pissib heina sisse

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas Moonalisa (Teema autor) » 28. juuni 2004, 15:03

arl kirjutas:tere,meiwe jänkule meeldib magada oma heina sees ja ka sinna pissida ja kakada.mis teha


kui vana teie jänku on?
proovige talle teha pissikast kuhugi puuri nurka ja pange see pissine hein sinna...nii mitu mitu mitu korda järjest...siis ehk õpib äda õigesse kohta tegema.
Heinaga on nii, et parem oleks, kui teil oleks heinasõim, mille saab väljastpoolt puuri külge riputada nii, et selles olev hein jääb puhtaks ja kuivaks.Siis ei söö jänku pissist ja määrdunud heina :)
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: pissib heina sisse

PostitusPostitas Kissu » 28. juuni 2004, 16:37

Soovitaksin kah seda heinasõime varjanti.
Jänku saab siis süüa heina ja kui tal väga vaja heinasisse pissida siis tirib ise alla selle sealt. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Lili » 30. juuni 2004, 17:38

Minu Jessie hein on sõimes, aga ta käib seal ka magamas...siiamaani pole ma näinud, et ta sinna kakaks või pissiks...selle jaoks on ta valinud teise nurga :)
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. juuli 2004, 10:19

jorven6 kirjutas:Minu Jessie hein on sõimes, aga ta käib seal ka magamas...siiamaani pole ma näinud, et ta sinna kakaks või pissiks...selle jaoks on ta valinud teise nurga :)
meie nännu saab täna 2kuuseks.võtsin selle rauakobaka ära ja palju rahulikum nüüd hein lihtsalt ühes puuri nurgas.aitäh kes nõu andsid
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Küülik pissib toidu sisse - hein, kuivtoit.

PostitusPostitas karin. » 11. november 2004, 14:53

:( mul on siuke problem, et ma tahaksin teada kas see on väga eriline, et mu 1,5 aastane emane lontu istub oma heinasõimes :P ja sööb. probleem on et ta kakab :eek: oma heinasõime. kui ma natuke heina liigutan siis kukub sealt hulgim junne, puuri põrandale, :eek: kuid vahest ma näen et ta junnib :wink: mujale, aga, siis ka kas keset puuri või tavaliselt joogipudeli alla :?. :cry:
________________
Vahetasin selle väljaheite sõna nats viisakama vastu välja/ Mio :)
karin.
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 34
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 11. november 2004, 15:36

Meil istub vahel keset vannitub ja sööb kassi toitu. Ära minnes on pabulad põrandal. Sööb ja s****
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas __Helen__ » 24. november 2004, 22:06

Ega neil jänestel ongi see nii.....mis sisse see kohe välja.
__Helen__
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Jänku pissib oma toidukaussi

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. aprill 2005, 13:41

Minu jänkul on selline veider komme, et ta pissib oma toidukaussi ja pärast ta enam sealt eriti ei söö :( . Ma pesen selle puhtaks ja jälle ta pissib mingi aja peale sinna sisse :x . Ta on peaaegu et kahe kuune. Kuskilt lugesin, et jänesel ei tohi asju ümber paigutada, et talle ei meeldi see ümber tõstmine. Ma ei tea....Kas teie jänkud teevad ka nii :? ? Kui keegi äkki skab mingit nõu anda, siis oleks väga tore! :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Minu jänku veider komme.Äkki oskate aidata

PostitusPostitas -Kristin- » 10. aprill 2005, 15:17

Palju õnne, sul on üks puberteet kodus. :D Tal on puberteediiga, sellepärast ta teebki pahandust. See läheb ajaga üle. :)
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Krussu » 10. aprill 2005, 16:00

-Kristin- ma ei usu eriti, et Rinza jänkul on puberteet, nagu ta ütles on jänku alles kahe kuune. Puberteet on umbes 5-6 kuuselt.
Rinza kas su jänkuke muidu teeb oma häda ka WC-potti? Asi võib olla ka sellest, et tal ei ole veel välja kujunenud mingit kindlat kohta, kuhu ta oma häda teeb. Siin on olnud palju soovitusi kuidas õpetada jänku potil käima, tee üks pisike otsing foorumis ja leiad palju juttu sellest. :)
Krussu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 10. aprill 2005, 16:05

Minul Lumepall pissib ka kaussi, kui see puuris on. Viimasel ajal olen aga harjutanud küülikut puurist väljas söömas käima. Kausi panen vaid ööseks puuri, kui seal veel päevast mingit sööki järel on.
Reeglina küülik lihtsalt laamendab selle kausiga öö otsa, see mul nagu põhiline põhjus miks ma teda puurist väljas toidan.
Olen märganud, et see pissimine ja kausi loopimine meil reeglina siis kui küülik süüa tahab. Võibolla sinu küülik nõuab ka sellega omale tähelepanu ja uut sööki?
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Jänku pissib oma tõidukaussi

PostitusPostitas nännukas » 10. aprill 2005, 20:23

üks variant oleks panna selline puuri võre külge kinnitatav kauss, mida ta ei saa loopida kja kuhu ta ka pissile ei saa minna. selliseid on loomapoodides täitsa müügil ja samuti annaks vast ise meisterdada...
meil kaussi pissitud ei ole, kuid ringi loobitakse seda küll kui see tühjaks on saanud. meil on aga see majake puuris, millel on kausi jaoks selline süvendatud alus, paneme toidu kohe sinna peale...
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 12. aprill 2005, 18:07

Kõige lihtsam on tõesti muretseda selline kauss, mis suukõrgusele puurivõrede külge kinnitatakse ja milles seega ei saa istuda. Meie vandaalid saavad sellegi mõnikord lahti ja lennutavad ringi, aga pissimiseks on see kauss liiga tilluke ja ebamugav. Osadele küülikutele meeldib lihtsalt kangesti igasugu asjade sees istuda ja seega võib seal ka muud tarka teha (loe: pissida ja kakada). Kas Sul on pissikast küülikule? Arvan, et see oleks Su loomale üliväga meeldinud.
Aga see kauss võta küll ära. Kui tahad just põrandakaussi, siis muretse pisem, kus ei ole hea sees istuda.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helis » 11. august 2005, 22:31

minu jänku teeb ükstapuha kuhu kõik pappuskad on mööda puuri laiali
Helis
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Küülik istub heinasõimes ja teeb hädad sinna

PostitusPostitas Tots » 17. august 2005, 18:59

Jänks harrastab nimelt heina süües istuda sõimes ja teha ka sinna häda? Pidevalt pean vahetama heina, sest vana on märg ja haiseb ning jänks keeldub seda söömast..ilma heinata teda ju jätta ei sa...
Muidu Tots käib kenasti potil, aga kui heina söömise aeg on käes...siis nagu ei suudeta minna potile...Ma olen üritanud teda kiita ja pärast kommi anda, kui ta potil käib, kuid see ei paista mõjuvat...
Panin sõime natukene kõrgemale aga see tekitas temas kohe tõsist hämmingut..pea terve päeva ta lihtsalt keeldus heina sööömast ning järgmiseks hommikuks olid pabulad kuidagi vedelama/pehme poolsed. Ei tahtnud sellega riskida, et tal kõht korrast ära läheb. Tundus, et see kõrgemale tõstmine nagu korraks mõjus.. oma nädalake oli hein kenasti puhas, kuid nüüd hakkab vana trall jälle pihta... :( :(
Igatahes mina enam ei tea, mida peaks tegema, et sellest harjumusest lahti saada :?:
Tots
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida te teete kui...

PostitusPostitas Riin » 17. august 2005, 19:09

Meil on heinasõim väljaspool puuri ja sel juhul pole võimalik sinna pissida. Kas Sinu puurile pole võimalik sõime väljapoole panna. Poes on eraldi müügil need sõimed, proovi ehk saab Sinu jänkust ka pai laps :) .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida te teete kui...

PostitusPostitas Jänkumamma » 17. august 2005, 19:11

Kui vana ta Sul on?
Pipil oli ka pisikesene komme heinasalves süüa ja pabuldada, aga ajaga kadus see probleem lihtsalt ise ära. Ta gabariidid laienesid kasvades oluliselt ja ta ei mahtunud enam nii mugavalt salve ära. :wink:
Nagu ma aru saan, on Sul see puur, millel on võre ainult üleval ning heinasalv puuris sees?
Põhimõtteliselt võib ju mõelda ka sellise lahenduse peale, et hankida see metallvõredest pall, milles on kassidele mänguasjad sees, võtta sealt mänguasi välja, panna sisse heina ja riputada see puuri lakke. Mänguasja saab sealt kätte, kui ühe võrekodara üks pool lihtsalt tangidega ära näpistada - siis saab ka heina lihtsamalt sinna toppida.
(Ameerika loomapoodides oligi hein nn. kapsariputitega puuride lakke riputatud.)
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida te teete kui...

PostitusPostitas Tots » 17. august 2005, 19:13

Olen sellele mõelnud, aga pärast seda, kui ma olin sõime kõrgemale pannud, keeldus jänks söömast...kuigi heina kättesaamine oli kergem, kui sõim oleks puuri teisel poolel :? igatahes ma karda, et ta ei hakka sedasi heina sööma...
Tots
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida te teete kui...

PostitusPostitas Riin » 17. august 2005, 19:31

Ära muretse, kui heinasõim on teiselpool puuri, siis on hein tal sama lihtsalt kätte saadav, ainult pole võimalik sinna sirtsutada :) . Soovitan küll proovida, sõim maksab minu mäletamist mööda päris vähe.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 17. august 2005, 19:38

Ma arvan, et paari päevane heina streik ei aja tal kõhu niivõrd korrast ära. Minu küülikud söövad näiteks heina perjoodiliselt. Kord kaob terve künatäis päevaga ja samas vahel seisab see mitu nädalat puutumatuna. Ma usun, et kui tal tõsisem heinavaegus siis küll ta sööb seda ka sealt kõrgemalt. Sest loomad ennast üldiselt niimoodi ei piina. See võib olla lihtsalt esialgu päevake jonni - sinu ärritamiseks. See läheb üle. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Küülik istub heinasõimes ja teeb hädad sinna

PostitusPostitas Tots » 17. august 2005, 19:53

Tänud!
Tots on mul 6 kuune..viimane aeg õpetada :D ...Tõstan sõime taas kõrgele....kui tema pissib ja pabuldab heina täis, siis mina teen selle tal vähemalt raskemaks... :)
Tots
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik istub heinasõimes ja teeb hädad sinna

PostitusPostitas Tots » 18. august 2005, 07:17

Juhtus nagu ma arvasin :? Tots kuulutas välja streigi! Heina ei söö, pissil potil ei käi ning oma kiviga ja puuoksaga laamendab kuidas jaksab...
Öine porgand jäeti alles..tavaliselt on see õhtul esimene asi mis ära näksitakse!
Oehh...ma ei oska muud öelda...Kas ma siis tõesti pean sõime talle alla tagasi panema, et saaks oma nunnu röövlist Totsi tagasi?
Tots
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik istub heinasõimes ja teeb hädad sinna

PostitusPostitas Jänkumamma » 18. august 2005, 09:36

No aga proovi panna talle natuke heina toidunõusse.
Ja kannata veel päevakese. Ta võib ju protestida, aga ise end näljutama ei hakka. Tal on ju ikkagi eesmärk ellu jääda ja Sind edaspidi ka kiusata! :wink:
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas marica » 18. august 2005, 12:45

Iirisel oli ka vahepeal komme kauss oma ihuhädadega täita. Kui tema toidukogust vöhendasin, nii et toitu enam järgi ei jäänud, jäi ka pissimine - kakamine toidukaussi ära.
marica
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. oktoober 2005, 11:30

Mul oli ka alguses puuri põrand pabulaid täis, kuid panin siis liivakasti ja paari päeva pärast olid kõik pabulad kenasti kastis.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: lontu teeb oma väljaheiteid heina ja joogi juurde

PostitusPostitas Tots » 23. oktoober 2005, 18:20

Ka minu Tots istus kunagi kenasti heinasõimes sõi ja pabuldas....kõik hein oli alati rikutud.... siin vist on ka teema selle kohta..
Tõstsin sõime natukene kõrgemale..alguses oli tal hämming, et kuidas ma nüüd sinna ei sa nagu protestist ei söönud enam heina. Kuna seda oli kah raske vaadata, siis panin jälle sõime alla tagasi. Sellist trikki tegin 2-3 korda, kuni Tots vist sai aru, et see ei ole tema pabuldamise koht :)
Oota kuni ta natukene sul kasvab, siis ta lihtsalt ei mahu enam sinna ning see mure kaob ära :D
Õnneks ei ole mul kunagi olnud probleemi pabulatega..kõik tehakse viisakalt oma potti :) harva on näha mõnda pabulat vales kohas vedelemas... :D tundub, et mul on vist vedanud.
Tots
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: lontu teeb oma väljaheiteid heina ja joogi juurde

PostitusPostitas karin. » 24. oktoober 2005, 11:22

Tots kirjutas:Tõstsin sõime natukene kõrgemale...

ma tegi nsamamoodi ning siis ta hakkaski potii pabuldama vahest laseb aint siis mööda kui pott nats liiga kaua puhastamatta on
karin.
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 34
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist