Emane viirukas ei lase isasel poegi toita

Mida teha, kui tahad järelkasvu ja samuti poegade eest hoolitsemisest.

Moderaator: Annie

Emane viirukas ei lase isasel poegi toita

PostitusPostitas jutuhiir (Teema autor) » 20. juuli 2004, 20:08

Selline asi siis mul nende viirudega.Paaritumisest sinnamaani kuni pojad kahenädalased olid, said emane ja isane omavahel väga hästi läbi.Kõik oli norm, isane käis toiduhunniku ja pesa vahelt poegi ja emast toitmas.Ühel päeval aga läksid nad kaklema ning emane ei lase nüüd isast pesa lähedussegi, rääkimata toitmisest :? .Pojakesed tahavad issi käest toitu ja karjuvad igatsusest, aga emane lihtsalt seisab ees ja ei lase isast lähedale. :cry: Isane saab neid toita ainult siis, kui emane puuri põhjast parajasti toitu kogub. Kas ma peaksin isase teise puuri panema :?:
jutuhiir
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 20. juuli 2004, 21:47

Minul oli sama asi, ainult isane ei saandu isegi poegi proovida toita. Emane hammustas tal jala lõhki. Las olla nii nagu on, küll see laheneb kui pojad hakkavad väljha tulema, siis saab isa neid ka toita.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Emane viirukas ei lase isasel poegi toita

PostitusPostitas Laura188 » 20. juuli 2004, 23:19

Ma ei tea küll eriti palju viirudest,aga kas pole mitte nii et isane ja emane saavad hästi läbi ja kaks emast halvasti? :?
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. juuli 2004, 06:53

Asi on selles, et üldjuhul saavad muidugi viirukad hästi läbi, nad on ju üleüldse väga seltsivad. Aga emased on väga võimukad. Mul nt emane terroriseeris isast niikaua, kuni ta suri. Alguses ei saanudki nagu aru, tundus, et lihtsalt vahel kaklevad. Aga siis jäi mulje nagu emane ei laseks isasel süüa ja kui asjast õieti aru saama hakkasin, siis oli juba hilja. Isasel võis mingi haigus tegelikult ka olla, kuna teine viirukas, kelle ma temaga samal ajal ostsin, suri ka ära. Nüüd on mul sellele emasele vist võrdne partner/vastane :D sest nemad saavad küll hästi läbi.
Küsimuse vastuseks ütleks nii palju, et ära isast kindlasti eraldi pane. Äkki lepivad ära ja siis saab ta jälle toitma hakata.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Emane viirukas ei lase isasel poegi toita

PostitusPostitas kiwi » 21. juuli 2004, 08:23

pesitsusperioodil lähevad niigist võimukad emased veelgi kurjemaks ja isane peab lihtsalt sellega hakkama saama, oleneb linnust. Eks neid kaklusi ole aga ma usun et kui asi läbi siis kõik laabub.
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. jaanuar 2005, 01:40

Vaatan, et viimasest postitusest siia on juba päris pikk aeg möödas, aga lisaksin ikka omad kogemused. Nimelt minu emane ja isane said kah väga hästi läbi ning kui munad tulid, siis isane sõi tublisti ja toitis emast. Kui tibud tulid välja, siis isane sai kah mõnda aega toita ja järsku läks emane nii tigetaks, et peksis isase veriseks ja tiivasse luumurru, et pidin nad eraldama. Emane toitis ja hoolitses ise poegade eest edasi ja kui need pojad olid suureks saanud, hakkas emane uuesti munele (isasega said kokku väljas lennates). Ja nüüd on need kolm väikest tibu 9 munast ainult emase kasvatatud ning neil ei ole mitte midagi viga, täitsa ilusad ja terved on. Seega emane võib kõik ka üksi teha, kui kõik vajalik on kogu aeg olemas.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 02. jaanuar 2005, 13:35

Selle pesitsuse ajal ma lasin emasel ja isasel puurist väljas olles paarituda ja kohe panin emase üksinda puuri. Sai väga ilusti poegadega hakkama, pojad kõik suured nüüd ja terved.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist