Kas papagoi võib astmat tekitada?

Tiivulised mõtteterad

Moderaator: Annie

Kas papagoi võib astmat tekitada?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 07. mai 2004, 20:28

kas papagoid tekitavad astmat ja rasket hingamist(see tolm mis papagoidel on)tahax väga teada,enne kui võtta. :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papagoist astma

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 07. mai 2004, 20:38

võivad tekitada küll, kui neile allergiline oled. Ja kui praegu veel ei ole (aga mõnedele asjadele oled), siis võib see allergia välja kujuneda, kui nendega rohkem kokku puutud :(
Viimati muutis Endised kasutajad 10. mai 2004, 10:50, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 08. mai 2004, 09:06

Ma pole millelegi allergiline aga kahjux õel on moned allergiad mis suvel tulevad õietolmu ja mis igane,kas siis mu õel võib tekkida allerga
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 08. mai 2004, 12:53

kui ta õietolmuallergia on väga nõrk, siis võibolla piisab, kui linnud/loomad tema toas ei käi ja ta nendega väga ninapidi koos ei ole. aga ikkagi on suur oht, et pikema aja jooksul kujuneb ka loomade allergia.
kui tal on aga õietolmust juba nii tugev allergia, et ta peab selle vastu rohte tarvitama, siis ei tohiks küll mingil juhul linde/loomi võtta.
:(
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 10. mai 2004, 09:50

Linnud ongi just kõige suuremad allergeenid. Nende sulgedevahel olev tolm on kole allergia tekitaja. Ise ka allergiline, aga lindude ja loomade ( värjaarvatud hobuste ja jäneste) vastu mul midagi ei ole. Kevad on minujaoks eriti jube aeg, siis kui kõik õietolmukesed lendavad...
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 10. mai 2004, 10:09

seda saab teada ainult spets.proove tehes kas papagoi vastu on allergia. kahjuks on nii, et kui ikka on allergia siis ei aita ei püssi- ega ussirohi...lõpuks on ikka astma.
on küll olemas ravimid mida tarbitakse aga pidevalt allergeeniga kokkupuutes võib see päris kurvalt lõppeda kahjuks.
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 10. mai 2004, 20:09

Tänan teid vastuste eest
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 16. juuni 2004, 18:03

Mul on tugev heinanohu, aga lindudega pole häda midagi:)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 16. juuni 2004, 18:07

Neid ei soovitata võtta, kui sul astma või üldse probleeme hingamisteedega vms. Eriti ei soovitata neid panna oma magamistuppa, kuid papagoisid tuleks nii või teisiti elutoas hoida. Kui sa siiski soovid neid võtta, siis peaksid väga puhtust hoidma ja nende puur (ja selle ümbrus) peaks olema üli puhas, kuna nad toodavad palju tolmu ja just see ongi halb astmaatikutele.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 16. juuni 2004, 18:33

hedii kirjutas:Kui sa siiski soovid neid võtta, siis peaksid väga puhtust hoidma ja nende puur (ja selle ümbrus) peaks olema üli puhas, kuna nad toodavad palju tolmu ja just see ongi halb astmaatikutele.

loomade allergeenid on nii väiksed ja lenduvad, et koristamisega sa neist lahti ei saa, ükskõik kui põhjalikult sa seda teed. ei tolmu(lesta)-allergia ega looma-allergia ei tulene puudulikust hügieenist.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 16. juuni 2004, 18:47

jah, seda küll, aga minu meelest ma kuskilt kuulsin, et keegi oli võtnud siiski endale papagoid (ma nüüd pole kindel, kas tal just astma oli, aga mingi hingamisteede haigus vist oli) ja siis ta oli hoidnud puuri nii puhta, kui veel võimalik ning oli hakkama saanud...(vb lugesin seda isegi siin foorumis)..ma usun, et see võib võimalik olla, aga kindlasti mitte kõigiga...oleneb ka haigusest...sellep. soovitangi kindlasti järele mõelda, kas ikka tasub linnud võtta...loomade vastu allergia (nt koera/kassikarvade) on natuke teine asi minu teada...selles mõttes, et see võib ju siis ka olla, kui sul hingamisteedega otsest probleemi pole...aga ok, ega ma ka ju arst pole :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 16. juuni 2004, 18:59

Kindlasti tuleks oma allergoloogiga rääkida ja tema nõu küsida! Allergia võib astmaks kujuneda aja jooksul.
Ruumi puhtana hoidmisest - aitab see, kui loomad pole magamistoas kunagi ning kui sul on õhtufilter. Aga see ei pruugi päästa. Esimene samm ikkagi oma arstiga nõu pidada, tervisega parem karta kui kahetseda.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas papagoi võib astmat tekitada?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 21. oktoober 2004, 14:50

Papagoi kui linnuliigi esindaja küll nüüd ise astmat ei tekita. Küsimus peitub hoopis selles, et viiru toit, eelkõige seemnekestad, liiv ja tema väljalangevad suleksed võivad mõnel tundlikumal inimesel tõesti allergiat põhjustada, mis sissehingates võib pikapeale tekitada põletikku hingamiselundites. Soovitus oleks järgmine, et tuleb viirukate puhtuse eest pidevalt hoolitseda, puhastada igapäev nende puuri ja kõige kindlam vältida nendega ühes ruumis magamist. Kõige parem on panna enne uinumist nende toa uks kinni ja las nad seal tolmutavad. Meie igaühe tervis on ju kõige kallim vara.
Viimati muutis Endised kasutajad 23. oktoober 2004, 13:12, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas papagoi võib astmat tekitada?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 21. oktoober 2004, 20:14

papagoi võib kergesti astmat tekidada.
mul oli ka oht et olen alergiline aga igaksjuhuks tegin testi enne ära
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas papagoi võib astmat tekitada?

PostitusPostitas kerluusha » 28. november 2004, 00:36

Võib küll... kui on allergia.
Et neil oleks sama hea, kui meil koos nendega!
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist