Ehitame maja, ehk kuidas veekilpkonna eluaset paremaks teha

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Ehitame maja, ehk kuidas veekilpkonna eluaset paremaks teha

PostitusPostitas Andreas (Teema autor) » 27. jaanuar 2004, 13:07

otsustasin oma kilbu eluaset natuke kohendada, tegemise käigus teen pilte ja kirjutan natuke juttu kah :)
Lahendamist vajavad kaks probleemi: esiteks tunneb kilplane sügavat huvi veefiltri ja soojenduspulga vastu ning kakub need pidevalt kinnitustest lahti. Filter ei tööta siis enam nii efektiivselt kui vaja, aga soojenduspulk satub tavaliselt ühte otsa pidi veest välja ja võib nii palju pahandust tekitada. Ostsin nüüd sellist imepärast materjali nagu pleksiklaasi. Plaanis on erinevaid töövõtteid kasutades ehitada läbipaistev kate filtrile ja soojenduspulgale, mis teeks edaspidised lammutustööd (kilpkonna poolsed muidugi) võimatuks.
Teiseks probleemiks on see, et niigi väiksest akvaariumist suure osa võtab enda alla "saareke", mis hetkel koosneb üksteise otsa laotud kändudest:
Pilt
Plaanis on sobiva veepiiri juurde paigaldada pleksiklaasist plaat, mille, alla jääks tühi ruum ja peale saaks panna kivikesi, liiva vms pinnasematerjali, sel juhul suureneks oluliselt veehulk, kus kilps ujuda saab..
Hetkel on ostetud alles pleksiklaas, vaja on veel silikooni, mis oleks veekindel, aga hiljem võimaldaks kogu kupatust jälgedeta eemaldada :)
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 27. jaanuar 2004, 13:12

Väga huvitav. :) Kui suur akvaarium on?
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andreas (Teema autor) » 27. jaanuar 2004, 13:19

Akvaarium on ainult 100 liitrit :(, suuremat hetkel ei jõua osta, aga kui plaanitud saarekese valmis saan siis on elukal juba parajalt ujumisruumi küll.
Õnneks ei ole loom veel täiskasvanud, et aasta-paar on uue eluasemega veel aega...
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 27. jaanuar 2004, 13:50

Pagan, vägisi ajab isu peale ... kui mul ei oleks kodus juba tervet loomaaeda (4 merisiga, 2 hamstrit, 2 viirpapagoid ning akvaariumit), siis kaaluksin tõsiselt ka veekilpkonnaomanikuks hakkamist...
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liz13 » 27. jaanuar 2004, 15:21

ja see on ka ju hea pluss suure akvaariumi ostmisel, et kui millegipärast tüdined ära ja konn kasvab isegi näiteks 200 liitrise akvaariumi jaoks suureks ning saad ära müüa(anda) siis saab ju alati sinna kalad elama panna. Või siis kui kalu enam ei taha, siis saab kilbu võtta, 2in1 :wink:
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andreas (Teema autor) » 27. jaanuar 2004, 23:23

Õhtuse ehitustöö tulemusena sai veefiltri ja soojenduspulga kaitse valmis, loodetavasti peavad iminapad kilpkonna lõhkumiskatsetele vastu :roll:. Paar pilti kah:
Pilt
Pilt
Pilt
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ehitame maja, ehk kuidas veekilpkonna eluaset paremaks t

PostitusPostitas Andreas (Teema autor) » 11. veebruar 2004, 20:08

Nii, projekti tabas väike tagasilöök. Nimelt oli konn suutnud täna minu ehitise lammutada ja mingit moodi soojenduspulga KATKI teha. Täiesti huvitav, et konn ilusti terve on arvestades elektrilöögi võimalust ja seda et loom teravaservalise klaasitükiga jalgpalli mängis :? ..
Katkine soojenduspulk näeb välja selline:
Pilt
Pilt
Õhtul sai poes käidud ja uus soojendi ostetud:
Pilt
Viimati muutis Endised kasutajad 11. veebruar 2004, 22:10, kokku muudetud 1 kord.
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 11. veebruar 2004, 20:32

kaval konn sul. mu söbrannal on muidu 160L akvaarium kus on 2 noort konna. akvaarium on ästi pikk... ja neil on pandud diogonaalselt veerandi akvaariumi vahele klaas( (viltune) niiet terve see veerand on kivve täis ja vesi sinna ei pääse. konnadel palju plaju ruumi ja kuival maal ka ruumi jalutada!
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ehitame maja, ehk kuidas veekilpkonna eluaset paremaks t

PostitusPostitas Andreas (Teema autor) » 11. veebruar 2004, 22:16

mu söbrannal on muidu 160L akvaarium kus on 2 noort konna. akvaarium on ästi pikk... ja neil on pandud diogonaalselt veerandi akvaariumi vahele klaas( (viltune) niiet terve see veerand on kivve täis ja vesi sinna ei pääse. konnadel palju plaju ruumi ja kuival maal ka ruumi jalutada!

Selline lahendus on väga hea :D, mina otsustasin pleksiklaasist saarekesest loobuda, sest ma tõsiselt kardan, et loom lõhub selle kah ära.. Hakkasin vaikselt otsima suuremat akvaariumit, milles oleks piisavalt palju ruumi nii konnale kui ka lisavarustuse kaitsesüsteemidele :)
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Veekilpkonna ja akvaariumi suurus?

PostitusPostitas mann234 » 18. veebruar 2004, 20:02

Olen juba teadlik, et veekilpkonnad kasvavad praetaldriku suuruseks ja vajavad suurt akvaarium.
Aga kui suured on nad noorest peast...no umbes kui pikad?
Kui kiiresti nad kasvavad selliseks taldriku suuruseks?
Kui alguses pidada teda 70-100l akvas, siis millal peaks suurema akva vastu vahetama? Ütleme, et kui nüüd titakonna ostan, võin ju teda pisemas akvaariumis pidada, aga kaua ta väikeses olla saab? aasta? Kaks?
Kui suur akvaaruim siis eriti hea täiskavanule konnale oleks?
ja kas selline veeanum pole mitte loomapiinamine?
http://www.ferplast.com/uk/page_1245.html
Viimati muutis Endised kasutajad 18. veebruar 2004, 20:41, kokku muudetud 1 kord.
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ehitame maja, ehk kuidas veekilpkonna eluaset paremaks t

PostitusPostitas mann234 » 18. veebruar 2004, 20:15

milleks see soojendi hea on?
Kas see hoiabki vee temperatuuri?
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: veekilpkonna suurus?

PostitusPostitas mann234 » 18. veebruar 2004, 20:19

ja räägiks siis natuke hindadest ka.
Mis hinnaga umbes on 100l ja 300l akvaariumid? Ja kui suur on 100l cm-tes?
Mis maksab soojatoru?
Ultraviolettlamp ja mullitaja(mis 200l läbi laseb)?
ja muud vidinad sinna juurde?
ja põhiline: mis maksab veekonn? Ja kus poodides müügil on?
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: veekilpkonna suurus?

PostitusPostitas mann234 » 18. veebruar 2004, 20:27

ja kas alguses konna titeeas sellises anumas ei või hoida, kui sinna lisada mullitaja ja muud lambid? Mõtlen kõige viimast anumat:
http://www.ferplast.com/uk/page_1244.html
http://www.ferplast.com/uk/page_1241.html
ja midagi sellist meie loomapoodides ka müügil on?
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: veekilpkonna ja akvaariumi suurus?

PostitusPostitas Kairi » 18. veebruar 2004, 21:01

Akvaariumi saad normaalse hinnaga osta Rocca-al-Marest Kalakese poest.
Kui ma ei eksi, siis umbes 100l akvaarium maksis umbes 1600.-, see sisaldas juba ka filtrit ja veesoojendajat ja kraadiklaasi jm vidinaid.
Mujal on palju kallimad. Aga helista ja küsi täpsemalt tel 6659255. :wink:
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 18. veebruar 2004, 21:18

Konnal peab filter olema kaks korda vingem kui kaladel sama suures akvas. Aga ilmselt annab seda täiskomplekti väikse tasu eest ka muuta.
Üldiselt on kohe suurem osta odavam. Paari aasta pärast hakata vahetust tegema, et enne osta uus suurem ja siis vana väiksem maha müüa käiks mulle üle jõu.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ehitame maja, ehk kuidas veekilpkonna eluaset paremaks t

PostitusPostitas Andreas (Teema autor) » 19. veebruar 2004, 09:16

Jah, soojendi ongi selleks, et veetemperatuur püsivalt soe ja ühtlane oleks. Ilma selleta langeb veetemperatuur toatingimustes sageli isegi alla 20 kraadi ja see on veekilpkonnale tiba jahe. Ilma soojendita, peaks su toatemperatuur olema 25-28 kraadi, aga vaevalt sa nii pidevalt soojas viibida tahaksid :)
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: veekilpkonna ja akvaariumi suurus?

PostitusPostitas mann234 » 19. veebruar 2004, 14:28

seda ma tean jah, et kaks korda vingem olema peab.
Aga tahaksin kangesti hindu teada ja teada kas sellises plastanumas konna tohib alguses pidada?
Andreas, äkki räägid mulle?
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: veekilpkonna ja akvaariumi suurus?

PostitusPostitas Andreas (Teema autor) » 20. veebruar 2004, 10:49

Vabandust, olin natuke kaua eemal foorumist.
Väikest veekilpkonna tohib sellises anumas hoida küll, vähemalt ruumi poolest. Alguses ei ole soovitatav beebikilpkonnadele üle 4-5 cm vett niikuinii panna. Samas sellesse väiksesse anumasse ei mahu reeglina filtrid ja soojenduspulgad sisse, spetsiaalvalgustusest rääkimata. Valgustorude mõõtmed hakkavad alles kuskil 45-50 cm-st.
Noorest peast on konna kilbi pikkus 3-4 cm. Minu kilpkonn on emane ja seega suurem ning tema on paari aastaga saavutanud juba 17 cm- se kilibipikkuse. Muidugi isaste kilpkonnade kilp võib täiskasvanuna jääda ka 12 cm pikkuseks. Alguses kasvavad kilpkonnad kiiremini ja mida vanemaks saavad, seda aeglasemalt suurust juurde tuleb. Paljud kilpkonnad ei tarvitsegi taldriku suuruseks kasvada ja kui neil ikkagi see mõte on, siis võtab see omajagu aega.
Akvaariumi suuruse kohta liigub palju variante, aga mida suurem seda parem, liiga suur ei ole akvaarium kilpkonnale kunagi. 100 liitrine akvaarium pole ka üle mõistuse kallis ja selles peaks kilpkonn vähemalt 1-2 aastat hakkama saama küll.
Nüüd hindadest. minu 100 liitrine akvaarium koos kaane ja tavaliste valgustitega maksis poes 2000 krooni, millele lisandus 1400 krooni aluskapi eest. Võimalik et need asjad saab ka odavamalt, kui sul näiteks endal sobiv kapp/laud olemas on ja/või sa akvaariumi kohapeal kellelgi valmistada lased. 240 liitrine akvaarium koos aluskapiga maksab poes minimaalselt 6000 krooni ringis, 300 liitrine on veel kallim.
Korralik soojatoru maksab umbes 300 krooni, veepump 100 liitirisele akvaariumile maksab umbes sama palju (eeldusel et sa akvaariumisisest filtrit kasutad). Spetsiaalne valgustoru maksab kuskil 200 krooni. Vaja läheb veel kraadiklaasi, siis soovi korral kivikesi põhja (~30 krooni kilo, kulub nii palju kui endal soovi on, aga 4 kilo vähemalt). Saareke on kõige mõistlikum teha looduslikest toodetest, ehk siis spetsiaalsetest akvaariumikändudest, mis maksavad umbes 100 krooni kilo, ehk siis korralik känd maksab umbes 400 krooni.
KKilpkonn ise on kogu kupatuse kõige odavam asi (kui kraadiklaas välja arvata), müüakse teda paljudes akvaariumiloomadega kauplevates poodides ja hind on 150-200 krooni.
Filtri paigaldusega tuleb palju vaeva näha. Võimsad filtrid panevad vee liiga kiiresti ringi käima, samas kilpkonnadele meeldib just vaikne vesi. Mina paigaldasin enda kilpkonna filtri saarekese alla ja niimoodi, et veepind hästi natuke liigub, konn on rahul.
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: veekilpkonna ja akvaariumi suurus?

PostitusPostitas Kerly91 » 17. märts 2004, 21:19

meil on 20*30 co suur akvaarium ja mu sõber tahtis endale kilpkonna võttes laenata mult seda.....ma arvane et jääb talle väikseks
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: veekilpkonna ja akvaariumi suurus?

PostitusPostitas Andreas (Teema autor) » 18. märts 2004, 09:40

Oskad öelda mitu liitrit see akvaarium umbes olla võiks? Kui kilpkonn on veel pisi-pisi, siis saab ta alguses ka suhteliselt väikseses nõus hakkama, aga varem või hiljem tuleb niikuinii suurem akvaarium muretseda
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: veekilpkonna ja akvaariumi suurus?

PostitusPostitas SigneL » 18. märts 2004, 09:53

Selliste mõõtudega akvaarium on ilmselt alla 30 liitri (kui ta just väga kõrge pole). Minul on üks väike akva mõõtudega 25 (sügavus) x 40 (pikkus) cm (kõrgus 35 cm) ja maht 31 liitrit...
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. mai 2004, 21:52

Ma olen kah alles neljandat päeva väikese punakõrva omanik ja murran kangesti pead, et millisest otsast varustuse ostmisel peaks alustama. Kuna ta mul alles 3cm suurune, siis arvan, et ta saab esmalt minu 50x20cm nõus hakkama. Kas oleks kõige vajalikum esmalt UV lamp osta? Praegu suvel on soe ja ehk see vesi ei ole toatemperatuuril seistes liiga külm? Seda väikest kogust vett olen ma vist ise võimeline piisavalt tihti vahetama ja filter sinna nagunii mingi nipiga ei mahuks (o: Suurema akvaariumi üritan kah kuskilt hankida kui ta oma praeguse kodu jaoks suureks kasvab. Oleks selline mu plaan mõeldav?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: veekilpkonna ja akvaariumi suurus?

PostitusPostitas Andreas (Teema autor) » 04. mai 2004, 02:55

Esialgu piisab nii suurest akvaariumist vast küll, pisikestel konnadel tuleb niikuinii suhteliselt tihti vett vahetada ja vesi peaks samuti suhteliselt madal olema... Kindlasti osta akvaariumisse kraadiklaas, siis näed kas temperatuur jääb sobivatesse piiridesse, juhul kui temperatuur liiga madal võib konn külmetada. UV lampi vist nii väiksele akvaariumile ei tehta, minu andmetel on umbes 53 cm pikkune toru kõige lühem, aga võib-olla leidub ka lühemaid.
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: veekilpkonna ja akvaariumi suurus?

PostitusPostitas Kart » 21. august 2004, 22:43

Mina soovitaks kohe osta võimalikult suur akvaarium, sest minu oma kasvab ikke kiire vinnaga. 4 aasta eest oli nagu nööp, nüüd on ikka 20 senti ära. Arvestada tuleb, et seal peab olema nii maaala kui ka vett. Muidugi ise pead vaatama, sest nagu lapski kasvavad kilpkonnad erineva kiirusega. Muidugi küsi veel teiste käest igaks juhuks. :oops:
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kart » 21. august 2004, 22:48

25-28 kraadi. Iga päev. Unistuste tuba on ainult nii soe aasta läbi. Nende akvaariumitega on ikka häda küll :( Alati on oht, et jääb väikseks. Minu kilpal on õnnestunud veefilter lõhkuda... Ta muidugi juba suur ja tugev kah :( Sai ka käidud uut ostmas, seda ta pole veel puutunud
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ehitame maja, ehk kuidas veekilpkonna eluaset paremaks t

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. august 2004, 19:29

minu kilpka on tavaliselt rohkem põrandal kui vees :eek: kuigi talle meeldibki maas olla ja ringi uitada. nii saigi talle pesa tehtud. veel pole ta ühtegi loiku sinna tekitanud :) ja talle meeldib. :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ehitame maja, ehk kuidas veekilpkonna eluaset paremaks t

PostitusPostitas Andreas (Teema autor) » 23. august 2004, 20:06

kaurix02 kirjutas:minu kilpka on tavaliselt rohkem põrandal kui vees :eek: kuigi talle meeldibki maas olla ja ringi uitada. nii saigi talle pesa tehtud. veel pole ta ühtegi loiku sinna tekitanud :) ja talle meeldib. :D

Veekilpkonna koht on ikkagi vees mitte põrandal.
Andreas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ehitame maja, ehk kuidas veekilpkonna eluaset paremaks t

PostitusPostitas Kart » 23. august 2004, 20:57

põrandal on ta ikka kord päevas... Mitte koguaeg ega rohkem kui vees. Enamasti kui tahab välja veest saab ju akvaariumis(või kuidas see eesti keeles nüüd ongi :oops: ) ka maale minna. Maha laseme teda selleks, et ta saaks uudistamas käia. Ta on piisavalt suur, et ära ei kao(st. ei poe kapi alla jne.) Ma vabandan oma venna eest :oops: Mina olen nagu rohkem konna omanik ja tema arvuti ja ta ei tea eriti, mis konn teeb :? seda teab, mis näeb/kuuleb arvuti kõrvalt :)
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Punakõrva kodu?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. september 2005, 14:30

Lugesin aadressilt: http://www.matmice.com/home/veekilpkonnapuur punakõrva kodu vajalikest tingimustest. Tahan oma kilpkonnale parimat, mida talle pakkuda on võimalik. Seega, milline loomapood oleks võimeline nõu ja jõuga aitama kilbule head kodu teha ja kes ka tegelikult asja jagaks?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Punakõrva kodu?

PostitusPostitas Aave » 21. september 2005, 18:19

Mina ostsin oma punakõrvale 200 liitrise akvaariumi Kalakese kauplusest Rocca kaubakeskusest. Selline tavaline akvaarium täiesti talutava hinnaga.Väiksemaid ka oli samasuguseid. Neid on sealt kauplusest võimalik ka teiste mõõtmetega eraldi tellida. Üldiselt on akvaariumid-eriti suured-igal pool jube kallid. Ostsin sealt samast ka suure akvaariumi välise filtri, sest väiksega pole midagi peale hakata. UV lambi ostsin Nõmme keskuses asuvast loomade poest. Seal on suhteliselt palju vajalikku just reptiilide jaoks. Soenduslamp on mul tavaline näpitsaga lamp kapi küljes kas tavalise või peegel põhjaga pirniga (see on rohkem sooja andev), kuid on olemas ka spets soojenduslambid.
Akvaariumis sees on ühes otsas ümarateralise kruusaga, kividega ja puujuurikaga (puujuurikas on ostetud ka Kalakese kauplusest ja on selline spetsiaalne eksootiline puu, raske nagu kivi ja ei hakka vees liikuma) hunnik-konna kuivamise ja soojendamise koht+soenduslamp ka sama otsa juures. Puujuurikas on praktiliselt tervenisti veest väljas kivide peal. Seal siis konn istub mõnusalt.
Soenduspulk on olemas, kui jahedam on toas vahest.
Ühesõnaga üks päris suur kaadervärk on kokku pandud, ja mitte just kõige odavam :roll:
Viimati muutis Endised kasutajad 03. detsember 2005, 13:56, kokku muudetud 1 kord.
Aave
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline