Kommentaare roti kuivtoitudele

Mida süüa anda, kui palju, kui tihti? Mida vältida?

Moderaatorid: E4-, Amelia

Re: Laborirottide sööt Lactamin R70

PostitusPostitas nuu » 18. märts 2004, 16:58

Ilmselt ei oleks lontupoel eriti mõtet seda väiksemates kogustes edasi müüma hakata nagunii, kui see ka lubatud oleks, sest koos saatekuludega läheks kilo hind üüratult kalliks. Aga kui piisavalt suur huviliste kamp kokku ajada ja siis koos osta, siis selle vastu ei saa ju ühelgi seadusel ometi midagi olla? (Isegi kui tegelikkuses näeb asi välja nii, et algul ostab üks ära ja siis müüb teistele edasi...)
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Laborirottide sööt Lactamin R70

PostitusPostitas jessikas » 18. märts 2004, 21:18

nuu kirjutas:Ilmselt ei oleks lontupoel eriti mõtet seda väiksemates kogustes edasi müüma hakata nagunii, kui see ka lubatud oleks, sest koos saatekuludega läheks kilo hind üüratult kalliks. Aga kui piisavalt suur huviliste kamp kokku ajada ja siis koos osta, siis selle vastu ei saa ju ühelgi seadusel ometi midagi olla? (Isegi kui tegelikkuses näeb asi välja nii, et algul ostab üks ära ja siis müüb teistele edasi...)

Seda loomulikult. :D
jessikas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas nuu » 20. märts 2004, 14:23

lause Vitacrafti kodulehelt: Rats are no omnivores!
hahahaa! :lol: ja ma peaksin selle peale minema poodi nende rotitoitu ostma?
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Laborirottide ja -hiirte sööt Lactamin R70

PostitusPostitas jessikas » 22. märts 2004, 13:39

Rott Roberto proovis, mossitas mõnda aega ja lõpuks otsustas, et kõlbab süüa küll kui just muud ei anta. Ise proovisin kah - kerge kuivatatud kala maitse oli.
jessikas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Laborirottide ja -hiirte sööt Lactamin R70

PostitusPostitas Siretike » 22. märts 2004, 21:40

Kui heaks osutub, võiks ise hakata sööma :lol:
Ise proovisin millalgi ühel rotitoidul mingit graanulit. Maitsetu ja paha minu jaoks.
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 13. aprill 2004, 23:04

Nonii, esimesed muljed: seda asja võib hambaga katsuda küll. [Aususe mõttes tuleb märkida, et tibidel pole päev otsa midagi peale oma igava kuivtoidu süüa olnud, niiet see võis uudishimu olla.] Panin seda neile päris paraja peotäie - annan paari päeva pärast teada, kas seda tegelikult ka süüakse [või ladustatakse ainult ära, nagu mõned kavalad pidavat tegema].
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Laborirottide ja -hiirte sööt Lactamin R70

PostitusPostitas nuu » 21. aprill 2004, 16:18

Liisa, kas sa esialgu said seda ainult prooviks või oled juba suure kotitäie ostnud? Mul on vaikselt tekkinud lootus, et jõuan Pärnu näituselt vähemalt külalisena läbi joosta... aga tegelikult vist sul tüütu seda Pärnusse kaasa vedada nagunii.
Eh. anna teada, kui ostad (kui veel ei ole ostnud), ma tuleksin siis Tartusse järele.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 21. aprill 2004, 16:31

Sain seda Jessikase käest paraja posu, niiet võtan natuke Pärnu kaasa, saad ka proovida. Plaan osta on tekkinud küll. Mis sest, et tüübid asjast just vaimustuses pole - aga see oleks midagi kindlat, mida neile nina alla panna, kui ise kuhugi lähen.
Aga need jubinad on minu meelest üsna kerged, niiet ma ei kujuta ettegi, kui suur 15 kg kott olla võiks. :mrgreen:
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. juuni 2004, 16:14

Mina ostan oma rotile tavaliselt lahtist rotitoitu(kilekottide sees, 0,5-1kg ). Sinna on hästi näha, mis sees on. Ükskord ostsin toitu pappkarbis. Ilus pilt oli peal-pidi sisaldama palju erinevaid asju-kuid kõige rohkem oli seal kõiksugu viljateri, mis mu rotile eriti ei meeldi. Pealegi on lahtine toit palju odavam(25-35 kr. kilo) ja seetõttu pole kahju kui rott kõike ei söö. Minu rott on selle toiduga igati rahul(ei söö ainult heinagraanuleid). Kuid kahjuks müüakse lahtist toitu väga vähestes poodides ja alati pole seda ka saada.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kams » 02. juuni 2004, 16:31

Kes oskab öelda, kust võiks Tallinnas osta seemneid kassimuru jaoks Oder, nisu või mis see oli. Väikestes pakkides on küll, aga need maksavad 10 eeki ja 2 rotti pistavad selle ühekorraga nahka. Keegi rääkis, et kui kilo osta, on odavam. Aga kust täpselt?
kams
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas avalanche » 02. juuni 2004, 19:04

Minu rottidele maitseb ka Prestige Rat Crispy. Vihje Liisale: Tartus müüakse seda Lõunakeskuses, Tallinnas suutsin leida ainult Keskturu putkast. Hind on minu arvates hea- 800g ja 36kr. Tore on ka see, et nad söövad toidu peaaegu täiesti ära (va heinagraanulid, mida on suht vähe, nii 3%).
Ükskord juhtus ka nii, et toit sai otsa ning kuna Lõunakeskus on kaugel, olin sunnitud Zoomaaniast Koliberi toitu ostma (müüja muidugi kiitis takka). Pealt lugedes tundus toit hea, kuid kuna pakk ei paistnud läbi, ei näinud ma, et sees on tõesti peaaegu ainult viljaterad. Rotid ainult nuusutasid Koliberi ja sõid need paar päeva ainult inimestetoitu, mida neile tavaliselt juurde annan.
Siit muidugi moraal: ära osta kunagi läbipaistmatus pakendis toitu! :wink:
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. juuni 2004, 21:13

Viimati ostsin rotile ka Prestige toitu. Selle nimi oli Snack Crispy. Maksis 35 kr. Ostsin selle Laagri Maksimarketist. Enne olen toit ostnud ka Reti zookauplusest ja Võru zookauplusest. Seal oli kilo hind 25 kr.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas Laura188 » 02. juuni 2004, 21:55

Mina annan oma rottidele alati banguettet.Ja neile õudsalt maitseb,kohe kui krõbinat kuulevad jooksevad kohale.Minumeelest hästi hea toit :P .
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas nuu » 02. juuni 2004, 22:45

ma olen viimase paari nädalaga leidnud 4 uut rotisööki, ma ei ole veel jõudnud kõiki isegi proovida.
Sluisi uus rotisööt "Superior menu" (vana Banquette'i vist enam ei tehtagi) on naljaka raudrohu lõhnaga, üsna erinev kui Banquettega võrrelda. Nagu minu rottide puhul juba kord kombeks on, jäetakse kõik heinagraanulid alles. Peale nende ei meeldi veel mingid pruunikad silindrikesed. Ise maitsesin ka mõlemit - heinagraanulid on seekord kergelt soolaka maitsega, lootsin isegi, et ehk see meelitab rotte neid sööma, aga tühjagi... Pruunikad jupid on ka kergelt soolakad ja on kokku pressitud mingist täisterajahust ja tõenäoliselt veel millestki, minu meelest olid päris maitsvad, ainult et miski krigises nagu liiv hamba all.
Kika't ei julgenud osta peale halba kogemust Koliberiga. Koliberil oli vähemalt peal kirjas, millest koosneb (mis tegelikule paki sisule üsna vähe vastas) Kika pakendil seisabki umbes ainult: "ideaalne sinu loomale". Tühjagi ma neid usun! :P Toodetud Leedus. No võib-olla ikka kunagi proovin ära.
Teiste söökide nimesid ei mäleta, üks neist oli keskturul ja koosnes kirjade järgi peaaegu ainult heinast - ei mõtlegi proovida; teist nägin Kännu Kuke loomapoes - ilus värviline karbike oli, aga ma olin just rottidele Sluisi ostnud ja ei hakanud pikemalt uurima, sest tegelikult meenutas seegi esmapilgul Koliberi sööki.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas Laura188 » 03. juuni 2004, 21:21

nuu kirjutas:ma olen viimase paari nädalaga leidnud 4 uut rotisööki, ma ei ole veel jõudnud kõiki isegi proovida.
Sluisi uus rotisööt "Superior menu" (vana Banquette'i vist enam ei tehtagi) on naljaka raudrohu lõhnaga, üsna erinev kui Banquettega võrrelda. Nagu minu rottide puhul juba kord kombeks on, jäetakse kõik heinagraanulid alles. Peale nende ei meeldi veel mingid pruunikad silindrikesed. Ise maitsesin ka mõlemit - heinagraanulid on seekord kergelt soolaka maitsega, lootsin isegi, et ehk see meelitab rotte neid sööma, aga tühjagi... Pruunikad jupid on ka kergelt soolakad ja on kokku pressitud mingist täisterajahust ja tõenäoliselt veel millestki, minu meelest olid päris maitsvad, ainult et miski krigises nagu liiv hamba all.
Kika't ei julgenud osta peale halba kogemust Koliberiga. Koliberil oli vähemalt peal kirjas, millest koosneb (mis tegelikule paki sisule üsna vähe vastas) Kika pakendil seisabki umbes ainult: "ideaalne sinu loomale". Tühjagi ma neid usun! :P Toodetud Leedus. No võib-olla ikka kunagi proovin ära.
Teiste söökide nimesid ei mäleta, üks neist oli keskturul ja koosnes kirjade järgi peaaegu ainult heinast - ei mõtlegi proovida; teist nägin Kännu Kuke loomapoes - ilus värviline karbike oli, aga ma olin just rottidele Sluisi ostnud ja ei hakanud pikemalt uurima, sest tegelikult meenutas seegi esmapilgul Koliberi sööki.

Kust sa selle banguettest parema said?Mina saan Kristiine loomapoest alati seda banguettet.Ja kui palju see maksis ka?
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas nuu » 06. juuni 2004, 21:13

ma ei ütleks, et see uus parem on. Kallim on ta küll. 800g kott 67.-. Sellest uuest jätavad minu rotid vist isegi rohkem söömata kui banquettest. Kristiines olid need toidud kindlasti olemas, ise nägin. punases (või oranzhis) kotis.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas Laura188 » 11. juuni 2004, 23:35

Jah,ma nägin ka neid kotte.Kuid ega see väga halb pole kui rotid ei saa vaheldust?Näiteks mina olen oma rottidele ainult banguettet ostnud.Kui ma vaheldust teeks siis ma saaksin seda ainult 60-krooni piires teha,rohkem ma rotitoidu jaoks raha ei saa. :x
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas nuu » 12. juuni 2004, 20:13

Laurale: Prestige rotitoidud on minu meelest täitsa okeid ja suht soodsa hinnaga. Seda on kahes variandis nüüd, odavama kott maksis 38.- (kallim oli üle 60.- ja odavamast mitte eriti palju erinev) . Ainuke häda, et neid müüakse mõnes üksikus poes: Keskturu loomapoes, Nõmme Keskuse loomapoes, Sõpruse pst Zookeskuses.
Kui mina rott oleksin, siis oleks küll ju üsna igav aastast aastasse üht-seda-sama süüa. kuigi ega arvatavasti midagi ei juhtu kui nad sul ainult ühtsorti sööki saavad, kui nad sealt ikka korralikult kõiki osasid söövad.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas Laura188 » 12. juuni 2004, 20:16

Kas on mingit rotitoitu mis on Kristiinekeskuse loomapoes?Seal ma tavaliselt käin kuna mul sinna ainult kaks peatust jalutada. :roll: (mitu peatust sul,nuu on kristiineni?)
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas nuu » 12. juuni 2004, 20:31

Kristiines on Bramhami loomapoodide keti kauplus, ning nemad on Sluisi maaletoojad. Spetsiaalselt rottidele mõeldud toitusid ongi seal ainult sellet tootjalt. (Mina lähenen Kristiinele tavaliselt üldse selja tagant - ma töötan sealpool.)
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas Laura188 » 13. juuni 2004, 00:28

Nuule:Milline on sinu arvates kõige parem rotitoit ja kui tihti sa seda ostad?
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas nuu » 14. juuni 2004, 19:42

Kindlat lemmikut mul ei ole. Mõlemad Sluisid ja mõlemad Prestige'id on ok, aga minu pirtsakad rotid ei söö ühtki eriti isukalt. Regulaarselt ei osta ühtki rotitoitu, viimasel ajal olen järjest uusi katsetanud, mis ma jälle kusagilt leidnud olen. Ega mul väga palju kuivtoitu ei kulu ka, sest rotid saavad ka muud toidukraami. Nelja roti peale jagub ühest kilost umbes kaheks nädalaks.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kommentaare spets. rotitoitudele

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. juuni 2004, 19:38

nuu kirjutas:õige! Meelde tuli...
4. Vitakraft'i olen kunagi ammu ostnud, aga ei midagi erilist. Kui ma õigesti mäletan, siis koosnes see suuremalt jaolt kõige tavalisematest kaerahelvestest.
5. Zippy rotitoitu ei ole kohanud. Zippy üldine närilistetoit läheb muu kraami sees kaubaks küll. Võib-olla koguni lemmik :roll: Jaanikauna ei söö, heinagraanuleid ei söö, aga neid on selles toidus õnneks suhteliselt vähe. Ülejäänut söövad.

minul on kodus vitakraft menü ja minu rotu täitsa isuga sööb .Seal on sees mingid koera krõbuskite moodi kolmnurgad,kaerahelbed mis minu rotule ei lähe ültse,rosinad mis jäävad samuti kõrvale,ja seal on need kornfleiksi moodi asjad ja terad kah ega ta midagi väga erilist ei ole jah 35-. pakk oli vist aga mul see esimene kuivtoit teisi pole veel proovinud.see on peaaegu otsas ja nüüd proovime midagi muud :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. juuni 2004, 12:13

oih!!Juba vitakraft mul otsas!Mis toitu te soovitaksite?Mul on selline jama et elan paides ja see suht väike ja nigela kaubandusega linn.meil siin ainult 1 loomapood kus on AINULt vitakrafti tooted ja teine pood on maksimarket kus natuke rotude toitu on.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 18. juuni 2004, 16:03

Kui su rott vitakrafti sööb, siis osta rahumeeli sedasama. :) Lisaks võid anda seda, mida toiduteemades soovitatud. Ja kui kuhugi mujale linna satud, siis osta muud toitu.
Kuna minu rotid ühtki valmis-segu ei armasta, ei julge ühtegi soovitada. :(
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas katzik » 18. juuni 2004, 18:06

ma ostsin täna rottidele sellist toitu nagu KIKA..see mingis kotis mitte karbis..sisu on teistsugune..karbis ei olnud selliseid suuri krõbinaid..rottidele päris meeldib see toit..palju ei maksnud ka- 18.-..alguses kahtlesin selle ostus aga tundub et tegin õige otsuse..
There are rats in my house.
Kasutaja avatar
katzik
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 213
Teemad: 6
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Mis toitu teie rotid kõige rohkem söövad?

PostitusPostitas Scratchy » 02. juuli 2004, 10:58

Tahaksin teada mis toit on populaarne et saaks siis enda rotipeal ka katsetada ning siis vaadata kas ta sööks seda toitu ise on ostetud praegu
Sluis Superior Menu rat Food
scratchy sööb sealt ainult mingeid rohelisi asju niiet seda toitu sööb väga vähe....
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis toitu teie rotid kõige rohkem söövad?

PostitusPostitas Nukkuke » 02. juuli 2004, 14:57

PROOVI:armastavad enim kodutoitu :lol: (keedetud michio kiirnuudleid-ilma maitseainetetta,vähese soolaga,keedetud kõva muna nii valget aga eriti kollast-mitte palju korraga anda,makrapulkki,vähese võiga kuivand saia,ja pudrusid nii kartuli kui manna ja muid siukseid,eriti tore on neil siis kui see nagu salajane vargus välja näeb et taldrik rippakil ja nemad saavad virutada :P oh siis seda jooksmist ja pugimist :P
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis toitu teie rotid kõige rohkem söövad?

PostitusPostitas Laura188 » 02. juuli 2004, 15:22

Kuivtoidust maitseb minu rottidele KÕIGE enam banguet.Ja inimeste toidust juust. :)
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mis toitu teie rotid kõige rohkem söövad?

PostitusPostitas Scratchy » 02. juuli 2004, 16:36

laura188 kirjutas:Kuivtoidust maitseb minu rottidele KÕIGE enam banguet.Ja inimeste toidust juust. :)

Mis asi see banguet on mingi kuivtoit?
kus seda müüakse?
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline