Räägime vitamiinidest

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Räägime vitamiinidest

PostitusPostitas Lempster (Teema autor) » 04. juuni 2004, 11:28

Nii,ostsin kilpkonnale toidupeale puistatava vitamiini-mineraalainete segu. See on siis Sera reptimineral H ehks siis toidulisand taimtoidulistele terraariumiloomadele. On selline valge pulber,mida peaks toidu peale riputama. Asi on selles et mu kilpkonnale ei maitse see pulber ja kui toidu peale raputan,siis eriti toitu võtta ei taha
pirtsakas on ta mul :P
ükskord maitsesin,et mis selle maitsel siis viga on : tavalise,kergelt jahu maitsega oli :lol:
kas kellegi konn on sellist toidulisandit ära põlanud või on kellegil kogemusi ?
Lempster
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: räägime vitamiinidest

PostitusPostitas Helen » 04. juuni 2004, 15:32

seda konkreetset toodet ma proovinud pole (sest kui poest küsimas käisin, olid kõik sera vitamiinid too hetk otsas). pärnu minizoo roomajate spets Peeter ja loomaarstid soovitavad kilpkonnadele koertele-kassidele mõeldud toidulisandipulbrit SA-37. praegu annan enda omadele ka seda. mu eelmine arst käskis inimestele mõeldud kaltsiumglükanaadi tablette pulbriks vajutada ja bio-woyxini vitamiine anda. nii et võimalusi on palju. :lol:
isiklik kogemus on näidanud, et ega need pulbrid konnadele maitse. tuleb alati toidu sisse kavalalt ära peita. näiteks 2 niiske kokkukleepunud salati/võilillelehe vahele. tomatil ei tunna ka kilpkonnad eriti kergesti vitamiini maitset. :wink:
tegelikult on kilpkonnale vajalikud vitamiinid oluliselt teistsugused kui koerale või jänesele mõeldud. olulisemad komponendid, mille sisaldust tasuks jälgida on kaltsium ja D3 vitamiin. need on vajalikud luu ja sarvkoe (kilbi) terviseks. samas ei ole eriti hea, kui toidulisand sisaldab fosforit, sest see viib vajalikku kaltsiumi organismist välja. (samas on fosfor nii SA-37 kui Sera vitamiinide koostises...)
lühidalt kilpkonnadest ja vitamiinidest: http://www.tortoisetrust.org/articles/vitamins.html
A vitamiin on vajalik nahale ja limaskestadele ning nägemisele.
B vitamiinid tulevad ka kilpkonnale kasuks.
C, E ja K vitamiine sisaldub enamuses puuviljades ja taimedes, nii et seda lisaks anda otseselt vaja pole.
D vitamiin on kindlasti hädavajalik, eriti kui kilpkonn saab vähe päikese/uv-lambi all olla.
mineraalid:
forforit saavad kilpkonnad tavalisest toidust niigi, nii et juurde ei tohiks seda mingil juhul anda.
kaltsium on kindlasti hädavajalik. looduses saavad kilpkonnad seda toiduga koos rohkem kui kodutoidust, nii et oma lemmikule peaks kaltsiumi kindlasti lisaks andma.
rauda, vaske ja fluori leidub piisavates kogustes tumerohelistes lehtedes, nii et lisaks anda pole otsest vajadust.
jood on vajalik kaltsiumi juurde, nii et seda peaks toidulisand sisaldama.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: räägime vitamiinidest

PostitusPostitas Urrloom » 08. juuni 2004, 14:01

Kuna loomaarst soovitas lisaks mingit mineraalipreparaati anda, hankisin endale JBL graanulid nimega Calcil. Sellega on nii, et veekilbikutele võib seda päristoiduks anda, aga maismaakonnadele natuke ja ettevaatlikult, noortele paar x nädalas ja vanematele 1 x. Kahjuks on see kalavalkudega. Kõva kalahais on ka juures ja konn ütleb: Vuih! Aga kui ma graanulid jämeda võilillevarre sisse topin, natuke vees leotan ja siis (näljasele) konnale ette annan, sööb küll.
Pulbriga (sh seesama reptomineral, minu arvates on tal selline "jahune" lõhn, mis loomas kahtlust äratab)kokkukleebitud lehed jätab tõbrake üldse järele, no söögu siis neid graanuleid, muidu ei saa ma talle mingeid lisaaineid sisse söödetud. Ega see kalavärk parim variant pole ja kavatsen aeg-ajalt jälle pulbreid proovida, ehk harjub. Aga head nippi pole ma küll avastanud.
Urrloom
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 08. juuni 2004, 17:32

tead, kõige parem nipp on tegelikult see, kui teine konn teist leheotsa närib! ;) konkurents paneb kõike muud unustama ja nii sööks konnake kasvõi lauajala ära, kui vaid teine konn seda teisest otsast samal ajal järaks! :lol:
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. juuli 2004, 19:37

mina ostsin täna mingit vedelat vitamiini nimeks reptilin.Iga kilpsu 100 gr kohta tilgutada toidule 3-4 tilka.Kaalusin oma kilpsu ja oli peaaegu 150gr.Panin tomatile 8 tilka ja ausaltöeldes ta küll seda süüa ei taha;)Minu jaoks oli küll väga meeldivatõelise vitamiini lõhnaga:)))
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 15. juuli 2004, 08:05

ega kilpkonnad juba naljalt igasugu solki sisse ei söö. :D
nälg on muidugi kõige parem abivahend mida mina soovitada oskan. tühja kõhuga läheb toit paremini.
teine asi, et võibolla ära pane kõik 8 tilka ühele tomatile, pane ühele asjale 2 tilka, teisele 2 jne. siis on kahtlus äratavat maitset vähem.
ja kas seal on kirjas, et seda vitamiini peab koos toiduga andma? võibolla võiks seda peale sööki talle vägisi suhu tilgutada? mul loomaarst ühe vitamiini kohta näitas, kuidas seda konnale suhu panna ja seda olen ma mingis arstirohu-teemas kirjeldanud ka.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. juuli 2004, 15:12

vitamiini pakil on jah, et toidule tilgutada.Ma igaks juhuks ei hakka seda vägisi suhu toppima talle:)))
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. august 2004, 14:26

Minu kilpsudel on samasugune vitamiin. Alguses pirtsutas küll toiduga kui vitamiin peale oli aga kui aru sai et keegi tema toidu pealt vitamiini ära ei võta sõi küll isuga :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: räägime vitamiinidest

PostitusPostitas Kart » 21. august 2004, 22:26

Kõige parem kokk on tühi kõht. Kui kilpkonn on näljane, maitsevad ka vitamiinid hästi :D Muidugi ekstra näljutama ärge oma kilpkonna küll hakake :wink:
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas airiin » 24. august 2004, 11:24

Mina ostsin nädalavahetusel nõmme keskuses asuvast uuest lemmikloomapoest("Semu") kilpkonnadele mõeldud vitamiinisegu NEKTON-REP. Spets kilpkonnadele mõeldud toidu peale raputamiseks. Müüja tundus kilpkonnade vajadustega päris kursis olevat. Tegelikult läksin UV lampi hoopis ostma. Pakkus mulle just kilpkonnadele mõeldud lampi :D Täna saan kätte. Tundis veel muret kas mul soojenduslamp on ja palju too sooja annab. Neil oli ka kilpadele valmistoitu müügil. Mainiti ka kohe ära, et tegu on valguvaba täiesti taimse toiduga :)
airiin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Lempster (Teema autor) » 24. august 2004, 21:32

tundub olevat asjalik pood...peaks järgi uurima :wink:
Lempster
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 24. august 2004, 22:00

wow, ma juba jooksen! siiani pole küll ühtegi poodi kohanud, mida võiks kilpkonnapidajale soovitada.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. jaanuar 2005, 02:06

Ma ostsin kilpsile mingit JBL Terra vitamiini..aga mai saa eriti aru kuidas seda anda tuleb..st kraanulitega...sellest saan aru..aga tahaks teada kuidas värske toiduga saaks..kas sellest piisaks kui paar tilka mingile kapsalehele vms panen? kaalu ma tal ka ei tea :S ..muidu ta 5 aastana..siuke päris pisike..:P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 08. jaanuar 2005, 16:42

ilmselt tunneb ta toidu peal ära, et seal on mingi uus kahtlane maitse juures ja hakkab pirtsutama :P urrloom rääkis kunagi, et tema oma annab ära petta, kui vitamiini kodujuustule tilgutada. üldiselt ei oska ma muud soovitada, kui et pead ise proovima, millise lehe peal ta seda nõus on sisse sööma.
vitamiinid mida mina enda konnadele anna on pulbri kujul. neid raputan niisketele võilillelehtedele ja näljased konnad ei pane algul tähelegi ;)
kaalu kohta ma pakuks, et su konn kaalub u 120 - 160 g.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. jaanuar 2005, 18:45

aga palju ma peaks seda vitamiini talle andma..st näiteks mitu tilka kodujuustule vms..?:P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 08. jaanuar 2005, 18:53

nii nagu paki peal kirjas on. eri toodetel võivad ka annused erinevad olla.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Urrloom » 13. jaanuar 2005, 16:34

Helen kirjutas: urrloom rääkis kunagi, et tema oma annab ära petta, kui vitamiini kodujuustule tilgutada.

Oh, see pole üldse nii roosiline kui kõlab - mu konn sööb "vitaminiseeritud" kodujuustu ikka vääääga pika hambaga ja enamiku jätab järgi - puhas kahu, tsiteerides klassikuid. Ja lehtedega ei anna teda ka kuidagi ära petta. Ma kohe ohkan, kui mõtlema hakkan, et konna ärgates see vägikaikavedu jälle lahti läheb. Kui ta oleks aplam sööja, siis vast õnnestuks ka kuidagi, aga tema paistab mõtlevat, et söömine on meeldiv tegevus küll, aga kiiret pole taga kuhugi ja miks sest nii suurt numbrit tehakse.
Urrloom
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. jaanuar 2005, 20:24

heh..ma proovisin vedelat vitamiini mango tüki peal..panin sinna paar tilka ja siis andsin kilpsile..ta sõi küll väga hea meelega selle ära..midagi ei pipardanud :O:) oleks juurdegi tahtnud :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: räägime vitamiinidest

PostitusPostitas kairi77 » 24. jaanuar 2005, 19:54

Noorel veekilpal läks kilp pehmeks. Ostsin sera pulbrit. Määrin lihatükid sisse ja söövad väga hea meelega... :D
kairi77
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. jaanuar 2005, 18:20

Minu kilpa sööb ka täitsa hea meelega vitamiini, kui seda lehele tilgutan ja lehe kokku murran. Ainult siis, kui ta vitamiini näeb, või selle lõhna tunneb, ei taha ta toitu maitstagi...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: räägime vitamiinidest

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. november 2005, 14:35

mina ostsin oma kilpkonnale Vitakraft Vita terra Turtle Special
Multi-Vitamiinid ja Mineraalid 250ml hinnaga ~35EEK
Koostis: aedviljaproduktid, aedviljad, teraviljad, puuviljad, seemned, mesi, pähklid, suhkur, mineraalid, vetikad, melassa, pärm.
Analüüsandmed: proteiin-13%, rasv-6,6%, kiudained-10%, tuhk-7,3%, niiskus-9,5%, Ca-1,36%, P-0,75%.
Vitamiinid: A, D3, E, C, B1, B6, B12, biotiin, nikotiinhape, pantoteenhape, Cu.
Kasutamine 1-2 tl päevas
Minu kilpkonn sööb seda küll hea meelega ... lausa nurub seda söögiks :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline