Uus rott pabuldab kätte võttes

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Re: Tupsust

PostitusPostitas avalanche (Teema autor) » 15. märts 2004, 20:24

Laura188 kirjutas:Ma sain 6. märts uue roti, võib-olla tuleb see imelik asi sellest, et ta on uus ja väga arg, aga no mure on lühike ja konkreetne. Alati on nii, et kui ma võtan ta sülle ja tulen arvuti taha, siis ta kakab VÄGA palju junne...
:( :( :( Mupsul sellist muret polnud kui ta oli 1-kuune. See rott, mis mul praegu on, on 4-nädalane ja mõne päevane, see Tupsu...


Minu ühel rotil oli algul terve nädal kõht lahti (see on ikka veidi hullem kui kuivad junnid). See rott oli ka kuidagi arglikuma loomuga. Samas polnud teisel rotil häda midagi (kuigi julgem oli just noorem). Ära heida meelt, arvatavasti läheb see üle; sul tuleb teda enda ja oma kodu lõhnadega harjutada.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 15. märts 2004, 21:57

Stressis roti puhul on selline kakamine täiesti tavaline. Kui ta uues kodus harjub, kaob see komme. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tupsust

PostitusPostitas nuu » 15. märts 2004, 22:01

rotid pabuldavadki ärevates situatsioonides. Kui ta sul veel nii noor on ja alles pisut üle nädala sinu juures elanud, siis ta veel pelgab sind, sellest need "rosinad". Ma julgen lubada, et kui Tupsu sinu ja sinu koduga rohkem harjub, siis üsna varsti ta enam niimoodi kontrollimatult ei pabulda. :)
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tupsust

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. märts 2004, 18:15

Minu Naaskliga täpselt samad lood. Kuigi minuga on ta väga julge. Oli seda kohe alguses. Aga kui toast välja minna, mis on talle juba tuttav keskkond, hakkab ta kohe pabuldama. Püüan teda ikka harjutada mööda maja ringi käies, tema õlal või põues :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza » 29. september 2004, 13:49

Mina sain esimest korda roti puurist välja alles siis kui ta oli juba peaaegu kuu minu juures elanud... ja pärast seda oli tal ikka mitu nädalat see jama et koguaeg oli pabularada järgi. Hirmsasti kartis. See probleem on alles viimaste päevadega ära läinud. Nüüd ta nagu vahepeal isegi tahaks välja :P
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uus rott pabuldab kätte võttes

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. aprill 2005, 09:46

mul on sama mure...nad on kahe kuu vanused ja nii-kui puurist välja saavad siis kohe paar pabulat ja pissiplekk enda järel...nagu ma aru saan on see normaalne nii noore roti kohta,aga kui see jätkub veel terve aasta,kas seda on siis võimalik välja harjutada?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uus rott pabuldab kätte võttes

PostitusPostitas nuu » 10. aprill 2005, 12:56

hipike, kui kaua nad sinu juures on elanud?
Sain ise just hiljuti võrrelda, et kaks rotiplikat, kelle tõin loomapoest kuuvanustena, pabuldasid paar esimest nädalat iga kord kui kätte võtsin. Kuu aega hiljem tõin loomapoest ära ka nende õekese, kes oli siis kahekuune. Ja kuigi tema minu juures elanud õed olid pabuldamiskombe ammu maha jätnud, läks temal kah ikka paar nädalat aega, enne kui minuga harjus ja enam hirmupabulaid ei laksnud.
Muidu suured rotid pabuldavad mul küll ainult siis, kui on tõesti mingi ekstreemne situatsioon - loomaarsti juures näiteks, või siis, kui on vaja pesta neid...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 21. aprill 2005, 13:31

Põnta ei pabuldanud..ei tuues ega sülle võttes, kuigi oli arglik... aga äkki oli lihtsalt viletsa toidu peal? Sai eile viinerit ja kartulit ja täna hommikul putru... Kassikrõbuskitel näris ümbrise ära ja sisu jättis järele... Virutasin Bimmult pool kuivikut ära, andku ikka lapsele ka. Kõht peab ikka korras olema ja närilisel veel eriti. Kuidagi harjumatu on seegi, et polnud tilku taga nagu Bimmul lapsena.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. mai 2005, 12:31

Berta küll ei pabulda, aga kui ma lasen tal natuke toas ringi joosta, siis on tal kogu aeg pissirada järgi. Õigemini ta pissib siis kui ma ta vahepeal kätte võtan. Ma ei võta teda jooksu pealt kätte, vaid kõpsin sõrmega natuke vastu maad, siis tuleb ta ise mu käe juurde ja poeb mu pihku ning siis pissib mu käe peale ja jookseb edasi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uus rott pabuldab kätte võttes

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. mai 2005, 14:45

Pilleriin, sa oled oma rotukesele õpetanud "vetsus" käimise ära :P :D aga mis siin salata, ka Volts on täpselt samasugune :oops: tiirutab riiulis ja voodis, siis korra jookseb üle käe ja kohe pissirida järgi...
Kui Volts veel nooruke oli (nagu ta nüüd oleks õudsalt vana 8) ,hehh) siis vahest ta ikka pabuldas sinna kuhu juhtus, aga nüüd on ta korralikumaks hakanud, käib pesas kakahädal.
Aga laura, ehk on see mööduv nähe. Kasvab suuremaks ja... ;)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. mai 2005, 16:00

Hehee! :D Tundub jah, aga ma siiski loodan, et see läheb tal üle.
Äkki ta pissib sellepärast, et tunneb toas nii paljude loomade lõhnasid ja kui ta tuleb mu käe peale, siis ta pissib sinna hirmust. On see võimalik?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uus rott pabuldab kätte võttes

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. mai 2005, 16:32

Vat ei oska ette kujutada ka mitte :? Meil pole ühtegi looma peale tema.... aga ikka on samasugune käitumine.... pigem kahtlustan, et tegu on territooriumi märgistamisega - sina oled minu oma! :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron