Jänes ei taha puuri jääda!

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Jänes ei taha puuri jääda!

PostitusPostitas minufluffi (Teema autor) » 02. märts 2004, 14:41

:lol: Vot see võib küll väga lollilt kõlada aga : MINU JÄNES STREIGIB PUURIS! :D Ööseti paneme ta kinni ja vabadus on talle nii pähe hakanud,et enam puuri ei mindagi - seal ta hakkab mind hammustama ja kõvasti laamendama - ajab oma söögi kausi ümber ja kaabib kõik saepuru ja heina puuris läbi võrede välja.Ta kolistab nagu segane!
Magada on ka raske kuna see jant käib kogu öö :o .
Mis küll teha?
Ma ei ole loomapiinaja,et näiteks hakata tema vabadust väga palju piirama...Ja ma ei löö ka teda! :? Mis tal viga teine on alles 2 kuune jänkuplika?!
minufluffi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 75
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: No täitsa lõpp!!!

PostitusPostitas Ettel » 02. märts 2004, 15:24

Ma arvan, et pole midagi hullu, ta lihtsalt võitleb oma õiguste eest.Kuigi pisike saab ta juba suurepäraselt aru, mis meeldib ja mis ei :mrgreen:
Ma arvan, et ainuke võimalus on see öine lament kuidagi ära kannatada, kuni ta lepib paratamatusega :? Kas sa ööseks puuri mõnda teise kohta panna ei saa,kus ei magata :?
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: No täitsa lõpp!!!

PostitusPostitas Liz13 » 02. märts 2004, 16:20

Proovi seda puuri seostada millegi heaga, see paistab hetkel jänkule kui vangla võibolla. Et kindlasti toida teda puuris, siis pane puuri mõni mänguasi jne. Ehk hakkab siis oma puur talle rohkem meeldima. Aga kui suur sul see puur üldse on? Kui pikk, mitu cm?
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 02. märts 2004, 16:22

Puuri paneku järel midagi head anda! :) St muul ajal puuris ainult hein ja vesi. Kui jänes ööseks puuri pannakse, siis ühtlasi anda kuivtoitu ja maiust ja värsket.
Ja kui sa teda 24h lahti hoida ei kavatse, siis ainus variant on see ära kannatada ja teha selgeks, et öösel välja ei saa ja kõik. Kui praegu järele annad, on hiljem seda veel raskem õpetada.
Puuri suuruses võib asi ju ka olla, Liz13 õigus.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: No täitsa lõpp!!!

PostitusPostitas minufluffi (Teema autor) » 02. märts 2004, 16:45

Liz13 kirjutas:Aga kui suur sul see puur üldse on? Kui pikk, mitu cm?

Puur pole väga suur aga 3 päeva pärast saame uue praegune laius on 47,6cm ja pikkus 23,3 see on mu venna mänguasja kast... :D Ja me saame nüüd laiema ja ma mõtlesin ise kah,et asi võib olla väheses ruumis!
minufluffi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 75
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: No täitsa lõpp!!!

PostitusPostitas Liz13 » 02. märts 2004, 17:10

minufluffi kirjutas:
Liz13 kirjutas:Aga kui suur sul see puur üldse on? Kui pikk, mitu cm?

Puur pole väga suur aga 3 päeva pärast saame uue praegune laius on 47,6cm ja pikkus 23,3 see on mu venna mänguasja kast... :D Ja me saame nüüd laiema ja ma mõtlesin ise kah,et asi võib olla väheses ruumis!

No siis on kohe kindlasti väheses ruumis. Isegi meriseale üksinda oleks 60 cm vähemalt vajalik, jänes ju veel suurem ka...Loodan tõesti, et jänks saab endale toreda ja suurema puuri :D
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: No täitsa lõpp!!!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. märts 2004, 17:30

meil on peris suur puur, aga ikka on Orli meil väike vabadusvõitleja :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: No täitsa lõpp!!!

PostitusPostitas minufluffi (Teema autor) » 02. märts 2004, 17:48

:oops: Ups,ma eksisin puuri laiusega ja pikkusega!ta on 35,4 lai ; 47,6 pikk ja 23,1 kõrge :lol: .Sorri!
minufluffi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 75
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: No täitsa lõpp!!!

PostitusPostitas Moor » 02. märts 2004, 17:54

Sa võiksid ka päeval panna oma jänksi vahepeal puuri ja anda talle siis midagi head. Ja natukese aja pärast lased ta jälle vabalt ringijooksma. Vähemasti koeri harjutatakse niimoodi üksinda koju jääma ja see töötab imehästi.
Moor
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: No täitsa lõpp!!!

PostitusPostitas minufluffi (Teema autor) » 03. märts 2004, 21:40

Nüüd plikal uus puur!!!terve meeter :D pikk JA lai!
minufluffi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 75
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: No täitsa lõpp!!!

PostitusPostitas Moor » 10. märts 2004, 17:59

Kas su jänks uues puuris enam ei "streigi"?
Moor
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: No täitsa lõpp!!!

PostitusPostitas minufluffi (Teema autor) » 11. märts 2004, 14:08

Mariana kirjutas:Kas su jänks uues puuris enam ei "streigi"?

:D Õnneks mitte mariana aga vaest ikka,aga mitte enam nii tihti,nüüd tahabki uues puuris lausa vabatahtlikult olla ;) on õppinud juba ära kuidas käsu peale puuri minna (kuigi see on veidi vigane) :D
minufluffi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 75
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 31. märts 2004, 08:12

Aga minu jänku on täielikult ära pööranud. Närib puuri trelle niimis hirmus ja öösel ei lase kamagada, siis peksab tagumise käpaga vastu puuri põrandat. Mida sellisega ette võtta. Puur on piisavalt suur. Aga võimatu on olla temaga ühes toas, sest siis käib pidev puuri närimine ja kolistamine.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 31. märts 2004, 15:18

Meil OLI täpselt sama- kõige hullem on tõesti öösel, kui inimesed magada tahavad!
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: No täitsa lõpp!!!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. aprill 2004, 14:21

njahh mina olen selle kolistamisega juba harjunud, mis mu toas käib (ema ütleb, et segi kui kari elevante mu kõrvalt mööda läheks, ma ikka ei ärkaks :P ) aga mulle tuli sugulane külla ja mul ei tulnud pähegi, et Orli võib hakata puuri kolistama nii, et vaene sugulne istus poolest ööst üleval :lol: hommikul ma ütlesin talle, et ta oleks võinud Orli koos puuriga koridori tõsta, aga ta ütles, et ei viitsinud :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas minufluffi (Teema autor) » 01. aprill 2004, 15:27

Panter kirjutas:Aga minu jänku on täielikult ära pööranud. Närib puuri trelle niimis hirmus ja öösel ei lase kamagada, siis peksab tagumise käpaga vastu puuri põrandat. Mida sellisega ette võtta. Puur on piisavalt suur. Aga võimatu on olla temaga ühes toas, sest siis käib pidev puuri närimine ja kolistamine.

TÄPSELT!Täpselt minu jänku moodi!Kui ta peksab tagakäppadega vastu maad,siis talle ei meeldi miski või midagi taolist,või on ta vihane,et peab puuris olema!Minu oma segab ka öösel und ja teise tuppa ei taha viia..
minufluffi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 75
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Paulile kevad pähe hakanud?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. aprill 2004, 18:20

Tere,
Meie Paul on otsustanud, et me peame ärkama siis, kui talle sobib olenemata kellaajast. Hakkab mööda puuri hyppama või puuri närima systeemselt - yhest ukse nurgast ja teisest ukse nurgast; ruigab, tõstab oma mänguasju ringi või joob nagu kaevul kuni talle öelda midagi. Teinekord võtan talt ööseks kõik mänguasjad ära, siis hakkabki hyppama mööda puuri ringi. Kusjuures koju tulles teeme talle puuri lahti, et ta joosta saaks kuis jaksab, aa siis passib puuris. Alles enne meie magama minekut tuleb jooksma. Teinekord tõstame ta õhtul teise tuppa ära või siis öösel, kui ta meid juba äratanud on. Selle suure nõudmisepeale teda välja lasta ka ju ei tahaks, muidu arvabki, et nii võib ja saab kui tuju tuleb. Aga me tahaks ju magada siiski ;) Praegugi vedeleb oma puuris, kuigi võiks ju ringi lipata.. Kas asi on kevades või mis, sellest aru ei saa... loodetavasti on see tal mööduv..
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Moonalisa » 26. aprill 2004, 14:05

minu tibu on muidu rahulikult, kuid öösel tulevad talle tuurid peale...hakkab nimelt puuris tormijooksu tegema+ jänesehaagid ja hüpped...päeval on tal kõik võimalused jooksmiseks jne, kuid siis meeldib talle just puuris või voodis tukastada ja niisama vedelda...
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas minufluffi (Teema autor) » 03. mai 2004, 20:01

moonalisa kirjutas:minu tibu on muidu rahulikult, kuid öösel tulevad talle tuurid peale... päeval on tal kõik võimalused jooksmiseks jne, kuid siis meeldib talle just puuris või voodis tukastada ja niisama vedelda...

Räägitakse,et jänkud on aktiivsed hommikuti ja õhtuti,aga tegelt võiks just päeval olla :roll: :)
Mul ju hommikuti aega pole ja õhtuti kah tihti ära.. :? Kahjuks..
minufluffi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 75
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: No täitsa lõpp!!!

PostitusPostitas kepsut » 07. mai 2004, 13:15

Tuttav lugu. Alguses oli jänkupuur ilusti minu toas, aga siis hakkas öösiti selline möll ja trall käima, et magada ei saanud kohe üldse :( Ja tema on meil selline, et kui vastu hommikut koridori minna (vetsu vms), siis pärast seda hakkab poiss laamendama :eek: Vaatab, et rahvas üleval, et võiks juba välja lasta :D Aga jah - päeval lasta hästi palju vabalt ringi joosta, küll siis öösel ka rahulikum on :wink:
kepsut
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

jänes ei lase magada

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. juuni 2004, 12:34

Mul on kodus kuune lontkõrv Nublu. Olnud meil kaks päeva, aga öösiti olen tema pärast üleval nagu beebiga.
Kas jänesed ongi öösiti üleval ning teevad tramburaid või möödub see vanuse kasvuga?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas trulla11 » 04. juuni 2004, 12:51

ma arvan et see möödub, sest minu jänx jupa päris vana ja tema ei tee öösiti lärmi :eek:
trulla11
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänes ei lase magada

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. juuni 2004, 21:45

Ega jänkud ongi loomad, kes elavad hämaras. Kui ta on Sul kuune, võib küll juhtuda, et ta Sul natuke märatseb. Eks see ole talle ka ju uus koht, ta harjub ümbrusega ja ka sellega,et ta on sunnitud õhtud puuris veetma, mis pole eriti huvitav tegevus :wink:. Jänku võib kolistada ka igavusest, loopides söögikaussi ja mingeid asju mööda puuri. Ma arvan, et see on kõik harjumuse asi, nii Sinu kui Sinu jänku:).
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänes ei lase magada

PostitusPostitas Kissu » 04. juuni 2004, 22:24

Tegelikult paljud loomad on aktiivsed just öösel või umbes sel ajal kui inimesed magama lähevad. Meie merisead ja jänes laamendavad alati. Sellega lihtsalt harjub ja jäneste puhul läheb see ka ehk üle. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Moonalisa » 04. juuni 2004, 22:37

kui temaga päeval piisavalt tegeleda, siis ta öösel tavaliselt ei laamenda vaid tudub armsasti.
Sa ära lihtsalt lase tal päeval magada...muidu jah on nad rohkem ööelukad :D
meie tibuke ka mõnikord teeb öösiti oma puuris igavusest ümberkorraldusi.
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänes ei lase magada

PostitusPostitas Laura188 » 04. juuni 2004, 23:15

Jah,ma arvan ka seda mis ka Kissu.Minumeelest küülikud ju suured loomad ja hüppavad ja laamendavad ikka natuke.Mis minu koduloomadesse puutub(rottidesse)Siis nemad laamendavad IGA öö :lol:
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänes ei lase magada

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. juuni 2004, 09:06

Mul sama probleem.... Kolistab ja kraabib jne... :x ... Et nagu väga vähe olen viimasel ajal magada saanud :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 13. juuni 2004, 11:53

Mind ei sega kui jänkud puuris tegutsevad :P Ma ni hea unega vist :P
Ma annan neile näitex enne magama minekut syya, siis neil tegevust ja krõbistavad seal porgandit :P
selleks ajaks kui nad söönuks saavad juba mina magan :)
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Jana007 » 13. juuni 2004, 12:17

Ma pole tähele pannud, et mu jänku öösel puuris laamendaks. Siis ma olen kulnud kui ma ise olen samuti kaua üleval siis käib küll puuris suur laamendamine ja närimine.
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänes ei lase magada

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. juuni 2004, 20:44

Minu jänes on 1-aastane ja tal on mänguasjad ja nendega ta ööseti kilistab ja kolistab.Mõnikord isegi närib puuri.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist