Teiste loomade kuivtoit ja rotid

Mida süüa anda, kui palju, kui tihti? Mida vältida?

Moderaatorid: E4-, Amelia

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 19. juuni 2004, 10:47

RotisõberJana kirjutas:Täna käisin loomapoes ostsin rotule ühed maiustuste pulgad.Veel oli süüa vaja kuna toidukauss täiesti tühi ja pakk kah tühi.Poes ei olnud rotutoitu peale selle mis mul enne oli aga tahtsin vahelduseks muud toitu.Öeldi et roti toit tuleb teisipäeval(poes käisin laupäeaval).Müüja ütles et ma ostaksin hamsutoitu et see peaks kah sobima.ostsin siis ära aga seal sees on maisi ja ma ei leidnud enam seda kohta kus oli maisist juttu.Kas te ütleksite milleks see mais neile kahjulik on? Ja veel üks küsimus:Kas mu rotule ültse sobib tegelikult see hamsutoit?


ajutise lahdnusena sobib, pikaajaliselt mitte. Maisiga on see häda, et ta on magus, see on rottidele nagu komm. Aga teadagi ainult kommidest toituda ei saa. Muid toitaineid saab sealt aga vähe.
Teine asi on see, et kuna mais on värviline, kerge aga suur ja odav, siis kasutatakse seda palju odavates kehvema kvaliteediga loomatoitudes. Seda saab vähese raha eest palju. Niiet kui on palju maisi, siis kipub kehv toit olema.
Sa võid toitumise teemadest vaadata, mida kõike muud rotile sööta võib - mõned päevad saab rott ka kuivtoiduta hakkama (vähemalt minu omad küll vahel justkui nädal aega ei puutugi oma kuivtoitu).
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. juuni 2004, 11:14

see oli VÄGA(18 EEK) odav toit ja maisi ei olnud palju.aga kas talle see nii kaua sobib et söödan terve paki või lähen teispäeval uue toidu järele
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 20. juuni 2004, 23:23

Nojah, aga Nuu näiteks leidis, et see on väga saast toit - vaata nende spetstoitude kommentaare. Ega see midagi hullu ei tee, kui sa selle nüüd lõpuni söödad, aga kui rotitoitu neil ainult vahel, siis tasub uus pakk juba ära osta. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamsu toit

PostitusPostitas nuu » 21. juuni 2004, 20:42

oot-oot. ma ei saanud üldse aru praegu, millisest toidust jutt käib? Ma vist ühtegi hamstritoitu ei olegi oma rottidele söötnud kunagi...?
minu arusaam maisist: maisis on küll rohkem suhkrut kui teistes teraviljades, aga samas, erinevalt kommidest, ta siiski sisaldab ka kasulikke vitamiine ja mineraale nagu teisedki teraviljad. Selles mõttes ei ole probleem, kui toidus sisaldub ka maisi, aga kindlasti ei sobi toit kus mais on põhiline teravili. Põhiline häda selle maisiga on hoopis see, et kuivatatud maisil elavad mingid seened (hallitus?) mis oma elutegevuse käigus toodavad mürgiseid ained, mille suhtes rotid on väga tundlikud ning mis soodustavad vähkkasvajate teket. Lisaks sisaldab mais ise mingeid aineid, mis võivad maos moodustada samuti vähki tekitavaid ühendeid. (RMCA; DD) Kui palju maisi rotile anda tohiks, ilma et sellest mingit jama tuleks, ma kahjuks ei tea.
Viimati muutis Endised kasutajad 21. juuni 2004, 20:54, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamsu toit + maisi kahjulikkusest

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. juuni 2004, 08:00

Kas ma peaks sealt selle kuivatatud maisi ültse välja korjama?Ma ei tahaks et mu rotuke saab vähi või midagi seesugust mis tappa võib :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 25. juuni 2004, 09:56

No nii hull see asi nüüd ka pole, et kui maisi sööb, siis saab vähi. :) Näiteks värske mais, veel tõlviku küljes, on jube hea maius rottidele. Mitte liiga tihti anda, aga vahel ikka võib. [Palju komme teeb hammastesse augud, aga natuke komme ju ikka võib!]
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamstri toit

PostitusPostitas m » 07. juuni 2005, 08:48

võid anda küll, aga kindlasti ka muud tervislikku toitu, mida isegi sööd. Rotid on segatoidulised nagu inimenegi.
Elu on näidanud, et rotid, kes ka kodutoitu saavad (putru-kartulit-muid aedvilju toorelt/keedetult, jogurtit, kala, liha, muna), eriti hamstritoitudest jm. kuivainesegudest huvitatud pole..
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Teiste loomade toit ja rotid

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. september 2005, 20:04

Kas tohib suurte papagoide toitu rotile anda (Zippy)? Koostises on päevalilleseemned, mais, saflooriterad, kaer, maapähkel, padiriis, kanepiseemned, seedripähklid. Nimelt suri meie Senegal juunis ja siiani olen hoidnud tema söögid alles. Nüüd mõtlesime lapsega rotikese võtta.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 09. september 2005, 20:20

Väikeses koguses teiste toitudega segada siis ei tohiks kindlasti probleemi olla. Kuigi ma ei ole kindel kui hästi kanepiseemned rottidele mõjuvad. :?
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: papagoi toit rotile

PostitusPostitas nuu » 10. september 2005, 21:41

Suurte papagoide toidus on hästi palju sihvkasid, täiskasvanud roti teevad need lihtsalt paksuks, kui liiale minna. Väikest energilist kasvavat rotilast seevastu on keerulisem rasva sööta. Ainus probleem, et kui ta väga ära harjub rasvase papagoitoiduga, hakkab hiljem rotitoitu saades äkki pirtsutama? Lisatoidu ja maiusena sobib see toit igatahes kindlasti. :)
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kalatoit ja rotid.

PostitusPostitas Eagles » 25. oktoober 2005, 11:02

Just kalade söötmise ajal, said minu rotid purgi kätte ja neile jubedalt maitses! Eemaldasin nad igaksjuhuks ja tahtsin siit üleküsida, et ega see midagi halba ei tee? Tegelikult see ju midagi halba ei sisalda: kala ja kalakõrvalsaadused, teravili, juurvili, juurviljaproteiini ekstrakt, molluskid ja selgrootud, vetikad, õlid ja rasvad, erinevad suhktud, letsitiin.
igast vitamiine peaks ka sildi järgi sees olema. ;)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kalatoit ja rotid.

PostitusPostitas avalanche » 25. oktoober 2005, 16:14

Kala võid rotile julgelt anda (va toorest - parasiidid!). Vt ka rottide toitumise teisi teemasid.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas petal » 11. detsember 2005, 15:32

miutsukook kirjutas:Kas rotile tohib anda närilistele mõeldud maiuspala(kus on sees mesi ning suhteliselt palju maasikaid) ja kui võib siis kui tihti?
On see nagu mingi pulk?
Igatahes mingi näriliste närimispulga (ka mee ja asjadega) andsin oma esimesele rotile, mõne päevaga oli ära nositud.
Kuna seal mesi ja maasikad võib see nende jaoks ju liiga magus olla, seega väga tihti võibolla pole hea anda, aga vahest ikka võib. :)
[Laigu, Fallon, Kiddo, Mia, Eleanor, Gitta, Bree, Lexie, Lily, Bianca, Melody, Misty, Bona, "Asterixin Musca" Phita]
Kasutaja avatar
petal
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Teiste loomade kuivtoit ja rotid

PostitusPostitas Molly » 12. detsember 2005, 13:25

Mina olen pakkunud oma rottidele nii kõikvõimalikke spets rotitoite kui ka hamsutoitu. Minu Tibi näiteks rotitoitu ei taha ja nokib hamsutoidust välja mingid jubinad, mis talle maitsevad. Mingeid maiusepulki minu rotud lihtsalt ei söö. Kõige paremini läheb tatra- ja riisipuder. Kui mul ei ole neile mõnusat nämmat pakkuda siis keedan spetsiaalselt neile putru. Ilma soolata. Viimase aja lemmik on kuivatatud kala. See on mingi spetsiaalne lemmikloomadele (kassid,koerad) mõeldud kala. Kala maitseb kõikidele. Ülejäänud söökidega on nii, et ühele maitseb üks asi ja teisele teine.
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline