Loomakaitse Tartu Hansapäevadel

Väikelemmikutega seotud üritused

Loomakaitse Tartu Hansapäevadel

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 03. juuli 2005, 22:46

...ehk Mõtlemapanev Lugu ja Mida Meie Teha Saame, ehk Neetud Seelikud ehk Loomad Hädas.
Sellest, kuidas helectra ja Retsik (endine Kurb Hüään siis) Hansapäevadel head tegid ja Mis Siis Sai. (Kurbmäng mitmes vaatuses, õnneliku lõpuga).
Alustame siis algusest. Alguses oli laupäev ja Liisa, kes helistas ja helectrale teada andis, et ELS ja Hansapäevad ja hategevuslik müük, ja helectra arvas, et miks ka mitte, mida Retsikule ka faktina serveeriti. Mille üle ma ei kurtnud, sest ehkki asjaosalised Palladium Cupist oimetud, et võta niisugune asi ju kellelgi ometi tükki küljest ära, ja heategevust ei saa kunagi olla küllalt :P
NIISIIS. Pühapäeval kell 10.15 Krooksu ees, kus kohtuti Olulise Loomakaitseseltsi Tegelasega (OLT) - kelle nimi mul AUSALT meeles pole, suureks häbiks, ausalt - ja (helectra väljendite järgi) rebiti kaasa hunnik asju ja suunduti Pirogovi platsile, kus telk juba ootas. Tegevuse point ehk uba oli asjad laiali laotada (kaubanduslikult ja ahvatlevalt) ja siis oodata ja vaadata, kuidas inimesed head teevad ehk kodutute loomade heaks annetavad. (St midagi ostavad, aga kuna asjad olid vabatahtlike poolt tehtud ja kogu tulu läheb kodututele loomadele, siis on tegu ikkagi annetamisega ja iga Põhu Sass peaks ka aru saama, et see on hea ja vajalik tegevus :P). Oli ka loterii, ja kes iganes selle välja mõtles (konkreetse loteriii, mitte loto üldiselt), peab olema geenius, sest millal iganes on inimesel võimalus raha raisata hägusa lubaduse vastu, et äkki midagi võidab, siis seda ta ka teeb. See on tegelikult pikk teema ja ma ei lähe loteriist kui sellisest filosofeerimise libedale teele :P, vaid ütlen lihtsalt, et see oli päevade lõikes peamine tuluallikas ja savist pott kirjaga "Kartofeln" mille sees lotolipikud, meelitas inimesi paremini kui meepott kärbseid. See selleks. Iga loos võitis ja lõppkokkuvõttes võitsid ainult loomad, mis oligi point.
Müügiga tegeles mitu inimest: OLT ehk Karin (kelle nime helectra just lahkelt mainis), Maaja, Andrei, Maaja ema, helectra ja allakirjutanu. Kuna leti taha tegelikult lõpmatu arv inimesi ei mahu, siiis mingil ajahetkel otsustasime helectraga ennast aktiivsemalt kasulikuks muuta ehk siis teatud asjad kaasa krabada ja neid rahva seas müüa.
Oh how wrong we were :P Kes iganes on müünud maasikaid/neid kevadlilli, mille tulu läheb mingitele lastele/värsket Eesti Ekspressi/midagi veel, teab, millest ma räägin. Sellest, et asi on kas müüjates või inimestes või milles iganes, aga roosa arvamus, et sa lähed ja müüd ja inimesed ostavadki, muutub millalgi viieteistkümenda ja kahekümne neljanda minuti vahel, kui sa kakerdad mööda Raekoja platsi või Küüni tänavat ja kohtad pilke, mis üsna ühemõtteliselt annavad mõista, et "Tsiises kraist, mida te ka ei müüks, palun minge edasi." Retrospektiivis oli süüdi mitte klientuur, vaid ebapiisav lobitöö, arvan ma :D
Noh, flaierid ja hiired (õmmeldud ja mõeldud kassidele mängimiseks ja väga nunnud), mille müümisega tegelesime hommikul, olid üks asi. Tõeline väljakutse saabus koos põlledega. Põlled olid jumala nunnud ja müügiks, aga atraktiivsuse ja üldise müügiedu huvides ajasime me need selga ja varustasime siltidega - "Iga koduperenaise unistus" helectra omal ja "Otsin head kodu" minu omal, ja läksime nendega jalutama. Ja et asi jumala pärast igav poleks, võtsime üle õla käekotid, et neid ka müüa. Ja hakkasime inimesi tüütama.
Stsenaarium siis järgmine: ajada ligi potentsiaalsetele klientidele (pensionärid helectra arust ja mehed minu arust - sest meestele on isegi põlle lihtsam müüa, jumala eest) ja siis veenvalt esineda. Ette rutates tuleb öelda, et üritust saatis ebaedu, ja seda põhjustel, et: silte tõlgendati valesti (mitte meie polnud saadaval, vaid põlled, ja osad mehed pettusid suht tõsiselt); et inimesed miskipärast ei kasuta põllesid; et see ainus inimene, kes põlle kasutab, omab juba kümmet; et natuuras ei saagi maksta. Masendav. Positiivsele küljele saab lugeda helectra veenmisvõime, mis pani igasugused joodikud ja muidu ignorantsed inimesed loomadele annetama :) ja selle, et teel kohtusime mitmete tuttavatega, ja mis võiks olla toredam tuttavale suht imelikus olukorras vahele jäämisest.
Ürituse kokkuvõte: Usinad loomakaitsjad eesotsas Maajaga ja Kariniga teenisid kodututele loomadele palju raha. Teatud arv nänni sai müüdud (maalitud taldrikud, tassid, padjad jms, mis nägid jube lahedad välja muide, ja kes ei ostnud, on...noh, see ei ostnud :P), väga palju lotopileteid sai müüdud, niisama annetusi sai kogutud, teatud tuttavate arust oleme me vist lõplikult lolliks läinud :P, päev sai kirja ja põllesid kahjuks ei müüdud. :D Hansapäevad said otsa ja ELSi üritus samuti, aga hoidke silmad lahti jõululaada ja veel millegi suhtes, sest seal on loomakaitse kohal ja teie loodetavasti ka :) Aitäh kõigile, kes toetasid :), helectra ja Retsik.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 04. juuli 2005, 17:35

Oh nii kihvt lugu!
Tore, et kodututele loomadele raha sai kogutud! :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 04. juuli 2005, 18:15

Ma olin ka seal hansapäevadel :) Kõik kolm päeva ja kui me kohtasime Kabuga Urrlooma, kes ütles, et Loomakaitseselts on ka väljas ja müüb väga toredaid asju, tõttasime me ka vaikselt sinnapoole, kuigi me oleks sinnna nagunii jõudnud.
Aga,
kui mu igast teisest loomakaitse seltsi boksist oleks nt. loteriid mänginud, siis sel momendil ei olnud sealsed müüjad sugugi sõbralikud -
esimese asjaga anti need voldikud, kus oli hamster ilma nahata ja kui me pildi peale "IU" ütlesime, teatati, et kui me loeks, äkki suudaksime ka mõne looma päästa(kusjuures ma lugesin). Ja kõig loomaga piinamise laused suunati millegi pärast meile.
Mulje jäi sellinne, et meie oleme loomapiinajad. Me olime seal kolmekesi + 1mees, keelega ka sel hetkel sõbralikult ei räägitud (temaga vb. sest ta oli joonud, aga ta ütles,e t ta tahab aidata loomi ja ostis loterii ja vastu sai suht hea sõimu.)
Üks meist 3-st oli nii hämmingus, et tahtis tagasi minna ja öelda, et nad olid tõeliselt ebameeldiva käitumisega.
Meile see telk ei meeldinud sellest hetkest ja me sinna oma jalga enam ei tõstnud.
See ei ole mitte kritiseerimine, kui me oleks seal helectrat ja retsikut kohanud ja nad oleks meiega kasvõi sõbralikult noginud, oleks see olnud tunduvalt meeldivam ja ma oleks oma loterii ka saanud.
See võis ka olla mingi hetkeline paha tuju vms. aga jah :(
Loodan, et annetatav rahasumma suudab päästa mõne loomakese elu :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomakaitse Tartu Hansapäevadel

PostitusPostitas helectra » 04. juuli 2005, 22:09

hmmm, meie olime retsukuga müüjad ainult viimasel päeval ehk siis 03.07, mis enne seda toimus vat tõesti ei tea :o
meie kamp käitus nagu küll suht viisakalt ja ei püüdnud kõiki inimesi sadistideks tembeldada
helectra
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 172
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 05. juuli 2005, 12:51

Väga armas. :)
ELS sai Hansalaadal kokku ca 17 000 krooni ja selle rahaga peaks jõuluni küll saama üht kui teist loomade heaks teha! :syda:
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üritused

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist