Veekilpkonna söök

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Re: punakõrva toidulaud

PostitusPostitas Andreas (Teema autor) » 17. mai 2004, 08:02

gisgis kirjutas:Olen kuulnud küll, et punakõrvad noorena söövad rohkem loomset toitu ja alles vanemana taimset, aga samas lugesin ka kuskilt, et ainult loomne toit pole hea, kuna ta ei saa sealt kõiki vajalikke aineid kätte ja kilp läheb pehmeks. Minu pisikese kilp on kah praegu pehme. On see tema nooruse tõttu loomulik või peaksin mingeid lisa vitamiine andma talle? Proovisin salatilehte anda söögiks...nätsutas läbi ja viskas suust välja. Samas maks, hakkliha, motõll ja tetra reptomin paistavad talle maitsevat. Mida veel talle pakkuda võiksin?


Lontu.e esilehel on olemas selline alajaotus nagu artiklid ja seal on pikalt-laialt juttu veekilpkonnade hooldusest. Igatahes nooremana söövad nad tõepoolest rohkem loomset toitu, taimse toidu pealt ta sul vaevalt salatit sööb, noorena on nad eriti valivad, pakkuda võid akvaariumitaimi.
Nüüd natuke tõsisemat juttu, kilpkonna kilp EI TOHI pehme olla (välja arvatud juhul kui tegemist pehmekilbilise kilpkonnaga, mida punakõrv kindlasti pole). Põhjuseks on see et su konn saaab vähe kaltsiumit ja tal puudub tõenäoliselt spetsiaalne valgustus. Võimalik on probleemi ka vitamiinidega parandada, aga lihtsam ja kindlam on spetsiaalset uv valgustit kasutada.
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 17. mai 2004, 10:33

Minu kilpkonnal oli ka kilp noorena natukene pehme, aga tal läks see kõvaks tagasi kui kilp tumedamaks muutuma hakkas...
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punakõrva toidulaud

PostitusPostitas Andreas (Teema autor) » 17. mai 2004, 10:53

igal juhul ei tohiks kilpkonna kilp pehme olla...
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punakõrva toidulaud

PostitusPostitas Kart » 13. august 2004, 20:11

Ja Loomakliinikus(see loomaaia saade) näidati kuidas ühe punakõrva kilp oli moondunud. Kui ta sinna viidi oli tal pehme kilp, mis küll muutus kõvaks kuid moondus. Asi oli vales hoolduses. Ega UV lampi väga vaja polegi kui ta need ained saab mujalt ja suvel õue saab.
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punakõrva toidulaud

PostitusPostitas Kissu » 13. august 2004, 20:21

Niipalju kui mina tean on kilpkonnale siiski vaja aastaringselt päikese valgust (mida talvel siis asendab uv lamp) vastasel juhul ei suuda tema organism kaltsiumit omistada. Seega seda, et ta toidust selle ilma päikesevalguse ja uv lambita kätte saab, on suht mõttetu loota.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 16. august 2004, 17:42

see on suht sama suhtumine, et inimene võib ka kosmonautide kombel tablette ja tuubitoite süües kõik vajaliku kätte saada.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punakõrva toidulaud

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. august 2004, 19:41

Minu väike punakõrv sõi need paar veetaime ära, mis akvaariumis olid, aga kogu ülejäänud aja andsin talle vaid liha. (Tõsi, paaril korral sai ta kala - see maitses talle ka päris hästi) Kurb, aga tõsi - lõpuks oli nii, et punakõrval oli kilp täiesti pehme, silmad paistes ja arsti tehtud vitamiinisüst ei aidanud ka... Eks see kõik mu enda süü oli, et ei teadnud, mis loomakesega kõik teha tuleb, mida süüa anda ja milliseid lampe (kui üldse) talle soojenduseks ja päikesevalguseks panna... Nii et ta suri ära. Kindlasti tuleb enne kõik läbi plaanida ja täpselt ette teada, mis ja kuidas kilpkonna hooldada (mulle ta kingiti, nii et ega ma polnud selleks valmistunud, aga ega see vabandus ole)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punakõrva toidulaud

PostitusPostitas Kart » 19. august 2004, 19:54

Kala annan ikka vahel. Mul sõi ka kilpkonn akvaariumis oleva taime ära. Õnneks oli see täiesti ohutu :D Muidu ikka igasuguseid kraanuleid :oops: , vihmausse, tigusid, sääsevastseid, sääski, kuivatatud vähikesi jne.
UV lambist niipalju , et kuigi mul see praegu on olemas, ei olnud mul seda pikka aega(kammisin poode, et sellist paremat ikka leida) ja kilpkonn on praegu veel ilus ja terve... :D
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punakõrva toidulaud

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. august 2004, 19:39

Mul ta sööb hakkliha hea meelega ja juustu ja vastseid ja muud sellist toitu.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punakõrva toidulaud

PostitusPostitas Andreas (Teema autor) » 23. august 2004, 20:05

kaurix02 kirjutas:Mul ta sööb hakkliha hea meelega ja juustu ja vastseid ja muud sellist toitu.

Juustu ei tohiks kilpkonnale küll anda, see on liiga rasvane, samamoodi tuleks hakklihaga kokkuhoidlik olla, mida sa muu sellise toidu all mõtlesid :?:
Kilpkonn on suhteliselt rumal, tema sööb ka hea meelega seda mis paremini maitseb, mitte seda mis talle hea oleks, omaniku ülesanne on loomale sobilikku toitu pakkuda.
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punakõrva toidulaud

PostitusPostitas Kart » 23. august 2004, 20:52

Egas ta seda juustu tihti ei saa :eek: samuti hakkliha. Seda saab ta ju ainult kord aastas või nii :lol: . Juust on ta selline magustoit, saab jõuludel(usu mind, väga vähe, aga see maitseb talle). Ja muud on kirjas minu eelmises postituses( olen kauri(kaurix02) õde). Ka inimene sööb palju asju, mis talle pole väga kasulikud, aga kui süüa vähe ja harva ongi hea vaheldus(ja igas asjas on ju midagi kasulikku :wink: )
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 23. august 2004, 21:00

no aga miks sa enne nii ei kirjutanud? su varasemast postitusest jäi mulje, et ta sööb neid asju iga päev ja talle väga maitseb. nii võib keegi algaja kilpkonnapidaja seda lugeda ja hakatagi arvama, et see sobib punakõrva põhitoiduks ja pärast on sinu hoolimatu sõnastusega postituse tulemusena üks õnnetu ja haige loom juures. (ok, ma nüüd pingutasin üle, aga ma tahtsin värvikat näidet tuua :) )
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punakõrva toidulaud

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. august 2004, 21:05

Iga päev :eek: See oleks väga kurnav talle koguaeg juustu anda ja mõtle mis suur paks kilpkonn siis välja tuleks :eek:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punakõrva toidulaud

PostitusPostitas Kart » 11. september 2004, 18:59

Ma lugesin, et jääsalatit ei tohi anda punakõrvale. Kas keegi teab või mäletab, mis oli selle salati nimi, mida tohtis anda? Mul kadus too leht selle nimega ära :oops: . Veel küsimus, et kas keegi teab kuidas on tomati, kurgi ja maasikatega?
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punakõrva toidulaud

PostitusPostitas Andreas (Teema autor) » 12. september 2004, 20:17

kart kirjutas:Ma lugesin, et jääsalatit ei tohi anda punakõrvale. Kas keegi teab või mäletab, mis oli selle salati nimi, mida tohtis anda? Mul kadus too leht selle nimega ära :oops: . Veel küsimus, et kas keegi teab kuidas on tomati, kurgi ja maasikatega?

Ma ei ole ise ka veel suutnud tuvastada, mis salatit konnale anda võib, aga Tomatit ja maasikaid ma igaks juhuks ei annaks, kurgiga ei tohiks probleeme olla.
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punakõrva toidulaud

PostitusPostitas Kart » 12. september 2004, 20:47

Nii, leidsin seda, et tomatil tuleb anda seda kõva osa ainult, aga pole leidnud maasikate kohta. Salatist niipalju sain teada, et see on inglise keeles romaine, aga ei tea kas eesti keeles kah. Hmm, ühes teises foorumis rääkis üks, et loomaarst soovitas tal anda kilpale koeratoitu, et see on tervislikum kui kilpkonnatoit. See pani pisut kahtlema ja üks teine loomaarst ütles seal, et anda aga vähe. Mis te arvate sellest, mul veel meeles need valentini pildid. Kas kellelgi on olnud probleeme sellega, et kilpkonn sõõb oma vääljaheiteid enne kui sa neid eemaldada jõuad?
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punakõrva toidulaud

PostitusPostitas Andreas (Teema autor) » 13. september 2004, 11:47

kart kirjutas:Hmm, ühes teises foorumis rääkis üks, et loomaarst soovitas tal anda kilpale koeratoitu, et see on tervislikum kui kilpkonnatoit.
Kas kellelgi on olnud probleeme sellega, et kilpkonn sõõb oma vääljaheiteid enne kui sa neid eemaldada jõuad?

See loomaarst, kes midagi sellist väitis ei tea kilpkonnadest vist suurt midagi. Seda ei tasuks kindlasti uskuda. Koera- ja kassitoitu võib vahel VÄGA harva tõepoolest anda, aga kilpkonnatoit on kilpkonnale ikkagi palju parem.
See, et kilpkonn oma väljaheiteid sööb on suht normaalne nähtus, ja sellepärast ei ole küll mõtet muretseda.
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punakõrva toidulaud

PostitusPostitas Kart » 13. september 2004, 14:24

Sellest väljaheidete asjast niipalju, et pisikesed söövad küll, aga mul jätiis juba 2 aastaselt maha. Nüüd on nii jube kui ta vahepeal nahka ajab ja siis seda maha kratsib ja hammustab. PÄrast on terve akvaarium sodi täis. Kui kellelgi on natuke vanem kilpsnagu mul), et kui tihti ta teil nahka ajab. Pidi nagu ajama kord aastas kuid mul on tunne, et minu oma ajab rohkem. Kas see on kasvust või ajab ta hoopis aasta läbi(osad väidavad, et ajab aasta läbi)
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punakõrva toidulaud

PostitusPostitas Andreas (Teema autor) » 13. september 2004, 14:27

Kui kilps liiga tihti nahka ajab, siis on põhjuseks see, et ta kasvab liiga kiiresti (saab liiga palju süüa), või ei saa ennast piisavalt hästi kuivatada.
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punakõrva toidulaud

PostitusPostitas Kart » 13. september 2004, 14:40

Ta on mul emane, 4 aastane ja kilbi pikkus on umbes 15 centi. Tavalise 4 aastase kilpsi mõõtu veel. Nahk üle jalgade ei tule ja ilusti mahub kilbi sisse. Ei ütleks, et ta palju süüa saab. Kuna ta mul nii vana juba siis söödan teda nii ülepäev. Kui noorem oli siis iga päev. Sööb meil siin igasugu värki- graanuleid, kala, vahel hakkliha, kurk talle ei maitsenud ja see jääb nüüd vist välja, katsetame tomatid järgmisena, salatit sööb vahel kah ja väga harva(vist korra ongi saanud)kanaliha. Nii, ja, et ka uued konnaomanikud teksid, siis hakkliha tuleb anda ainult looma oma, mitte sea oma ning kana tuleb enne läbi keeta(ei tea miks, lihtsalt nii soovitatakse). Maitseaineid EI TOHI LISADA MINGIL JUHUL!!! On vist kõik... Kui veel midagi unustasin, siis võite lisada :oops: ...
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: punakõrva toidulaud

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. oktoober 2004, 17:11

nii minu kilp sööb : silke20%, 10%teod, keedumuna20%, aedviljaga kassitoidu graanulid15%, liha(filee kas looma või linnu)10%, ralffi reptiili graanulid5%, pingid10% ja 30% moodustab nn koogike mida nii nädalas korra teen kui viitsin nii ma siis seletan kuidas ma seda teen
panen võimalikult erinevaid jahusi helbeid
muna läheb ka omajagu
lisan sinna veits purustatud kassi toitu
ja muid kasulike asju
ja lihtsalt küpsetan selle saiataoliseks
ja söödan kuulikesteks veeretatult neile sisse
muidu nad lihtsalt taimseid tooteid ei söö
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Veekilpkonna söök

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. august 2005, 12:08

Milline peaks olema veekilpkonna "söögilaud". Praegu olen andnud oma kilpkonnale seda kilpkonnasööki (krõbusid) ja seejärel lihapoolist (lõhet, sääsevastseid, mingit loomapoest toodud lihasõõki, hakkliha). Mida veekilpkonnad veel söövad? Ja siiani olen andnud liha iga päev (ta on alles väike, siis peab minu teada söötma loomakest iga päev), kas üldse tohib nii palju lihapoolist anda?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas carlos36 » 25. august 2005, 19:49

noor punakõrv peab saama päevas toitu niipalju, kui tema pea ja kaela sisse kokku mahub. põhimõtteliselt võib ta toituda ka ainult kuivtoidust, muud toitu võid talle anda niisama vahelduseks. liha ei soovita eriti palju anda, sest sellega kaasnab üldiselt haisev akvaariumi vesi.
carlos36
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: veekilpkonna söök

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. august 2005, 10:36

Ma olen oma looma juba lihaga ära hellitanud, nüüd iga päev vaatab vihase näoga, kui peale krõbusi liha ei saa, nagu tavaliselt. :oops:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: veekilpkonna söök

PostitusPostitas Aave » 26. august 2005, 12:37

KKats kirjutas:Ma olen oma looma juba lihaga ära hellitanud, nüüd iga päev vaatab vihase näoga, kui peale krõbusi liha ei saa, nagu tavaliselt. :oops:

Jaaahhh.Tõenäoliselt küll vaatab vihase näoga :evil: . Meie konn ka armastab liha ja kala kohutavalt ning pole eriti rahul kui muud üritad anda.Aga no ei saa seda sööta talle liiga tihti (vähemasti olen seda tarkade inimeste kirjutistest lugenud et ei tohi) ja nii ma annangi talle kas rasvata liha või väherasvast kala (n-hõbeheik) 2 korda nädalas. Kuid mul on üle 10 aasta vanune loom ja seega ei oska ma sinu noore looma kohta täpselt seda liha andmise kordade arvu soovitada. Ehk keegi siin foorumis aitab.
Krõbuskitele-kraanulitele lisaks anname konnale veel ka kuivatatud putukaid ning tomatit ja porgandit (teisi värskeid asju ta ei taha, kuid vahel üritan ikka pakkuda, ehk ühel päeval tahab:) :roll: Need veekonnad on ühed parajad jäärapäised tegelased ja oma toiduluda tundub, et nad väga rikkalikuks muuta ei soovi :?
Aave
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Aave » 26. august 2005, 12:44

carlos36 kirjutas:noor punakõrv peab saama päevas toitu niipalju, kui tema pea ja kaela sisse kokku mahub. põhimõtteliselt võib ta toituda ka ainult kuivtoidust, muud toitu võid talle anda niisama vahelduseks. liha ei soovita eriti palju anda, sest sellega kaasnab üldiselt haisev akvaariumi vesi.

liha söömise ajaks paneme meie oma konna hoopis eraldi kaussi veega ja seda just seepärast et mitte reostada akvaariumi vett :wink:
Aave
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Veekilpkonna söök

PostitusPostitas Artur » 03. detsember 2009, 17:37

Kuidas kilpkonnale sobivad igasugused marjad?
Astelpaju on küll inimesele väga kasulik, aga kuidas kilpsule?? Samuti, kuidas sobib mustsõstar ja punane sõstar?
Kas greipi tohib anda? Või ingverit? Tunduvad imelikud, aga ei tea, äkki sobib..
Kas hiina kapsas sobib sama vähe, kui tavaline kapsas? (ehk siis üldse mitte?) Ja kas toorest kartulit tohib anda?

Hetkel külmik tühjavõitu ja peab nuputama, mida taimset anda tohib :P
Artur
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist