Jänes koos kassi või koeraga?

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas Ivika » 26. juuli 2004, 19:15

Ma ise tean üht juhtumit, kus kass ja küülik olid parimad sõbrad ja elasid ning magasid vähemalt aasta koos, kuid siis mänguhoos murdis kass küülikul kaela. Samas tean ainult ühte sellist juhtumid. lontulaste kogemuste põhjal järeldub, et pigem on kass see, kes peksa saab ja kassi võttes ei pea kartma, et see su küüliku maha murrab...
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Küülik peaks koera pärast puuris elama

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. oktoober 2004, 14:57

Kas on võimalik, et küülik elab ainult puuris?
Tean, et see on jube looma piinamine ja ma arvan, et meie Milo solvuks kohutavalt, kuid oleme praegu situatsioonis, kus koer igal võimalikul hetkel, mil küülik puurist väljas, püüab teda "rünnata", st ajab taga, hüppab oma massiga peale, näksab (jahikoer, ju siis peab saagiks)... :cry: Keelamine ega miski ei aita, sest tal instinktid päris tugevad ja võetud ta nii sõbraks, kui ka jahil käimiseks. Puurist Milo meie juures enam ei taha väljagi tulla :( , mistõttu on ta kuu aega vanemate juures elanud, sest nende koer suhtub temasse rahulikult, kuid päris endale jätta mu vanemad teda ei saa.
Ei teagi enam mida teha... Tegin praegu kuulutuse valmis, et siis järsku anname ära, kuid... :( ta ju ikkagi juba pereliige...
Kui suur see puur peaks olema, et Milo seal saaks normaalselt elada?
Veronika
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kes teab?

PostitusPostitas nännukas » 27. oktoober 2004, 15:02

kas koer teda läbi puuri ei terroriseeri? selline stress jänkule küll kindlasti hästi ei mõju...
kas ei ole võimalik panna jänkut kuhugi tuppa, kuhu koer ei pääse?
puur peaks sellisel juhul olema ikka väga suur, et ta saaks seal ikka joosta ja möllata... parem oleks terve tühi tuba :? aga jooksimise kõrval on jänku vabadus tähtis veel ka sellepärast, et nad on suhteliselt seltskonda armastavad tegelased. ja see võiks päris kurb olla kui pead kogu aeg eraldi ja üksi olema :cry:
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kes teab?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. oktoober 2004, 15:22

Koer läbi puuri jänkut ei terroriseeri, ainult siis, kui viimane puurist välja tuleb ja liigub.
Meil on ainult kaks tuba ja elutuppa ega magamistuppa mul elukaaslane ei taha Milo't lasta, sest elutoas on ta meil päris palju juhtmeid läbi närinud (ka neid, mis pinge all, nii et ta meil veel imekombel elus) ning magamistuba on magamistuba ja sinna ei ole lubatud ei jänku ega koer.
Ei oskagi kohe midagi teha... kuid niimoodi puuri ma teda ka jätta ei saa... :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kes teab?

PostitusPostitas Jänkumamma » 27. oktoober 2004, 17:50

Aga kuidas on lugu köögi ja esikuga? Kas oleks võimalik üht neist jänkuterritooriumiks muuta?
Näiteks kas on võimalik organiseerida maas olevad lahtised asjad, nagu kingad, kõrgemale ning tõkestada sissepääs kitsastesse kohtadesse, nagu seda on pliiditagune vms. :?:
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas küülik võib ainult puuris elada?

PostitusPostitas Kissu » 27. oktoober 2004, 18:19

No tegelikult, peaks saama koera siiski õpetada mitte küülikut puutuma. Meie pontu tahab ka hirmsasti mängida küülikuga, kuid teab et ei tohi seda ja seega lamab vaikselt ning küülik võib isegi üle tema hüpata.
Teiseks on sul võimalus pontu panna mõnesse teise tuppa kinni selleks ajaks kui sa lased küüliku tunniks või paariks välja ühes toas. Sest ma arvan, et sellisest ajast peaks tegelikult piisama.
Sest puuris elamine on ikka üks asi (ükskõik kui suur see puur ka poleks) ning puurist väljas elu uurimas käia on hoopis teine. :roll:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. oktoober 2004, 08:28

Eks me proovime praegu igasuguseid variante...
Koera oleme püüdnud keelata/õpetada ja see isegi mõjub, vähemalt nii kaua, kuniks jänku paigal istub ning ei püüa mingis suunas plagama panna :S
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Võmalused

PostitusPostitas muztikas » 29. oktoober 2004, 13:45

Kissu kirjutas:No tegelikult, peaks saama koera siiski õpetada mitte küülikut puutuma. Meie pontu tahab ka hirmsasti mängida küülikuga, kuid teab et ei tohi seda ja seega lamab vaikselt ning küülik võib isegi üle tema hüpata.

Minu tuttaval Riinul on koer Naksi ja tema õel Meelikal kikkkõrv Jänki, Naksi tahab ka õudsalt mängida jänkuga, aga ei tee seda, sest jänku arvab, et teda rünnatakse, aga teglikult on Naksi väike koer, ta ei suudaks mingit kahju teha.
Õpetus.
Aga ikkagi võiks ju mingi aja jooksul hoida ust kinni ja jänkuga 'vabas õhus' mängida, sest ma eeldan, et koer on su elukaaslase oma, ning , kui tema koer võib igas toas olla, siis miks mitte ka jänku? Sest kui ta ikka pereliige on , siis ära anda ei tohiks ja puuri tegemine on võimalik, kui nii suure tegemine on ÜÜRATU vaev.
Ma soovitaks kaaluda seda võimalust, millest ma teises lõigus kirjutasin.
muztikas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. oktoober 2004, 14:47

Koer on ka minu oma (sünnipäevaks elukaaslase poolt kingitud) ning ei tohi kõigis tubades olla. Lubatud on ainult esik, köök, vannituba (ja seal tal meeldib tohutult lamaskleda... vist seetõttu, et põrandaküte on sees) ja elutuba. Magamistuba on "keelatud tsoon".
Meie koer ei ole nii väike midagi ja seetõttu võib nii massiga, kui ka naksates jänkule liiga teha :(
Lisaks sellele on ta jahikoer, mistõttu tema instinktid ajada taga kõike, mis liigub on väga tugevad (sellele oleme tõestust leidnud, nii metsas, kui teiste koertega mängides).
Kui aga rääkida äraandmisest, siis see loomulikult on viimane meede, mida olen nõus kasutama ja seda ka vastu tahtmist. Kuid kui ma näen, et jänku meie juures ei ole õnnelik, sest ta kardab, siis vaatamata sellele, et ta on pereliige oleme sunnitud ta ära andma, lähtudes eelkõige tema huvidest.
Nagu ma aru saan, siis puuris jänkut kogu aeg hoida ei saa (ja ise seda ka taunin) ning enne koera võtmist on ta meil ka vabalt kogu see aeg ringi jooksnud. Nüüd aga keeldub ta lihtsalt puurist välja tulemast :( ja eks see tekitab temas stressi ka, et ta ei saa nagu enne ringi joosta kogu aeg.
Eks me peame mingi otsuse tegema, looma piinata ei ole ka mõtet :( Kõige jubedam on just mõelda, et ma pean ta ära andma... kust ma tean, et uus pere ta eest hästi hoolitseb? palju oleks selliseid, kes on nõus mulle raporteerima tema elust ja olust ning saatma nt tema pilte?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik peaks koera pärast puuris elama

PostitusPostitas mann234 » 01. november 2004, 09:12

mul ka koerad(taksid) ja jänkud. kui jänkud põrandale lahti lasen, kamandan koerad eemale ja hoian ise silma peal.
Üldiselt lasen jänkudel joosta vaid köögipõrandal, endal ka vähem koristamist pärast. Köögiuks meil puudub, siis kas seisan ise ukseavas ja keelan koertel kööki tulla või tõstan midagi ukseavasse ette.
Siiani oleme ilusasti hakkama saanud. Kord isegi vanem taks karjatas neid natuke, liiga ei teinud ainult nuuskis ja jalutas aeglaselt nende ümber ringi. Kuulavad ilusasti sõna. Ja peavadki kuulama, mina olen ju peremees, olgu neil see jahiinstinkt nii suur kui tahes.
Suvel jooksevad jänkud rõdul, siis tõmban lihtsalt vahepealt ukse kinni.
Mina lasen oma jänkudel ringi joosta korraga umbes pool tundi. Olen märganud, et hiljem hakkavad nad väsima jooksmisest ja endale muud tegevust otsima st asju närima. See pool tundi jõuan ma küll neil silma peal hoida ja vaadata et koerad ligi ei tule. :roll:
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik peaks koera pärast puuris elama

PostitusPostitas Murka (Teema autor) » 01. november 2004, 16:57

Ega siin muud pole kui koerale (ta vist veel noor!?) dressuur-dressuur-dressuur! See, et tegemist jahikoeraga, see ei paranda muidugi asja. Instinktid võibad ka kõige kuulekamast koerast jagu saada.
Ehk sobib sulle see jänkuaediku idee ka? Mingisuguse võre/võrgu annab ikka kombineerida :)
Murka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ivika » 03. november 2004, 15:19

Minul saab kiisu küülikutega hästi läbi, mõni küülik paneb kassi paika, mõnega mürgeldab mööda elamist ringi ja isega kuuajased jänkupojad elavad mul kodus lahtiselt koos kassiga, muidugi nende suhtes on kass domineeriv ja kohati ajab taga, annab käpaga, aga liiga ei tee. Kusjuures kassi võtmise hetkel oli kass 8 kuune, nii et suur loom.
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänkupoisi ja kiisupreili läbisaamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. november 2004, 12:25

Meie Bibi oli suvel Pärnus vanaema juures ja seal oli ka noor kass. Kass kartis jänest alguses nagu tuld kuid jänes oli üli uudishimulik ja jälitas kassi kõikjal. Kass pidi ehmatusest lakke hüppama kui avastas, et jänes võib talle voodi peale järgi tulla.
Tasapisi kass rahunes ja hakkas ise ka huvi tundma ja lõpuks olid suured sõbrad. Jooksid kord jänes ees ja siis jälle kass ees. Limpsisid ja nakitsesid teine-teist. Päris kahju oli neid lahutada.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik peaks koera pärast puuris elama

PostitusPostitas Riin » 07. november 2004, 15:58

Jänkust tõesti kahju, aga sellises situatsioonis on vist tõesti targem ta ära anda, sest muidu varsti nännu suures stressis ja pärast on ka uutel omanikel temaga raske hakkama saada.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Küülik + kass/koer?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. november 2004, 14:57

Ma tahaks teada, kas ma saan võtta küüliku kui mul on kodus kass ja koer?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 12. november 2004, 16:37

1) On sul ruumi meetrisele küülikupuurile? Väiksem on liiga väike täiskasvanule.
2) Saad sa teda puurist välja lasta, ilma et kass või koer ründaks?
3) On su kuueelarves vähemalt 200 krooni jänese toidu ja aluspanu tarvis?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. november 2004, 17:58

hmm huvitav ..mul on kass kes ründab küüliku kui too puurist välja lasta ,aga seda mänguliselt vöi nii... küülikupuur asub mul õues...
mul ei ole kuueelarves ühtegi krooni ja ma pean küülikut ....
tahan õelda seda et kui sa küülikut puurist välja lased ja siiski kass vöi koer teda rünnata tahab ..vii nood teise ruumi...
eelarve ei pea olema nii suur kui elad väiksemas kohas või kui sul on maal tuttavaid, sugulasi kellelt heina ,õunu porgandeid jne saad ...kuivtoidule kulub kyll veidi aga mitte nii palju...
hea oleks kui sa saaksid oma küülikut õues jalutamas käija .... elad küll Tallinnas aga minuteada on ka seal kohti kus käia ..kasvõi pargis -jänxile traksid peale ja õue =)....
sa pole maininud millist küülikut soovid ,sealt tulevad ka erinevused elamistingimuste vajaduses...kääbus vajab küll vähem süüa ja ruumi kui suur küülik aga on ka nõudlikum elukeskkonna suhtes ...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Tipi » 06. detsember 2004, 16:40

ma ei tea ma kardan oma jänxu vanaema kassiga kokku lasta see on yx kaval ja kahtlane ja ülbe kass
Tipi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänkupoisi ja kiisupreili läbisaamine

PostitusPostitas Matu44 » 07. detsember 2004, 09:35

Mõned ütlevad .et kiisu võib jänku maha murda...isegi mängides.Aga noh see pole üldsegi kindel tegelt.Aga jälgi neid kui nad on kahekesi koos.
Matu44
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 12. detsember 2004, 15:44

Ma arva, et kui kassipoeg koos jänkuga kasvab siis ei tohiks probleemi olla. Vastupidise variandi töötamises ma kahtlen.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. detsember 2004, 15:10

minul ootas ees paari aastane kiisu kes hakkas kohe küülikut "õpetama".Näitas kelle käes ohjad on aga kui küülik temast suuremaks kasvas siis oli boss hoopis küülik ja nüüd on nad kuidagi enamvähem ühte kasvu ja saavad omavahel täitsa kenasti läbi . :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

jänkud ja koerad

PostitusPostitas PusaL » 23. jaanuar 2005, 17:12

Minul on kodus kaheaastane jänkupoiss - aktiivne ja asjalik lõvilakk. Tekkis aga mõte kunagi hankida ka pisike koerake - eriti huvitavad väikesed terjerid (west highland valge terrier, Šoti terjer jms.). Lugesin, et terjerid peaksid lastega suhteliselt hästi läbi saama, aga nad on ju tegelikult urukoerad ja mõeldud väikeseid loomi jahtima. Tekkiski siis küsimus, et kas säärast koera jänesega koos pidada on üldse võimalik ja kas nii ehk nii lööb terjeril kunagi jahiinstinkt välja ja ta võib jänkule haiget teha??? Kas kellelgi on kogemusi? Milliste koertega jänkud sobivad?
PusaL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänkud ja koerad

PostitusPostitas nännukas » 23. jaanuar 2005, 17:39

ma usun et see sõltub ka ikka loomadest konkreetselt. siin on mitmeid, kellel on koer ja jänes ja kellel nad on suurimad sõbrad, kuid samas on ka kurbi kogemusi... :cry:
teoreetiliselt peaks koertega nii olema, et kui nemad tulevad perre hiljem ja päris titana, siis nad aktsepteerivad teisi loomi, kes enne neid seal peres olnud on. vastupidi ei pidanud see asi nii kergelt minema. aga teooria ei pea praktikas alati paika :?
samas on koerakutsikas väga vallatu ja ta võib lihtsalt mänguhoos jänkukesele liiga teha. samuti ei pruugi jänku aru saada, miks keegi teda taga ajab ja käpaga äsab jne.
isiklikult arvan, et kui hakkaksin koera võtma, peaks olema valmis mingisugune variant kuidas mõlemad loomad rahulikult elada saaks, kui nad juhuslikult ei peaks läbi saama. nt kas on võimalik panna jänku elama tuppa, kuhu koer ei pääse vms.
tõugude koha pealt ei oska küll midagi soovitada ja ega ainult tõule ei maksaks ka tugineda, kuna iga loom on ikkagi isiksus ja tõug ei mängi tihtipeale suurt rolli.
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänkud ja koerad

PostitusPostitas -Kristin- » 23. jaanuar 2005, 18:48

Leidsin loo saksa lambakoerast ja küülikust. Aadress on siin: http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?t=4744 . Mina ei oska soovitada, kas neid koos pidada või mitte. :? Aga ma arvan, et igaks juhuks võiks ju nii teha, et panna küülik sinna tuppa, kuhu koer ei pääse (kui see võimalik on). :)
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänkud ja koerad

PostitusPostitas Mio » 23. jaanuar 2005, 19:52

Tere,
ma olen koerte suhtes üsna kogenud ja ka samaaegselt koera-ja küülikuomanik olnud.
Kui küsid tõugude kohta, siis eelistaksin mina kindlasti West Highland White Terrier'i. Nad on pisut pehmema loomuga, kui ´Soti terjer (vabanda, et ei saa õiget tähte teha). Ka on nad minu kogemuste järgi paremad "laste" koerad. Tegelikult eelistaksin ma aga hoopis ehk labradori või kuldset retriivrit, nende leebe iseloomu ja leplikuse tõttu. See aga tunduvalt suurem tõug ja ehk seepärast langeb valikust välja. Üldiselt on väiksed koerad rohkem sellised, kes kallale kipuvad, kui tegemist pole just valvekoertega (saksa lambakoer, dobermann jne).
Minul endal oli Leonberger Felicia, kes sai hermeliinitüdruku Tseburaskaga hästi läbi. Tseburaska oli meil enne Felicia tulekut, nii et juba väiksena vaadati ja imetleti jänkutüdrukut ja prooviti temaga koerakeeli sõprust teha: lamati, et end väikse ja ohutuna näidata (haha, Felicia kaalus täiskasvanuna üle 50 kilo!), liputati saba ja prooviti Tseburaskat musitada. :lol: Loomulikult ei jätnud ma aga neid omapäi ühte ruumi lahtisena. Küll aga magasid nad mõlemad köögis ja niiviisi polnud kumbki neist üksi ka siis, kui meid kodus ei olnud.
Koerale tuleb algusest peale selgeks teha, et jänes on tähtis pereliige ja sõber. Ja et temaga peab õrn olema - jänku pole ju mänguasi! Kui sellega hästi hakkama saad, siis pole muretsemiseks põhjust.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänkud ja koerad

PostitusPostitas Ettel » 28. jaanuar 2005, 12:59

Meil on lontutüdruk Nancy ja Welch Corgi Pembroke (isane) Allon väga head sõbrad :D . Koer oli enne ja suhtub Nancy-sse kui uude karjaliikmesse.
Üldiselt sobivad küülikutega paremini karjakoerad. Jahi- ja valvekoertel võivad välja lüüa looduslikud instinktid saaki püüda :oops:
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänkud ja koerad

PostitusPostitas Jänkumamma » 28. jaanuar 2005, 13:14

Teostasin natuke väljakaevamistöid Lontu keskkonnas ja leidsin sellise teema http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?p=34059
Tookord jäi kahjuks jutt pooleli, st. ei tea, mis jänku-koera suhtest edasi sai... :o
See koerte-jäneste suhe on keerulisevõitu...
Kui jänes oli enne, siis võib kutsikas hakata temaga mängima, mis aga jänkule tõenäoliselt hästi ei mõju. Samas võiks kutsikas kergemini harjuda mõttega, et enne teda oli vanem, targem ja kogenum karjaliige juba olemas. :)
Kui koer oli enne, siis hakkab vist rolli mängima see, milline iseloom koeral on - kas aktsepteerib uut sõpra või mitte.
Igatahes Milo juhtumi tagajärjel mina jahikoera võtta ei julgeks. :cry:
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas PusaL » 28. jaanuar 2005, 17:58

Teie arvamustest oli palju abi ja otsustasin praegu siiski jänku ja tema vabaduse kasuks. Ta meil nii boss ja paksu, et ei raatsi küll temalt mingeid õiguseid ära võtta. Meil on kahetoaline korter - magamis-elamistuba ja arvutivärginduse tuba. Kui võtaksime koera, peaksid mõlemad loomad just sinna esimesse sõbralikult ära mahtuma, sest juhtmeala on meil keelutsoon. Nii et kuna mulle päris taskukoerad ei meeldi, siis esialgu jääb koer võtmata. Aitäh abi eest!
PusaL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. märts 2005, 12:50

SAAB KYLL V6TTA sest minu j2nes oli ka pidevalt koos koera toas lahti koer ei teinud selle peale piiksugi ja tegelt oli rahulik koer ka (inglise buldog) enam ta meie juures ei ela sest ta oli mu 6e koer ja 6de kolis 2ra! ja niipalju kui veenmisest r22kida siis minu ema ja isa olid m6lemad selle vastu ( tegelt on isa siiani :D ) aga jah mu 6de nagu rohkem veenis mu ema ja siis yheks j6uluks saingi kuuse alt omale lemmiku !
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas võtta küülik?

PostitusPostitas Mio » 13. märts 2005, 17:06

:arrow: Küüliku jaoks on väikest eelarvet vaja ikkagi, isegi, kui saad värsket ja heina maalt. KARTULEID EI OLE HEA ANDA. (isegi kui küülik neid sööb). Kuivtoitu peab andma - mitte palju, aga siiski ca 3 päeva nädalas, eeldusel, et küülik saab iga päev ohtralt muud toitu, porgandeid, heina, kord nädalas pool õuna, rohelist, näiteks spinatit, peterselli, brokkoli rohelist õieosa (mitte tüveosa), salatit (mitte soovitavalt ostetud, mitte-mahepõllumajandatud peasalatid, mida siinsed raamatud ja jänesekasvatajad üldse ei soovita eriti kõrge nitraadihulga pärast). Eelarvet on aga kindlasti vaja "tagavaraks" juhul, kui küülikule on vaja arstiabi.
:arrow: Oleks ma Sinu ema, siis palja lunimise läbi ma küll Sulle küülikut ei ostaks. Pigem peaksid näitama, et tead, mis töö Sind ootab ja oled valmis vastutust kandma. Küülik on küll väike, aga elus loom, kellel on vaja eluks häid tingimusi: armastav ja paitav omanik (küülik ei ole palunud, et Sa ta enda juurde võtaks, vaid Sina küülikut), mäng/stiimuli, toit, suur ja puhas puur (min 1 m pikkune ja 60 cm laiune) ja vabalt jooksmise võimalus, ilma, et keegi talle kallale tungiks.
:arrow: Enamus koertest õpivad küülikuga läbi saama. Loe: õpivad, et küülik on nende jaoks igav ja eeskätt lubamatu mänguasi. Kui koer kipub paha tegema, siis annad "nahatäie" (ma ei pea silmas looma peale karjumist ega tema löömist) ja ta enam nii ei tee. Kassi mõttemaailm on aga meie jaoks rohkem arusaamatu ja kui Sa teda keelad, siis on ta oma loomu poolest lausa sunnitud kuritükki uuesti tegema. Kassil on ka enamasti väga hästi arenenud jahi-instinkt, mis on ehk pisut väiksem osadel tõukassidel, aga ka nemad tahavad kassi-hiirt mängida. Meil on kodus püha birmakass Oskar, kes tahaks küll väga küülikutega mängida. Birmad on halvad jahimehed, aga proovivad küll. Kokkuvõtteks ütlen, et Sa ei tohi kunagi usaldada oma küülikut üksi koos koera ja/või kassiga. Nii koer kui kass on hingepõhjas kiskjad, kelle käitumise eest SINA vastutad!
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist