Isaste rottide pidamine ja tutvustamine

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Isaste rottide pidamine ja tutvustamine

PostitusPostitas cosmical (Teema autor) » 14. aprill 2004, 05:46

Kuidas sobivad omavahel kokku kaks isast rotti?
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 14. aprill 2004, 12:38

Üldiselt sama hästi kui kaks emast, eriti kui nad noorest peale koos on olnud. Täiskasvanuna tutvustamine nõuab kannatlikkust, aga on ka võimalik. M tutvustas ju oma täiskasvanud Triibale Nööba. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Isased

PostitusPostitas m » 14. aprill 2004, 21:37

ma tegelikult nii väga entusiastlik ei oleks.
Kuigi Nööba pärineb Näitustel Kõrgeid Kohti Saanud Vanematest, on ta viimasel ajal siiski Triiba vastu näotult agressiivseks läinud. täiesti ilmselt on ta veendunud, et tema peaks olema alfa. Ajab ennast kogu toidukausi kohale ja Triiba peab ootama, kuni ta lõpetanud on, pesas peab temal olema parem (tagumine) koht, Triiba kössitab kusagil servas, põrandal käivad ka nii,et Triiba põgeneb ees ja Nööba jälitab teda. Kui Triiba kuhugi tupikusse on aetud, läheb kismaks, nii et karvatutid lendavad ja mõlemil on kärnad seljas kaklustest. Võib-olla on asi selles, et Triiba kaua üksi elanud ega tea, kuidas õigesti alla anda.
muidugi on ka aegu, kus nad armsasti teineteise kaisus magavad, aga igatahes olen ma Nööba ööseks eraldi puuri pannud. Ja päeval, kui ta Triibat ahistanud on
selle võimalusega peaks arvestama, et nad eraldamist vajavad.
m loodab, et Nööba puberteet läheb varsti mööda ja kõik on jälle hästi
Viimati muutis Endised kasutajad 14. aprill 2004, 21:59, kokku muudetud 1 kord.
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 14. aprill 2004, 21:52

:( Üldiselt lõhnab küll selle järele, et noormees on liiga ülbe, et järglasi toota ja mõistlik tal munad maha võtta. Agressoril munade mahavõtmine aitab 95% juhtudest väga kiiresti väga lepliku rotu saada. Mõni üksik paadunud riiukott ei muutu selle peale leebeks.
Aga ikkagi, ma tean, et isarotte peetakse gruppidena ja nad saavad läbi. Võibolla mujal on agressiivsus paremini välja juuritud? :roll: Ma arvan, et vähemalt proovima peaks isaseid ka koos pidada, näiteks siis vendi, kes alati koos olnud.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Isased

PostitusPostitas Siretike » 14. aprill 2004, 22:20

Ma väga loodan, et mu hüperaktiivne Naaskel veel ülbemaks ei muutu.....muidu tuleb temaga arsti juurde sõit ette võtta ja munad maha...
Aga minu vennakesed elasid küll rahulikult koos....seni kuni tuli Naaskel, nüüd on mõnikord kaklust ka
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: isaste rottide pidamine

PostitusPostitas m » 25. veebruar 2005, 12:16

Jah, mul nüüdseks 4 isast, tehtud 2 tutvustamist ja mõlemad on läinud väga lihtsalt. Üks tutvustatav pool on küll mõlemal korral veel lapseeas olnud, seega täiskasvanud isaste tutvustamise kogemusi pole. Ja üks rott puberteedieas kastreeritud, kuna muutus vanema olija vastu võimatult agressiivseks :(
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: isaste rottide pidamine

PostitusPostitas helectra » 25. veebruar 2005, 12:35

Mul kah ainult isased rotid, nüüd on nad sellised mõnusad paksud süleloomad :D Tutvustamisega on mul igatahes asi pisut nukker olnud, sest Vana Paks peale kastratsiooni enam narkoosist ei tõusnudki ja kaks uut pätti ei saa omavahelgi normaalselt läbi. Minu rotid pole mitte kunagi omavehel kakelnud, aga kaks uut on parajad tulehargid. Igathes said mõlemad mu poisid räigelt kolakat ja lihtsalt jooksid paanikas uustulnukate eest ära. nüüd siis elavad uued teises toas ja sealgi käib pidev profülaktiline peks :eek:
helectra
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 172
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: isaste rottide pidamine

PostitusPostitas Laura188 » 25. veebruar 2005, 23:11

Mul on ka isased ja tutvustamine oli nii lihtne.Nimelt mul Mupsu kõige sõbralikum rott kes mul on ja ütse teda on hästi lihtne teistega tutvustada.
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: isaste rottide pidamine

PostitusPostitas helectra » 26. veebruar 2005, 10:58

hmm, EPMÜ kliinikus on roti kastratsioon 500 eeku, ma mõtlesingi, et äkki R-kliinikus siis umbes 400 :)
helectra
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 172
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: isaste rottide pidamine

PostitusPostitas paraboa » 26. veebruar 2005, 17:39

Mul 5 isast rotti. Tõelised süleloomad ja memmekad kõik :) Ka omavahel väga üksmeelne ja südamlik kamp, ühtegi tõsist kaklust pole olnud.On kolm venda , ülejäänud kaks on hiljem neile tutvustatud.Esimene kord oli vanade olijate ja uustulnuka vanusevahe üks kuu ja uus poiss päris agressiivne ,siis kestis suhete selgitamine umbes 12 tundi ja ainult ühe pisikese haavaga.Teist korda olid suured poisid 6 kuused ja juurde tuli ühekuune pisiträps - tema tunnistati kohe ühegi küsimuseta omaks.
Pissiga märgistamine mida paljud nii kardavad pole küll nii hoogne ja rohke nagu arvatakse ja mingit erilist lõhna küll pole toas märganud.Ja isase roti enda lõhn on -mmm , nämmm mmõnus ja magus selline :P Hästi omapärane , kes ise pole nuusutanud ei tea 8)
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas merita » 27. veebruar 2005, 14:10

just tutvustamist ma siin teema all silmas pidasingi peamiselt ja seda ka et kuidas siis edasi on neil läinud... Näiteks et kas nad peale tutvumist kah kaklevad. Ja on siis nii et mida nooremad et seda lihtsam tutvustada?
Kasutaja avatar
merita
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 2
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: isaste rottide pidamine

PostitusPostitas Siretike » 21. märts 2005, 22:07

Siiamaani olen vaid kolme rotti pidanud ja nad kõik on isased olnud. Täiskasvanud rottide tutvustamisel on kindlasti asi keerulisem, aga mul õnnestus rotipoega temast umbes 4 kuud vanematele poistele edukalt tutvustada, suured sõbrad said :) Pesamuna oli mingil ajal ka agressiivne teiste vastu(avastasin teistel mitmeid kriimustusi), ma ei pannud tähele, mis vanuses, kuid arvatavasti puberteedieas.
just tutvustamist ma siin teema all silmas pidasingi peamiselt ja seda ka et kuidas siis edasi on neil läinud... Näiteks et kas nad peale tutvumist kah kaklevad. Ja on siis nii et mida nooremad et seda lihtsam tutvustada?

Mida nooremad, seda lihtsam tutvustada jah :) Nagu ma juba ütlesin, oli pesamuna mõnda aega puberteedieas agressiivne, muidu küll kaklemist polnud. Väljaarvatud alguses, kui kõik kolm mullas kühveldasid- siis Arrus naksas korraks pesamunakest. Mina ei julgeks kohe rotte kokku panna. Hoidsin uustulnukat umbes 6 päeva eraldi puuris ja aegamööda lasin tutvuda.
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: isaste rottide pidamine

PostitusPostitas aiku » 23. märts 2005, 12:58

Minul 2 isast. Omaks võeti hästi, Arnold mul ju ingel. Nüüd nii, et Kutt tükib Arnoldit kiusama, ta ju 1,5 a. noorem. Nii kahju on kohe nende omavahelisi kaklusi vaadata. Müttavad nii,et karvad lendavad. Arnoldi vananedes tuleb vist rotid eraldada. Otsin Kutile paar uut klemmi.
aiku
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 3
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 51
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: isaste rottide pidamine

PostitusPostitas Siretike » 12. aprill 2005, 20:16

Erx kirjutas:Kysimus selline, et (hetkel kodus 1 rott, isane) tahaks rotule kaaslast, hakkas teine nii meeldima ja on ennast jäägitult meile nii nunnuks saanud et kohe on :D kysimus selline, et ta saab 3 kuuseks, kui vanad või noored võiksid nad olla et nad omavahel kiiresti ja valutult kommunikeeruks :?: Kas on ka mingi selline vanusepiirang millal see omavaheline tutvustamine eriti raskelt läheb ?
Ette tänades :wink:


Erx, ma arvan, et uued rotid võiksid olla umbes sama vanad, siis ka lihtsam. Aga ilmselt on kõige raskem tutvustada kaht(või rohkemat) täiskasvanud rotti. Võimalik, et ka puberteedieas pole just kõige lihtsam.(hormoonid möllavad, on agressiivsemad)
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 12. aprill 2005, 21:14

Mida nooremad rotid, seda lihtsamini l2heb.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 13. aprill 2005, 19:47

Puberteeet selles m6ttes, et hakkavad tujutsema ja tahavad k6igi bossid olla, on vanuses 6-8 kuud. Sugukypsed on juba palju-palju varem.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron