Kui targad nad on?

Imepisikesed ja kiired vudilased

Kui targad nad on?

PostitusPostitas Ankake (Teema autor) » 08. september 2004, 11:55

Ega roti intellektiga ei anna tantsuhiirte oma vist võrrelda? Siiski, kas nad on võimelised peremeest karja liikmeks pidama? Või juhinduvad nad ainult tuttavatest/võõramatest lõhnadest?
Minu hiired jooksevad eest ära, kui käsi puuri panna. Aga kui ma nad puuri puhastamise ajaks mujale paigutan (suurde kaussi) siis sealt kipuvad ise kätte ronima ega taha "käe küljest ära tulla", kui neid kaussi tagasi sundida.
Kordagi pole nad inimest hammustanud.
Ankake
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Tups&Täps » 08. september 2004, 13:40

ma arvan, et hiired on sama targad, kui rotid... näiteks meie hiired teavad väga hästi, kust välja saaks end närida, aga sad lihtsalt ei tee seda... neile meeldib oma puuris elada, sest nagu öeldakse "kodu on kindlus"... käepeale jooksevad nad teises kohas sellepärast, et tahavad puuri tagasi :D
Tups&Täps
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui targad nad on?

PostitusPostitas kerluusha » 28. november 2004, 16:36

Jah, eks nad mõnesmõttes ole kavalad küll. Aga samas on nad sellised otukesed :D
Et neil oleks sama hea, kui meil koos nendega!
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Helery » 28. november 2004, 18:13

Nõus. Sest minu meelest ei saa neid võrrelda rotiga. Saas, täpselt nii palju kui nad on totumad, onn loodus neid kaasa aidanud ja nad on palju väiksemad ja kiiremad kui rotid!
Helery
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 115
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui targad nad on?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. detsember 2004, 18:57

Aga põhimõtselt kas keegi on suutnud enda hiirtele midagi õpetada?? Ma mõtlen tahtlikult õpetada ja et nad ka selle selgeks on saanud..!? Näiteks seal filmis "Roheline Miil" oli hiir kes tõi kohale niidirulli kui seda veeretada. Lahe trikk. :)
..muidugi käe peale tulemine aga seda vist teevad enamus hiired kui käest mõnda aega sööta neid...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui targad nad on?

PostitusPostitas berylla » 09. märts 2005, 08:25

Minu hiireke on üpris tark, aga tõesti kohati täiesti otukene. Aga see teeb teda veelgi armastusväärsemaks :D
Aga tähelepanuga on neil probleeme. Kui kaugele tantsukad üldse näevad? Mu hiireke on kas lühinägelik või lihtsalt keskenduda ei suuda :D
berylla
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Roki » 30. mai 2005, 08:17

NO ei taha kedagi solvata, aga mind ei suuda keegi veenda et hiire, hamstri , küüliku tarkus küündiks rotini. Ma võrdleksin rotti ja ta mõistust koeraga, Hiir aga jääb kassilegi alla (kui suurematest loomadest rääkida)..
Roki
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 59
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 30. mai 2005, 14:28

Segatoidulised (ja lihatoidulised) on üldjuhul targemad, kui taimtoidulised.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 31. mai 2005, 17:33

Eks neil ikka taipu ole, aga ega vist mitte nii palju kui rotil.
Kusjuures minu isa pakkus välja, et rotid on targemad, kui koerad.
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 31. mai 2005, 17:57

Ei usu seda hästi. Rotid haistavad ju ka sama hästi kui koerad (no suht. hästi ikkagist). Oleksid rotid nii kohanemis- ja õpivõimelised kui koerad, siis neid kasutataks vist narkokontrollis üle piiriminekul. Odavam pidada ja efekt sama :P . Rotile juba "istu", "lama" jms selgeks ei õpeta. Ma ei ütle, et rott rumal loom on, vastupidi, leidub ka erandeid.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas -catz- » 31. mai 2005, 18:41

Minu ja juuli-anni isa arvab jah, et rott on meie kodu kõige targem loom. Eks rottidel ja koertel on erinevad trikid, ses suhtes ei saa neid võrrelda. Aga rottidel on hiirtest küll palju tugevam karjatunnetust. Olen kuskilt lugenud(ilmselt mitte väga usaldusväärsest allikast), et hiired ei tee oma peremehel ja suvalisel inimesel ka vahet :roll: . Samas rotid näiteks võõrastavad võõraid ja tunnevad kohe omad ära :P
-catz-
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Roki » 31. mai 2005, 21:50

Gerbil-rotte kasutatakse nende hea haistmise tõttu narko ja pommi"koertena" Tolli ei sobi nad sest enamus inimesi suhtub neisse eelarvamustega ja istumist lamamist pole neile nende kehaehituse tõttu võimalis õpetada, samas õpivad nad väga kergesti.
-catz- isiklikud kogemusedki on tõestanud et hiired eriti inimestel vahet ei tee
Gerbil:Segatoidulised (ja lihatoidulised) on üldjuhul targemad, kui taimtoidulised.
mina: eriti sellega ei nõustu. Hobune on taimtoiduline ja tarkuselt kusagil roti ja koera järel (kui koduloomadest rääkida) aga mingite teadlaste väiteil olevat hoopis targeim koduloom LAMMAS !!!
Hiire mass on juba selline , et tal ei saa eriti suure mahutavusega ahju olla, kuigi on ka suurte loomade seas " ru,malaid"
Roki
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 59
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 31. mai 2005, 22:57

Hmm... Ma ei leia seda postitust enam kuskilt üles, kuid Liisa või keegi ütles, et nii see lihtsalt on... Ja sai ju öeldud, et ÜLDjuhul, e mitte alati on see nii. Pealegist on hobune suur loom, tõenäoliselt on tal seal kahe kõrva vahel ka midagi (aga ega just mitte eriti suur see aju, peaks ütlema).
Ja kus-juures mul ei olnud õrna aimu ka, et rotte tõepoolest niiviisi juba kasutatakse :lol: . Aga huvitav, kuidas ta siis käitub, kui nt. narkot leiab...hakkab piiksuma :P ?
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui targad nad on?

PostitusPostitas Siretike » 11. august 2005, 17:40

Mina ei otsustaks tarkuse üle selle järgi, et kui palju ja milliseid trikke suudavad loomad selgeks õppida. Tarkus kaasa sündinud ja igapäeva elus näha :wink: Mina täitsa usun seda, et rotid võivad koertest targemad olla. Metsikute rottide kavalus ju hästi teada.
Mulle küll meeldivad kõik loomad, aga lemmikutena eelistan siiski selliseid, kes suudavad inimestel vahet teha jne. Hiired ka ühed lemmikumad, aga intellekti tõttu eelistan rotte :) Ja küülikud on minu meelest ikkagi üsna intelligentsed. Närilistest(koduspeetavatest) pidavat rottide järel olema tarkuse poolest.
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Hiired

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist