Roti vannitamine

Kuidas pikasabaliste sõbrakeste eest hoolitseda? Küüntelõikusest vaba ajani.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Re: millega peaks rotti pesema??

PostitusPostitas helectra » 31. mai 2004, 16:11

hmmm? võibolla siis tõesti :eek:
helectra
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 172
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: millega peaks rotti pesema??

PostitusPostitas Laura188 » 31. mai 2004, 16:14

Mina ka eriti Mupsut enam ei pese.Ükskord ta määris end päris mustaks ja puhastas ennast ise ka õnneks ära.Aga vesi ei meeldi talle ka nii et mina Mupsut enam eriti vanni ei topi.No ja nüüd tahaks veel küsida et miks ültse rotti peaks/võiks vanni panna?
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: millega peaks rotti pesema??

PostitusPostitas Konoichi » 31. mai 2004, 16:50

Rotti PEAKS vannitama/pesema ainult siis kui loomaarst seda käsib (nt kui loomakesel on sügelised), siis tasub ka küsida vet.ilt, millega pesta.
Aga muidu kui rott saab ise hakkama enda puhtanahoidmisega, pole mõtet veepelgurit vanni toppida. Samas kui tead ja näed, et loom armastab ujuda, siis võib tal lasta seda teha puhtas vees, šampooni siis mitte panna.
Kasutaja avatar
Konoichi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 157
Teemad: 13
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas rotid ujuvad? Roti vannitamine

PostitusPostitas Laura188 » 01. juuni 2004, 22:51

Millal oleks õige aeg rotupoegi vanni panna? :?
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. juuni 2004, 15:46

Tahtsin küsida et kuidas teda siis kuivatada tuleks ja et kas ma ültse tohiksin vette lasta(toas)kui ta teeb tsuhh ja tsuhh?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: millega peaks rotti pesema??

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. juuni 2004, 15:45

Mu rott haiseb natuke kuse järele, kuda teda pesema peab? Kas lihtsalt teen ta veega kokku ja siis hõõrun?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: millega peaks rotti pesema??

PostitusPostitas raspe » 04. juuni 2004, 08:50

NO mina ei ole kyll kordagi oma rotte pestnud.aa korras siiski puhta veega loputasin yle kui ta endale kurgipurgi koos seal see oleva marineerimis vedelikuga kaela tömbas ja siis märjana tuhatoosis pyherdas.:)
Pole nagu kuulnud ka, et neid regulaarselt pesta oleks vaja.
Ainult juhul kui ta töesti ennast miski sodiga kokku teeb.
Mida vähem inimene loomuliku puhastusprotsessi sekkub seda parem.
Selline örn kirbe kuselöhn on isastel alalti juures.Se on neile loomulik omadus.Ehk sellejärgi teevad nad omade seas vahet kes on kes.
See,et Sinul see ei meeldi,sellepärst ei tohiks kyll neid nyhkida.
Löbu pärast vees solistamine on juba hoopis teine asi minu omadele see ei meeldi ja seega ma neid ei shokeeri sellega rohkem.
raspe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: millega peaks rotti pesema??

PostitusPostitas Laura188 » 04. juuni 2004, 08:58

Millal võib väikeseid rotititasid vanni panna? :o Hetkel on Tupsu lapsed kuueteistpäevased :) .
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. juuni 2004, 09:29

Miks te üldse peaks rotipoisse, -tüdrukuid vannitama? Minu meelest kasivad nad ennast ise alailma... Liiatigi kui neile see vannitamine ei meeldi. Kui meeldib, siis muidugi iseasi, aga enamasti nad ju vees solistamist ei armasta. :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 09. juuni 2004, 21:54

Mul mõni rott on küll end pissiloigus magades nii mustaks teinud, et vanniskäik ähvardab. :roll: Ega muidu ei peagi pesema, aga mõni kohe on selline notsu, et mäkerdab.
Jana, kui sul rott aevastab, siis parem ära pese. Ta on siis kergelt külmetunud ja parem mitte riskida. Kuivatada saab rätikuga ja fööniga, aga ilmselt tahab ta karvad lõpuks ikka ise korda saada.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid pelgavad vanni...

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. juuni 2004, 13:39

miks yldse rotti vette panna...ujumiseks? ei usu et see rotile just meeldib :roll:
enda kogemustest nii palju et mõned rotid lähevad ise vette kui soovi on, minu rottidest 12 vihkasid lausa vett, kui vette tahtsin panna siis oi oi kus oli kisa lahti :D aga kolm rotikest käisid ise vees....mitte just pikalt aga korra vette ja kohe välja.....praegune Nunnu, see käib meelsasti kraanikausis, on seal siis vett või mitte :eek:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kams » 22. juuni 2004, 17:26

Meie Han on küll veelembeline, kui "vanni "puuri tõstsime, siis pistis aga pea veealla, ise hammastega põhja kraapides, et tahtsime teda juba päästma minna.See mäng kestis päris kaua.Kuna ilmad eriti soojad pole, tuli see ujula välja tõsta. Solo vaatas ainult pealt, kuda teine hullab. Kui aga vannituppa vannitama minna, siis mängivad mõlemad suurt kannatajat.Niisiis ujuvad ikka hulgakesi, Solo , Han ja hunnik suuri junne.
kams
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas rotid ujuvad? Roti vannitamine

PostitusPostitas sphinx » 23. juuni 2004, 11:25

Minu rott kardab ka vett... ega ta eriti ei uju ka... ega ma teda muidu ei panegi vette, ainult siis kui haisema hakkab siis pesen ära... pärast on alati käed sellised nagu oleks kassiga võidelnud... :roll:
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas rotid ujuvad? Roti vannitamine

PostitusPostitas Laura188 » 26. juuni 2004, 09:47

Mupsu kardab mul hullult vett.Ükskord hüppas isegi üle vanni ääre põrandale.Ma peaaegu minestasin kui seda nägin.Aga ma ei pane teda ka alati sunniga vanni.Tupsul on ükskõik et kas ta on vannis või ei ole.Ja rotipoegi ma ei tea.Osadele natuke vist meeldib. :)
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Angel » 26. juuni 2004, 12:54

Üks päev panin roti puuri ühe tühja söögikausi sisse sooja vett. Hugo ehmatas alguses hirmsasti, kui seda uurima läks ja jalgupidi sisse kukkus. Bert uuris tasapisi, iga kord, kui nina sai vette pistetud järgnes sellele turtsatus ja üsna solvunud nägu :lol:
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas rotid ujuvad? Roti vannitamine

PostitusPostitas liliah » 26. juuni 2004, 16:10

Kusjuures, minu rotudel on ka pisike "vann" nende puuris (selleks, et külmutatud herneid jms sealt püüda), aga nad tihti kasutavad asja ka supluseks. Või juhul, kui olen vanni pannud uued herned, siis keegi kolmest ikka hüppab plärts! sisse, et teised ei saaks kuidagimoodi herneid kätte :P
liliah
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: millega peaks rotti pesema??

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. juuni 2004, 19:48

Mina vannitan oma rotti kord nädalas, sest ta hakkab lihtsalt muidu haisema. Pesta võib teda kas koera või kassišampooniga. Ostsin seda veterinaarkliinikust ja midagi halba pole see talle küll teinud. Aga nõudepesuvahendi või mingi inimestele mõeldud vahendiga küll ei soovita pesta. Üks mu tuttav veterinaar ütles, et rottide naha ph tase on hoopis teistsugune kui inimesel ja see võib teda tõsiselt kahjustada.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: millega peaks rotti pesema??

PostitusPostitas sphinx » 27. juuni 2004, 16:49

WeaZel kirjutas:Mu rott haiseb natuke kuse järele, kuda teda pesema peab? Kas lihtsalt teen ta veega kokku ja siis hõõrun?

Soovitaks panna ta lihtsalt nt. pesukaussi ja siis teha märjaks ja proovida teda lihtsalt kudagi silitada või midagi... Minu rotu puhul aitab igatahes. :)
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 27. juuni 2004, 20:12

Ega hõõruma eriti pea tõesti, kui siis kergelt masseerida kui rott pesuvahendiga koos. :)
Roti pesemise alternatiiv pidi olema selline, et teed roti märgade vatitupsudega hõõrudes märjaks, siis teed pesuvahendiga vatitupsudega vahuseks, lõpuks paar "loputust" niiskete vatitupsudega. Paaniliselt vett kartvate, kuid sügamist nautivate rottie puhul pidi aitama. ;)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas rotid ujuvad? Roti vannitamine

PostitusPostitas Andra » 27. juuni 2004, 21:57

Minu rott kah miskipärast vanni ei armasta. Panin talle kausi veega ja see teda ültse ei huvitanud. Kõik rotid on erinevad. :)
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 28. juuni 2004, 08:09

Üldiselt on ikka nii, et rott saab enda puhtana hoidmisega ise hakkama. Kui ei saa, siis peaks vahel pesema. Kui juhtub mõni ekstreemsus, kurgi marinaad või tuhatoos, siis loomulikult. Mingit regulaarset küürimist ei tohiks küll olla. Isegi koera ei soovitata tihti pesta.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: millega peaks rotti pesema??

PostitusPostitas Laura188 » 29. juuni 2004, 23:41

Kas rotti ikka tohib shampooniga pesta?Ja kui tohib siis millise shampooniga?Kas mingi laste shampooniga sobib?Või siis wash and go? :D
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: millega peaks rotti pesema??

PostitusPostitas Andra » 30. juuni 2004, 09:47

Liina kirjutas:Kui Sa soovid, siis võid lasteshampooni kasutada (ja isegi natuke lahjendatult), sest need on tavaliselt õrnatoimelised... nö. "pisaratevabad" shampoonid.
Aga ühte asja tasuks alati meeles pidada, et kui rotti pesed, siis soovitavalt ära tema pead märjaks (ja eriti veel shampooniseks) tee... see ei ole temale eriti hea.

Loe eespoolt ikka ka! Seal on kõik ilusti kirjas. Nuu rääkis, et kunagi võibolla proovib kunagi ka kassipoja shampooni. :wink:
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: millega peaks rotti pesema??

PostitusPostitas nuu » 30. juuni 2004, 22:42

Ostsin nüüd kliinikust mingi loomashampooni (ilmselt oli mingi õrnatoimeline koera- ja kassishampoon) ja see igatahes jätab karva palju loomulikumaks peale pesu kui beebishampoon või nõudepesuvahend. Turn võttis ka vannipäeva kuidagi rahulikumalt kui tavaliselt, aga võib-olla ta lihtsalt hakkab ära harjuma.
Ahjaa, shampooni nime või midagi muud ei tea ma selle pärast, et mulle müüdi seda väike topsikutäis ainult - mulle väga meeldib, kui mõeldakse ka selle peale, et suurt pudelit ei jõuaks ma ühe pisikese roti peale oma elu lõpuks ka ära kulutatud. Mulle on varemgi vajalikku kraami rotisuuruses pakendisse ümber pakitud. Väga armas neist.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: millega peaks rotti pesema??

PostitusPostitas sphinx » 01. juuli 2004, 12:47

Ma arvan et võib olla lahjendatud lastešampooniga...
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Scratchy » 01. juuli 2004, 19:30

MU rott kardab nii väga vett ja kui ma käe kraanikaussi panen siis ta ronib seda mööda üles läbimärjana mu kaela peale!
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas betzikaz » 09. august 2004, 23:43

ma tahtsin küsida kui soe peab olema vesi kus rotti vannitada?kas teda peaks vannitamise ajal toetama kõhu alt?
betzikaz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 10. august 2004, 09:14

Vesi võiks olla leige.
Kõhu alt toetama ei pea (sest vee sügavus võiks olla selline, et tal ikka jalad põhjas), aga senised kogemused näitavad, et rott võib püüda kõigest hingest mööda sind veest välja ronida. :roll:
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kerly91 » 10. august 2004, 23:17

Minu omadele se ei meeldi!!
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas rotile meeldib vannitamine

PostitusPostitas nuu » 11. august 2004, 10:42

vee temperatuur võiks olla umbes nagu roti kehatemperatuur (ca 38° C )või natuke rohkem.
vannis ei meeldi minu rottidele ka, aga kui madal nõu veega põrandale panna, siis pladistatakse seal vahel täitsa mõnuga...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline