Kõõm kõrvadel?

Haiguste ja tervisehädade teemalised jutud.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kõõm kõrvadel?

PostitusPostitas PusaL (Teema autor) » 26. jaanuar 2004, 01:46

Käisime Poisiga eelmisel nädalal loomaarsti juures, kus jänkule gaaside pärast röntgenpilt tehti. See talle otseloomulikult ei meeldinud ja võttis tal karva lahti igalt poolt, kaasarvatud kõrvadelt. Samuti hakkas kõrvadelt pudenema koheselt nahatükikesi. Varem ei ole ma kunagi midagi sellist näinud. Juba sellelsamal korral arvas arst, et jänes sai lihtsalt väntsutamisest tugeva šoki ning kõõm ja äge karvalahtisus on mööduv. Nonii, nädal on möödas, aga mul on tunne, et kõõma tuleb veelgi enam ja karvu ajab ta samuti tugevalt. Kas kellelgi on kogemusi? On see tõesti täiesti normaalne ja johtub ehk rõntgenkiirgusest? Või tuleks teise arstiga nõu pidada? Ja üleüldse, kuidas selle karvaajamisega ikkagi on - seni on normaalne, kuni kiilast laiku ei tule? Arst kitkus eelmine nädal tohutuid tuuste jänku peast välja ja ütles, et see on väga ok. Olen lihtsalt nõutu. :?
PusaL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kõõm kõrvadel?

PostitusPostitas minufluffi » 25. veebruar 2004, 20:22

Minul kahjuks kogemusi pole aga kaotasin just eile oma jänku kuna tal oli stress ja šokk.Ma soovitan pöörduda teise arsti poole - lihtsalt et jänest kontrollida sest alati on jänesele parim kui ise tead mis lahti on :wink:
minufluffi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 75
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 25. veebruar 2004, 22:20

Rottidele pole röntgenpildi tegemine mitte kuidagi mõjunud, niiet röntgeni mõju jätaks välja.
Karv võib tal praegu lihtsalt vahetuda. Hiljuti teised kommenteerisid, kellel kui palju karva ajab. Samuti - ega sul viimasel ajal toas soojem kui tavaliselt pole olnud? Soojas toas kipuvad nad ka kasukat hõredamaks ajama.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas jänkuplix » 04. märts 2004, 17:55

Minu küülikul tuleb ka päris tihti palju karvu ära, aga ma ei näe selles midagi imelikku...Kas ma peaksin? :?: Mul on selline väike kilekott, kuhu ma ta karvad panen.
Leidsin ühe lingi ( http://uus.miksike.ee/documents/main/re ... ylikud.htm ) , kus on öeldud, et "kevadel ja suvel on jäneste kasukas hallikaspruun, talve saabudes aga muutub see tihedamaks ning valgeks. Säärane värvimuutus teeb jänese valge lume taustal peaaegu nähtamatuks ning kaitseb teda kiskjate rünnakute eest."
See referaat on küülikutest, aga ma ei saa aru, kas see käib küülikute või jäneste kohta: "kevadel ja suvel on jäneste kasukas hallikaspruun, talve saabudes aga muutub see tihedamaks ning valgeks."
Nagu peaks see hoopis tihedamaks muutuma? :?: Või on see JÄNEST kohta???????
jänkuplix
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kõõm kõrvadel?

PostitusPostitas Kessukene » 04. märts 2004, 18:48

Värvimuutus käib ikka jäneste kohta. Küüliku lõigus oli ju ka lause: karvastiku värvus küülikutel aasta jooksul ei muutu.
Kessukene
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 132
Teemad: 7
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

küülik ajab karva

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. märts 2004, 13:59

tal tuleb seda tuustide kaupa ära ja põhilist erinevust on näha peas, kus tal on nagu mõned "augud" karvade sees, sest seal on karv lühike... ta näeb selline kiilakas välja :P ja kõik kohad (minu voodi, auto, vaibad) on karvu täis... kas kellegil teisel kah küülik karva ajab?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas linnu83 » 29. märts 2004, 14:06

Vastab dr. Heli Jürindi loomakliinikust "Terveks":
Tuleks vaadata kas karvad eemalduvad ühtlaselt üle keha, või on tegemist üksikute karvutute laikudega. Viimasel juhul peaks kindlasti minema arsti juurde. Kuna koht on kuklatagune, võib põhjus olla hoopis kõrvades. Samuti on võimalus seenhaigusele aga seda oskab ikkagi öelda arst, kes teie lemmiku üle vaatab. Karvaajamine võib küüliku puhul erineda oma intensiivsuselt indiviiditi. Mõnedel loomadel võib karv langeda suurte tortidena ja loom suhteliselt paljaks jääda.
See on võetud siitsamasat lontu lehelt, kus on siis nõuandla küülikutele...
linnu83
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: küülik ajab karva

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. märts 2004, 14:18

njahh postitus sai valesse kohta... ja tal vist langeb see talvekarv maha... ma arvan... aga niikuinii läheme sel nädalal arsti juurde tal küüsi lõikama, eks siis saab küsida...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas triinsoots » 29. märts 2004, 19:53

Arvatavasti langeb jah talvekarv ära kuna ka minu jänkudel langeb praegu hullult karva ja nii kui sülle võtta neid sis olen kohe ise karvu täis ja kammides on kogu hari karvu täis.
triinsoots
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: küülik ajab karva

PostitusPostitas Riin » 29. märts 2004, 23:29

Tupsu pole õnneks karva hakanud veel ajama, aga kunagi soovitati meile , et tilgutada joogivee hulka Cliffi POLIVIT-i, multivitamiinid ja aitas tõesti väga hästi karvaajamise vastu.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Karvavahetus

PostitusPostitas Marit » 20. mai 2004, 20:37

Minu Joosep ajab sel kevadel karva nii, et kõigepealt viskab suure tüki nahka täiesti paljaks ja siis kasvatab uue karva peale. Kui küljed paljaks läksid, polnud Joosepi välimusel väga vigagi, aga nüüd on pool selga paljas. Ja uskuge mind - ei ole eriti kaunis vaatepilt. Loomaarsti juures on käidud ja nahaarsti juures kõikvõimalikud proovid tehtud - jänku on täiesti terve. Või on see selle kevade trend? Kas teil ka mõni jänku kiilakas on?
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Selle kevade trend karvavahetuses

PostitusPostitas rotipoeg » 20. mai 2004, 21:57

jänesed sedasi ei tee aga meie kass teeb nii igal aastal ja näeb üsna jube välja. kahjuks pole ta täna koju tulnud ja trendi kohta küsida ei saa...ma kaldun küll arvama, et see on eluviis rohkem :wink:
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

karvaajamine mitu korda aastas?

PostitusPostitas Jänkumamma » 13. august 2004, 12:27

Meie tüdrukjänku kasvatas eelmiseks talveks endale korraliku kasukapahmaka. Lõua all oli ka suur paks karvalott. Eks see kasukas oli õigustatud ka, sest elame puitmajas ning põranda lähedal võib temperatuur ka alla 10 kraadi olla.
Kevadel "koorus" ta esimest korda. Elamine oli karvu täis ning uus karv oli tunduvalt lühem.
Siis tuli juunikuu. Ilmad läksid soojemaks ning plika otsustas veel kord karvu ajama hakata. Seekord kahanes ta lõuaalune lott ka märgatavalt.
Ja nüüd, peale eelmise nädala leitsakut on tal jälle karv lahti... :o
Ma millegipärast ei usu, et asi on toidu ühekülgsuses, sest meie poissjänku piirdus vaid ühe karvavahetusega. ...aga poissjänku kolis meile alles kevadel, kui ilmad läksid soojemaks...
Kas ilmade soojenemine võiks põhjustada sellist karvavahetust?
Ja kui see nii tihti toimub nagu meie plikal, kas tagajärjeks võib olla mingi aine puudus organismis? (Kui ta nii tihti endale uut kasukat kasvatab)
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: karvaajamine mitu korda aastas?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. august 2004, 13:28

Ei usu, et mingi aine puudus, minu jänx vahetas ka just karva. Tavaliselt kaks korda aastas ta teeb seda. Kammi teda, siis ta ei neela end puhastades nii palju karvu ja ei teki karvapalle.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Karvavahetus

PostitusPostitas evelinas » 02. september 2004, 20:19

Ma tahaksin ikka täpselt teada selle karvavahetuse kohta. Algul suhtusin rahulikult sellesse, et tuustid lendavad ja kui näpud Notsu tuka taha panen ja kergelt tõmban, siis jääb näppude vahele tukk. Täna õhtul võtsin siis kammi kätte ja kammisin ja kammisin ning mul on teda nii hale vaadata, sest ta vägev lõvilakk on nii niruks jäänud ja pealagi lausa kiilaks jäämas. No ütleme nii, et seda karva ikka tuleb kõvasti. Kas see normaalne? Kaua muidu karvavahetus kestab?
Nina pealt tuli kah karva aga seal oli juba uus madal karv all aga pealagi on nii paljas :?
Ma loodan, et muretsen asjata.
evelinas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Karvavahetus

PostitusPostitas nännukas » 02. september 2004, 21:07

meil ka tuleb praegu karva ikka rohkem kui tavaliselt. ja seda juba ikka oma kuu või rohkem. päris tuustidena seda aga ei tule.
kuna meile kammimine ei meeldi, siis tõmbame lihtsalt käega lahtist karva vähemaks.
aga seda kas selline totaalne karvavahetus nagu teil käsil on, tavaline on, võiksid küll kogenumad jänkupidajad öelda. endal oleks ka huvitav teada.
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Karvavahetus

PostitusPostitas Murka » 03. september 2004, 09:20

Meil samuti täielik karvavahetus. Kunagi kevadel märkasime, et Jussil selja peal tilluke laik, see läks iga päev suuremaks ja nii see karv maha kukkus. Alles nüüd on püksid täielikult korda saanud :)
Pikaajaline oli see protsess küll.
Vaatasin muidu järgi ka, mingeid nahamuutusi küll polnud, et nahahaigusi kahtlustada võiks.
Üks netilehekülg annab, et küülik ajab karva iga kolme kuu tagant. Mitte küll täielikult aga kergelt.
Sait on siin, inglise keeles: http://www.rabbit.org/chapters/san-dieg ... lting.html
ja veel üks: http://www.bio.miami.edu/hare/furloss.html
Murka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Karvavahetus

PostitusPostitas evelinas » 03. september 2004, 10:07

Tänan Triin :) Need www-d olid päris õpetlikud ja ma ei pabista enam, sest arvan, et see mis Notsikuga toimub on normaalne. Lähen ja teen väikese "märgade käte" paituse talle nüüd :wink:
evelinas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Karvavahetus

PostitusPostitas Kessukene » 03. september 2004, 10:08

Kessu on ka viimasel ajal hullusti karva ajanud. Terve tuba on tema karvu täis. Minu meelest algas karvavahetus juba juulikuus. Oleme teda mõned korrad ka põhjalikumalt kamminud ja selle tulemusena saime ikka üsna suure puhmaka karvu. Karvu tuleb tal siiani ära, kui teda silitada. Ühtegi paljast laiku Kessul õnneks pole ja kuna tuleb välja, et ka teistel on karvavahetusega probleeme, siis pole ma ka väga muretsenud. Kuigi üsna ära on tüüdanud, et see karvaajamine nii pikalt on kestnud ja ei mäleta, et eelmisel suvel sellist probleemi oleks olnud :roll:
Kessukene
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 132
Teemad: 7
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Karvavahetus

PostitusPostitas Jänkumamma » 03. september 2004, 10:47

See, et küülik iga kolme kuu tagant karvu ajab, võib küll tõsi olla.
Omamoodi loogika on selles ka, sest Pipi veetis meie jahedas ahiküttega elamises terve talve ning kasvatas endale paksu kasuka selga. Kasukas oli lausa nii paks, et isegi loomaarst arvas, et "meie jänku on pisut liiga rammus" :lol:
Kevadel toimus esimene karvaajamine, juulis hakkas ta uuesti krae juurest kooruma, kusjuures "püksid" sisaldasid veel vanu karvu. Nüüd toimub tal jälle mingi karvaajamine... (St. mida soojemaks läks, seda rohkem "riideid" ta maha ajas.)
Ma ainult loodan, et ta jaanuaris-veebruaris ei võta kasuka mahaajamist endale pähe, siis on veel liiga külm... :?
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Karvavahetus

PostitusPostitas Ettel » 03. september 2004, 12:37

Ka meie Nancy ajab juba kuu aega vahelduva eduga karvu :? Meie tume põrandavaip näeb välja, nagu oleks ta ühtlase valge vatikihiga kaetud :x
Aga mis teha ise me seda tahtsime :wink:
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Karvavahetus

PostitusPostitas Marit » 03. september 2004, 15:50

Minu Joosep ajas kevadel nõnda karva, et kõigepealt läksid küljed täiesti paljaks ja siis selg. Igasugu nahaproove käisime tegemas. Kõik oli korras. Ta nägi välja nagu hiigelsuur karvutu rott. Uus karv kasvas ilus ja kohev. Nüüd pole häda midagi.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Karvavahetus

PostitusPostitas Jänkumamma » 03. september 2004, 16:13

Ma aeg-ajalt harjan Pipit, kuid see on üsna keeruline tegevus, kuna meie plikatirts ei lase end üldse sülle võtta. (Sülle ronib küll, aga nii kui sa talle käed ümber paned, nii teeb ta vehkat. Kardan, et selline põgenemishimu on tal tingitud steriliseerimisoperatsioonist. :cry: )
Mõnikord saan ta kätte, siis saab teda veidi kammida, kuid ainult selja pealt. Kõhupoolne karvaajamine jääb ikkagi tema enda ning vaipade hooleks.
Mõnikord turritavad jänkudel vana karva tordid lihtsalt uue karva vahel. Siis ma käin neid "kitkumas" ka, aga sellega tuleb ettevaatlik olla, sest ükskord õnnestus mu esivanemal oma entusiastliku kitkumisega Joosepile turjale kiilas lapp tekitada. Noh, siis ma muidugi ütlesin talle väga vürtsiselt oma arvamuse jänkude kitkumisest. :twisted:
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Karvavahetus

PostitusPostitas evelinas » 05. september 2004, 17:59

Muideks, mul on tunne, et Notsu ise tahab nagu ka sellest vanast karvast lahti saada. Ta laseb väga hästi end kammida ja isegi kõhu alt kammime. Eile istusime tükk aega nii, et tema oli selili minu süles ja vaatas oma rosinasilmadega täpselt kust ma kammin ja kui palju ma kammin, kusjuures kui protseduur läbi sai, siis ta ikka passis mu süles ja ei läinud ega läinud maha. Ma pean ütlema, et ta näeb ikka päris nigel välja, sest pealagi on tal täiesti paljas :oops:
evelinas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Karvavahetus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. september 2004, 18:49

Minu Marlital on ka kohutav karvavahetus,algul minagi ehmusin kui teda paitasin,kui aga teid lugesin rahunesin.Ei julgenud isegi paitada,sest käed olid igakord karvased,ning iga päevaga järjest hullemaks läks,kuid nüüd on juba vähem karvu ja loodan et varsti ka järgi jääb. :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. september 2004, 11:09

minu Jänx ajas terve suve karva...üritasin siis seda karvavahetust kiirendada ja katkusin lahtised karvad seljast ära,seejärel nägi Jänx välja nagu vaene sõjapõgenik.....kasukas auguline ja karvad kõik eri pikkusega(uus karv oli vana all lühem).Nüüdseks on Jänx jälle ilus, uus karv on nyyd ühepikkuseks kasvanud... :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

turtsumine... karvad ninas?

PostitusPostitas Jänkumamma » 21. september 2004, 14:05

Eile poissjänku lakkus tüdrukjänku tagapoolt ning kukkus siis aevastama. Ma pole enne tema häält kuulnud (kui kirglik isane ruigamine välja arvata :wink: ), aga nüüd turtsus ta 5-6 korda järjest.
Tüdrukjänkul on praegu järjekordne karvavahetus käsil, kõige lahtisemad karvatuustid ongi just tagumikul.
Varem pole kaaslase karvavahetus Jossi turtsuma ajanud... :o Kas on põhjust arsti poole pöörduda? (Jossi kõrvad olid eile õhtul üsna tulised, kuid hommikul oli ta tavapärane Pipi tagaajaja. :wink: )
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: turtsumine... karvad ninas?

PostitusPostitas evelinas » 21. september 2004, 22:12

Minu meelest on küll aegajalt selline turtsumine (aevastamine) täiesti normaalne. Notsik aevastab ka ja praegu tihedamini, sest meil ka kõva karvavahetuse käsil. Samas on ta ikka sama lõbus, tujukas, flegma, unine, õgard ja muidu kõva tegija :wink:
evelinas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: turtsumine... karvad ninas?

PostitusPostitas Jänkumamma » 22. september 2004, 16:19

Eks need varasemad foorumite teemad on mind jänkude nohude pärast muretsema ajanud. :o Seda enam, et ma ise olen ka praegu parajalt tatine ning Jossile hirmsasti meeldib meid lakkumas käia.
Lisaks olid need aevastused kõige valjemad häälitsused, mis ma Jossi lõugade vahelt kuulnud olen. (Ta on juba pea 4,5-aastane)
Täna hommikul oli ta täitsa kõbus ning ajas asjalikult oma jänkupoisiasju (ok, meesjänkuasju :wink: ).
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: turtsumine... karvad ninas?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. september 2004, 10:19

minu jänku ka aevastab,eriti hommikuti ja mulle täitsa meeldib,sest siis on ta kuidagi armas.Kuid olen kuulnud et kui ise oled tattine ei tohiks jännule eriti lähedale minna,sest siis võib ka tema saada nohu...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline