paaritumise aeg

Mida teha, kui tahad järelkasvu ja samuti poegade eest hoolitsemisest.

Moderaator: Annie

Re: paaritumise aeg

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 07. oktoober 2004, 19:16

Zipzik19 kirjutas:ma tahaksin et mu tibud juba paarituma hakkaks. nad ise ka tahavad seda...
aga mu ema ütleb et peab ootama kevadeni sest muidu kurnab linnud ära...
siis räägib ta veel et poegade tegemiseks liiga väike puur, seda tean ma ise kaa aga kas ikka peab kevadeni ootama?
kas varem ei saa? sest me saame arvatavasti sellel nädalal uue puuri...


Kas nad on enne ka poeginud? Kui on, siis kas alles natuke aega tagasi (sest miks Su ema muidu ütleb, et nad kurnavad end ära).
Põhimõtteliselt pole ju vahet, kas nüüd või kevadel, aga tegelikult on kevad muidugi ilusam aeg, esiteks juba seepärast et on valgem ja linnud rõõmsamad. Ja eks lindudel ole kevadel ikka rohkem tahtmist ka.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. oktoober 2004, 12:37

ei nad ei ole varem poegind... :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 10. oktoober 2004, 15:35

Linnud otsustavad seda asja ise. Ei saa sina siin õelda midagi, kas kevadel või mitte. Minu lind munes esimese muna jaanuari alguses. Kui vanad su linnud on? Ees pool kirjutasid, et sul on olnud nad 3 kuud, oletan, et poest ostsid sa ikka noored linnud, siis epaksid nad nüüd umbes 5 kuused olema. Linnud saavad suguküpseks alles aastaselt, niiet ennem seda ära küll midagi oota. Aga see on ka kindlasti takistuseks kui puur on väike. Emane muneb munad küll, aga isane läheb ja lõhub need ära. Kas sul ikka pesakast on?
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. oktoober 2004, 18:37

ma sain endale suure puuri ja panin pesa ka... :)
see et nad suguküpsed on seda ma ei te a väga täpselt aga nad on juba üritanud küll... :lol: isane peaks olema u. 7-8 kuune ja emane 5-6 kuune.. :oops:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 12. oktoober 2004, 18:41

Emane peab olema vähemalt 10 kuune. Ära varem pesakasti neile pane. Muiud emane kurnab ennast lihtsalt ära, muneb vijastamata mune.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: paaritumise aeg

PostitusPostitas urammat » 23. oktoober 2004, 13:59

Paaritumise aeg on üks ihaldusväärsemaid hetki ja perioode lindude elus.
Nagu meiegi inimkond on ka lindudel oma kindel vajadus ja soov saada endale järglasi. Üldiselt on levinud "vanarahvatarkus", et järglasi on õige soetada
siis, kui selleks on loodud vastavad tingimused. See on ka üks kindlaid vundamente lindude edukaks poegimiseks. Kõigepealt tuleb soetada paraja suurusega puur, soovitavalt mõõtudega vähemalt üks meeter, seejärel asetada puuriseina välisküljele selleks mõeldud pesakast, pikendada lindude valget päeva vähemalt 15 tunnini ja toita valgurikkalt neid mitmeid nädalaid. Soovitav kasutage selleks spetsiaalselt munaputru või "Kiki" munasegu. Kui papagoid on vähemalt kaheksakuused ja pesakast on puuris juba nädalaid asetsenud, muutuvad linnud üksteisesuhtes aktiivsemaks ja tuleb ette ka nende vahelisi paaritumiseelseid kaklusi "heinakuhila efekti". Suguaktiks valmistuvad enamuses viirud õrrel istudes. Emane annab tavaliselt selleks märku üles kergitatud pärakuga, mis on signaaliks isasele viirule." Olen valmis, eks proovi!" :lol: Kuid on ka selliseid viirupaare, kes tavaliselt ajavad oma paaritumist vaikselt "muistse eestlase kombekohaselt ehk pimedas ja teki all"! Nad kasutavad selleks tavaliselt varjualust, milleks on neil pesakast. Antud kirjeldus on minu enda kogemustepagasi põhjal ülesmärgitud. Edu kõigile viirpapagoide pidajatele ja nende lemmikute paaritumisele!
urammat
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 25. oktoober 2004, 18:48

Aga minu viirpapagoid muudkui paarituvad aga mune pole veel tulnud. Millest see küll võiks olla? Nad on susküpsed ja neil on olemas nii seepialuu kui ka joodiplokk. Ise mõtlen, et äkki ei anna emasele siiski küllalt vitamiine, mis aitaks kaasa munade moodustumisele. Ma ostsin Pastoviti munatoitu, mille pakendil on kirjas, et see on poegimise ajaks. Kas see oleks sobiv? Varem olen lihtsalt muna andnud (teisi asju ka).
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: paaritumise aeg

PostitusPostitas urammat » 25. oktoober 2004, 19:00

Selleks on vaja eelkõige kannatust, sest ega munad emaslinnul kohe ei moodustu. Kulub tervelt nädala, kui võid alles esimest väljunud muna pesakastis näha. Suguakte ühe pesakonna moodustamiseks kulub nädalajagu. Mõnikord isegi 10 päeva. Valkainete osakaal on siis eriti tähits, nii emaslinnul munade moodustumiseks, kui isaslinnul viljastumisvõimeliseks seemneks. Soovitus, et kannata veel, küll munad ükskord ikka tulevad. Ära unusta rohket valgust, seda eriti pimedal sügisel ja rohelist salatit. :)
urammat
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 25. oktoober 2004, 19:16

Tavaline salat, mida poes müüakse ikka? Tänan:).
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. oktoober 2004, 22:26

kahtlane on see et emasel tuleb paljunemise tuju peale hommikul ja isasel õhtul ja siis nad ei saa jaole...
hommikul isane väsind ja õhtul emane väsind..
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 26. oktoober 2004, 07:54

ZipZik19, nagu ma su varasemast postitusest lugesin, on su viirud veel noorukesed, nii et parem oleks, kui nad praegu sul veel ei paljuneks :) .
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 31. oktoober 2004, 17:43

kui vanad nad peaksid siis täpselt olema :?:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 31. oktoober 2004, 18:01

Aastased. Minu viirud olid 11 kuused umbes.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

soodsaim aeg munemiseks?

PostitusPostitas otkas » 07. august 2005, 17:24

kas linnud munevad ainult kevadel?
otkas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: soodsaim aeg munemiseks?

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 07. august 2005, 17:35

Kuna kevadel lähevad ilmad valgemaks, on see lindudele kõige soodsam aeg munemiseks, aga see pole reegel. Viirpapagoid võivad muneda mistahes aastaajal. Pimedamal ajal tuleb neile lihtsalt rohkem lisavalgust anda.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline