Mädapaised

Haiguste ja tervisehädade teemalised jutud.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Mädapaised

PostitusPostitas Marit (Teema autor) » 26. detsember 2003, 19:59

Minu jänkul on selle aasta jooksul juba kaks korda lõua alla mädapaise tekkinud. Esimest ravisin (koos loomaarstiga loomulikult) kaks kuud. Kaheksa kuu pärast tekkis samasse kohta uus mädakolle. Ei teagi täpselt, kas viga on lõualuus, hambas või veel milleski muus. Nüüd siis olen teist paiset juba üle kuu aja tohterdanud, aga päris terve ikkagi ei ole. Kas kellelgi on veel sellist probleemi olnud? Oma loomaarsti võimetes ei kahtle ma sugugi, kuid jagatud muret on ikkagi kergem kanda.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. detsember 2003, 08:04

Mädapaised on üldse üks levinumaid probleeme jänestel ja kuna meie oma pisi pojaga oleme seda kogenud, võin jagada omapoolseid kogemusi.
Meie jändame sellega juba teist aastat ja põhjuseks on vale hambumus ja ta ei kuluta oma hambaid piisavalt. Arstionu on juba nagu teine pere meie Joosule :D
Oleme proovinud igasuguseid vahendeid ja mingil hetkel need ka aitavad.
Näiteks olen pannud paisele männivaigu ja mee segu, tundus, et aitas, aga eks seda aeg näitab.
Arstid muidugi soovitavd operatsiooni- avavad selle ja kraabivad väheke lõualuud- kuid ellujäämise % on 50/50, nii, et meie oleme sellest loobunud. Käime regulaarselt seda "punni" lahti lõikamas ja siis puhastatakse seda põhjalkult. Muidugi on see piinav tegevus. Oleme mitu narkoosi üleelanud ja oleme tublid olnud. Ise on Joosukas muidugi rõõmsameelne ja see "punn" pole teda kunagi seganud aga valus on lihtsalt vaadata, kui lõug on kakskorda suurem.
Tore oleks, kui keegi oskaks veel soovitada mingeid variante, kuidas sellest vabaneda. Vahel jääb selline tunne, et sellest ei olegi võimalik lahti saada.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas AnnikaL » 27. detsember 2003, 09:35

Kas jänest on proovitud punkteerida? Oma jänesed pole küll kordagi mädanenud, aga mõnel koeral on olnud ja lahendan selle punkteerides. Kui mu jänesel oleks mädapaise, siis prooviksin ka nii.
AnnikaL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

ikka sellest mädapaisest

PostitusPostitas Marit (Teema autor) » 27. detsember 2003, 18:26

Panin selle küsimuse nõuandlasse üles. Eks minu loomaarst on ka teiste arstidega sellel teemal konsulteerinud, aga ehk saab miskit uut veel teada. Ise olen lugenud kõiksugu ingliskeelseid küülikukasvatajate kodulehekülgi, kus kirjeldatakse seda probleemi ja selle ravi pikalt-laialt. Paistab selline hirmus ja ravile raskesti alluv haigus olevat, aga ameeriklased on ikka mõne jänku terveks ka teinud. Nii nad vähemalt väidavad. Aga üldiselt pidi see eluaegseks probleemiks jääma, kui ta kord juba olnud on. Iseenesest võiksin ju teda iga natukese aja tagant tohterdada küll, aga jänksi psüühikale on kogu see trall tugeva põntsu andnud. Mingit väikest sõpra temast enam ei ole. Enne oli selline sõbralik kaisujänku, kuid kõik need lõputud protseduurid on väga valulikud ja piinarikkad olnud. Sülle võtmine on tema jaoks kui õudusunenägu, sest iial ei või teada, kas tehakse jälle haiget. Kahju on pisikesest. Kogu aeg vaatab puurist kaks hirmunud silma vastu. Lohutada ei oska teda kuidagi. :cry:
Viimati muutis Endised kasutajad 18. jaanuar 2004, 19:08, kokku muudetud 1 kord.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Ekseem lõual

PostitusPostitas Marit (Teema autor) » 12. jaanuar 2004, 17:57

Mina jälle oma lõputute haigustega! Nüüd on mure järgmine - minu sõbral Joosepil (küülikul loomulikult) on üle kuu aja lõua all kaelal ekseem olnud. Määrisin sinna pikemat aega mitut salvi, aga abi ei miskit. Loomaarst helistas Tallinnasse Toometi kliinikusse ja sealt öeldi, et selle tõve vastu aitab üks süst, mida tavaliselt tehakse sigadele, aga jänksi jaoks tuleb ohtralt lahjendada, muidu võib üledoosist jama tulla (surm vist isegi). Nüüd ei julge arst süsti teha. Minu küsimus on, kas kellelgi siinolijatest on jänkul ekseemi süstiga ravitud? Kas paranes? Palun vastake ainult siis, kui tõesti teate sellest süstist midagi.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 12. jaanuar 2004, 18:28

No see link räägib rottide ekseemidest. Aga selline vaevus võiks jänestel ju samamoodi välja näha ja põhimõtteline ravi samasugune olla.
http://ratguide.com/health/integumentar ... eczema.php
Igaks juhuks võid selle teksti soovitada arstil läbi lugeda. Seal on välja pakutud ka nt vitamiin E kreemiga määrimist. Et mis su arst sellest arvab. [Kui ikka on üldse sama vaevus.]
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Ivika » 13. jaanuar 2004, 01:44

A helista Tatari kliinikusse, Andrus Joostile ka, kas tal mitte ei olnud kogemusi selle haigusega? Erinevael arstidel erinevad kogemused ja teadmised/arvamused. Mina kindluse mõttes helistaksin üle. Number peaks "kliinikute" all olema.
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Appi! Jänkul mädapaised alakehas!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. september 2004, 20:39

Tähendab, see ei ole müksomatoos, sest kogu probleem on alakehas.
Mädapaised ja karv langeb välja! ja ta on alles 5-kuune!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 18. september 2004, 10:01

Sellega peaks kindlasti arsti juurde minema! Ilmselt aitab antibiootikumiravi kuur, aga ravimata kujul kipub põletik ainult hullemaks minema. Mida rutem arsti juures käite, seda suurem lootus on jänku kiireks paranemiseks.
Huvitav, millest need mädapaised tulla võisid? Ega peres pole nt. kassi kes teda küünistada võiks? Kassi tehtud haavad lähevad sageli mädanema, kuna kassi küüs on pikk ja kõver, mustus võib sügavale sattuda.
Kui arstil ära käid, räägi, mis kuulsid ja mis ette võtate!
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist