Algaja hiirepidaja küsimused

Imepisikesed ja kiired vudilased

Algaja hiirepidaja küsimused

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 16. märts 2004, 16:14

Tere! Tekkis tahtmine võtta hiireksed kui nägin neid Rocca al Mares ja nad olid niiiiiiiiiii nunnud! :D Tahaksin hirmsasti endale neid. Paneksin nad elama Geo plastik " akvaariumisse". Sinna paneksin väikese pesakese ja jooksuratta, joogipudeli ja söögitopsi. Kas te oskate aidata mida neile süüa anda ja kuidas hoolitseda? Kui kaua nad elavad? Palun rääkige nendest üldiselt ( vanus, mitmekesi koos jne)
Päikest!
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jaapani tantsuhiired

PostitusPostitas mann234 » 16. märts 2004, 19:29

Nad on väga vahvad sellid, rattas jooksevad nagu hullud ja nende käekesed ja jalakesed on mõnusalt tillukesed :D
Söövad nad väga vähe, näiteks kolme hiire peale piisab korra päevas 2 supilusikatäit kuivtoitu anda. Endal mul ühes puuris 3 poissi ja teises 2 emmet 5 pojaga, seega ma toidukoguseid täpselt öelda ei oska, aga üle ma neid toitnud pole ja alakaalus nad ka pole, seega ju siis toidan õigesti.
Toiduks kõlbab hiirte kuivsegu, seda müügil igas poes, erinevatelt firmadelt. Siis võib ka killukese värsket salatit, kapsast, porgandit anda ja samuti natuke saia näiteks. Siiski kuivtoit on põhitoit. Veel meeldib neile heina krõbistada, lisaks saab heina sisse käike uuristada :D
hoolitseda on lihtne, korra nädalas puhastad puuri, korra päevas annad süüa, vahel lase neid näiteks suurde pappkasti jooksma.
Ühesõnaga rõõmu rohkem kui muret :wink:
NB! Hiired joovad väga edukalt joogipudelist! Tavalises nõus läheb vesi ruttu mustaks.
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jaapani tantsuhiired

PostitusPostitas mann234 » 16. märts 2004, 23:57

arvan siiski, et pead suurema ostma. Äärmisel juhul pead hiiri selles ainult mõned kuud ja ostad siis hiljem suurema.
Hiir ise on pisike küll, aga tahab siiski turnida ja ronida ja lihtsalt vudida ringi, sellised puuris pole aga esiteks turnimisvõimalust ja pealgi pole seal ruumi või kohta kus eraldust teistest sooviv hiir saaks olla. Ja ratas ei asenda suuremat puuri.
Ära mine õnge sellega, et vaatad poes kui pisikesed on nad pojana, nad kasvavad ikka suuremaks. Mu enda omadel on ikka võrepuurid(väga asjalikud saadaval sõpruka poes tallinnas) ja lisaks veel rattad, ronimistorud, majakesed, papptorud peitupugejatele...ja kui ma vaatan oma karvutut, kes samasuguses geo plastpuuris on(nagu sinulgi), siis hakkab mul temast kahju. Ruumi on vähe, toidukauss ja majake on küll olemas, aga ratas puudub, lisaks ei saa ta ronida mööda seinu üless või rippuda puurilaes, nagu jaapanlased oma võrepuuris. Seega mu karvutul polegi selles "anumas" suht midagi teha...ostan talle uue puuri kuu alguses ja soovitan tõesti sinul ka ikka midagi suuremat muretseda, selline väike geopuur sobib vaid ajutiseks puuriks...ega sa tõesti ei taha ju loomapiinamisega tegeleda?
sõprukal on müügil väga asjalikud võrepuurid(190-230.-) kus hiirtel jooksmist ja turnimist küllaga, lisaks mahutab see puur väga vabalt ka muu nänni(majake, ratas jms) ning ruumi jääb ülegi.
Arvan, et pole väga hea idee täita olemasolev minianum loomakestega, kes tõesti sinna sugugi ei mahu elama ja omi asju ajama.
Soovitan veel kord asi üle mõelda. Ehk jätad üldse hiired võtmata, kui neile parimaid elutingimusi tagada ei jõua?!
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 17. märts 2004, 10:47

Vaata, et puuril oleksid väiksed võrevahed, hamstripuuril on liiga suured. Plastikust on võibolla isegi parem, aga siis pead sinna ronimisvõimalusi rajama.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 17. märts 2004, 10:48

Ja arvesta, et hiired haisevad. Tunduvalt rohkem kui rotid või hamstrid ja palju palju rohkem kui liivahiired.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jaapani tantsuhiired

PostitusPostitas mann234 » 18. märts 2004, 19:26

kalake, ütlesid et tahad sinna geopuuri panna majakese, söögi-jooginõud ja ratta? No mul on nüüd täpselt nii, ratas on küll maast kõrgemal, aga kitsas on mu karvutul põssal ikkagi. Aga rõhutan veelkord, et minul on see ajutine puur, hiljem jääb see transpordi kastiks hiirtele.
Ausaltöeldes ma ei tuleks sellise mõtte pealegi, et sinna kedagi päriselt elama panna.
Sul kalake hamstritel päris suur puur, mikshiiri niiviisi piinata tahad? Või mõtlesid siiski ümber või ostad hiired siiski ja ka uue puuri?
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jaapani tantsuhiired

PostitusPostitas mann234 » 18. märts 2004, 19:34

to caty
minul on olnud nii hamster kui ka rott. Nüüd on hiired.
Ja kahjuks pean sulle vastu vaidlema. Hamstritel on kohe selline vänge pissihais, hiired ei lõhna peaaegu üldse kui neid omavahel võrrelda. Muidugi puuri peab ka puhastama ja pesema. Ja rott on juba ise nii suur, tekitab pissihaisu kõvasti kiiremini....
vahetan oma puure korra nädalas, siis pesen ka rattad ja majakesed ja toidunõud ning puuripõhja. Ühes puuris on 3 isast, teises 7(pojad, emmed)....ja kohe kindlasti ei tekita nad hullemat haisu kui mu kunagine hamster. Ja ka hamstriomanik olles puhastasin puuri korralikult.
Loogiliselt ei saagi ju hiir nii kõvat haisu eritada, nad ise tillukesed võrreldes hamstri või rotiga, viimane ju täitsa pirakas.
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jaapani tantsuhiired

PostitusPostitas Caty » 18. märts 2004, 21:17

Metsmaasikas arvas:
Loogiliselt ei saagi ju hiir nii kõvat haisu eritada, nad ise tillukesed võrreldes hamstri või rotiga, viimane ju täitsa pirakas

Asi pole ju mitte pissi hulgas vaid koostises ja lõhna tugevuses. :idea:
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jaapani tantsuhiired

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. märts 2004, 15:02

kasuta saepuru ja ei haise see hiir midaginii hirmsasti...
loomulikult, kui väikese pinna peal mitu looma koos pissivad....siis hakkab rutem ebameeldivat lõhna eritama...
oma hiirte kohta võin õelda niipalju ,et hüplemisest ja jooksmisest/ronimisest(väljaarvatud ratas...seal lastakse meeletult) küll eriliselt täheldanud pole. mida vennikesed aga teevad on urgude rajamine ja sellega tegeletakse ööde kaupa...
loomult väga rõõmsad ja mulle meeldib ette kujutada ,et see hoog millega rattal jooksu pannakse siis kui ma tööl koju saabun on tingitud rõõmust minu kojutuleku üle;)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jaapani tantsuhiired

PostitusPostitas EllukasL » 28. märts 2004, 08:35

Metsmaasikas milline hiir sul on? Jah kõige parem oleks kui panna hiirtele saepuru.Ja kui sa sooviksid hiirt võtta vaata siis ikka suuremaid puure kuhu tal see ratas ja joogi ning söögi tops ära mahuks tantsuhiirtele meeldib õutsalt joosta.......Aga kui sa ostad emase ja isase ning tahad paaritada siis peaksid ühe sellise puuri veel osatma , kui oled juba ära paaritanud pead isase ära panema teisse (karpi) puuri.......
EllukasL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jaapani tantsuhiired

PostitusPostitas berylla » 03. juuni 2004, 15:34

Ma täiesti armusin oma sõbranna hiirekesse. Sihuke armas ja tilluke. Kas üldiselt on jaapani tantsuhiired elavaloomulised? See on igastahes unimütsike :P Kui oma elamise peale (u 4 aasta pärast) saan, siis esimese loomana muretsen endale jaapani tantsuhiire :lol:
Ja PS Loom haiseb siis kui ei korista tema järelt pidevalt! Korralikult tema eest hoolitsedes ja saepuru vahetades, ei tohiks jubedamat haisu ju tulla.. (Mingil määral ikka, aga see on loomulik)
berylla
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kiisu5 » 12. juuli 2004, 13:06

Mina pean oma hiirt akvaariumis, see on ju põhimõtteliselt sama, mis eelpool toodudferplasti puurid. Ja pealegi nendes ferplasti omades saab ka kalu pidada. Ma lihtsalt enne pidasin kalu ja jäi akvaarium järgi (tegelikult lausa 2), polemõtet ju hakata eraldi puuri ostma. Akvaariumid on väikeste mõõtmetega (akvaariumi kohta) üks on 11 liitrit ja teine on, kas 21 või 23 liitrit.
Kui keegi soovib oma hiirtele paradiisi teha siis on ju olemas ka mitmesaja liitrilisi akvasid, mille saab edukalt hiirtele koduks muuta, muidugi maksavad need ka päris palju.
kiisu5
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas helQr » 30. september 2004, 15:46

rotid haisevad ikka kindlsti rohkem kui need pisikesed hiired. endal on need ka ja mul on ka umbes sama suur puur. neil on seal igasuguseid ronimisvõimalusi ja nad kaevavad ise endale urge ja värke ja minumeelest neil küll kitsas ei ole8-)
muidugi võtta need hiired aga soovitavalt võtta kaks emast näit. kui poegi tahad siis emane ja isane aga tea et siis oled sa kogu aeg hiiremammi. isased võivad kaklema minna ja üksi hakkab tal igav.
helQr
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helery » 23. jaanuar 2005, 12:52

Puureist millest kalake rääkis:
Minu hiirekesetel on umbes sama suur puur. Olen neile alati pannud palju saepuru kaks majakest on neil toru ja ronimiseks/närimiseks oks. Nad saavad joosta nii ''maaõõ all kui peal, Saavad ronida ja neil on ka mõnusad pesad kus nad saavad tududa. Minu meelest neil küll vähe ruumi ei ole.
Ja hiirekesed (minul vähemalt) küll rohkem ei haise kui teised loomad...
Helery
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 115
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Algaja hiirepidaja küsimused

PostitusPostitas miisukeolenn » 03. oktoober 2009, 17:03

tere!
kas hiired kannatavad jganädalavahest autosõitu?
miisukeolenn
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Hiired

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist