Katkine sabaots

Kõik deegude tervisliku elu heaks ja mida teha, kui haigus kibutab?

Moderaator: postituvi

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Katkine sabaots

PostitusPostitas Gerbil (Teema autor) » 20. oktoober 2004, 16:49

Nagu enamus juba teab, sain endale laupäeval deegud, emane 6 aastat, isane 3 aastat. Nad elasid too aeg tsinsudega koos, ja kaklesid pidevalt - sellepärast nad ära antigi - ei olnud teist puuri. See selleks. Neil mõlemil on väga lühike saba :? , ära tulnud. Emasel paistab "saba" juures selline triip, ja sealt edasi on ka mingit "saba" juppi (u. cm). Ema arvab, et tal on saba kasvanud.
Kas deegudel kas deegudel kasvab saba tagasi, kui nad on selle kaotanud?
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Katkine saba

PostitusPostitas Mariliis » 20. oktoober 2004, 17:14

Ei kasva tagasi. Deegu ei ole sisalik.
Saba tuleb neil sama kergelt ära küll. Kõigis deegusid puudutavates tekstides on see tavaliselt üks esimesi asju mille suhtes hoiatatakse. Et deegut ei tohi mingil juhul sabast haarata ega sabast tõsta. Saba ära tulemine pidi neile ka päris valus olema ja saba ei kasva kunagi tagasi.
Muide see jupp mida sa seal näed on tõenäoliselt sabaroots. Saba ongi ju selgroo jätk lihtsalt ja sarnane roots läheb selgroost kuni saba lõpuni välja. Tõenäoliselt on saba peal olev nahk katkenud kõrgema koha pealt kui see sabaroots.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Katkine saba

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. november 2004, 22:53

Minu ühel deegul on saba otsast (hästi tipust) Üks väike tükk ära tulnud.
Vähemalt tundub nii. Sest et teisel deegul on sabaots selline terav, aga sellel on kuidagi tömp. [muuseas ma olen hakanud selle abil neil vahet tegema :wink:] Ja siis on nende mõlema sabaotsad kuidagi sellist valget värvi. Ńatuke. Aga jah. et kas siis on (Sotul) mingi tükk sealt sabaotsast ära tulnud?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Katkine saba

PostitusPostitas Mariliis » 27. november 2004, 01:42

Kas Sotul on lihtsalt saba otsast karvad puudu või sulle tundub, et on päris tükk otsast ära?
Meie emasel deegul on sabaots karvadest puhas - minu arvates isane kisub seda. Nii et võimalik, et sinu deegud sikutavad ka üksteisel karvu ära. Emasel olid vahepeal saba karvad natuke valged, siis käisime loomaarsti juures ja tema soovitas meil deegule vitamiine juurde anda (täpsemalt MBV tilku)
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Katkine saba

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. november 2004, 10:09

noh. Tundub, et nagu oleks mingi pisipisi tükk ära tulnud. Sest et Poku saba on selline terava otsaga, aga ma ei tea.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Katkine sabaots

PostitusPostitas Videvik » 01. jaanuar 2009, 12:08

Ma tean et see teema on ammu tehtud, aga kui lühikesed nende sabad umbes olid?? Ja kas nad elasid normaalset elu, nagu tavalised deegud ikka?
Kasutaja avatar
Videvik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Katkine sabaots

PostitusPostitas Gerbil (Teema autor) » 01. jaanuar 2009, 23:48

Ma vastasin sellele juba ühes sinu teemas. Saba pikkus ei mõjuta eluiga, seda enam kui ta on selle kogemata kaotanud.

Kui su deegu närib oma saba, siis võib tegu olla vitamiinipuudusega. Viimane mõjutab eluiga kindlasti. Mine arstile nendega.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline