Millist kodu (puuri) vajab mu tantsuhiir?

Imepisikesed ja kiired vudilased

Millist kodu (puuri) vajab mu tantsuhiir?

PostitusPostitas mann234 (Teema autor) » 29. jaanuar 2004, 23:16

peaksin suuremad puurid ostma....aga siit jälle selline küsimus- jaapani hiired on väga väikesed ja neil peab olema eriti väikese vahega võrepuur...selliseid olen aga näinud vähe ja enamuses on need pisikesed puurid....nii kahe,kolme looma mahutamiseks. On neid ka suuremaid müügil? Mõtlen just neid väikese vahega võrepuure?
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 30. jaanuar 2004, 10:23

Hamstri puur on kohtavalt suure vahega hiire jaoks. Ta lihtsalt astub sealt läbi. Aga jah, väikese võrevahega on vaid väikesed puurid. Muide, alati on võimalus ise teha.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 30. jaanuar 2004, 10:42

Caty, kas sa hiirtele sobiva silmaga võrku ka müügil oled näinud? Mis see maksaks?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 30. jaanuar 2004, 12:24

Key ehituskaubas oli ka 0,5x0,5 cm silmaga võrk. Hinda hetkel ei tea. Mida tihedam võrk seda kallim. Samas võib ju neid hiiri ka plastikust anumas ("akvaariumis") pidada.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 30. jaanuar 2004, 13:51

minu piiksud elavad plastmasskastis (Ferplast Geo Flat) ja mulle meeldib see rohkem kui võrk, sest sealt paistavad nad paremini läbi. minu kast on 35 x 23 x 16 ja mu 3-l hiirel seal kitsas ei paista olevat.
suurem samasugune kast on 47 x 30 x 17 cm ja maksab umbes 250 kr.
Pilt
sellel kastil on kaasas vahesein, millega saab ruumi kaheks jagada, nii et näiteks poegadega emasel või eraldamis vajavatel isastel oma nurgake oleks.
olemas on veel igasuguseid teisi suurusi.
Viimati muutis Endised kasutajad 30. jaanuar 2004, 16:47, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 30. jaanuar 2004, 16:24

Liisa kirjutas:Neile võiks igasugused lahedad hamstrite tunnelid sobida. .

Hiire jaoks jäävad need hamstritele mõeldud tunnelid tunnelid kahjuks siiski natuke liiga suureks. :( Olen oma kääbushamsikutele (kes ometi jaapani hiirest tüsedamad on) neid proovinud, kuid nad ei saa seal ronitud - liiga avarad nende jaoks.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 30. jaanuar 2004, 16:43

hiirtele on kõige odavam ja ökonoomsem teha tuneleid wc-paberi sees olevatest papprullidest. pikemaid saab paberkäterätirullidest või faksipaberi rullidest.
minu viimane hea idee (õieti Reigo oma) oli panna esimeseks korruseks wc-rullide sisusid ja nende peale suur kinnine papist kanamunade karp. paar päeva läks aega, enne kui põnnid teise korruse avastasid, aga siis sattusid sellest nii vaimustusse, et ei tahtnud välja tullagi!
pappasjadel on ainult üks miinus - kuna hiired armastavad saagida (närida) oksa, millal nad ise istuvad, siis pistavad nad oma pappmajad kiiresti nahka. :lol:
mina ise eelistan oma loomade pesades võimalikult looduslikke materjale ja üritan plastmassi ning läikpaberit viimseni vältida. aga see on muidugi maitseasi.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 30. jaanuar 2004, 17:04

Meie poed müüvadki enamasti just Ferplasti firma puure. Ja enamik sellest valikust on ka meie poodides saadaval.
Teine firma, kes ka oma puure meie poodides müüb, on "Imac". selle firma puurid on üldjoones samasugused, kuid vsutsu soodsamas hinnaklassis.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Siq » 31. jaanuar 2004, 19:53

Minu arust on neil üks viga, nendel "plastmassist kastidel millel on metallvõrest katus" - nad on liiga madalad ja sinna ei saa ratast paigutada. :(
Siq
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 31. jaanuar 2004, 20:11

jooksurattaid on ju ka erinevaid suurusi. mul on 11 cm läbimõõduga. mahub ilusti mu madalasse kasti. hiirtele liiga suurt ei tohigi osta, siis nad ei jaksa seda ringi ajada.
pesa kõrguse puhul tuleb lähtuda eelkõige sellest, et hiir saaks seal tagajalgadele tõustes ümbrust uurida. kui puuri kõrgus seda lubab, on ok.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 04. veebruar 2004, 14:05

Siq kirjutas:nendel "plastmassist kastidel millel on metallvõrest katus".... nad on liiga madalad ja sinna ei saa ratast paigutada :(

Kusjuures saab - minu kääbushamstritel on täpselt seesama puur ning selle tahaossa mahub ilusti väike jooksuratas ära. Ainult lase poes müüjal ära kontrollida, et ostetav ratas ikka mahuks sinna - suuremat sorti rattad (sellised, mis rotile sobiksid) sinna tõesti ei mahu.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. märts 2004, 13:14

Kas hiirtele võib puuri panna kaseoksi ronimiseks ja kas need närides mürgised ei ole?Hetkel on mul puuri tehtud kuivatatud pambusest kiige, redel ja muid ronimiseks mõeldud asju ,aga need kippuvad haisema minema ,aga kaseoksi saaksin tihti vahetada.Ja kas potis ettekasvatatud orase võin ka neile puuri tõsta.(koos pottiga). :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puur ja selle sisustus tantsuhiirele

PostitusPostitas SigneL » 17. märts 2004, 13:22

Ikka võib panna nii kaseoksi kui ka teisi lehtpuu (okaspuu on mürgine) oksi. Kui tihti vahetada neid, sõltub, kui kiirelt nad kuluvad - hiirepiuksud armastavad neid oksi meeleldi närida.
Ja võid ka orase potis ette tõsta. See on samuti hea (iseasi, kas nad sinu vaimustust orase suhtes jagavad :wink: )
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puur ja selle sisustus tantsuhiirele

PostitusPostitas EllukasL » 21. aprill 2004, 16:07

Aga kas selles plastikust puuris millel on võre peal, kas seal on piisavalt õhku hiirekesele..? :? Tahaks uut puuri osta, akvaarium pole kõige parem.
EllukasL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Tups&Täps » 09. juuni 2004, 16:18

Minu pisikesed elavad riiulis 100x25x35 cm. Hetkel neil seal kahekesi lõbu laialt. Riiuli ette ehitasime pleksiklaasist uksed, mida kerge avada ning need lasevad õhku päris palju läbi.Puurisisustuseks 2 maja, jooksuratas ja muid ronimisvidinaid :)
Mõnus on neid vaadata :D
Tups&Täps
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puur ja selle sisustus tantsuhiirele

PostitusPostitas inx012 » 14. juuni 2004, 14:56

1 cm-lise võrevahega puurist paneksid nad kohe kindlasti plehku. Ma küsisin poest ja sealt öeldi et max võib olla 0,5 cm puuri võre vahe.
Nad on ju nii pisikesed ja pressivad ennast igaltpoolt läbi
inx012
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Tups&Täps » 14. juuni 2004, 15:51

Meil on riiulisse asetatud ka üks puur, mille võre vahe umbes 0,8cm ja jaapanlased lähevad vabalt sealt läbi :P
Jah, see "Laguuni" pood on jube kyll... aga seal suuri jooksurattaid ja normaalse hinnaga ! ! !
Tups&Täps
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puur ja selle sisustus tantsuhiirele

PostitusPostitas Tups&Täps » 01. august 2004, 00:02

anname igasuguseid näpunäiteid ja vihjeid odavatele lahendustele.
1. kui tahad oma puuri torusi panna mille sees hiired joosta saaksid, siis ehita ise wc paberi rullist kleeplindi abiga . saab ka tavalisest papist torusi teha kui see kokku rullida ja kleeplindiga kokku panna. kõige parem lahendus oleks muidugi osta kuskilt ehituspoest paigaldustoru .
me ostsime lasnamäe K-rautast musta paigaldustoru 18mm, mille hind oli 16.- meeter . oli ka punast ja sinist paigaldustoru meetrihinnaga 7.- kuid need olid 15mm ja arvestades sellega et meil üks hiir rase siis ostsime musta paigaldustoru.
2. paha lõhn hiire puuris isegi pärast puhastamist ?
vahel juhtub nii, vahel ei . aitab väga hästi see kui korjata väljast peo täis värsket rohtu ja panna see kuskile puuri . hiirel ka siis midagi värsket süüa.
3. ei tea millist jooksuratast osta ?
osta ikka selline mis on hinna ja suuruse vahelt kõige parem . näiteks mustamäe Zoo kauplusest (mis on selles suures punases majas) 25.- krooni maksev plastmassist jooksuratas . mida suurem jooksuratas seda rohkem hiiri mahub sinna lollitama peale :D .
4. kardad neile midagi süüa anda ?
jaapani tantsuhiired on ikka taimetoitlased . neile leiab söögipoolist isegi tavalisest pargist . kui hiirele miski ei maitse siis ta sedas lihtsalt ei söö .
nagu me proovisime neile kapsast sisse sööta, aga ennäe ei söö vaid tassivad nurka-eemale hoopis.
5. magamiskohta pole hiirtele ?
nüüd tuleb mängu jällegi papp ja kleeplint (soovitatavalt läbipaistev).
saad meisterdada hiirtele just sellise majakese mis sobib sinu puuri ja on kõige praktilisem . kes ei viitsi ehitada võib ka muidugi poest osta mingi majakese.
6. pole redelit millegist ehitada ?
kui sa pappi natulkene lähemalt uurid siis selle sees on sik-sakid . eemaldades mingi peene tööriistaga (pintsetid on selleks ideaalsed aga sobib ka midagi muud) õhukesema poole (tumedam pool tavaliselt) saad krobelise pinna kust hiired saavad vabalt kinni haarata.
7. millisest nõust peaksid hiired jooma ?
järgides jaanika õpetusi jaapani tantsuhiirte kohta, panime hiirtele väikse korgikese kust nad juua saaksid . aga mingi aja jooksul märkasime et hiired joovad vahetevahel joogipudelist . seega erilist vahet ei ole kust nad joovad, sest kui janu taga, siis ikka juua peab saama
8.hiirtele magustoit toidupoest ?
proovides eri sööke oleme aru saanud, et hiirtele hakkasid meeldima soolakõrsikud , Selga tavalised küpsised ja kookoshelbed .
kui satute kuskile turule siis vaadake puhastamatta kaera ka, see on meie hiirte üks lemmiktoit mis on lausa eraldi nõus.
9.hiired kaevavad ise oma maja ?
Tiimaris olete kindlasti märganud penoplastist palle (selline valge materjal , ästi kerge ja püsib veepinnal) . me ostsime ühe sellise ja uuristasime kaks auku sisse ja väikse koopa ka sinna sisse . aja jooksul nad on selle ise kõvasti suuremaks närinud :) .
10. hiirte mööbel.
hiirtele võib penopplastist igasuguseid asju meisterdada . abiks kahepoolne teip, mis maksab tiimaris 13.50 (kui õieti mäletan) millega saab seina külge väga hästi kinnitada isetehtud redeleid ja penoplastist uuristatud majakesi :)
Head ehitamist ja maerjalide ostmist kõigile !
Tups&Täps
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 03. august 2004, 13:15

Muide, kangapoodidest ja ka ehituspoodidest võib küsida neid torusid mille peal kangad või põranda materjalid on. Ise sain ühe pika toru. Rottidele meeldib küll. :)
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Tups&Täps » 05. august 2004, 10:17

japsidele hakkas punane paigaldustoru rohkem meeldima ja nähes et nad liiguvad seal üpris kiiresti on eelistatum nüüd punane toru (7kr meeter)
Tups&Täps
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puur ja selle sisustus tantsuhiirele

PostitusPostitas Andra » 05. august 2004, 10:37

M kirjutas :
üks 2-liitrisest (1,5 l oli ka paras) limonaadipudelist, millel otsad ära lõigatud (ja maalriteibiga üle tehtud, et teravaid ääri poleks) ja paks sokk ümber tõmmatud, nii et kummiga ots on natuke üle ääre ja moodustab natuke kitsama eeskoja. See pesa on kummiga lae küljes kinni, et ta ringi ei veereks.

Seda sama võib teha 0,5 l pudeliga. Ääred maha, maalriteibiga otsad üle, paks sokk ümber ja valmis. :)
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Puur

PostitusPostitas lola0404 » 23. veebruar 2005, 18:44

kas siia puuri mahub neli tantsuhiirt, kunagi saan ehk suurema, aga kas see alustuseks sobib :?:
http://jaapanihiir.zum.ee/Hiirtest.html
parema tulba esimene puur, kas sobib :?:
kas eestis on ka beeži kirjusid tantsuhiiri :?:
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas teesa11 » 23. veebruar 2005, 18:50

Seal oli kirjutatud 2-3 hiirele aga pakun et alustuseks sobib.Beežidest ma küll ei ole kuulnud aga võibolla keegi targem teab :)
teesa11
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puur

PostitusPostitas -Kristin- » 23. veebruar 2005, 18:59

Alustuseks sobib ma arvan, aga loomulikult oleneb see sellest, et kuna suurem puur tuleb. :roll:
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puur

PostitusPostitas lola0404 » 23. veebruar 2005, 19:10

lähen märtsi lõpu poole tallinnasse, ja äkki kirjutate mulle, kust saab suurema palstmassist puuri(ehk mitu korrust) ja palju see maksab... Palun täpset poe aadressi, kuna muidu on mul seda raske üles leida, aga kas tallinnas pole müüa ka pruuni valgekirjusid jaapanlasi
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 23. veebruar 2005, 19:39

Minul vasaku tulba esimene puur ja seal elavad mul kaks jaapanihiirt, see parempoolne sobib väga hästi. :)
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -catz- » 24. veebruar 2005, 21:04

Eks ta alustuseks ikka sobib(meil on kah japsidel selline puur ja seal elab hetkel 2 hiirekest). See on selle poolest hea puur, et ta on lai ja päris palju jooksmisruumi. Miinuseks võib olla selle madalus, kuna sinna saab kinnitada ainult pisemat sorti joogipudelit(meil endal pudelit polegi-on hoopiski joogikauss) ja ka allapanu peab sellevõrra vähem panema. Üldiselt aga väga hea puur! :wink:
-catz-
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 20. august 2005, 19:27

Mul elavad ka 3 isast hiirt eraldi puurides, kuna üksteise vahel nad läbi ei saa ning emaste juurde ka ei taha panna, kuna ei taha, et japsid enam poegi saavad. Kui paned ta puuri palju lõbustusi, siis ta ikka harjub ära olema üksi. Aga kui tahad siiski kahte või rohkemaid hiiri saada, siis soovitan sul võtta 2 emast.
Mule endal on ka sellised puurid. See väiksem maksis mul 120.- tükk ja nüüd 2 nädalat tagasi ostsin selle suurema sinise kaanega ja see maksis 210.- Minu meelest on just need puurid jaapanlastele kõige sobivamad. :)
Nii ja seoses jooksurattaga.. Neid metallist jooksurattaid on erinevaid suurusi, kuid soovitan sul võtta kõige väiksem, sest see väiksem mahub ilusti sinna puuri ära. Seda ainult juhul, kui sa aluspanu paned ratta alla vähem kui mujale ja ratas peab paiknema selle läbipaistva luugi all. ;)
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas selline kodus sobiks Jaapani tantsuhiirele ?

PostitusPostitas Popi » 20. august 2005, 21:38

Kui küsida tohib,siis miks just läbipasitva luugi alla ? :?
Ja siis veel üks küsimus,et kuhu Sa sellel puuril joogipudeli paigaldasid ? Ometigi on see ju klaasist ja tekib sama effekt,mis akvaariumilgi,et pole pudelit kuhugi kinnitada ?
Popi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 20. august 2005, 22:37

Vaata, selle puuril on see luuk üleval. Ja sinna alla ainult jooksuratas mahubki, et hiired sellel ikka ilusti joosta saaks. Kui ta ei ole selle luugi all, siis jooksuratas ei pöörle, kuna see on vastu "lage".
See puur on plastmassist. Sinna saaks puurida augu ja pudeli kuidagi sinna kinnitada. Mina ei hakanud oma puuridele auku puurima, vaid panin lihtsalt joogikausi. Kausis peab küll vett iga päev vahetama ja puhastama ka, aga mina olen sellega juba harjunud. :)
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hiired

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist