Küüliku piss oranz ja nagu katki tehtud muna!

Haiguste ja tervisehädade teemalised jutud.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Jänku pissi on punane...

PostitusPostitas Syrle (Teema autor) » 05. juuni 2004, 21:27

Hiljuti anti meie hoolde väike küülik.... Kõik on muidu korras, kui välja arvata see, et täna on ta pissi punakas.. Muidu sööb ta rohtu:ristikuid, võilille lehti ja õisi ning muud toitu (nt. leiba, porgandit..) Millest see punane pissi on tingitud ja kas temaga peaks minema arsti juurde?
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku pissi on punane...

PostitusPostitas Murka » 05. juuni 2004, 21:49

Tavaliselt on küüliku uriini värvus muutunud toidust saadavatest pigmentidest. See peaks kestma kuni 3 päeva aga võib ka rohkem. Kui vaatad lähedalt siis on pissi rohkem ikka oranzipoolne kui punane.
Tekib sellest kui küülik saanud suurel hulgal värsket ja nt. porgandit.
Ja peaasi, kui jänku on rõõmus ja tegutseb ringi siis ei tohiks tal mingit haigust olla :)
Murka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku pissi on punane...

PostitusPostitas Syrle (Teema autor) » 05. juuni 2004, 21:55

Ta on päris ärgas........traavib mööda tuba ringi jne. lihtsalt pissi tegi muret... :roll:
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Punane piss

PostitusPostitas trulla11 » 20. juuni 2004, 16:58

Eile õhtul puhastasin jänese " WC " ära. Täna hommikul vaatasin et sealt kohast kuhu ta tavaliselt pissib on punane....et nagu aluspanu oli punast värvi :o Kas mu jänkul võib midagi suurt viga olla :eek: või äkki kellegil on sama moodi olnud ja teab mis jänkul viga on :?: Kas mina saan midagi tema heaks teha :roll:
trulla11
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Punane pissi!!!

PostitusPostitas Murka » 20. juuni 2004, 20:29

Pissi on üldiselt punast värvust siis kui küülik on saanud ohtralt värsket või kui oled just värske andmist alustanud. Kui jänku rõõmus ja jookseb ringi siis pole midagi eriti karta. Kui ta aga jonnib, ei taha maiust ja ei söö midagi, istub vaid paigal, siis tuleks uurida arsti abiga, mis jänkul viga.
Kui mõistad inglise keelt, siis selline sait võib aidata:
http://www.rabbit.org/journal/3-1/red-urine.html
Murka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas trulla11 » 21. juuni 2004, 11:21

oki tnx Triin :)
trulla11
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

peedilehed???

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. august 2004, 15:06

olin ise külas ja helises telefon,helistajaks oli mees kes oli maal käinud koos Marlitaga ja nüüd koju tulles pissi punane.Kui koju jõudsin oli ikka pissi punane,hakkasin päris tugevalt muretsema,aga kui teada sain et jänku oli peedilehti söönud suure isuga siis arvasin, et ju isegi peet teeb inimesel pissi punakamaks,miks siis ei võiks peedilehed jänkul nii teha.Kuid kui nüüd pole ta saanud neid lehti ei ole ka pissi punane.Kas muidu jänkud tohivad peedilehti süüa??? :oops:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 12. august 2004, 15:32

Jep, minu vanaema küll söötis neid rõõmsalt jänestele. Ja päris peete ka söötis. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: peedilehed???

PostitusPostitas Kessukene » 12. august 2004, 16:03

Kui meie oma küüliku poest ostsime, siis müüja ütles, et peedilehti võib anda, aga mitte ertiti palju. Toorest ega ka keedetud peeti müüja anda ei soovitanud.
Küüliku piss läeb punaseks mitte ainult peedilehtede söömisest, vaid üleüldse värske söömisest.
Kessukene
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 132
Teemad: 7
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: peedilehed???

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. august 2004, 11:46

aitäh teile,kergem hakkas! Ma veel olen päris arg ja kardan iga pisiasja jänku juures,pole ju ennem pisisõpru olnud!!! 8) :oops:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas roosinupp1601 » 13. august 2004, 12:16

Kui mul hamster oli ja ma talle natike peeti andsin, siis oli tal kaa pissu punane, aga see läheb üle. Nii et muretseda ei ole vaja.
roosinupp1601
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: peedilehed???

PostitusPostitas pirruke » 16. august 2004, 16:46

Minu lontu krõmpsutab ka väga hea meelega peedilehti! Peeti ennast pole talle veel andnud.
pirruke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: peedilehed???

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. august 2004, 09:33

nüüd ma olen andnud kohe julgemalt Marlitale peedilehti,sest need tõesti meeldivad talle.Tal on ka muud värsked juurikad ees ja need ei ole pissit tal punaseks teinud,siiani aga on ikkagi peedilehtedes asi.:lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 18. august 2004, 21:47

Meil täna täpselt sama lugu. Panin toa nurka suure hunniku värsket rohtu ja lehti. Nüüd ta seda tasapisi hävitab. Piss aga on tume, pruunikas punane.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

jänku puuris oli veri

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. oktoober 2004, 09:02

Nii hommikul lasime Tipsu puurist välja nagu tavaliselt, et oma vaiba rallit ta teha saax. Aga siis hiljem märkasime et puuri on tekinud väike vere loiguke saepuru sisse. Kunagi ennem on ka olnud aga vähem tema magamiskohas, eelmine kord tundus meile nagu olex ta jala ära kriipinud kuskil aga see kord enam ei tea. Jänku on 10 kuune ja emane. Aga muidu on ta ikka sama vilgas ja rõõmus. Rallitab mööda tuba ringi ja sööb hästi.
Kas preili jänestel ka vanemaks saades sellised asjad nagu "Pahadpäevad" võivad olla. JA kuidas ma aru saan et tal on jooksuaeg, või midagi taolist...
Oleks igati tänulik kui keegi vastax.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänku puuris oli veri

PostitusPostitas nännukas » 25. oktoober 2004, 14:03

siin enne kuskil oli teema, kus ka kardeti et jänkul on päevad või miskit korrast ära, kuna samasugune asi juhtus. seletus oli lihtne ja üldse mitte miskit hullu - jänku oli palju värsket söönud ja sellest oli tema piss hästi punaseks läinud. täiesti normaalne nähtus. äkki on sinu omaga sama asi? ise olen näinud seda punast pissi, on tõesti vere moodi ja ehmatab ära... aga kui ta miksit värsket pole saand ja sa oled kindel et tegemist on verega, siis tuleks kindlasti arstile minna. kui tal kuskilt verd jookseks, peaks seda ikka jänku peal ka vast näha olema :? eriti sellisel valgel nagu sinu oma...
soovin edu ja loodan et ei ole miskit hullu
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 25. oktoober 2004, 20:25

Jänkudel pole päevi e. veritsust jooksuajal. Kui sa teda eile võilille või naadi lehtedega ei kostitanud, mine parem arsti juurde.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nännukas » 26. oktoober 2004, 11:40

caty kirjutas:Kui sa teda eile võilille või naadi lehtedega ei kostitanud, mine parem arsti juurde.

see pissi punaseks muutumine võib olla seotud ka kõige teise värskega peale naadi ja võilille. meil teeb punast pissi nt kapsa ja kaalika peale, sest neid nii tihti ei saa... no ja peedist loomulikult rääkimata. naat ja võilill see-eest ei tekita mingit reaktsiooni.
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku pissib "punast" ??

PostitusPostitas Riin » 14. mai 2005, 14:49

See tuleb sellest, et ta on värsket söönud, mõned taimed tekitavadki punast pissi :) . Jänkul endal pole sellest häda midagi, nii et ära muretse :) .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku pissib "punast" ??

PostitusPostitas Mio » 16. mai 2005, 04:26

:D Võilillelehed teevad kah uriini punakaks. See ei ole ohtlik.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Punane pissi!!!

PostitusPostitas Ettel » 16. mai 2005, 14:32

Meil oli esimese kevadise võilillelehtede portsuga sama lugu :P Algul ei tulnud kohe suure ähmiga meeldegi, sest eelmisel kevadel andsime ettevaatlikult ühe kaupa, siis nagu värvimuutust ei märganud :oops:
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Krussu » 16. mai 2005, 15:54

Meil oli täna sama asi :) Alguses ehmatasin ka ära, sest varem ei ole midagi sellist juhtunud... ja kuna eile tuli jänksil küüs ära, siis alguses mõtlesin, et nüüd on haav jälle lahti läinud ja sellest on wc-potis punakas saepuru, aga natuke uurimist ja selgus, et see hoopis jänku pissi, mis oli tingitud võilillelehtedest :P
Krussu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Punane piss teema jätkuks

PostitusPostitas linnu83 » 28. juuni 2005, 09:46

Need, kes rääkisid, et võilillelehtedest vms rohke värske rohu söömisest tekib punane piss, on eksinud.
Olen oma jännule AINULT võilillelehti andnud ja tean, et sellest ega selle rohkest mugimisest punast pissi ei teki. Pigem tekivad tumepruunid ja pisut vedelamad pabulad, mis ka rohkem haisevad.
Punast pissi tekitab ainult 1 taim: tulikas. Ta kasvab igal pool ja hetkel on ka kõrghooaeg.
http://www.sunsite.ee/taimed/oistaim/kibetul.htm
Oma maitselt on ta küll magus, aga mürgine ja loomad armastavad seda süüa. Punane piss ei teki pärast selle söömist ainult jänkudel, vaid ka lehmadel (kindlasti kõikidel loomadel, kes seda söövad, aga lihtsalt olen lehmadega küllaltki palju kursis).
Nii et, kui jännuga välja lähete, siis vaadaka, et ta lihtsalt neid lehti ei sööks.
Punkt.
linnu83
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Punane piss teema jätkuks

PostitusPostitas Jänkumamma » 28. juuni 2005, 09:54

Ma ei julgeks seda nii absoluutselt väita, et võilillelehed jänkude pissi värvi üldse ei muuda. Meie pärdikud said vahepeal mitu nädalat järjest igal õhtul võilillelehti ja õhtused loigud olid alati tumedamad.
Tõenäoliselt on Sinu jänku võilillelehtedega juba väga harjunud ja seetõttu ei mõjuta see ka oluliselt tema pissi värvi.
Üks huvitav juhtum oli meil aga ananassimahlaga: ühel küülikutest muutus piss peale paari supilusikatäie ananassimahla saamist samasuguseks nagu oleks ta võilillelehti söönud. Võililli polnud nad aga juba mitu nädalat saanud (pritsisime õunapuid), nii et see põhjus oli välistatud. Lisaks muutus jänku loiumaks ning hoidis mõnda aega omaette. Praegu on ta jälle lõbus ja kõbus, aga enam ei julge ma talle ananassimahla anda, mulle tundub, et see mahl paneb tal sees midagi veritsema... :cry:
Nii et siis veel üks punase pissi põhjus...
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Punane piss teema jätkuks

PostitusPostitas linnu83 » 28. juuni 2005, 10:02

jänkumamma kirjutas:Tõenäoliselt on Sinu jänku võilillelehtedega juba väga harjunud ja seetõttu ei mõjuta see ka oluliselt tema pissi värvi.

Talvel oli ta ju ainult kuivtoidu peal!! Siin ei saa mingit harjumistki olla.
jänkumamma kirjutas:Üks huvitav juhtum oli meil aga ananassimahlaga.

Eelmises teemas käis rohkem jutt loodusest saadud värske heinaga. :idea:
linnu83
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Punane piss teema jätkuks

PostitusPostitas nännukas » 28. juuni 2005, 10:19

punast pissi võivad tekitada erinevad taimsed saadused (rohelised). kui ühel jänkul teeb seda võilill, siis teisel naat ja kolmandal tavaline orashein. suht mõttetu on selle üle vaielda. minu jänku (ja ma eeldan et ka enamike teiste omad) ei ole kunagi tulikat söönud, kuid piss on ikka aeg-ajalt punane.
oluline on teada, et värske söömise tagajärjel võib sellist asja juhtuda, et siis mitte ülearu pabistada.
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Punane piss teema jätkuks

PostitusPostitas Jänkumamma » 28. juuni 2005, 10:27

See, et Sa tõid punase pissi veel ühe põhjuse, on väga tänuväärt!
Ja ma ei taha tülitseda.
Aga...
...esiteks, ka meie omad olid talvel kuivtoidu ja poest saadavate juurikate peal. Sellest hoolimata muutus nende piss peale võilillelehtede saamist tumedamaks ja seda isegi siis, kui nad olid võilillelehti saanud mitu nädalat järjest. (Muidugi ei välista ma võimalust, et mulle on sattunud tundliku seedesüsteemiga jänkud.)
Pealegi, Sa ise kirjutasid, et oled oma jänkule AINULT võilillelehti andnud. Kui "ainult" ja "mõnda aega", siis võib ka harjumine tekkida.
...teiseks, kuna teema pealkiri oli "punane piss teema jätkuks", siis tõin ma välja veel ühe võimaluse, mis võib küüliku pissi punaseks muuta.
Vabandan oma sõnavõtu pärast!
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

kas jänku punane piss on normaalne?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. juuni 2005, 16:37

Kas see on normaalne, et jänes pissi on punane??? :?: :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas see on normaalne?

PostitusPostitas nännukas » 29. juuni 2005, 16:46

sellest on siin juba nii palju juttu olnud. loe palun eelnevaid teemasid. kui su jänku sööb värskeid saaduseid (eriti värsket heina), siis on see normaalne.
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Punane piss ei ole probleem,kuid oleneb!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. juuli 2005, 14:28

Nii ka minu jänesel tuli punast pissi kuid see pole probleem kui kasutad poest ostetud saepuru võib uriin saepurule imbudes punaseks muutuda :)
See tekkib tavaliselt kui kasutad haavapuust või muust puust saepuru.Kuid kui kasutad midagi muud (materjali...) siis võib see tekkida sellest et teate küll nagu naistel jne on menstruatsioon ja muu tuleb verd pissides sama on ka loomadega.Nii et ei tasu oma pead murda
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline