Kilpkonn ei taha puuris püsida

Suuremad ja väiksemad kilbilised

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 17. mai 2004, 20:31

hanna kirjutas:minu kilbu on v2ga kangekaelne...talle ei meeldi üldse puuris olla..
ma panin talle sinna igasugu kive ja lehti ja ka oksi??
tõesti lugu on selline et talle ei meeldi puuris eriti olla ja tahaks nagu välja saada..noh siis lasen ma ta välja aga ega ma kogu aeg ka nii juu ei saa!!! :cry:
mida teha et tall oleks veel lõbusam ja huvitavam seal puuris?


Kui suur see puur tal on?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kilbu ei taha olla puuris???

PostitusPostitas Helen » 17. mai 2004, 23:22

esiteks ma loodan, et sa ainult ütled "puur" tegelikult aga mõtled "kasti", sest metallvõrega puuris võib rahutult välja kratsiv kilpkonn end kergesti vigastada.
teiseks looduses liiguvad tõesti kilpkonnad toiduotsingutel päris palju. ilmselt oleks kodune konn rahul, kui saaks iga päev või üle päeva natuke toas ringi tatsata ja suvel korra-paar nädalas õues jalutada.
pidevalt lampideta põrandal elamine pole konnale mingil juhul kasulik, kuigi ta võib tunduda nii rahulikum. tegelikult pole ta rahulolev vaid uimane.
see, et sa talle pessa lehti, kive ja oksi paned, on kindlasti hea, nii on tal huvitavam. kui tal on väljakujunenud rajad, siis paiguta sinna ette mõni takistav kivi või oks, sellest üleronimine on hea trenn ja ajavide. :wink: samuti võid ta toidu mõne suurema kivi peale panna, kuhu ronimine väga kergelt ei lähe. see võiks ka tähelepanu kastinurgas kratsimisest eemale tõmmata.
kahjuks ei taha kilpkonnad jooksuratastes joosta ega torudes turnida. ainus võimalus neile meelelahutust pakkuda ongi õue või tuppa kõndima laskmine ja pessa kivide, okste ja lehtede panek.
PS: mitte et ma ütleks, et kilpkonni peaks kindlasti mitmekesi koos pidama, aga näiteks minu omad on koos rahulikumad ja ei taha nii paaniliselt pesast välja nagu enne.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kilbu ei taha olla puuris???

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. mai 2004, 19:43

upzz...mõtlesin küll jah kasti!!! :wink:
noh see kastike on ikka PÄRIS suur!!! :)
hmm...suurem kivi sellepeale ma pole isegi tulnud!!! :o
aga jah veel üks asi...kas kilbule mõiub see halvasti kui ta kilbile kukkub?
ja kas ta ka ise püsti saab kui teda ei pane tähele?? :? :? :? :? ...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kilbu ei taha olla puuris???

PostitusPostitas Helen » 18. mai 2004, 21:09

hanna kirjutas:aga jah veel üks asi...kas kilbule mõiub see halvasti kui ta kilbile kukkub?
ja kas ta ka ise püsti saab kui teda ei pane tähele?? :? :? :? :? ...

sõltub kui kõrgelt ja millise hooga kukub ning sõltub millisele pinnale ta kukub. räägitakse, et on olnud juhuseid, kus käest maha hukkunud konna kilp on katki läinud ja konn on surnud...
minu Preili on "alla hüpanud" voodilt ja trepilt ning sellised väiksed "hüped", eriti kui maanduda pehmele vaibale või rohu sisse, ohtlikud olla ei tohiks. pigem on see hea treening. :)
püsti saamisega on nii, et jällegi sõltub kõik pinnasest. rohu/heina sees saab konn kindlasti ise püsti. ka enamuse vaipade ja muude katteriiete peal on tal piisavalt võimalust oma küüsi riide taha ajada ja end ümber keerata. kui aga konn kukub selili siledal põrandal, kus ka ühtegi tooli- ega lauajalga ligiduses pole, siis suure tõenäosusega ta ise hakkama ei saa. pikk selili olek on kilpkonnale ohtlik, eriti kui temperatuur on kõrge.
tegelikult ongi kilpkonna kilp sellise kujuga, mis aitab tal end püsti keerata. näiteks tugevalt moondunud kilpidega loomadel see nii kergesti ei lähe. muuseas ma olen kuulnud ka selliseid lugusid, et kui kilpkonnad koos elavad ja üks neist juhtub "ümber minema", siis tuleb teine seisab ta kõrvale, et tal oleks, mille najal end õigeks ajada! :lol:
tegelikult arvan ma, et väiksed hüpped ja ümberkeeramised käivad õige kipkonnaelu hulka. see võimaldab tal trenni teha, nii et mina liigset äranunnutamist ei poolda! :P
Viimati muutis Endised kasutajad 20. august 2004, 12:40, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Lempster » 02. juuni 2004, 14:49

kilpkonnad on jah kangekaelsed ja ei tea vahel isegi,mis neile parim on ...
Lempster
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kilbu ei taha olla puuris???

PostitusPostitas surjukas » 04. juuni 2004, 00:28

Eks vahepeal, kui konn kilbi peale kukub, siis jääb ootama ka, et keegi teda õigetpidi aitaks! :P Peale jonnakuse on ta kaval ka veel pealekauba! ic :wink:
surjukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Lempster » 04. juuni 2004, 11:31

mugav ka :P
Lempster
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. juuni 2004, 12:24

jah nii see on jah minu kilps on v22ga aktiivne !!!:)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kilbu ei taha olla puuris???

PostitusPostitas Helen » 04. juuni 2004, 14:26

siis on sul vedanud! enamasti kurdetakse, et kilpkonnad on loiud ja unised. asjalikult ringi toimetav, julge ja uudishimulik kilpkonn on väga vahva sell! :lol:
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. juuni 2004, 20:53

jah on küll ... jookseb minu eest ära vahest ei pane tähelegi kui kuskil tooli taga juba on!!;)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas airiin » 24. august 2004, 13:04

Minu kilpal on keset pesa suur kivihunnik. Üle kõige armastab ta väga ronida. Muudkui üles ja alla. vahel käib seal hunniku otsas niisama passimas. Täna öösel isegi magas selle hunniku otsas. Kui voodi peale tõsta, siis ka ikka kõige kõrgema teki otsa peale minek. Laua peal on lemmik tal arvuti klaviatuur.
airiin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 24. august 2004, 18:49

:D siis on ta sul minu omadega ühtekas! neile meeldivad täpipealt samad asjad! ikka kõige kõrgemale ja arvutilaual kindlasti klaviatuurile. :D
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Lempster » 24. august 2004, 21:27

heh :D
ma ei julge oma konna klaviatuuri ligidusse üldse lasta :P
kartuses et äkki laseb sinna midagi :lol:
Lempster
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 24. august 2004, 21:58

aga kilpkonnal on ju näha, kui sealt "midagi" tulema hakkab - ta punnitab enne päris kõvasti, siis jõuab ta ilusti vähemväärtulikule pinnale tõsta. ega ta mingi jänes ole, et tuleb kui juhtub ja kogu aeg jutt järel.
(no samas muidugi ma paar päeva tagasi panin konna hommikul voodile, sest ta tahtis väga pesast välja. läksin ise nägu pesema ja kui tagasi tulin, oli saba külge jäänud kakaga suur ring üle lina ja teki lohistatud!!!! nojah süüdistada polnud kedagi peale iseenda...)
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Lempster » 25. august 2004, 15:57

heh..konn ikka jõudis enne,kui sa tagasi olid :D
aga muidu jah..näha on tõesti kui sealt midagi punnitatakse,silmad lähevad kissi jne :P
aga siiski,parem karta kui kahetseda :lol:
Lempster
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kilpkonn ei taha puuris püsida

PostitusPostitas Kart » 25. august 2004, 16:31

Kui saba tõstmiseks läheb, siis kilpkonn ruttu (veekilpkonn)vette (ja maakilpkonni sinna kasti või kuhugi :oops: ) :lol: Kuid jah. Ükskord jätsin kilpkonna jalutama valveta ja siis kui tagasi tulin... terve põrand oli seda täis :x Aga mina soovitan küll vahel välja lasta(kastist, akvaariumist), sest looduses on tal nii palju ruumi jalutada jne, et tal kah avastamis vajadused ju :D
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -miku- » 01. veebruar 2005, 12:08

Minu Kilpal polegi puuri. Rändab mööda korterit ringi :)
-miku-
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 01. veebruar 2005, 13:50

palun loe teemat: http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?t=2257
seal on kirjas kilpkonnale sobilikest elamistingimustest ja põrandal lahtiselt elamisest.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Miki&MinniClub » 01. veebruar 2005, 14:28

Ma pakun ,et kui ta üksi elab on tal vist igav!Kui võimalik sa võid talle ju seltsilise osta
Miki&MinniClub
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 01. veebruar 2005, 14:51

tegelikult ei ole kilpkonn ka looduses väga seltskondlikud ja paljud neist näevad elu jooksul liigikaaslasi vaid paaril korral. seepärast saab ka kodus peetav kilpkonn päris hästi üksi hakkama ja üksindus ei tohiks tema närve või rahulolu mõjutada. pigem võib pidev teise kilpkonna kohalolu ja tüütamine stressi tekitada.
iseasi, et kahte looma on huvitavam jälgida. aga ei tohi unustada, et mida rohkem loomi, seda suuremat elamispinda ja rohkem valgusteid ning toitu nad nõuavad.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. juuni 2005, 22:42

mul teeb kilpkonn k2ib edasi tagasi edasi tagasi yhes osas ja siis veel tahab yhez nurkas magada
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. august 2005, 21:39

-miku- kirjutas:Minu Kilpal polegi puuri. Rändab mööda korterit ringi :)
Meil on Kipsi olnud 3 aastat.Kui me ta ostsime öeldi,et on 4 aastat vana.Ilmselt on siis 7aastane.Esimesel aastal oli tal pesa ja valgustus,aga ta tundus kuidagi loid ja önnetu.Talvel ei maganud aga ei söönud ka,ainult kraapis puuri.Siis tuli suvi hakkasime teda iga päev öue viima(elame Kalamajas on oma aed)ja siis avastasime,et tegu on vägagi vilka tegelasega.Peagi jäi ta öue terveks päevaks,muidugi tuli teda jälgida,alles siis kui ta hakkas kaevuma töstsime ta tuppa ja Kipsi pörutas kiirelt kööginurka suure lillepoti alla ja nii iga päev.Hommikul oli Kipsi kella 9 paiku keset köögipörandat ootel.Tal kujunes oma koht kuhu ta tuli.Kui ilm oli pilves andsime sinna syya,kui köht täis sai tegi paar ringi laua all,vahel jalutas elutoas,aga magama läks ikka oma kohale.Tihti tuli ette,et ta syya ei tahtnud,aga suhelda kyll.Nii tuli sujuvalt sygis ja yhel päeval ta oma kohale ei tulnud kyll aga kooserdas mööda kööki ja elutuba,löpuks leidis elutoa köige pöhjapoolsemas seinas akna all koha ja jäi magama.Kui Päike soojendama hakkas teadis ta täpselt kuhu tulla,et syya saada.Nii on see siiani.Tal on oma harjumused,isegi rituaalid vöiks öelda.Ta on täieöiguslik pereliige ja mina teda kyll puuri ei suuda panna.Kas ma olen nyyd vastutustundetu loomapidaja?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 25. august 2005, 22:22

kui kilpkonn saab tõesti nii paju õues olla, siis on ta küll lausa õnnega koos! minu meelest on tal päris tervislik ja vahva elu. kui on valida naturaalse päikese ning värske rohu ja kunstlampidega kasti vahel, siis on muidugi looduslikumad tingimused iga kell paremad!
halb on see, kui kilpkonna peetakse lihtsalt põrandal ilma spets soojenduse ja õige pesakohata, aga kui kilpkonn elab enamuse aega õues ja käib toas vaid magamas ja talvitumas, ei ole selles midagi paha. iseasi on see, kuidas asju nii korraldada, et ta putku ei paneks ega kellelegi jala alla ei jääks, aga kui ka see on ära organiseeritud, siis minul pole küll selliste pidamistingimuste kohta mingit kriitikat teha. :)
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist