Veekilpkonn - kust tema hoolduseks vajalikku saab?

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Mida oleks vaja enne veekilpkonna soetamist?

PostitusPostitas mann234 (Teema autor) » 13. jaanuar 2004, 22:39

Nonii, kilpkonnad on mulle alati meeldinud. Stepikonn elutseb mul juba ammu kodus,aga sooviks ka vee omasid :wink:
Oskab keegi siin pikemalt neist rääkida?
mida enne loomakese kojutoomist ostma peaks?
Saan aru, et akvaariumi kindlasti, kui suure? siis mullitaja. Aga kust saada kive ja taimi vette? kas kogu varustus on poodides müügil? ja kas taimed peaksid olema kunst või päris?
Ning mida neile süüa anda? Kas valmistoit on poes müügil? Ja mis hinnaga?
Olen täielik võhik selles teemas :roll:
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andreas » 13. jaanuar 2004, 23:08

Nii, päris palju küsimusi :)...
Esiteks pisikest kilpkonnabeebit saab vabalt ka 50-60 liitrises akvaariumis pidada, vesi ei tohi neil niikuinii sügav olla, aga aasta-paari pärast hiljemalt on juba tunduvalt suuremat akvaariumit vaja, seega majanduslikult kasulikum on kohe osta võimalikult suur anum. Kodustes tingimustes ideaalne oleks 200-300 liitrine akvaarium.
Mullitaja ehk filter, peab olema ligi 2 korda võimsam kui sama suure veehulgaga kalaakvaariumi oma. Ehk siis, kui sinu konnaakvaariumis on 50 liitrit vett, siis kasuta filtrit, mis suudab tunnis 100 liitrit vett läbi filtreerida...
Kive osta akvaariumipoest, kindlasti peavad need olema ümarad, sest muidu konn kraabib kilbi ära ja võib selleläbi mõnda haigusesse nakatuda. Suurus on samuti oluline, sest muidu võib konn need alla neelata ja selle tagajärjed võivad olla vahel ka eluohtlikud.
Elustaimi on vahel soovitatav söögiks osta (teatud liike muidugi), aga ilusana ja tervena ei püsi nad eriti kaua. Kunsttaimed peavad natuke kauem vastu, aga jõudumööda ürtiab kilpkonn neid kahtlemata lõhkuda.
Toitmine on veekilpkonna puhul võibolla, et kõige keerulisem osa. Kõige kindlam on anda valmistoidu graanuleid (kõige parem on TetraReptomin), samas väga väiksed kilpkonnad ei tarvitse seda alati süüa. Hind on väiksel purgil kusagil 40 krooni kanti ja beebikonnal peaks sellest piisama suht pikaks ajaks.
Veekilpkonnal on ka mõningaid teisi nõudmisi. Esiteks peab tal kindlasti olema kui koht, kuhu oma kilpi tulla kuivatama, selleks sobib kõige paremini spetsiaalne akvaariumikänd või -juurikas. Lisaks on oluline ka Ultraviolett (UV) lamp. Akvaaarium peaks olema piisavalt suur, et selle kaane alla saaks panna spetsiaalselt roomajatele mõeldud valgustoru, sest see "tehispäike" võimaldab kilpkonnal sünteesida tatud vitamiine, mida ta oma kilbi ja luude kasvuks vajab....
Enne kilpkonna ostmist mõtle igal juhul hoolega järgi, kas oled valmis endale järgnevaks ligi 30 aastaks (kui hästi läheb) võtma kaela kohustuse looma eest hoolitseda. Veekilpkonna eluaset peab puhastama oluliselt tihedamini ja põhjalikumalt kui kalade oma....
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 14. jaanuar 2004, 02:49

Ei saa mitte ütlemata jätta, et need on kahjuks ühed sellised loomad, kelle paljud võtavad ja siis, kui pisikesest konnast on kasvanud suur ning oleks vaja hulga kallim akvaarium osta, ära tahavad anda. Või kellest lihtsalt tüditakse.
Niiet kui sa asja tõsimeeli mõtled, siis sirvi vahel http://www.soov.ee ja kb.www.ee kuulutusi lemmikloomade osas. Mulle on seal punakõrvad mitmel korral silma jäänud. Ja kui sa veel ise end huviliseks kuulutaks....
Muidugi on sel puhul oht, et võid saada haige looma, keda on nt valesti toidetud. Sellest on Andreas kunagi ka zoo.ee's kirjutanud. :(
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas surjukas » 04. veebruar 2004, 02:20

Minu kilps ei taha graanuleid, kuigi alguses proovisime neid anda. Ta tegi kiire otsuse, et ei söö neid ja punkt. Aga hirmsasti meeldivad talle sääsevastsed ja hakkliha või niisama liha, mis on pisi-pisikesteks tükikesteks tehtud. Sööma võtan ta eraldi topsikusse, sest siis ei määrdu vesi nii ruttu ära. Kass on sellega juba harjunud ja kui ma ta kausikesse panen, hakkab ta juba äraootavalt ringi vaatama ja toitu otsima. :)
Kindlasti on talle vaja valgust ja kohta, kus ta peesitada saab. Minu oma vahib ja mõnuleb vahel tunde nö. päikese käes, vahel teeb ainult jahutavat suplust.
Elustaimi pole me talle veel andnud, kuna talle jäävad kõik asjad ette, mis terraariumis on. Vähemalt päevas korra peab ta kõik asjad jälle üle ampsama!
Minu meelest seda kasvamist on nii põnev jälgida! Nagu väikseke, kellel hoiad silma peal. :wink: Aga jah, selleks peab ikka tahtmist ja võimalusi olema.
Aga edu sulle!
surjukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andreas » 04. veebruar 2004, 08:40

Minu kilps ei taha graanuleid, kuigi alguses proovisime neid anda. Ta tegi kiire otsuse, et ei söö neid ja punkt. Aga hirmsasti meeldivad talle sääsevastsed ja hakkliha või niisama liha, mis on pisi-pisikesteks tükikesteks tehtud. Sööma võtan ta eraldi topsikusse, sest siis ei määrdu vesi nii ruttu ära. Kass on sellega juba harjunud ja kui ma ta kausikesse panen, hakkab ta juba äraootavalt ringi vaatama ja toitu otsima.

Minu kilpkonn ei söönud väiksena samuti graanuleid. Üks võimalus on see, et graanulid ei lähe vees piisavalt ruttu pehmeks ja väike kilps ei saa kõvadest graanulitest jagu. Suuremaks kasvades peaks asi natuke kergem olema, ainult lihadieet ei ole eriti tervislik.
Elustaimedest polegi silmailu oodata. Minu konnale maitses eriti hästi selline taim (ei tea kas täpselt sama taim, aga välimuselt küll):
Pilt
http://www.tropica.com/productcard_1.asp?id=055
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas surjukas » 06. veebruar 2004, 02:32

Tänud!
Olen hakanud rohkem rõhku panema teistele toitudele, mida kilpsule pakkuda. Tal endal ka huvi ja samas hämmastus, et, ohhooo, täna jälle midagi uut! :D
surjukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida oleks vaja enne veekilpkonna soetamist?

PostitusPostitas Kart » 21. august 2004, 17:52

Kui taimi tahad panna, siis soovitan küll päris taimi, aga enne uuri ikka, et need kilpale paha ei teeks. Kunsttaimi ei soovita, sest kilpkonn hakkab neid närima :eek: ja see ei mõju tervisele eriti hästi kui sellist plastmasssi sööta, kuigi jah, nagu öeldud need püsivad kauem ja midagi päris hullu kah vist ei tee.
Graanulitest kah, et beebikilpkonnadele on eraldi toidud olemas, aga võib anda kohe alguses kah tavalisi graanuleid.
Veefiltriga hoiataks, et panna kuhugi nii, et kilpkonn väga ligi ei saaks, sest nad kipuvad seda lõhkuma. Samuti tuleb panna niimoodi, et need mullid väga segama ei hakaks. Mul ühel tuttaval juhtus nii, et need mullid, mis üles tulid... ta kilpkonnad ujusid pidevalt mullide kohale ja siis mullid viisid nad üles, ja siis kilpad sukeldusid, läksid mullide kohale ja järsku pinnale :P . Muidugi on naljakas vaadata, aga tagajärjed võivad olla kurvad.
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida oleks vaja enne veekilpkonna soetamist?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. august 2004, 19:34

kõige tähtsam on hoolitsevad hoolitsejad :eek: ehk need kes hoolitsevad, ei tohi olla kilpkonna vastu ükskõiksed :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas carlos36 » 02. detsember 2004, 17:57

Ma toidan oma kilpasid sera RAFFY p graanulitga. ma lõkan need pooleks alati, sest muidu neil läheb yhe graanuliga liiga kaua aega. selleka ajaks kui ma neid söödan lylitan ma filtri välja sest muidu filter viib graanulid minema. kilpad on juba sellega harjunud ja igakord kui ma filtri välja lylitan, tulevad kilpad kohe minu juurde akvaariumi nurka.
carlos36
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida oleks vaja enne veekilpkonna soetamist?

PostitusPostitas Kart » 03. detsember 2004, 14:53

Pisikesena toitsin valmistoidust enda konna JBL Rugil'eid, mis on hästi pisikesed graanulid. Täiesti sobivad pisile konnale. Praegu toidan TetraReptomin'iga. Suur purk saab mul 3-4 kuuga otsa. Lõunakeskuse Bettas maksab suur purk 60 kr.
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 03. detsember 2004, 15:03

Minu kilps ei söönud graanuleid üldse. Andsin talle salatilehte, akvaariumi tami, elusaid gupisid ja kuivatadus sääsevastseid. Kui ta kasva hakkas ta ka graanuledi sööma.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida oleks vaja enne veekilpkonna soetamist?

PostitusPostitas Kart » 03. detsember 2004, 15:07

Sääsevastsed ja vihmauusid on minu konna lemmikud. Ka kala meeldib talle. Nt. kurki mule ei ole kunagi söönud ega arvatavasti söögi, aga veetaimi sööb väga hea meelega. Neid sööb ta juba selle pärast, et need jäävad talle ette ja temaarust vist väga koledad kah ja ei sobi tema kodukesse.
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Veekilpkonn - kust tema hoolduseks vajalikku saab?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. juuli 2005, 19:56

Sain endale just veekilpkonna. Ma ei oska teda ei sööta (millal, kui palju, mida, kuidas käib ämbris toitmine jne) ega kasvatada (mida võib vette panna, kust neid asju saada, ta on väga väike-5 cm kas ta oskab ikka ujuda ja saab endaga hakkama jne). Infot ei ole kuskilt saada, äkki oskate soovitada mõnd veebilehte, raamatut vm. Mul on kodus vaid raamat maakilpkonnadest.
kats
kiire!!!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. juuli 2005, 23:20

Kallis KKats, miks sa ei uurinud seda kõike varem, enne looma soetamist? Ja infot leiaksid sa netist ka ise otsides! :idea:
Infot veekilpkonnade kohta :
http://www.matmice.com/home/veekilpkonn (Rulli alla poole ja kliki "Järgmine". Olles lehekülje läbi lugenud kliki jälle "Jägmine". Koguaeg tulevad erinevad teemad.)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Palun abi

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. juuli 2005, 09:25

Tegelikult soovisin ma maakilpkonna ning mul oli selle kohta isegi raamat ostetud. Ja üllatusena tuli see mulle ka sellepärast, et see kingiti mulle ilma et ma oleks seda osanud arvatagi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. juuli 2005, 12:22

Kilpkonna toitmine oleneb tema vanusest. Mina söödan oma kilpkonna korra päevas ja annan korraga niipalju süüa, kui kilpkonna pea ja kaela sisse mahub. Sina võid vist umbes kaks korda päevas talle süüa anda, ainult natuke vähem. Kusagil oli nii kirjas, et rohkem ei tohi anda, kui kilpkonna pähe ja kaela mahub. Enivei. Ja... Akvaariumisse võid panna igasuguseid kive. Mina tõin need mere äärest ja siis keetsin ära. =D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Palun abi

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. juuli 2005, 16:59

Mere äärest korjasin ma ise ka kive ja natuke teokarpe (keetsin ära ka jah). Täna saan veetaime, ronimispuu ning UV lambi ka ilmselt. Aga kuhu ma selle UV lambi peaks panema?? Kas suunama sellele plaadile mis talle soendamiseks on mõeldud.
Aga ta ei söö peale kraanulite midagi, vähemalt veel ei ole söönud. Panin pisikesi tomati ja porgandi tükke aga neid ta ei puutunudki.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 08. juuli 2005, 20:48

Punakõrv ilukilpkonn: http://www.zoo.ee/kesk.phtml?l1=3&l2=1&l3=3&l4=0&l5=0
http://www.zoo.ee -> tasub teada -> artiklid -> punakõrv
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi

PostitusPostitas Aave » 10. juuli 2005, 16:42

KKats kirjutas:Mere äärest korjasin ma ise ka kive ja natuke teokarpe (keetsin ära ka jah). Täna saan veetaime, ronimispuu ning UV lambi ka ilmselt. Aga kuhu ma selle UV lambi peaks panema?? Kas suunama sellele plaadile mis talle soendamiseks on mõeldud.
Aga ta ei söö peale kraanulite midagi, vähemalt veel ei ole söönud. Panin pisikesi tomati ja porgandi tükke aga neid ta ei puutunudki.

Siit foorumist ja soovitatud linkidelt leiab väga palju ja head infot ning soovitusi punakõrva jaoks. Alustasin ise just lontu foorumist. Kõik vajalik olemas ja tänud konnade foorumi tegijatele ning juhendajatele.
Veetaim peaks olema kindlasti selles suhtes kontrollitud, et konna seedimisele kahjulik ei oleks, sest hakkab seda suure tõenäosusega sööma või lihtsalt lõhkuma. UV lamp peaks olema konnast ja veest turavlises kauguses. Vaja oleks ka soenduslampi.
Ja see et ta graanuleid sööb on väga hea, seal kõik vajalik sees. Olen arusaanud et paljud konnad seda ei tahagi.Minu veekilps sööb neid ka hea meelega. Kindlasti võid anda talle ka kuivatatud koorikloomi, mida poes müüakse spetsiaalselt veekilpkonnadele-sealt saab ka kaltsiumit, mida kilpkonnad väga vajavad. Ja loomulikult mida veekonn kõige rohkem armastab on ju liha, kala. Eelistatult kanaliha ja väherasvast kala, kuna rasvast ei tohiks anda. Noored kilpkonnad nagu olen lugenud värskeid köögivilju ja salatit üldse eriti ei taha, seda ehk vanemana. Minu veekonn sööb natuke vaid tomatit värskest. Ülejäänud saadused jäävad tähelepanuta. :roll:
Aave
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kust osta kilpkonna akvaariumi?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. juuli 2005, 10:39

Mul on selline küsimus et, kus saaks kilpkonna, klaasist puuri osta? Endal veel kilpkonna ei ole aga, ma kavatsen ta lähimal ajal osta... Aga see pood võiks olla nimelt Tartus sest, kui ma ise elvas elan siis pole eriti mõtet kuskile Tallinnasse puuri ostma minna kah.........
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 24. juuli 2005, 11:39

Üks väga hea leht kilpkonnadest on : http://www.hot.ee/kilpkonnaleht/ , kust leiad kilpside kohta palju informatsiooni.

Klaasist puuri saad sa osta loomapoodidest. Pesaks sobib neile suurem akvaarium, suur klaasist, plastmassist või puust kast.
Kindlasti läheb sul vaja ka lisaks terrariumile ka UV lampi. "Eesti tingimustes on kindlasti vaja UV-lampi (nt Repti Glo 5.0, Arcadia), sest tubaselt peetav kilpkonn ei saa piisavalt päikesevalgust." Seda pirni võid küsida valgustuspoodidest.
Mida veel kilpsud vajavad : http://www.hot.ee/kilpkonnaleht/valgustus.htm
Kilpkonnade kohta uuri loomapoodidest. Kui poes neid näha pole võid ju müüjalt küsida, ehk on neid tulemas! ;)
Veel võid vaadata Soovi, või KBörsi - äkki pakub keegi neid seal.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 24. juuli 2005, 21:59

Sulle sobivad mõõdus klaasakvaariumi teeb nt. Betta pood. Zoomaania vist ka teeb. Lisaks on akvaristika foorumis neid, kes ise teevad.
Kõik peale konna enda võid Tartust kätte saada, kui just veekilpsi ei taha. Maismaakonnade Tartus müügil olekust on väga vähe infot.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Veekilpkonn - kust tema hoolduseks vajalikku saab?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. august 2005, 12:13

Aitähh sain jälle miskit kõrva taha panna :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Veekilpkonn - kust tema hoolduseks vajalikku saab?

PostitusPostitas Aave » 26. august 2005, 10:16

Võta heaks 8) ja edu kilpkonna kantseldamisel :wink: . Muidugi liha ja kala armastab ta ülekõige, aga üle paari korra nädalas ei soovitata ikkagi talle neid anda :?
Aave
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline