Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. juuni 2004, 16:12

Carita - mul oli samamoodi, vanem plika ikka püüdis noorematele pähe astuda. Esimest ja teist rotti tutvustades läksin ikka mitu korda omadega rappa, lausa lootusetu oli kohe. Aga vannitamine aitas - enne seda ei näidanud ma neid teinetesele 2 päeva, et vahet pidada - nagu Liina soovitas, et nad lihtsalt teineteist ära unustaks. Ehmatasin muidugi päris kõvasti kui pisem pandi esmakordselt selili (kuu ajane vanusevahe tähendab ju pea kahekordset kasvuvahet ka).
Kui ma kolmandat rotti tutvustasin kahele esimesele, siis olin ise vast veidi rahulikum. Pisike kodanik (kes selleks ajaks nägi välja VEEL pisem kui esimese kahe tutvustamise puhul) pandi kohe prauh selili. Paras piuksumine käis ja kriimustused tulid pisikesele ka, aga südame verd tilkudes lasin neil edasi olla ja jälgisin, et asi päris karmiks kätte ei lähe - ning uskumatu - see aitas!
Praegusel ajal ripub pisike kasvõi hammastega saba küljes teistel, selle eest ta saab kukerpallitades vaid kergelt sugeda.
Võrdluseks, et 1. ja 2. roti sain kokku ühte puuri 1 nädalaga (mis siiski nende omavahelisi madinaid päris ei lõpetanud, eks vahel on ütlemist ikka), 3. roti sain nende juurde vaid 2 päevaga pärast kojutoomist :wink:
"Rahu, ainult rahu!", nagu ütles üks tore propelleriga tegelane :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 15. juuni 2004, 16:13

Nad tahavad lihsalt rohkem ja kauem tutvustamist ja rohkem jamamist. Aegamööda ja neutraalselt pinnalt edasi liikuda.
Proovi seda ka, et kui vana uut ründab, siis paned ta puuri kinni ja ei tee temast sel päeval rohkem välja. Talle võiks nii tekkida arusaam, et teine rott alfam kui tema.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 15. juuni 2004, 16:16

Müramise ja kaklemise vahe on verised haavad. St kuni nad siblivad ja piiksuvad ja üksteist nuusivad ja selili panevad on kõik ok - pannakse suhteid paika. Aga kui sealjuures kedagi hammustatakse, ei ole okei.
Kõige parem, lase neid kokku esialgu ainult oma silma alla ja ööseks pane eraldi puuridesse. Harjuta nii iga päev. Nad võiks veel ilusti sõbraks saada. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. juuni 2004, 16:18

Liisa kirjutas: Proovi seda ka, et kui vana uut ründab, siis paned ta puuri kinni ja ei tee temast sel päeval rohkem välja. Talle võiks nii tekkida arusaam, et teine rott alfam kui tema.

See peaks ka vist mõjuma, minu arust on nad väga motiveeritud väikesed isiksused, mis puutub tähelepanusse ja sööki :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Carita » 15. juuni 2004, 16:27

Ma just mõtlesin ise ka kõik rotid vanni panna ja ühtemoodi kõiki piinata :D
Kuna ma ise lähen 28 juunil ära kodust kuuks ajaks umbes,otsustasin nad ruttu sõpradeks teha,vennal vähem puure puhastada ja rottidel pole igav kuna siis on nii isasel kui emasel kaaslane olemas.
Ei tea mul alati kõik rotid nii mõistvad uute suhtes olnud,et ei osanud arvatagi et midagi niisugust ka minuga juhtub aga ma loodan et nad hakkavad läbi saama.
Lootus sureb viimasena.
Paari päeva pärast räägin tulemustest nüüd aga lähen vannitama oma kräämikuid :)
Carita
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Carita » 15. juuni 2004, 16:31

Ja kuigi väiksed saavad Bianca käest kõvasti tappa jooksevad nad ikka tal sabas,arvavad vist et uus emme :D .
Carita
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Laura188 » 29. juuni 2004, 21:19

Ma tahaksin nüüd isaseid rotte kokku panna.Ma natuke liina soovitatud nippe tegin ka,aga ikkagi läks suur isane kallale.Nad hakkavad kaklema kohe kui ma nad kokku panen.Kaks rotipoissi ja isane. :( Rotipoisid on kuuenädalased)
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. juuni 2004, 23:16

Mis peamine, võta asja rahulikult. Kui kipub kallale minema, siis ära lase neid paar kolm päeva kokku ja alusta uuesti - kui võimalik, siis vannis ja veega. :)
Minu rotudel vähemalt "vanniteraapia" toimis. Vanni lase vett niipalju et rotid päris vee all poleks, mina jätsin ka paar svammi sinna sisse ujuma, et kui pisikesed ära väsivad, siis saavad sinna peale ronida. Hoia neid soojas ja ilma tuuletõmbuseta muidugi, pisikesed kuivata vast esimesena. Vannis hoia neid niikaua kuni nad ei kakle, kui kaklevad - võta ära. Minul esimesel korral läks niimoodi tutvustamisega aega ca 1,5 nädalat, teisel korral juba 3 päeva. Esimene kord on ikka raske. :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Laura188 » 29. juuni 2004, 23:38

Aga äkki nad ei harjugi ära?
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. juuni 2004, 23:48

Räägitakse, et mõnede rottidega läheb rohkem aega, ka kuu kaks. Proovi seda vanni varianti mõned päevad ( 2 x päevas ehk?) ja vaatame, mis nad teevad :) Siis võib edasi planeerida, mis nippe proovida.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. juuni 2004, 09:02

Mul oli ka üks isane rotike peaaegu aastane, kui teise talle seltsiks tõin. Panin nad alguses kõrvuti puuridesse, seal nad siis tutvusid, aga otsest kontakti polnud (st. rünnata ei saanud). Väiksem tegi imelikku häält, siristas, nagu kardaks... aga see kadus peagi.
Siis lasin nad oma voodi peal kokku, et poleks kellegi kindel territoorium...
Paari päeva pärast elasid juba ühes puuris. Nüüd juba aasta koos ja parimad sõbrad (kui, siis kiusab noorem vanemat aeg-ajalt)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. juuli 2004, 12:30

Ei tea, kui suur asjatundja ma just olen, aga... ;)
Nojah, minul oli üks rott juba aastane, kui teise juurde tõin (mõlemad isased). Panin nad esialgu eraldi puuridesse ja puurid kõrvuti. Nii nad said uudistada ja otsest ründamisohtu ka polnud. Hüppasid seal, piiksusid ja tegid igasuguseid imelikke asju :P
Mõne aja pärast lasin nad oma voodil kokku (et oleks mõlemale võõras pind ja kumbki poleks sissetungijaks võõral territooriumil). Ajasid taga, kisasid, nuusutasid sabaalust jne. Lõpuks sõbrunesid ja julgesin nad panna ühte puuri. Seal käis muidugi võimu jagamine ja koha kättenäitamine edasi, aga samas nad sobivad. Nüüd juba aasta koos elatud ja sõbrad missugused!
:) ja kindlasti soovitan rotte vähemalt kahekaupa pidada. Palju lõbusam nii rottidele kui ka peremehele endale.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. juuli 2004, 12:35

Mul on ka mõlemad isased ja ma peaks mainima, et hoopis emane, kes mul kunagi oli, käis pissirida järel... :)
Minu isased on igati ontlikud vanapoisid :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. juuli 2004, 12:42

Sama siin - emased rotid ja sellised pissikud et oioi :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. juuli 2004, 15:51

Meie 2 isast rotti elavad ka väga sõbralikult koos, nad sai võetud küll nädalase vahega. Väga hästi saavad läbi, kaklusi ei esine ja ei ole isegi aru saada, kes on boss. Nii nunnult magavad üksteise kaisus. Pissirida kadus ka ära, seal kus ikka pidevalt käivad, enam ei märgista. Kui sattuvad mõnda tuppa, kus harva olla lastakse, võib juhtuda küll.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: isaste rottide tutvustamine

PostitusPostitas sphinx » 03. juuli 2004, 17:46

Aga mul ka küsimus. Mul on isane rott kes on nüüdseks u. 1,5 aastat vana. Ma tahaksin võtta talle rotti kõrvale aga mu ema ütleb et nad ei harju ära. Ma olen kaalunud seda et kastreerin roti ära ja võtan talle kõrvale emase(ma rotipoegi ei taha) sest isases ma kahtlen kas nad tõepoolest ära harjuvad. Mis te arvate sellest?
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Liina » 07. juuli 2004, 09:29

Esiteks vabandan, et olin nii kaua siit eemal - suvi hakkas!
Mina pole Kirpu siiamaani saanud teiste rottidega veel ühte puuri panna. Umbes poolteist kuud läks juba ainuüksi Kirbu ravimisele, kuna ta kubises täidest ja täimunadest...
ja ühe oma kunagise rotiga läks mul pool aastat aega, et teda teistega ühte puuri saada. See oli väga suur katsumus... mõnikord soovitatakse selliseid rotte mitte kokku lastagi, kuid kes teab, mis iga konkreetse roti jaoks õige on. Tuleb kuidagi tunnetada...
Ja laurale ma soovitaksin vannis katsetada: paned vannipõhja vee, nii, et rotid tagajalgadega ulatuvad vannipõhja katsuma ja siis lased nad sinna sisse... niimoodi mõned korrad ja siis peaks paremaks minema...
Mul endal Tartus vanni pole, sellepärast pole ka rotte edukalt tutvustada saanud. Loodame, et sul on see võimalus!
Liina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Laura188 » 07. juuli 2004, 23:57

Mupsu saab nüüd oma poegadega hästi läbi.Mõni päev tagasi veel kaklesid jne...Kuid nüüd saavad nad väga hästi läbi.Ainult et tundub et väikesed kardavad isast.Hoiavad temast nagu eemale ja magavad teistel korrustel. :roll:
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. juuli 2004, 21:56

Kui ma võtan kahekuuse roti ühest pesakonnast siis teise rotii kui vana peaks võtma? (ta on erinevast pesakonnast)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 22. juuli 2004, 13:50

Samavana või noorema. :) Kõige lihtsamalt läheb tutvustamine siis, kui nad korraga koju tood, niiet mõlemale on uus koht.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. juuli 2004, 15:50

Hmm...Aga mina panin Mupsu koos teistega kokku seitsmenädalaselt.Ja Mupsu ei kiusanudgi neid eriti ja naid said väga hästi läbi. :) :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. juuli 2004, 12:02

Liisale:
Aga siis kui ma toon nad ühelajal kas siis peab ka kõik need etapid läbi tegema, et alguses eraldi puuides jne.?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. juuli 2004, 12:29

Hmm, siis kui sa nad koos korraga ühte puuri paned, ei tohiks tulla kaklusi territooriumi pärast. Sest see onju mõlemale uus pind.
Minu omadel küll kaklusi ei tulnud, kui tegin nii. :roll:
Pärast oli küll nats nagistamist, on praegugi aga mitte midagi hullu. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. juuli 2004, 21:54

Kui ma sain eile uue puuri,ja panin emased sisse korraga siis ei kakelnud keegi.Aga ma usun et suurem ja väiksem läheksid ikka kaklema. :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. juuli 2004, 22:17

Noh, ma võtan rotid suht ühevanused. Neil on ainult 7 päeva vahet. :D Siis vist selles suhtes probleemi ei tohks tekkida, ainult kuidas nad sõbrunevad, saame hiljem näha. Ma lähen homme laagrisse (25.07) ja tulen tagasi alles 3.augusti siis olen jälle tihti lontus, see ongi vist siis viimane postitus enne laagrit. olgu olge kõik tublid ja hoolitsege oma pisikeste eest! :) Tsau!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 26. juuli 2004, 11:36

Noh, minu käes on üks Laura188 rott, kes elab praegu täiesti rahumeelselt ja sõbralikult koos pooleteist aastase isasega. :) Niiet kõik on võimalik. :D
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. juuli 2004, 11:54

Oot-oot Liisa, nüüd siis 11 rotti? :O
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 26. juuli 2004, 16:23

Ei, Sharik ja Lutik on hoiul, ootavad uut kodu. :) Kes võtaks oma hoole alla noore ja keskealise isaroti, kes samas puuris elavad?
Minu oma rotte ikka 10, rohkematele pole puuriruumi. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. august 2004, 13:13

Mind huvitaks ainult,,Kas täiskasvanu Rott lepib 5 kuuse rotiga?,,
Kunagi..Siianii pole see veel juhutnud ega ei juhtugi ega? :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. august 2004, 14:45

Oleneb rotist endast.Tavaliselt saavad hästi läbi. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Ahrefs [Bot] ja 2 külalist