Munas keegi liigutab!

Mida teha, kui tahad järelkasvu ja samuti poegade eest hoolitsemisest.

Moderaator: Annie

Re: APPII!!!

PostitusPostitas urammat (Teema autor) » 04. november 2004, 14:53

Pamela13 kirjutas:Kas on võimalik et viiruka muna seestpoolt nagu liigutab, nagu toksiks muna koort?Võtsin muna kätte ja tundis et krigiseb seest :eek: :? Äkki palun keegi vastaks mulle


Loomulikult, sest seal on ju sees tulevane "viirukabeebi". Soovitus pane õrnalt pesakasti tagasi, et muna enneaegselt ei puruneks. :)
Kui ise täiskasvanuks saad ja esimest "titte" ootad, siis ka tema liigutab ja suhtleb liigutuste nöol oma emmega ise veel kõhus olles. :lol:
urammat
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Munas keegi liigutab!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. november 2004, 15:11

Hiihhii..Ma lihtsalt mõtlesin et see on võimatu, aga kas see ka tähendab et ta varsti koorub? :)
TÕESTI ÜLIÕNNELIK MINA :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Munas keegi liigutab!

PostitusPostitas urammat (Teema autor) » 04. november 2004, 15:25

Täiesti võimalik, et koordub, kuid nagu ma ütlesin, et pane hästi ettevaatlikult tagasi. Mul oli aastaid tagasi juhtum, kus vaadeldav muna potsatas vastu pesakastipõhja ja läks enneaegselt katki. Sealt poeg koorus, kuid suri päeva möödudes. :cry: Loodan, et sinu poegadega on kõik OK!" 8)
urammat
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Munas keegi liigutab!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. november 2004, 15:26

Ma ise loodan sama, sets mul on ainult 1muna pesakastis pikemat aega...Teised toksis kõik kiiremas korras katki :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Munas keegi liigutab!

PostitusPostitas urammat (Teema autor) » 04. november 2004, 15:29

Järelikult on siis see hetkel ainus ja õige! 8)
Soovitus, et jäta nüüd muna rahule ja emane saaks teda veel haududa, et õigepea koos issiga pesakasti teda õnnitlema minna! :)
Sündinud viirubeebi teeb kõrgetoonilist piiksumist ja on sündides kergelt niiöelda "tulnuka" nägu. :lol: Teda kätte võid võtta alles kahenädala möödudes. Jälgi, et tema vanematel oleks alati piisavalt teri, puhast vett ja rohelist salatit ning kõige tähtsam oleks piisavalt valgust ka hiliste õhtutundideni. :)
urammat
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. november 2004, 17:21

Aga kas on võimalik et ta toksib ka selle katki?Kas on üldse nii juhtunud et emaslind toksib nö valmis muna katki?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 04. november 2004, 17:28

Kui emalind mune lõhub siis võib olla sellel mitu põhjust, näiteks ruumipuudus või pidev häirimine. Kas sa vaatasid tehti nende pesakasti? Ja teine põhjus võüib olla selles, et sa neid mune kätte võtsid. Ja veel võib olla põhjuseks emasel mingi aine puudus. Kas ta on saanud palju värsket toitu javitamiine?
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Munas keegi liigutab!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. november 2004, 17:31

Tal on ainult muna mida ma talle annan ja kõik vitamiinid...Muud tal pole ja tõesti vaatan küll tihti pesakasti :( ...Ok no nüüd ma siis ei vaata enam...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 04. november 2004, 18:24

Üle päeviti vüib vaadata. Kindlasti oligi see põhjus. Nüüd ära vaata ja ära muna puutu, kui sa sellest munast ka ilma jääda ei taha. Muna pead andma, siis õuna ja salatilehte, idusid oleks ka kasulik teha.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. november 2004, 18:42

aga nüüd mul on imelik tunne, et äkki sealt siis ikkagi ei koorugi kedagi...Muna on tegelikult ikkagi üsna väike ja üsna kaua juba olnud...siiski tunnen et keegi liigutab...aga samas teeb ta seda vaid siis kui ma keeran muna veidikene...KUIDAS MA SAAKSIN KINDLE OLLA ET SEAL SEES IKKA LINNUPOEG VEEL ELUS ON???
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Munas keegi liigutab!

PostitusPostitas Annie » 20. november 2004, 21:06

Kas emalind ikka haub ja kui kaua aega tagasi muna muneti? Haudeaeg on 18 päeva. Kui see muna sul juba kauem on olnud, siis vast on see küll viljastamata muna.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. november 2004, 21:46

Kige nõmedam ongi see-et ma ei tea millal ta seda hauduma hakkas...Ma ei lugenud üldse päevi, aga kas seda kuidagi ei ole võimalik välja selgitada, sest ma siiski tunnen et midagi seal sees ju ometigi on, kui sealt seest kriibib...kas seda kuidagi välja paista ei ole...St.Kui ta panna kuidagi valguse kätte, kas ma siis sealt läbi ei näe, ja kui see oleks võimalik, siis kuidas ma teda valguse käes hoidma peaks...Ja kas ei ole veel nippe tuvastamaks, kas tegu viljastatud või viljastamata munaga?...Nimelt uurisin seda muna lähemalt ja nägin et sellel on paar lohku sees (need juba ammusest ajast)...Ma ei tea..pragu seal nagu ei oleks...Oh ma ei tea..Aga ma tahaks nii väga teada et kui ta on viljastamata, siis miks see seestpoolt nagu toksiks.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 20. november 2004, 23:43

Ära katsu neid mune koguaeg. Kui sa neid niipalju näpid, hülgab emalind selle muna ja siis ei ole sul endam mdiagi teha sellega. Ja see liigutav olendike sureb siis ka.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Munas keegi liigutab!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. november 2004, 00:33

Ma ei olnud seda muna kuni tänaseni enam katsunud, aga täna ma tahtsin teada kas ta ikka veel sees liigutab, sets minu meelest on 18päeva juba ammu läbi :eek: ...Küsimus oli hoopis teine...Ma küsisin ju et kas seda saab äkki kuidagi kindlaks teha..... :oops:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Munas keegi liigutab!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. november 2004, 09:11

Pamela! Sul on tõesti juba vist 18 päeva möödas sellest kui muna juba pesakastis,kas rohkem emane juurde munenud ei ole?Mina lugesin kuskilt et vastupidi ei tohi valgust munadele peale lasta ja veel enam muna kätte võtta.Meie emane ei toksi neid mune katki mis on viljastamata..need lihtsalt on vedelenud suurte lastega koos ja hiljem oleme ise ära visanud.
Sa võid veel muidugi oodata ,aga midagi tundub nihusti olevat.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Munas keegi liigutab!

PostitusPostitas Annie » 21. november 2004, 15:26

Ronnikal on õigus. Pamela - Sa kirjutasid esime postituse 04.11, millest on möödas 17 päeva. Meenuta nüüd, kui kaua peale munemist sa siis kirjutasid? Üldiselt jah loodet peaks olema näha vastu valgust, aga ega seda kuigi sageli teha ei tohi küll.
Ma kardan ka, et ega sul seal munas vist tibu sees ei ole. Võib-olla sulle see liikumine ainult tundub nii, st kui ise muna liigutad, siis midagi liigub. Aga ära meelt heida, tuleb kevad ja linnud üritavad uuesti.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 21. november 2004, 15:34

Tibu koorub 20 päeva pärast munemi[t.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Katakas » 09. detsember 2005, 12:04

ma piilusin pessa sisse nii 5 korda kahe nädala jooksul kui ta munes see vast ei tohiks eriti häirida?
Ja kas see segab neid väga et telekas on umbes meetri kaugusel? Eriti kõvasti see tvalaiselt ei mängi ja ainult õhtuti nii umbes neljast kümneni nvaheldumisi olles sisse ja välja lüülitatud. Üldiselt on toas vaikne kuna praegusel ajal mind eriti kodus ei ole. Ja kas neil peab ka mingi aeg olema kus on täiiesti pime et emalind saaks rahus puhata? suurema osa päevast on tuba selline keskmiselt hämar ei ole valge ja ei ole ka pime. Öösiti põleb aknal ka see jõuluvalgusti. Kas ma peaksin siiski neile katte peale panema?
Katakas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron