Geltzzi viirud

Tiivulised, kes meil kodus pesitsevad

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Geltzzi viirud

PostitusPostitas Fenzy (Teema autor) » 29. oktoober 2005, 17:04

Yeee....sain täna omale väikese rohelise viiruka isase:D
enne siples siin puuris ja suht närviline aga nyyd juba vaikseks jäänud...vaatab jne....nii lahe on..ta nii nunnu...toomisega tulid sabasuled ära aga kasvavad tagasi ju :) nii armas on ta:)
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Fenzy (Teema autor) » 30. oktoober 2005, 11:46

ta natuke kardab mind aga tuleb mulle näpupeale kaa :D
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Roko sai pruudi!!!

PostitusPostitas Fenzy (Teema autor) » 06. november 2005, 19:31

Mõtlesin siiski ümber, et ei võta Rokole sõpra. Kui läksin viirusid vaatama (margitikas-e juurde) siis ma nägin oma silmaga, et kõik emased ei oleühesugused. Tahtsin Rokole sellepärast sõpra, kuna räägiti et emasega ei saa eriti kontakti jne.. Kui aga nägin tema lindusid, kes kõik olid rahulikud ja ei kartnud otseselt öeldes mitte midagi, siis otsustasin ikkagi emase võtta. Tõingi siis Rokole pruudi. Panin talle nimeks Tibi. Kohe räägin miks ;)
Tibi on ilus valge põhitooniga, sinise selja, helesiniste laikudega kõhupealt ja tiibadel, peal, ning sabal on hästi õrn kollane toon. Ostsin ta Margitikas-elt. Tibi on hästi kasvavatud, inimesi ei karda üldse.Õlale tuleb vabalt ja on rahulik.Sain juba esimesel päeval temaga hea kontakti..Tema kasvatus on väga hea. Muidugi peab tänama Margitit :)
Kui ta puuri lasin Roko juurde, siis Roko täiega kartos teda..Kui neid nüüd vaadata siis selliselt:
Tibi uurib puuri, hetkel magab kiigel..Ennem kui Tibi lendas kiigele, siis Roko lendas talle sinna kõrvale! (ta polnud kunagi vabatahtlikult ise kiigele lennanud) siis ta tahtid Tibit musitada aga Tibi lendas minema.Roko muidugi järgi. Koguaeg kui Roko talle külge lööb siis Tibil on umbes nii et " mida sa siit tahad? mine minema" sellepärast ta Tibi ongi. Aga Tibile meeldib kiigel istuda..Roko ikka vahest proovib ligineda talle aga Tibi siis jälle lendab minema..Aga varsti saab neist kena paarikene ;)
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. november 2005, 20:25

Tore,et Tibi Rokole meeldib.Nii tore on oma tibusid heasse peresse saata.Näha oli,et ta oli oodatud.Ja aitäh heade sõnade eest kasvatuse aadressil.nad on mul tõesti kõik nii nunnutatud ja tore kui nendega edaspidi ka tegeletakse mitte ei suleta puuri.Soovin Geltzzile ja ta tiivulistele ilusaid hetki ja andke endast ikka teada!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Fenzy (Teema autor) » 06. november 2005, 20:52

Ma kirjutan siia mida nad kaheesi teevad. Siis saad lugeda enda pesakonna poja elust :) Näiteks praegu istuvad mõlemad kardinapuupeal..Aga tänu Tibile on Roko hoopis teistsugune..Ta tuli isegi kardinapuupealt mulle sõrmele ja istub üksi kiigel ja mängib nende kellukestega ja nende pallikestega(ta polnud seda varem kunagi teinud)
Aitäh margitikasele veelkord! :D
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Fenzy (Teema autor) » 07. november 2005, 09:53

hihii...Tänu Tibile tuleb roko mulle käele ja kui tibi on mul õlal siis tuleb roko ka. Roko on täiesti teine lind :D
Mul nii hea meel. Roko õpib nii mind kiiremini usaldama :)
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. november 2005, 15:38

Palju õnne!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Uus ja suurem puur

PostitusPostitas Fenzy (Teema autor) » 17. november 2005, 21:53

Sain täna Rokole ja Tibile suurema puuri. Puur on ümar, siuke suurem ja nendele meeldib...hetkel uudistavad seal. Neile meeldib..See on hea kaa siis saavad puuris lennata rohkem. See oli mu sünnipäevakink 2 klassiõelt...täna ostsid aga muidu laupäeval oleks toonud, kuid nad mõtlesid, et annavad kohe ära :D
Tänud siis neile (kellest 1 oli lontust: viirpapagoi )
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. november 2005, 19:32

Tuli välja et Roko oli emane..Tibi arvatavasti isane.Vahetasin Roko ühe neoonrohelise vastu sest Roko ja Tibi ei saanud läbi.Tibi ei saanud ka neooniga läbi. Siis vahetasin neooni lilla emase vastu, kes on hästi ilus ja julge.Näpul ei oska käia aga loodan et õpib.
Rokost oli kahju loobuda, aga ma ei saanud jätta neid kaklema.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Geltzzi viirud

PostitusPostitas ave » 24. november 2005, 20:16

Kus sa neid nii vahetada said ja mille järgi arvad, et Roko tegelikult isane ei olnud?
Mul küll vaid 10a viirukatega kogemusi, kuid ei ole (õnneks siis vist) sattunud selliseid noori linde, kes omavahel ei sobi ja kakleksid pidevalt- nädal või kaks võib nägelemist olla, kuid see on normaalne.
ave
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 27. november 2005, 12:09

Palju õnne sulle nende viirude ja uue puuri puhul! :)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 27. november 2005, 12:32

Vot selline solgutamine nüüd küll ilus ei olnud. Kas nii raudne soov on poegi saada siis?
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Fenzy (Teema autor) » 02. detsember 2005, 20:51

Mis solgutamine! Nad ei saanud omavahel läbi ju..ega ma ei lase siis neil üksteist ära ka tappa..ma ei oleks saanud neid jätta niimoodi kaklema. Ja mul omal oleks olnud nendega raske hakkama saada kui and koguaeg kisklevad.Ma tegin õige otsuse ja ei kahetse seda.Loodan ka et Roko saab hea omaniku omale..Praegu Tibuks outunud Tibi ja lilla emane saavad väga hästi läbi.
Ja poegi tahaks igal juhul..
Muide kavatsen ühe paarikese veel juurde võtta :D
Suurem puur tuleb ka millalgi lähiajal.
(mitme uksega)
Muidugi oli mul kahju rokot maha ka jätta aga nii pidi minema ja olen teda järve selveris vaatamas käinud..päris rõõmus on viimane..
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas ave » 05. detsember 2005, 18:07

Geltzz kirjutas: Muidugi oli mul kahju rokot maha ka jätta aga nii pidi minema ja olen teda järve selveris vaatamas käinud..päris rõõmus on viimane..

Ma lisaksin, et Järve Keskuse loomapood ei vaheta mingeid loomi ja see, et Sinu lind "vahetamiste" käigus sinna sattus on enam kui kahetsusväärne. Lind, kes on harjunud tähelepanuga ja nüüd seal teiste lindudega karjas koos - ta on äärmiselt õnnetu ja seda on ka tema käitumisest näha.
Millekski muuks kui solgutamiseks kahjuks sellist käitumist nimetada ei saa.
ave
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 06. detsember 2005, 21:39

See ei ole midagi muud, kui solgutamine. Nad ei kakelnud sul ju, rääksidi koguaeg, kui hästi nad läbi saavad. Ja see, et sa "igal juhul" poegi tahad, on ka kahtlane. Kas sa võtsid viirud sellepärast, et neilt poegi saada? :O Ja see, et sa Roko poodi viisid, oli inetu tegi. Mina ei suudaks ühtegi oma looma poodi viia. Roko oli sul ju nii palju varem kodus, kui emane lind.
Ja kui su praegust allkirja vaadata, siis...
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Geltzzi viirud

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. detsember 2005, 00:40

Need poleemikat tekitanud linnud vahetasin Geltzzile mina.MIKS?
Aga sellepärast,et leian,et ka lindudel on oma sümpaatiad ja õigus elada oma elu koos meeldiva kaaslasega.Kas on õigem linnud lahutada või sundida neid ühes puuris üksteist taluma terve elu-Ei ole ma kahjuks vaid üks kord kuulnud,et üks lind lõpetas teise elu sest nad ei sobinud.Sellist saatust ma ei soovi ühelegi linnule ega linnuomanikule ja kuna Geltzz oli tõesti mures,leidsime koos ta linnule sobiva kaaslase ja ma ei leia,et see mingi ,,solgutamine,, oleks,sest tähtis on ,et nii Geltzz kui linnud õnnelikud oleks tuleb neil ju koos veeta aastaid.
Meist paljud on hüljatud koerte ja kasside teemaga tundlikuks tehtud,kuid ma ei usu ,et linnul on samaväärne tundemaailm-sellegi poolest vajab iga lind rahu ja õnne oma puuris ja parem lahendada probleem kohe ,kui oodata ja teha seda kuude pärast.
Rokost nii palju ,et ta on leidnud endale sümpaatia,on maha rahunenud ja teen omalt poolt kõik,et teda heasse peresse anda ja võimalusel koos uue kaaslasega.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Meie sulelised

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline