Viirpapagoid ei saa läbi

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

Viirpapagoid ei saa läbi

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 20. jaanuar 2004, 21:58

Nüüd nägin et ründaja on emane lind! Ta kargas isasele kallale ja siis isane rippus tiivaga emase noka vahel.. ja nyyd emane koguaeg ajab teda õrtelt ära.. mida ma peaksin tegema? ma kavatsen osta uue puuri et nad natukeseks ajax eraldada..
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 20. jaanuar 2004, 22:02

Saad sa ehk mingi ajutise vaheseina puuri kombineerida, kasvõi hommikuni? Papp, nt. Eraldi puurid mõneks ajaks on ilmselt hea mõte. Tea, kas emalinnud ka enne poegimist agressiivsed oma territooriumi kaitsjad on. :roll:
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 20. jaanuar 2004, 22:14

Ma arvan et panen isase ööseks eraldi ja vaatan pärast mis edasi saab! Homme proovin ka muretseda teise puuri! Kuulge aga kas nad ikke pärast hakkkavad öäbi saaama? kui ma neid eraldi hoian? äkki siis ei saa nad enam ültse läbi... :(
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 20. jaanuar 2004, 22:18

emane ei lase isast isegi majja.. kohe läx kakluseks... varem pole kunagi midagi sellist olnud!
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 21. jaanuar 2004, 11:52

kalakene kirjutas:Kuulge aga kas nad ikke pärast hakkkavad öäbi saaama? kui ma neid eraldi hoian? äkki siis ei saa nad enam ültse läbi... :(

Võivad saada, aga võivad ka mitte saada. Võib juhtuda, et emane enam ei talugi toda isast. Siis on 2 varianti - sa kas jätadki nad eraldi, kumbagi omaette puuri; või ostad neile uued kaaslased. Vahel lepib emane uue kaaslasega. Kui aga uued linnukesed neile ostad, siis lepi loomapoega kohe kokku, et juhul, kui emane ka uustulnukat ründama hakkab, saad ta poodi tagasi anda.
P.S: kalake, kas sa viiruga arsti juures käisid?
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 21. jaanuar 2004, 14:57

ma pole veel arstijuurde jõudnud!isanse jalg on nyyd palöju parem.. hoiab ikka õrrest kinni.. ma vist ei hakka teda sinna vedamisega traumeerima.. vataan kui homme asi on hullemax läindud siis ma viin nad mõlemad arsti juurde!
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 21. jaanuar 2004, 15:03

Loodame, et linnuke saab terveks :)
Anna siis teada, kuidas neil läheb.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 21. jaanuar 2004, 15:50

Nii nüüd ma lasin nad kokku! Alguses oli väike sõda aga nüüd on kõik jälle rahulik! Ma kardan et isane oli ise ka süüdi sest kui emane tahtis minna pessa pesa tegema siis isane hüppas tal koguaeg järel! igalepoole kuhu emane läx oli isane järel.. võibolla viskas emasel üle ja ta otsustas isasele näidata et ta tahab olla üks! Aga kas keegi luges laupäevast eesti päevalehte? Seal oli sarnane jutt aind lembelindudest! Et alguses kaklesid ja siis enam ei kaklend..
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 21. jaanuar 2004, 16:26

Lugesin. Ainult et seal oli emaslinnu ärrituse põhjuseks pesitsusvõimaluse puudumine. Niipea kui talle pesa pandi, rahunes maha.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 21. jaanuar 2004, 19:01

jap! Aga mul on pesa.. tundub et emasel on munad kõhus aga pesas ta küll midagi ei tee.. olen saepuru pannud heina olen pannud ja ka mingit spets pesamaterjali selliseid niidikesi nagu! nyyd nad saavad paremini läbi!
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoid ei saa läbi

PostitusPostitas kix » 02. märts 2004, 15:29

Minu lindudel on kah pesakast ja nad nagu paaritusid ja munesid 5 muna ära ja siis järsku isane hakkas emasele kallale minema ja peksis teda ja ükskord peksis isane emasel pea veriseks ja siia maani on emasel kärn peas ja mõned üksikud suled.Ei oska midagi teha juba kahtede munade ajal on sama moodi olnud kuid seegord oli verega.
muidu saavad nad omavahel hästi läbi!
kix
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoid ei saa läbi

PostitusPostitas SigneL » 02. märts 2004, 15:39

kui isane emasele kallale läheb ja pesitsemist segab, siis pead nad eraldi panema.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoid ei saa läbi

PostitusPostitas kix » 02. märts 2004, 15:42

Kuid ma ei tea kas ma pean ta kohe nagu pärast seda kui emane on munema hakanud ära panema?
kix
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoid ei saa läbi

PostitusPostitas SigneL » 02. märts 2004, 15:53

Pane linnud eraldi niipea, kui märkad, et isane emasele kallale läheb. Sest kui ikka vigastused juba näha, siis ei ole nalja.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoid ei saa läbi

PostitusPostitas kix » 02. märts 2004, 15:56

Jah ma sain täitsa šoki ja hakkasin nutma, käed värisesid
kix
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kaklused - isane ja emane papagoi

PostitusPostitas Annie » 09. september 2004, 12:05

Zipzik19 kirjutas:mul on emane ja isane papagoi ja nad olid hästi head sõbrad, aga siis kui nad suguküpseks said siis hakkasid nii õudselt kaklema...
miks nad nii teevad?? :cry:
ja siis kui ma neid lahutama hakkan siis on nad nii kurvad... :( :?
kas oskate aidata?


Kas Sul emane on alustab kaklust? Ma eeldan et see nii on.
Mul oli ka nii. Emane oli mul küll juba suguküps (1 a), kui 7 nädalase isase talle tõin. Siis said väga hästi läbi - öösel isegi magasid ühe kiige peal. Nii kui isane sai suguküpseks ja hakkas emast musitama, hakkas emane teda vastavalt oma tujudele eemale ajama. Kui tal oli tuju musitada... siis palun väga, aga muidu virutas nokaga. Ja seda kogu aeg. Vahel isane ripub pea alaspidi õrrel ja emane taob teda nokaga. Aga isane on püsti tõustes sama rõõmus nagu ikka. Ka eelmiste papagoidega on mul nii olnud, et emased on kuidagi kurjemad. Aga ega isased end sellest häirida ei ole lasknud.
Kui see kaklus niisugune vahetevahel togimine on, siis pole sest midagi. Ja kui eraldades nad kurvaks lähevad, ju siis ikka igatsevad teineteist.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. september 2004, 19:48

mul alustab isane kaklust aga samas ta on vanem kaa... :wink:
aga nad ei togi enast lihtsalt, ta vahest kaklevad nii kõvasti et veerevad puuripõhjas üksteise küljes. :?
siis kui ma neid lahutasin siis nad nagu said aru mis tähendab lahus olla ja olid kurvad, ja lausa kahju hakkas. :( nüüd on natuke maha rahunenud aga vahest on siuksed vihavaenlased et jube... :oops:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. oktoober 2004, 14:17

Nagu ikka paljudes peredes, on ka viirpapgoide peres sageli oma positsiooni näitamise periood. Seda eriti siis, kui viirud on veidi erineva temperamendi ja füüsiliste näitajate poolest ( tüsedus, saledus jne). Vähem kaklusi on nendes peredes, kus viirud on võrdsed oma füüsise poolest.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Viirukad kaklevad

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. oktoober 2004, 09:39

Ma ei tea mida teha mu viirpapagoid kaklevad. nad kisuvad üksteist ja muud sellist.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kaklemine

PostitusPostitas Annie » 18. oktoober 2004, 10:07

Täpsusta, mis soost nad sul on.
Kui on kaks emast, siis on see üsna loogiline et võivad kakelda. Aga ka muidu võib seda juhtuda. Alati kaks lindu ei sobigi omavahel. Mulle on kunagi isegi poes öeldud, et võtke ja proovige, kui ei saa omavahel läbi, tooge tagasi (mida ma küll kunagi teinud pole). Vaata ka, kumb see kakluse alastaja on?
Minul kaklevad emane ja isane ka mõnikord, eriti siis, kui midagi maitsvat neile panen ja õhtul enne magamaminekut kiige pärast, kuigi mul on kiiged mõlemale. Tavaliselt on emane see, kes isase lihtsalt kõrvale ajab ja isane võib siis sööma tulla kui emane lõpetanud.
Nad on sul ka vist nagu ma mäletan üsna uustulnukad, nii et ehk vajavad veel kohanemiseks aega. Kas võtsid nad ühest ja samast poest ja puurist?
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. oktoober 2004, 16:12

mul on täpselt sama lugu mis annielgi...
ma loodan et see pole midagi hullu...:)
(nii võib sinu jutust aru saada)
mul on emane papagoi viimasel(ajal eriti) isase papagoi vastu...
siis jääle järgmisel minutil sügavad ennast ja kallistavad seal... :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. oktoober 2004, 16:23

nüüd viimasel ajal olen märkand et kakluseid alustab emane...
ta nagu näitab isasele kes ta ikka on jne.
ta ajab ta redeli pealt õhtuti ära sest mõlemale meeldib seal magada...
kui isane on õrre peal ja emane seina peal ronib ning tahab ka õrre peale tulla siis jääb isane talle ette ja kohe läheb kallale... :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirukad kaklevad

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. oktoober 2004, 18:29

mul on emane ja isane. kaklemist alustab emane ta ründab isast(lendab õrrele ja isane lahkub. vahel lähevad ka nokaga kallale.(ma loodan et mul on emane ja isane, üks on kindlalt isane aga teise kohta mttles müüja et on 100% emane aga nina on sinakas)
vahest saavad hästi ka läbi. kui nad kakklevad siis karjuvad ka. muidu on üpris vait.
sain eelmine pühapäev.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirukad kaklevad

PostitusPostitas Annie » 18. oktoober 2004, 18:57

No oota natuke, kui saab vanemaks, siis saad soos päris kindel olla.
Ehk ei ole asi nii hull ja see on lihtsalt neil kohanemisraskus. Tegele ja räägi nendega hästi rahulikult ja kui süüa paned, siis pane käsi väga ettevaatlikult puuri, et nad ei ehmuks.
Oled neid juba lendama ka lasknud?
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kaklused - isane ja emane papagoi

PostitusPostitas Annie » 18. oktoober 2004, 19:01

Eks see vist nii ongi, et üks ikka nagu boss ja teine alluv. Mul on alati emane olnud ülemus ja isane alluv. Aga ega isane ei lase end sellest häirida, ta ikka selline rõõmsameelne.
Kui palju nad sul lennata saavad? Olen tähele pannud, et kaklused toimuvad just puuris. Mida rohkem nad väljas on, seda paremini saavad läbi. Väljas ei kakle kunagi :) .
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viirukad kaklevad

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. oktoober 2004, 19:01

Tšau! Minu pregused viirud kaklevad üldiselt väga harva. Seda tuleb ette munemisperioodi algul ja poegade hoolitsuse lõpul. Kõige tähtsam on jälgida, et nad üksteisele suuremaid vigastusi ei teeks. Kaklused on piirdunud õnneks vaid kulmu, ostmiku ja jala veritsustega. Ühel korral olen pidanud ka isase viiru pärast kaklust viima kraanikausialla, sest näo üks külg oli üleni paistes ja veritses. Kõige toredam on siiski see, et viirud annavad ükstesele andeks üpris kiiresti ja abivajav lind tänab sinu abi eest alati suurepärase silmapilgutuse ja häälitsusega.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 18. oktoober 2004, 19:38

Minu omadega on ka nii, et emane on "boss". Ja temal on alati eesõigus, ta võib isase igalt poolt ära ajada, sest isane vastu ei hakka. Õnneks on isane õppinud osavasti nokahoopide eest põiklema aga veriseid kakluseid neil kunagi ei ole olnud. Ja aktiivset suguelu (kuigi ilma tulemuseta) elavad nad küll. Lihtsalt kui isane liiga pealetükkiv on või niisama emasele närvidele käib, siis aetakse ta minema. Aga mismoodi see emane lind isasele sul kallale läheb? Kuidas see välja näeb? Kas kohe pikalt kaklevad või ainult selleks, et teist ära ajada?
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. oktoober 2004, 14:06

kuidas kunagi...
vahest kaklevad nii hullusti et kukkuvad maha õrrelt ka siis veereved puuri põhjas...
kui aga emane tahab lihtsalt õrre peale tulla siis emane toksab teda nokaga ja vahest isane ei tee sellest välja aga siis toksab juba kaks korda ja palju tugevamini... siis läheb isane ära
muidu nad suhtlevad väga sõbralikult..
väljas nad ka ei kakle ainult kodus(puuris)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. oktoober 2004, 16:05

ma sain täna uue emase linnu :)
Aga isane kes selles puuris üksi 2 a on elanud ei võta teda eriti omaks lööb teda nokaga kui lähemale tuleb,
aga kui nad üksteisest parajal kaugusel on sis nad lihtsalt siutsuvad
või jäävad päris vait , kas se jääbgi nii? :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kaklused - isane ja emane papagoi

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. oktoober 2004, 18:14

Eks iga uus olukord nõuab mingit aega ja üsna peagi päeva paari pärast on nad juba üksteisega sina peal. Oluline on, et isaslind oleks vanem. Emase kaua üksi elanud "vanatüdrukuga" on olukord rohkem keerulisem. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline