Ta ei tahagi soojas olla?

Suuremad ja väiksemad kilbilised

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 08. jaanuar 2005, 16:53

Eliko28 kirjutas:Miks mu kilpkonn läheb pesas koguaeg kõige külmemasse nurka..võimalikult kaugele soojenduslambist? katsudes ta kilp on ka siuke jahedavõitu?


Ta pole lihtsalt veel uue kohaga harjunud, ka kardab. Sa pead talle aega andma. Minu kilpkonnadega on näiteks nii, et kui ma pesamaterjali välja vahetan, siis esimesed 1-2 päeva tunnevad nad ennast ebakindlalt, istuvad kõige pimedamas nurgas lehtede all peidus. Anna talle võimalikult palju rahu ja katsu teda võimalikult vähe segada ning ehmatada, siis kogub ta end kiiremini. Hea, kui tal on pesas midagi mille alla peitu minna (nt lehed), neid ära mingil juhul ära võta. Kui ta end piisavalt julgena tunneb, tuleb ta ise lambi alla peesitama. Igal loomal on erinev iseloom, mõnel aramal võib uue pesaga harjumine mitu nädalat, isegi kuu võtta.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. jaanuar 2005, 18:48

või nii..ma siis üritan teda mitte segada..aga minujaoks on ta ikkagi uus loomake ja põnev on näppida teda vahepeal :P..
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 08. jaanuar 2005, 19:01

muidugi peab teda vahel katsuma ka, nii harjub ta ka sellega ära ja on sinuga tulevikus sõbralikum. :)
aga ära teda seejuures niisama nalja pärast väntsuta ega kiusa - näiteks liiga kiiresti teda tõsta, selili keera, pilla, õhku tõsta. ja ära pane kätt ta juurde ülevalt (nagu tuleks röövlind), vaid külje pealt, siis ta ehmatab vähem.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. jaanuar 2005, 02:47

oi seda ma kll ei teadnud kuidas teda tõsta vaja :S ma olen siis talle alati röövlinnu mulje jätnud :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 09. jaanuar 2005, 11:33

Minul hamstrid ka ehmatasid kui ma ma neid plevalt haarasin (röövlinnu kombel) aga kui käe tema juurde panin siis ta ronis hea meelega ise peale.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas pisike_arbuus » 26. juuni 2005, 10:31

Mina pole ka sellele mõelnud, et kuda tuleb kilpsi tõsta...... no ma proovin siis külje pealt teda võtta :)
pisike_arbuus
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist