Kasvurandid

Suuremad ja väiksemad kilbilised

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 19. august 2004, 14:50

oky123 kirjutas:Kilpsul on kilbi peal väikesed valged rõngad :? Kas see on normaalne :?: Lisaksin pildi ka aga ei oska :(


kas umbes sellised, nagu väike uss oleks kilbi sisse käike uuristanud? siis on tegu "venitus" jälgedega, mida tingib liiga kiire kasv. muretsemiseks põhjust pole, midagi hullu sellest pole, ga looma toidukoguseid võiks pisut vähendada, sest pikemas perspektiivis on liiga kiire kasv tervisele halb.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. august 2004, 19:31

http://www.pilt.ee/~Kadi~
Siin on minu kilpsu pilt siit saab neid rõngaid vaadata.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kilpkonna kilp

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. august 2004, 19:52

Minu meelest on küll sinu konna kilp täiesti OK.
Aga on ta sul ikka maismaakilpkonn või oled sa lihtsalt vanniskäigu ajal teda pildistanud :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. august 2004, 20:26

on ikka maismaakilpkonn ja pilt on tehtud vanniskäigu ajal :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 20. august 2004, 11:57

esiteks on jube vahva pilt! :D
ja teiseks - jah, need on needsamad ringikesed, millest ma enne rääkisin. neid nimetatakse "stress marks in the keratin" (otsetõlge: pinge märgid keratiinis). väga tavalised noortel ja kiiresti kasvavatel kilpkonnadel. see pole haigus ega mingi muu viga, nii et muretsema ei pea, kui kilp muidu korralik on. ja sinu pildilt paistab küll kilp igati korralik.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. august 2004, 20:45

:lol: Milline kergendus et kilpsul midagi viga ei ole :lol: Muidu on jah kilpsu kilp igati korralik ja kilpsu ise ka virgas ja rõõmus :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kasvurandid

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. mai 2005, 19:55

Tere! Minu kilpkonnal on ühel küljel kilbiplaadid üksteisest kuidagi imelikult kaugel :( ... Nende vahele on tekkinud selline valge joon... Kas keegi äkki teab, milles võib asi olla :?: ? Võibolla ei ole selleks põhjust, kuid ma siiski kardan tema pärast...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 25. mai 2005, 21:52

ma arvan, et see on kasvurant! su konn kasvab! :D
iseenesest on see täiesti normaalne, aga kui need väga kiiresti suuremaks lähevad, peaksid konna dieedile panema, et ta liiga kiiresti ei kasvaks, sest see on organismile kurnav ja kilp ei jõua nii tugevust koguda.
aga paha asi on, kui su konnal on need randid ainult ühel küljel. need peaks olema võrdselt iga kilbiplaadi igas küljes.
kui ta "kasvab ebaühtlaselt" on järelikult ta toitumine vale. mine osta talle roomajatele mõeldud vitamiine, vaata ta toidusedel üle ( http://www.zone.ee/kilpkonnaleht/taimed.htm ja ära anna salatit, kapsast ja igasugu magusaid puuvilju), muretse uv-lamp kui seda veel pole ja vii ta suvel õue päikese kätte jalutama.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. mai 2005, 14:13

Aitäh abi eest! UV-lamp ou mu konnal olemas ja väljas käib ta ka päris palju... Toit on tal ka enamvähem selline, nagu seal soovitatud... Asi on siis vist selles, et ma ei anna talle vitamiine :? ... Igaljuhul olen õnnelik, et see midahi tõsisemat ei ole :) ! Aitäh!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 27. mai 2005, 19:35

kaua sul konn on olnud?
vale toitumise tulemused annavad kilpkonnadel väga palju tagantjärgi tunda. kui ta on su juures olnud näiteks ainult aasta, võib praegu avalduda see, et teda toideti enne sinu juurde jõudmist valesti.
kui sa ta eest hästi hoolitsed on kõik korras. :) siis on edaspidi ta kilp kena. praegu anna igaks juhuks vitamiine ja vaata et sa teda üle ei toidaks - ka liiga järsk kasv ei ole hea. tee näiteks iga nädal üks päev, kus sa teda üldse ei sööda.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. mai 2005, 08:27

Ta on mul olnud juba üle kuue aasta... Ma toitsin algul vist ise teda natuke valesti :( (andsin talvel liiga palju salatit) ja võibolla on see siis sellest. Igaljuhul püüan ma nüüd kõik õigesti teha...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kollased randid kilbi alaosas

PostitusPostitas exxeee » 29. juuni 2005, 08:50

MInu konnal on kollane triip kilbi ääre peal mitte p2ris ääre peal vaid noh umbes 1 cm j22b puudu!!
Ema väidab et see on kasvurant kas keegi oskab öelda mis see võib olla!!
exxeee
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. juuni 2005, 17:57

Kasvurant jah, nii et ära muretse. ;) Minu kilpkonnal on kilbil valged laigud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kollased randid kilbi alaosas

PostitusPostitas exxeee » 29. juuni 2005, 18:26

Kui sul on maakilpkonn siis see ei ole just kõige parem veekilpkonna kohta ma ei tea.
exxeee
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. juuni 2005, 18:32

Minul on veekilpkonn ja nendel tulevad tihti kasvamisest kasvurandid. Ma olen seda internetist lugenud ja tuttavatel, kellel samasugune kilpkonn on, on sama värk. Ja ma kuulsin kuskilt, et ka maakilpkonnadel võivad kasvurandid tekkida. Ma ei tea... Äkki on see siis mingi vigastus või vms? Kui kilpkonnal midagi muud viga pole, siis ma arvan, et asi tõsine küll pole. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kelraat » 03. juuli 2005, 19:39

Kuna ma midagi kilpkonnadest midagi ei tea :oops:, siis ehk seletate mis on kasvurandid :oops:
kelraat
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. juuli 2005, 10:24

Kui kilpkonna kilp kasvab, siis võivad tekkida kilbi peale valged, kollased või punased laigud või randid...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 11. juuli 2005, 17:33

kasvurant võib olla millimeeter või paar. võrdle eelmiste aastate rantidega, need pole küll heledad, aga rant ise on kindlasti näha. kasvurandid peaks olema iga aasta ja kilbiplaatide kõigis äärtes ühtlased. õige on, kui tekib mitu peent kasvuranti, mitte üks jäme. liiga kiire kasvamine ei ole kilpkonnale üldse hea. siis pane ta dieedile. tee näiteks 2 toiduvaba päeva nädalas. ja see diiet peaks kestma ikka mitmeid-mitmeid kuid.
mul näiteks on Preilil päris tõsised toitumishäired ja ma pean tal juba teist aastat toidukoguseid piirama, muidu ta sööks ennast lõhki. samuti armastab ta "rämpstoitu" - salatit, loomseid asju, magusaid puuvilju jne. kui ma ta sain, olid tal päris koledad kasvurandid, need on vähe siledamaks läinud, aga nüüd hakkab nats nokk ette tulema. eks see niiviisi pika vinnaga käibki. ise loodan, et ehk hakkab paari-kolme aasta pärast asi paremuse poole muutuma. samas on ta hoolimata nirust välimusest lausa suurepärase iseloomuga! :D
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline