Kas võtta rott ja mida ostes tähele panna.

Sabalised jutustused

Moderaatorid: E4-, Amelia

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas Nukkuke » 09. märts 2004, 15:56

jee minu võit nädalalõppus läheme rottusid ostma :lol: tallinna sest tahan siniseid :lol: ja elukaaslase rääkisin ka suruks :wink: hmm rottude puurgi on valmis ja sisustatud,kõik ise õmblesin kiigud ja puha :oops: loodan et uutele elanikele meeldib :D niipea kui saan viskan siia ka paar pilti ülesse :P
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas nuu » 09. märts 2004, 22:40

ega see tallinngi teab-mis imede linn pole, et siit alati siniseid rotte leida võiks :roll: Mul pole ammu olnud aega mööda loomapoode ringi tiirutada ka, nii et puudub ülevaade, kas kusagil võiks olla. Paar tõenäolisemat kohta, kust seda värvi rotte võiks saada: 1. loomaaia paksunahaliste majast - neil on tagaruumides veel palju rotte lisaks külalistele eksponeeritavatele. Tean, et sealt on küsimise peale soovijatele ennegi rotte müüdud. 2. oskan soovitada ainult jubedat lemmikloomaurgast balti jaama turul, kus viimase aasta jooksul on vist küll alati mõni olnud, vähemalt täiskasvanuid, kui poegi ei ole... Aga risk sellisest kohast haige või viletsa tervisega rott saada on muidugi suurem...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas avalanche » 12. märts 2004, 00:29

Tartus, Zoomaania poes on praegu sinakashallid rotipojad müügil. Hästi nunnud.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas Suur Hiir » 12. märts 2004, 09:45

Jah, samast sinakashallide pesakonnast võib ka minu Iir pärit olla, võttes arvesse, et ta Rotust välimuse järgi kõvasti noorem on. (tal veel titekarvgi seljas, aga rotu silkab juba nädal aega uhke musta ja läikiva kasukaga ringi) See on tõesti ilus värv :D
Suur Hiir
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 165
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas avalanche » 12. märts 2004, 14:24

Ma just mõtlesin sinu peale, Suur Hiir, kui neid rotte vaatasin. Oli tõesti pea võimatu vahet teha, kes isane, kes emane. Need rotud olid alles nii väikesed (ja nii nunnud :) )
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas SigneL » 12. märts 2004, 14:44

...ja ka Järve Keskuse loomapoes on praegu müügil üks hästi vahva ühtlaselt helehall rotipoju. Huvitav, kas seda värvust nimetatakse "siniseks"?
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas Ettel » 12. märts 2004, 14:56

Nägin ka üleeile seda Järve selveri rotti, istus müüjannal õlal ja tundus hästi sõbralik, ei teadnud et see rott on müügiks. :roll: Aga hästi ilus oli see rotu küll, selline sinakas-hall :D
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. märts 2004, 11:24

Mina soovitan võtta kindlasti rott...Enne roti saamist lugesin ma roti käsiraamatut ja see natuke hirmutas mind aga yhte ma ytlen rott on parem sõber kui koer... :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas Liisa » 13. märts 2004, 14:15

avalanche kirjutas:Tartus, Zoomaania poes on praegu sinakashallid rotipojad müügil. Hästi nunnud.

Käisin ka sealt eile läbi. Neil on seal kaks aguuti poissi! Mulle see värv niiii meeldib. Ja neil oli kaks üleni musta (varbaotsad valged) rotut. Ooo, mmm, nunnud,nunnud. Ja oli sinine ka.
Aga müüja ütles ka, et neile tuli 15 rotipoega sisse ja need viis on kõik, mis järel. :roll:
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas Suur Hiir » 13. märts 2004, 21:04

Minu Rotu on ka selline üleni must ja käpaotsad on valged :D ! Väga armas loomake näeb välja, Iirest rääkimata.
Suur Hiir
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 165
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas Liz13 » 13. märts 2004, 22:04

Nukkuke kirjutas:Üritasin ka sinna poodi minna aga kuna tartut ei tunne ei leidnud ülesse :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Tartu Zoomaaniat?
See asub kesklinnas, kohe Statoili ja McDonald's-i vastas tänaval(üle tee). Sellises kivimajas, siniselt on kirjas märk Zoomaania. Väike loomapood on ja müüjad on venelased(aga räägivad eesti keelt), aga puurid on korralikud ja normaalne on kõik.
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas avalanche » 15. märts 2004, 20:14

Aga müüja ütles ka, et neile tuli 15 rotipoega sisse ja need viis on kõik, mis järel. :roll:

Ka mina rääkisin müüjaga, et kui palju ja milliseid värve neil liigub ja kust rotid pärit. Müüja ütles, et nad müüsid eelmisel nädalal 20 rotti!!! 8) Nii et MEID ON PALJU :lol:
Viimati muutis Endised kasutajad 22. märts 2004, 19:18, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 15. märts 2004, 21:54

Tartu on umbes kolm korda väiksem kui Tallinn. Ja siin on ainult üks pood, mis rotte müüb. Ja ma ei tea, millistes väikelinnades Tartu ümber üldse loomapoode on? Niiet võibolla ei valeta ka. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas Siretike » 16. märts 2004, 17:52

Tartu siiski üsna suur linn ja vaid ühes poes müüakse selliseid toredaid loomi nagu rotid.
Rotte ikka ostetakse tublisti, tundub. Tasuks kasvatama hakata :D
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas Nukkuke » 21. märts 2004, 21:50

Ka mina leidsin nüüd tartust omale kaks pisikest rotti pliksi :lol: on ime armsad ja tundub et väga taibukad,õppisid kohe ära kust süiia kuhu asjale käia ja kuidas minult maiusi välja nuruda :lol: nimedki pandud Nici ja Naci eks edaspidi saab ka pilt näha aga hetkel on need alles filmirullil :D hmm tõust ma miskit ei tea on sellised kirjud nagu kapuutsiga ja triip seljal,aga see ju polegi tähtis :lol: :D :lol:
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas nuu » 21. märts 2004, 22:09

noh, kui kapuutsiga ja triip seljal, siis on nad kaputsiinid. Ega see ju tõug ei olegi, kõigest värvimarkeering. Mis värvi kapuutsid on ka?
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas Nukkuke » 22. märts 2004, 18:56

Sellised tumesinakashallid nagu metallik tume hall :lol:
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 22. märts 2004, 23:44

Oooo, väga kena värv. :) ei tea, kas minu noortega sama karva (ja mul pole neist ikka pilte üleval).
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Roti ostmine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. märts 2004, 14:45

Tere kõigile!
Ma tahaksin sellist asja küsida, et kust soovitaksite rotti osta? Kas teate mõnda korralikku loomapoodi vms.? Vanemaid asju siin lugedes, sain aru, et vist emaseid rotte on poodides vähem müügil? Ja kas on mingeid kindlaid asju, mida peaks roti ostmisel kindlasti silmas pidama?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 28. märts 2004, 15:15

Sunny, kus linnas sa oled? Tallinnas vist?
Silmas pea ostmisel eelkõige seda, et loom rahulik ja sõbralik sul käes oleks. Kui palju sibeleb, siis on kartlik, sellisega kulub rohkem aega ja vaeva, et sõbralikuks muutuks. Ja et ta haige välja ei näeks - oleks ikka elav ja silmad selged, ei aevasta, jne. Noh, nagu ikka kõigi loomadega. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. märts 2004, 15:42

Tallinas elan jah...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Laura188 » 29. märts 2004, 13:54

..Loomapoest..
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 29. märts 2004, 14:16

Ohh. Näib et ükski tallinlane ei julge oma linna poode soovitada? Ega minagi siit Tartust tea neist midagi.
Aga, kui saad, küsi poest, kas pojad on poodi toodud või on nad kohapeal paljundatud. Rocca-al-Mare ja veel mõni pood harrastavad isetegevuslikku paljundamist, mis mulle väga kahtlane tundub.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 30. märts 2004, 18:29

Ei julge ausalt öeldes tõesti ühtegi poodi konkreetselt soovitada. Rotte Rocca al mare minu teada ostab ikka inimestelt sisse mitte ei paljunda ise, aga pead ei anna... Noh ma võiksin ju öelda, et turu peal putkades nad lasevad küll loomadel sigida nagu jumal juhatab ja võid sealt tiine looma saada, rääkimata sellest, et need poed kõik pisikesed räpased urkad kipuvad olema... aga tegelikult on minu neljast rotist kah kaks turu pealt ostetud. No ei saa midagi teha ju kui See Õige sulle hoopis sellises kohas ette jääb :) Sellisel juhul peab muidugi eriti valvas olema esimestel nädalatel, et mingid satikad ja muud hädad kahe silma vahele ei jääks...
Enamik tekkida võivaid probleeme on tegelikult lahendatavad, ainult tiine looma saamine on midagi sellist, mida mina eriti ei sooviks... Jälgi, et üle viie nädala vanused rotipojad oleks sugude järgi eraldi puurides...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. märts 2004, 20:41

Sorry ehk rumala küsimuse pärast aga kui rotipoja vanemad peaksid lähisugulased olema, mis siis saab? Rott kasvab nn.kiiksuga?:D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 30. märts 2004, 21:26

Haigustele vastuvõtlikum ja kui vanemad millegi eelsoodumust kandsid, siis üsna kindel, et tema ka seda kannab. Nt kasvajad suuresti pärilikud. Immuunsus võib kehvem olla.
Füüsilised kiiksud - kui neid on - on enamasti kohe näha. Ühel mu eelmistest hallidest oli nina veidi viltu. Ise ei märganud, keegi mainis ja siis panin tähele. Igasuguseid kõveraid hambaid ja püüduvaid kehaosasid olen ka kuulnud - Ameerika juhtudest, kui loomakogujad vahel mitu põlvkonda järjest suvaliselt sigida on lasknud.
Tõenäoliselt ei ole sellisel rotil mitte midagi viga ega ole ta teistest kehvem. Aga meelega selliseid toota? Urrr... Nii ei tehta!
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 31. märts 2004, 18:53

Sunny, kus sa oma rotid siis lõpuks ostsid? Räägi siis meile ka, mis soost ja millised jne. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 31. märts 2004, 20:28

Balti jaama turult loomapoest ostsin...pole kindlasti vist usaldusväärne pood aga mujal polnud lihtsalt selliseid rotte nagu vaja. See oli ka viimane koht, kuhu vaatasin. Üks on selline tumehall(peaaegu must),teine kirju.Mõlemad tüdrukud.vot.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

tahaks oma isasele teist juurde võtta, aga ...

PostitusPostitas helectra » 20. aprill 2004, 16:18

tere! mul on siuke mure, et mu rott põõnab terved päevad ja on üldiselt selline väheaktiivne, kuigi on u 6 kuune ja võik ju ringi laamendada nagu lasteaed :lol: ma olen ta elu võimalikult huvitavaks püüdnud teha igasuguste abivahendite ja asjadega mille otsas turnida jne, aga nagu näha on sellest vähe abi :cry: Nii mul tekkiski selline mõte, et äkki peaks talle kellegi juurde võtma, aga äkki nad ei harju üksteisega. mu praegune rotu oli väiksena selline murelaps ja suht metsik, nüüd suure vaevaga olen ma ta inimsõbralikumaks saanud, aga äkki ta ei suhtu uustulijasse väga sõbralikult?
kas äkki keegi saab nõu anda ja äkki on kellelgi samad kogemused olnud? kuidas te sellest üle saanud olete ja milliste kaotustega?
helectra
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 172
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas võtta uus rott(uued rotid) või mitte?!

PostitusPostitas liliah » 21. aprill 2004, 15:21

Eks see oleneb nii rotist kui inimesest. Ma ise olen nii rottidest sisse võetud et vast võtaks ikka uue(d) roti(d). Kusjuures Liisa, huvitav tähelepanek et mitmest zookauplusest uurisin-puurisin et kui kaua need rotid ikka elavad.. ja anti täiesti müstiline vastus et kuni 5 aastat :eek: ...
Minu eelmine rott elas vist 2 ja pool, kui sedagi. Tekib küsimus, kust need poemüüjad oma infi võtavad :?
liliah
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline