Kas talveuni on vajalik?

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Kas talveuni on vajalik?

PostitusPostitas helQr (Teema autor) » 30. september 2004, 16:05

aga mina näiteks olen lugendu et kui lased kilpkonnal talveund magada siis ta eluiga väheneb märgatavalt..
helQr
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 30. september 2004, 21:24

mina ei ole sellist asja küll mitte kuskilt kuulnud!
... või no kui just jutt pole valedest talveunetingimustest, mille tulemusel kilpkonn ei ärkagi.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas airiin » 11. detsember 2004, 19:18

Kuulsin viimati kilpkonnast, kes Tuneesiast siia toodi ja nüüd vastu talve kenasti külmkappi magama kohe pandi. Tegelikult ei soovitata, osad allikald lausa keelavad seda liiki talveunne panna. Aga inimesed krabavad reisituhinas elusaid suveniire kaasa, kes siis hiljem siin hukkuvad hooletuse või teadmatuse tõttu. Ja nii aidatakse kaasa nii mõnegi liigi hävimisele.
airiin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Erinevate maismaakilpkonnade talveunest

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. aprill 2005, 16:46

Tere!
Meie kilbu suri eile. Ju sai midagi valesti tehtud selle talveune ja üles äratamisega. Süütunne ajab nutma. Kui arstile jõudsime, oli kilbi alumine pool punane, aga otsustasime siiski kõike proovida - tegin süste ja inhalatsioone, jootsin sondiga. Ilmselt vedeliku viimine organismi vaid kiirendas mürkide levikut ja tõi lõpu kiiremini lähemale.
Loodan, et kõik teised konnad ärkavad probleemideta.
Kurb Kats :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Erinevate maismaakilpkonnade talveunest

PostitusPostitas Helen » 08. aprill 2005, 17:09

väga kurb, minu kaastunne. :cry:
ka looduses ei pruugi talveuni alati hästi lõppeda. tegeliult on selle juures väga palju erinevaid tegureid, mille koosmõjusid võib olla raske prognoosida/kontrolli all hoida. kodus ei ole talveuni sugugi kohustuslik ja kes vähegi endas kahtleb jätku parem konn ka talveks ärkvele.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 09. aprill 2005, 17:05

No meie kilpa jäi ise talveunne. Meil on selline suurem terraarium tal, mille eesosas on soojendusmatt, terraariumi tagumine osa on aga toatemperatuuril, veidi külmemgi, sest see on seina ääres. Ja siis oligi nii, et ühel päeval ta lihtsalt ei tulnud oma koopast välja. Okei, lasime magada. Nüüd, kui ilmad on soojemad, ärkas ta üles ja tuli välja ja nüüd ta sööb ka jälle. Ise arvan, et ega see ju eriti hea ole. Kuigi terraarium asub ruumis, mida otseselt ei köeta. See on nagu maja teise korruse hall, kust viivad tubadesse uksed. Igatahes oli talvel kilpa koopas temperatuur kuskil 15 kraadi ringis. Liiga soe talveuneks? Igatahes jäi meie kilps ellu, aga naljakas "padjakas" oli tal küll näos.
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Erinevate maismaakilpkonnade talveunest

PostitusPostitas pisike_arbuus » 25. juuni 2005, 22:30

mai tea...... minu Pipa on seitsmene ja on meil olnud kaks talve. Päris talveund ta just magand ei ole, aga loium on küll. Me kuulsime kuskilt, et kilpkonni tuleb igaksjuhuks talvel paar korda kaaluda, sest külmal perioodil on nad haigustele kõige vastuvõtlikumad ja kehakaalu järsk langemine on esimene märge haigusest :(
pisike_arbuus
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas exxeee » 29. juuni 2005, 09:54

Ma ei oskagi öelda kui valesti mina siis oma konna olen talvitanud ,kuid elus ta on ,sööb ja muidu on ka kõik korras ei oska kurta midagi!See talv püüan teda kindlasti hoolikamalt talvitada!
exxeee
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas talveuni on vajalik?

PostitusPostitas Pokipa » 30. september 2009, 14:54

Hirmutasite ära mu juba enda juttudega
Ise ei julgeks veel Nospikut tuttu panna, aga ema räägib, et sugulaste kilpkonn magab edukalt shavris oma talved maha. Kas see on õige paik?
I won't bite.....MUCH!
Kasutaja avatar
Pokipa
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas talveuni on vajalik?

PostitusPostitas kellu270 » 01. detsember 2009, 19:36

kas see siis on ilmtingimatta vajalik ja kas teda üldse peab tema eluea ajal magama panema(talveunne9
kellu270
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 128
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Läänemaa, Virtsu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas talveuni on vajalik?

PostitusPostitas Liismari » 01. detsember 2009, 21:02

Talveuni ei ole vajalik. Seda tehakse, sest arvatakse, et see pikendab eluiga, kuid keegi seda täpselt ei tea.

No kui kilpkonn on toas, kus on sahver, kus on 5-6 kraadi sooja, siis küll võib seal talvituda.
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas talveuni on vajalik?

PostitusPostitas Mercar » 01. detsember 2009, 21:23

Talveuni pikendab eluiga! Loomadele on see nö sisse programeeritud puhkus, mida on vaja. Jah, looma saab kodus pidada, ilma et teda kunagi talveunne paneks, aga ega see loom enamasti nii kaua ei ela kui talvituvad liigikaaslased...Samas väga väiksed konnad tavaliselt kodus väga hästi vist ei talvitu ja kui konnal on terviseprobleeme siis ei tasu talveunega riskida enne kui loom korralikult terveks ravitud ja ta vahepeal kosuda saab.

Enamasti stepikilpkonnad, kes talveund ei maga ka ei paljune. Mis juba näitab seda, et talveuni miskit olulist ikka on. Nt Helenil on kodus stepikad ilusti munenud. Ja tema isane ja emane konn magavad talveund.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist