Mida anda maiustuse/magustoiduna?

Toitmise teemalised küsimused ning arutelud.

Moderaator: Annie

Mida anda maiustuse/magustoiduna?

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 29. november 2004, 18:24

Masterdragon kirjutas:kui ma papagoid sain ostsin neile kõik toidud(magustoidupulk, tavaline toit ja ühe paki magustoitu. seda makustoitu nad kahjuks ei söö, mis neile ei meeldi?


Mis magustoit see oli?
Kõike nad ei söö jah. Minu eelmine viiru ei söönud spetsiaalselt lindudele mõeldud küpsiseid, aga praegused viirud söövad (kuigi need lõhnavad nii hirmsasti säilitusainete järele :P , et enam ei annagi neid ).
Kui nad seda toitu sul ei söö, osta midagi muud - tõlvikuid näiteks.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: magustoit

PostitusPostitas kerluusha » 18. detsember 2004, 22:02

Aga mingisugused värvilised linnukommid.. viirudele vist. Kas nümf seda sööks ? :roll:
Et neil oleks sama hea, kui meil koos nendega!
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: magustoit

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 19. detsember 2004, 09:57

Ma ei ole neid värvilisi komme proovinud enda omadele anda, kuid Sa proovi - kui nümf neid tahab, siis ma arvan, et miks mitte anda.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

mida annate maiustamiseks viirukale?

PostitusPostitas merita » 22. detsember 2004, 15:08

kuna meil alles 3 päeva viirpapagoid, siis tahaksin teiste nõu, et mida lisaks teradele annate? müüja ütles et porgandit, peterselli, hiina kapsast, õuna...? proovisin õuna, aga neile ei meeldind
Kasutaja avatar
merita
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 2
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: mida annate maiustamiseks viirukale?

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 22. detsember 2004, 15:21

Kui nad Sul alles 3 päeva on olnud, siis nad pole veel harjuda jõudnud. Kõike seda võid anda, mis siin loetlesid. Peterselli küll mitte eriti palju, kuna maitsetaimi ei soovitata.
Osta poest veel lisaks tõlvikuid - eriti suur maius on neile hirsitõlvk, aga seda ei tohi ka palju korraga anda, kuna teeb paksuks. On veel tõlvikud munaga, meega, kiiviga. Proovi neid ükshaaval.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas merita » 22. detsember 2004, 17:37

tänan, ma pole isegi veel jõudnud nendega harjuda. Eks proovime ja vaatame.
Kasutaja avatar
merita
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 2
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: mida annate maiustamiseks viirukale?

PostitusPostitas merita » 27. detsember 2004, 09:55

nii, hakkavad juba sööma, kui pakun midagi. Üleeile pakkusin porgandit. See maitses neile väga.
Ja siis ostsin sellise teradest pulgamaiustuse. Eile hommikul panin. Siis päev otsa neil muud teha polnud aega, ainult seda sõid ja toksisid. Saavad juba julgemaks :D
Kasutaja avatar
merita
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 2
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 27. detsember 2004, 12:21

Minu viirukad porgandti, ega muidu oranzikaid või punakaid vilju ei söö. Küll aga maitseb neile kapsas, salatileht, kurk, brokkoli, õun, pirn, lillkapsas,. Hiinakapsast nad millegi pärast ei söö, ei tea miks. Banaani nad ka ei taha. Aga veel maitseb neile jubedalt hirsitõlvik, mille nad kohe ühekorraga ära söövad. Seda tuleks anda nii, et igale linnule vastaks 3 cm ühe päeva kohta. Muidu lähevad nad rasva :P . Selliseid erksaid maiustusi ka minu linnuparv ei taha.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 30. jaanuar 2005, 12:39

no..minu linnud söövad selle eest köike oranzikaid asju..ka rohelist söövad:) muna ei ole nende eelistoit ja kui seda annan aravad et karistan neid,..nad sellised targad linnukesed..tegelt ma neid ju ei karista..:)
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 12. veebruar 2005, 15:00

minul on praegu kodus viirudele kolme erinevar sorti maiustust pulga otsas :wink: üks on meega :) teine kiiwiga :) ja kolmas maasikaga :)
ei osanud üldse panna neile maiustust sest ei tea mida nad rohkem söövad ja ei jõudnud otsusele ka..kuna mee ja kiiwi pakid olid mul kinni ja maasika oma lahti kuna olen ühe pulga varem sealt nende kätte andnud :oops: paningi ma neile maasika maitselise maiustuse :P ..hetkel mölemad magavad nii et näevad arvatavasti seda maisut unes :lol:
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. veebruar 2005, 18:31

minu omale ei maitse muna maiustus pulga otsas aga kiivi oma läheb peale küll
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 17. veebruar 2005, 17:06

käisin nüüd siis eile tallinnas...hüppasin ka korra poest läbi ning ostsin viirudele neid värvilisi komme aga pole veel jõudnud anda :wink: kas keegi muidu on oma viirudele neid andnud..? täpsemalt käisin ma Järve selveris :) seal oli suht palju viirpapagoisid..nad olid köik pöhiliselt sellise sinise või rohelise põhitooniga..kaks lindu meeldisid mulle nii meeletult...üks oli selline sinise põhitooniga ja peaots oli kollane :syda: teine oli muidu valget värvi aga selja pealt oli hästi armas hall :syda:
nende suled tundusid muidu suht inetud..aga võib-olla on see ka loomulik :o muidu selle valge ja halliga oli väga korralik..teda ma vaatasin ka natuke lähedamalt..üks nümf istus ka seal körval puuris :wink:
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 09. märts 2005, 20:10

nimelt, nagu endises loos ütlesin,et ostsin oma viirudele neid värvilisi komme. minu viirud ei söö neid üldse ja see maksis 39 krooni!
panen neid ikka aegajalt natuke nende toidu sisse, kuigit nad sorteerivad need välja :cry: . raha mis ma nende kommide peale kulutasin ( 39.-) oleks võinud mingi muu linnu vajaliku peale.. :cry:
kas keegi on veel pakkunud oma linnukestele neid komme ja mis siis saanud on?..söövad neid või ei?..ja kiivi pulk neile ka eriti ei maitse :P ..üks pulk seisis umbes kuu aega puuris..nüüd kus ma panin mee pulga on see alla nädala otsas :D .. aga olen väga nõrdinud kuna ostsin need kommid ilmaasjata..aga kui keegi kavatseb hakata midagi ette heitma, siis ma tean ise ka et see oli ainult minu enda SÜÜ!! :(
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: magustoit

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 09. märts 2005, 20:27

Ära nüüd nii nördinud ka ole. See pole sugugi Sinu süü - tahtsid ju lindudelel head meelt teha. Kust Sa pididki teadma, et nad neid ei söö. Ma saan aru, et rahast on muidugi kahju, aga võib juhtuda, et nad hiljem hakkavad siiski sööma. Kuigi ma täpselt ei saanud aru, millised need kommid olid.
Mina olen enda omadele päris palju asju ostnud, mis nad on ära põlanud (kusjuures nii mõnigi on hiljem kasutust leidnud), sinna juurde kuuluvad ka mänguasjad. Kiivipulki ei taha minu viirud ka; mee ja munaga lähevad ilusti peale. Vahel ripub üks uus asi mitu kuud puuris ja siis alles hakatakse sellele tähelepanu pöörama. Üks võimalus on see panna välja kuhugi, kus neile rohkem olla meeldib.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 09. märts 2005, 20:38

Kiivipulka minu viirud kohe ÜLDSE! ei söönud. Sellepärast mina mingeid "maiustusi" ei ostagi oma looamdele ( väikseid ja värvilisi), sest ma tean, et nad ei söö neid. Mõttetus.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 10. märts 2005, 14:32

ma siis loodan,et nad hakkavad neid komme ikkagi lõpuks sööma.
kommid on värvilised ja ühe väikese läbipaistva kilepakendi sees.ostsin need endale Järve Selverist..mõeldud nagu vitamiini seguna,arvasin et nad ikka söövad neid ja kavatsesin proovii teha.. :P panna need sellisesse kohta kus neile meeldib käia?..arvan et see mul ei õnnestu kuna käivad tihti ahjul :P olen oma 90% kindel,et nad hakkavad neil sealt lihtsalt alla loopima ja kardinapuul nad ei seisaks :) ..aga igaksjuhuks võin juh proovida kah :P
igatahes rohkem ma enam neid komme neile ei osta. uusi asju võin proovida küll,aga need jätan kohe kindlasti kõrvale :D
mida muidu veel saab linudele maiuseks pakkuda..peale nende pulkade,tölvikute ning nende kommide.. :D
Ette tänades!
Viimati muutis Endised kasutajad 01. august 2005, 16:25, kokku muudetud 1 kord.
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 10. märts 2005, 16:08

Maiustusteks on parimad kõiksugu värsked asjad. Selliseid kahtlaseid värvilis asju ei sööks ma isegi :D
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. märts 2005, 13:38

Minu Pepe ei taha üldse oma meemaitselist maiuspulka süüa, aga muidu need terad mida ta sööb on küll mee maitsega :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kommi » 26. juuni 2005, 12:23

Lugesin, et papagoide lemmik on granaatõun....
Proovige! :)
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -xmasdog- » 27. juuni 2005, 10:02

Minu viirud on ka valivad, andsin ükskord mingit munaasja mille poest ostsin, ei söönud seda ja pidin ära viskama.
-xmasdog-
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 34
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 31. juuli 2005, 16:46

minu senegali papagoi Pipo ei taha värskeid asju. ma ei tea miks. ainult virsik maitseb talle. õuna parem ei pakugi. aga Pipole mitseb mingi selline asi et on riivsai immutatud apelsini ja vaniljega. loomaarsti juurest saime. ja meega maiustus maitseb talle ka
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 12. august 2005, 16:06

ihihii.. :D
minul on need kommid siia maani alles,mis ma linnukesteke ostsin :P
tundub,et need ei kõlba neile sugugi :roll: aga tühja sest.. pead ju norgu ei lase :wink: sokutan neid vahest toidu sisse,aga ega nemad rumalad pole,saavad kohe aru ja jätavad siis kõrvale need :twisted:
kas keegi on oma lindudele ka pakkunud & kui on,siis kas söödi? :lol:
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. august 2005, 09:34

Minu viirukale meeldivad banaanid :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: magustoit

PostitusPostitas notnormal » 06. september 2005, 19:29

Minu viirud näiteks ei söö üldse maiuspulki :cry:
Aga neile maitseb jubedalt porgand :D ! Nad on suisa hullud kui nad porgandit näevad!
Kood: Vali kõik
[quote][b][url][/url][/b][/quote]
Kasutaja avatar
notnormal
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 248
Teemad: 3
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas tipzik » 07. september 2005, 20:57

ma ostsin viirudele mingit värvilist muns,mee,ja puuvilja toitu..seda oli yhes pakkis hästi palju..algul nad seda ei söönud siis ma mõtlesin et mis ma nyyd selle toiduga teen aga nyyd on nad juba seda sööma hakanud...
tipzik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: magustoit

PostitusPostitas morfiid » 10. september 2005, 13:31

Minumeelest on ldse kõigeparemateks maiusteks värske kraam. Teisel kohal on tõlvikud :) .
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: magustoit

PostitusPostitas silverk » 26. september 2005, 10:01

Minu rosella sööb magusapulka täiega. Kui talle selle üles riputasin oli 3 päevaga pulk otsas. Iga natukese aja tagant käis ja nokitses. Sõi täiesti paljaks nii, et midagi järele ei jäänud. :D Lisaks on tema lemmikuks saanud viinamarjad.
Kasutaja avatar
silverk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas girlofmetal » 27. september 2005, 17:51

aga mis puuvilju veel võib anda?? ma pole oma viirukatele midagi ostnud :( :oops: ...aga kas ilmtingimata peab neile ostma? ma olen proovinud mitu korda midagi neile osta aga iga kord mul läheb meelest ära!
ning mis neile on magustodu asemel parim??? sest ma annan mingit muna ja mee segu koos teradega ja vahel ka õuna ning salatilehti! :roll: :roll:
girlofmetal
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 80
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: magustoit

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 27. september 2005, 18:18

Meil on need maiustusepulgad rohkem raiskamiseks, sest palju suuri tükke kukub maha ja ega siis neid enam üles korjama minda. Aga muidu need maitsevad väga.
Värskest annan tavaliselt seda, mis kodus juhtub olema, spetsiaalselt lindude jaoks ostan harva. Praegu saavad nad peamiselt õuna ja värskeid oksi, vahel ka kollast tomatit. Porgandit annan keedetuna. Suvel on hea minek vesiheinal, aga oma aia saadusi nagu näiteks maasikad ja vaarikad, nad ei taha. Veel maitsevad neile melon ja arbuus. Aratinga sööb hea meelega ka apelsini, viirud seda eriti ei armasta.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: magustoit

PostitusPostitas latsu » 15. märts 2009, 17:46

Kas neile mandariini tohib anda? Ja imelikul kombel minu viirud ei taha hirsioksa :sad: näha ka mitte. Algul proovisin käe pealt anda. Kartsid ja ei tulnud sööma. Siis panin selle pudi ja hirsitupsud neile söögitopsi ja sealt viskasid nad need lihtsalt välja.
latsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Toitumisest

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist