 2004, 07:49

Meie Totu uriseb siis kui üritan teda puuri panna. Ainuke võimalus ta sinna saada on toiduga meelitada. Aa, nende trakside peale uriseb ka.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Käsi puuri ja amps

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. september 2004, 13:19

Kas teie jänku käitub ka vahel nii et kui käe puuri panete siis tahab ta sellest kohe hammastega kinni haarata? Muidu on jänes rahulik ja sõbralik aga oma territooriumi kaitseb urinal ja hammastega. :eek:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. september 2004, 13:33

Kui minu jänes vihastab, läheb põrandaharjale kallale niiet harjased lendavad igasse kaarde.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas roosinupp1601 » 16. september 2004, 16:33

ei minu Axul küll sellist värki ei ole. Alguses kui tahtsin ta söögikaussi võtta siis urises, aga nüüd on ta sellega juba ära harjunud ja ei tee teist nägugi kui käe puuri pistan :D.
roosinupp1601
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Käsi puuri ja amps

PostitusPostitas nännukas » 16. september 2004, 16:43

kui vana ta sul on? kui ta enne nii ei teinud ja nüüd on sellised kombed saanud ja ta on sul kuskil 4 kuu ümber, siis on suht tõenäoline, et tegemist on puberteediga, millal jänkul on vaja ennast maksma panna ja sulle koht kätte näidata.
mis aitaks? ega ei teagi soovitada muud, kui et tuleb hästi kindel olla oma loomaga ja mitte lasta tal teha selliseid asju, vaid kohe riielda temaga. või siis teha käsi kuidagi meeldivaks... nt et annad talle midagi head iga kord kui käe puuri pistad.
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas Kissu » 18. september 2004, 21:51

Meie jänku on mind ka hammustanud. Ja viimasel ajal on asi järjest hullemaks läinud. Jänku uriseb ja hüppab rünnakuvalmilt minupoole igakord kui ma talle vähegi lähemale satun.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas nännukas » 19. september 2004, 11:13

tegemist on vast jälle ealiste iseärasustega. meil hammustati kuskil 4 kuu vanuselt hirmus palju. praeguseks (1,5 kuud hiljem) on asi taandunud sinnani, et naksatakse ainult siis kui karistatakse põrandale pissimise eest.
eks tuleb jänksile aega anda ja teha selgeks, kuidas see hammustamine kohe üldse ei meeldi. meil nt poeb tihti peale hammustamist sülle, siis ajad ära ja tõrjud teda selle eest. siis istub õnnetult ja vaatab imestunud näoga otsa. aga tundub, et aru saab, millega sellise käitumise ära on teeninud...
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

jännu on kuri

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. september 2004, 10:55

:? Ma täiesti õnnetu,juba pikkemat aega on mu Marlita kuri.Paitada ta mul ei lase,ainult siis kui olen ta puurist otse sülle võtnud,istub ta ilusti süles.Aga muidu kui ta ringi jookseb,siis vahepeal ta nagu ründab ja uriseb,ning mõnikord lausa näksab.Teistega ta ei tee nii,kui siis väga harva ja siis ta vist ajab mind teistega segamini.jääb selline mulje et olen talle liiga teinud,aga ma ju pole.Öeldakse ju et loom ei ründa seda kes talle süüa annab,aga meil on küll kodus teisiti.Andke palun nõu,millega ma saaksin ta jälle enda sõbraks meelitada!!!! :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jännu on kuri

PostitusPostitas Kessukene » 29. september 2004, 11:31

Vaatasin, et Su küülik saab kohe 5-kuuseks. Tal peaks puberteet praegu olema, mis võibki olla tema kummalise käitumise põhjuseks. 6-kuuselt peaksid küülikud täiskasvanudks saama, ehk läheb siis üle.
Kessukene
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 132
Teemad: 7
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas Olari » 29. september 2004, 13:03

Kas see, et lontu mind vahest sülle võttes väga õrnalt naksab on siis normaalne? tundub , et sülle võtmine pole tõesti talle meeldiv. Jänks ise alles u 2 kuu vanune.
Olari
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas nännukas » 29. september 2004, 13:08

minu arvates on see, kui nad väga õrnalt-õrnalt naksavad neil nagu omamoodi armastusavaldus vms. :D eriti kui ta teeb seda süles olles ja lakkumise vahepeal. mulle vähemalt tundub nii oma jänksi vaadates et midagi halba ta sellega küll ei mõtle, pigem head...
teine asi on muidugi selline vihane hammustus. aga see ei ole enam kindlasti õrn ja tavaliselt käivad sellega kaasas ka naljakad urinad.
aga loomulikult võib ta hammustada enesekaitseks, kui talle ei meeldi süllevõtmine. sellest peab lihtsalt ise oma jänkut tundma õppides aru saama, mida ta ühe või teise tegevusega mõtleb...
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas Olari » 29. september 2004, 13:18

Proovisin teda tõsta ja tundub, et ta naksab siis kui ta tahab maha minna ( aga siis naksab ka nii vaiskelt , et seda on vaevalt tunda). Tundub , et ta v-b tõesti väljendab nii oma tundeid ja soove . Kui olen ta sülle võtnud siis surub ta oma nina mu näppude alla , nagu justku häbeneks või midagi sellist.
Olari
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas geeru » 29. september 2004, 13:45

Olari kirjutas:Kui olen ta sülle võtnud siis surub ta oma nina mu näppude alla , nagu justku häbeneks või midagi sellist.

Meil Polla poeb nina- või peadpidi käe või jala alla siis kui ta paitamist/sügamist/masseerimist tahab..
Aga õrnalt näksamine võib tähendada mitut asja, vahel näksab ta siis, kui tal ees olla. Umbes et: "Korista oma käsi mult jalust, ma tahan siit mööda minna!" :P Aga enamasti, kui ta sülle on roninud, siis tähendab käe näksamine minu meelest midagi sellist: "Mis see käsi siin sul niisama vedeleb, pane ta parem mu pähe ja süga mind!"
Eks sa katsu oma sõbrakese mõtteid aegamisi lugema õppida...
geeru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jännu on kuri

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. september 2004, 13:53

:wink: ma olen küll kuulnud seda puberteedi asja,aga ma ei tulnud nagu kohe sellepeale,et ta niimoodi minuga käitub.Aga ex ma oota ära veel selle kuukese,siis saan enda nunnu tagasi... :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas Jänkumamma » 30. september 2004, 12:28

Kui vana jänkuga tegemist on? Kas umbes paarikuusega?
Eks jänkujõmmid üritavad end maksma panna küll. Meie plika lärmas, hammustas ja loigutas oma noorpõlves ja teismeliseeas ka üsna palju. Absoluutne rekord oli see, kui ta mul järjest (10 minuti vältel) kaks paari värskelt pestud teksaseid täis siristas. Loikude tegemise komme hääbus tal kuskil pooleaastasena, kuid see võis olla ka seotud sellega, et panime toa nurka ekstra tema jaoks pissimiskasti.
Hammustama oli ta ka varmas. Korra oli ta lausa nii vihane, et hammustas mul nina veriseks. :wink: Hammustamine käis tavaliselt siis, kui ma takistasin tal midagi sellist tegemast, mida ta oma jänkuaruga oli endale pähe võtnud (noh, võtkem asja tõsiselt - ka jänkudel on oma eluliselt olulised igapäevaasjad ajada). Tavaliselt oli näksamine kuidagi seotud vabadusega, näiteks siis, kui ma teda puuri panin või kui tema oli puuris ja ma panin talle toitu, samal ajal, kui tema igatses ainult vabadusse saamist.
Hiljuti hammustas mind ka meie poissjänku. Põhjus oli selles, et panin talle kuivtoitu ning tema oli kaua aega (umbes 12 tundi) pidanud ainult heinaga läbi ajama. Ja kui ma oma jäset piisavalt kiiresti ta kausi kohalt ära ei koristanud, siis otsustas ta omaalgatuslikult minu liigutust kiirendada. ...see tal ka õnnestus... :wink:
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas Tipi » 03. oktoober 2004, 10:05

oi :( aga kui ausalt öelda siis see on natuke paha asi..
kui ta hammustab siis see on eeldus et ta muutub nagu ülbeks.
aka paljude jänestega pole nii :?
minu jänes ainult näksab mind
aga teda peab siis veel ja veel õpetama igasuguseid asju mitte närima
oleneb ka sellest kui õudne see hammustus oli?
ei tea võibolla läheb ta edasi natuke targemaks :) :D
Tipi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Millest jänesel paha tuju?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. november 2004, 18:11

Minu jänk on alati väga kuri.Ta ei lase end eriti puudutada ja kui laseb siis hakkab niuksuma või tõmbub maadligi.Millest võiks see tulla et ta on koguaeg pahas tujus???? :x
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 01. november 2004, 18:14

Kui vana ta on? Äkki on see seotud puberteediga?
Ega tal näiteks küüned liiga pikad pole, et teevad valu ja ajavad tal tuju pahaks? Kissu jänes läks väga palju sõbralikumaks, kui tal küüned lõigatud said.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paha tuju....

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. november 2004, 18:19

Ta on juba kuskil 2-3 aastane ja selles eas vic ei ole enam puberteeti.....aga küüned tuleks tal küll üle lasta vaadata ja nac lõigata tal peris pikad juba :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 01. november 2004, 19:06

Siis võibki ta paha tuju sellest tulla, et küüned teevad haiget. Tal on lihtsalt iga liigutus valus ja kui kogu aeg valus on, siis on halb ka.
Kui küünte lõikus ei aita, siis peab edasi mõtlema. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 01. november 2004, 19:30

Kui eelmine omanik jänesega eriti ei tegelenud, pole too lihtsalt sotsiaalne.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millest jänesel paha tuju?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. november 2004, 22:00

Mina eelmisest omanikust palju ei tia aga öeldi et tal polnud aega ja nyyd läheb yldse ära...Ma püüan tema eest hoolitseda nii palju kui võimalik...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Miks jänks uriseb

PostitusPostitas Olari » 11. november 2004, 22:16

Krt ma vaatan , et teil on hullud murdjad kodus :)
Meil on Nahkjalg ainult kaks korda urisenud , kui käisime vaktsineerimas siis järgmine päev kui puurist päti välja lasin siis jooksis ringi ja põrises nagu aiatraktor , naljaks oli kohe kuulata. Sain aru , et ta oli eilse pärast vist ikka veel vihane sest ta ikka lõi põnnama kui arsti juures olime .
Läksin siis ise ka põrandale ja Nahkjalg jooksis kohe põrisedes minu juurde ja panime oma pead kokku ja rääkisin temaga natuke ja poiss oli kohe vana rahu ise :)
Olen leidnud Nahkjalaga suhtlemiseks on just kõige parem see kui kas paneme pead kokku või siis sügan teda pea pealt oma ninaga . Mõjuba väga hästi :)
Olari
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Miks jänks uriseb

PostitusPostitas nännukas » 12. november 2004, 12:35

Olari kirjutas:Krt ma vaatan , et teil on hullud murdjad kodus :)

olari, sinu jänks on alles 3 kuune, oota kuni puberteet saabub, ega nad enne ei oskagi uriseda eriti :P
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Miks jänks uriseb

PostitusPostitas Olari » 12. november 2004, 12:41

deem ...ära sõnu ära :D
Olari
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas __Helen__ » 12. november 2004, 14:19

Minu jänes läks mu isale ükskord urisedes kallale ja hammustas lal sussist suure tüki valja :P
__Helen__
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Jänesed ja hammustamine

PostitusPostitas teesa11 » 22. november 2004, 12:28

Mul endal küll jänkut pole aga räägitakse et nad hammustavad palju kas see on tõsi või vale?
teesa11
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline