Ussid kõhus

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Ussid kõhus

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 01. veebruar 2004, 12:06

hoiatuseks teistele värsketele kilpkonnaomanikele:
minu mõlemal kilpkonnal on juba ostes ussid kõhus olnud. esimesel oli neid ikka kohutavalt palju, teisel (kelle alles mõned päevad tagasi sain), oli suhteliselt vähe.
kui sa oled omale uue kilpkonna saanud, siis uuri hoolega ta kakat!
kakal või peale kakamist looma sabal võib olla valgeid või läbipaistvaid 3-5 mm pikkusi usse, kes võivad isegi liigutada, kui väljaheide veel värske on. kui kaka ära kuivab, ussid enam nähtavad ei ole.
kui sellist asja märkad, siis mine kindlasti loomaarstile ja vii talle looma väljaheidet näha. selle vastu on rohtu!
enamasti antakse rohtu ühe korra, eriti rohke nakkuse puhul tuleb kahe nädala pärast korrata. aga selle määrab arst.
kui rohi on pasta kujul, siis määri seda õhuke kiht näiteks salati või võilille-lehele, "kleebi" teine leht peale nii et rohi jääb kahe lehe vahele ja pealt midagi näha pole. mitme järjestikuse suutäie järel võib loom siiski kahtlasele asjale jälile saada, seepärast on kaval anda vaheldumisi suutäis arstimiga lehti ja järgmiseks amps puhast lehte.
peale rohu andmist on vaja vahetada kogu pesamaterjal ning kast, kivid jms. enne tagasipanemist hoolega pesta.
peale ravikuuri tuleb jällegi korduvalt väljaheiteid uurida - et kas ikka ravi aitas?
just selliste nakkavate tervisehädade kiire avastamine on väga vajalik, kui peetakse rohkem kui ühte looma. uus loom tuleb alati panna algul elama vana(de)st eraldi ja ta käitumist hoolega jälgida. hea oleks lausa arstil üle vaadata lasta. alles siis kui ta teistele ohtu ei kujuta, võib nad kokku lubada.
Viimati muutis Endised kasutajad 23. märts 2004, 17:59, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ussid kõhus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. märts 2004, 15:08

Helenil on õigus (nagu alati :D ). Meie Riisil oli sama häda, ise muidugi ei osanud hästi vaadata, aga kahtlused olid. Ja kui järjekordselt arsti juurde minek oli, siis lasime igaks juhuks kontrollida. Selguski et kilbikul on ussid. 1,5 kuud nägime vaeva et neist lahti saada.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Lempster » 24. aprill 2004, 12:53

Tõesti tõesti...usside saamisvõimalus on vist ostes päris suur :o .Praegu mõtlen et mul tõesti vedas,sest oma konnal ma midagi sellist leidnud ei ole õnneks,kuigi ostsin ta ka loomapoest(Laguunist) mis iseeneset tundub nati kahtlane müügikoht.Aga oma konna üle olen õnnelik küll:)
Lempster
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ussid kõhus

PostitusPostitas kunksmoor » 02. november 2009, 17:15

Tere oli minu kilbil -gi ussidega probleeme ja arsti juurde ka igakord minna ei taha. Iga kord kui õue jooksis sõi mulda ja turvast. Kakat jälgime laste mikroskoobiga ja kui häda käes söödame küüslauku (2 mm2)kaks kuup millimeetrit purustatult lemmiktoiduga ja olge ettevaatlikud-rohkem vist anda ei tohiks, sest see on põletava toimega. Paari päeva pärast peaks olema korras. Mõne aja pärast võib korrata-munadest võib koorduda uuesti.
kunksmoor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist