Kuidas vabaneda pissilõhnast?

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Kuidas vabaneda pissilõhnast?

PostitusPostitas Marit (Teema autor) » 26. mai 2004, 19:46

Joosep on nüüd juba kuu aega täiesti lahtiselt elanud. Tore on see, et ta käib ilusasti kindlas kohas pabulaid tegemas ja pissil, aga aegajalt leian vaibalt suuremaid ja väiksemaid loike. Need tekivad sinna siis, kui mind kodus ei ole. Mis vahendiga saaks nendes kohtades pissilõhnast lahti? Mina seda lõhna ei tunne - vaja oleks just, et Joosep seda lõhna ei tunneks, vältimaks uuesti samasse kohta siristamist. Mida olete kasutanud? Kirjutage ka nendest vahenditest, millest ei ole kasu olnud. Siis ei pea ise jalgratast leiutama hakkama.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas vabaneda pissilõhnast?

PostitusPostitas evelinas » 26. mai 2004, 23:08

Notsu samuti käib korralikult puuris pissil ja pabuldamas. Huvitav aga see, kui olen Saaremaal vanemate juures, siis on üks koht kuhu ta alati ja jälle pissib - kööki, vaiba nurga peale. Tema puur on seal üleval toas ja ta käib alati korralikult puuris, kuid nii kui alla kööki viin, siis kohe esimene asi - saba selga ja... :)
Olen püüdnud igasuguste vahenditega puhastada. Vaip on isegi keemilises puhastuses käinud aga mitte midagi ei aita. Nüüd lihtsalt nii, et kui saarde läheme, siis kööki teda ei lase.
evelinas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas vabaneda pissilõhnast?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. mai 2004, 13:29

ma nägin ühekorra suures toidupoes loomade osakonnas spets pesuainet selleks puhuks, et lõhnad ära võtaks loomade jaoks. Ise olen vaipa pesnud aknapuhastus vedelikuga, mida ohtralt vaibale pritsin ja siis salfakaga kuivatan. Jänku ise pissil enam toas ei käi, aga kindel veendumus on tal küll - pabulad tuleb teha kõik diivanile. Maeitea kuidas sellest harjumusest lahti saada... :o
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas vabaneda pissilõhnast?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. mai 2004, 20:10

Mina olen Fairiga vaipa pesnud, pleki saab ära ja mingit pissilõhna ka ei jää.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas vabaneda pissilõhnast?

PostitusPostitas Riin » 28. mai 2004, 21:48

Üks võimalus on, et tõstad midagi selle koha peale mõneks ajaks, sest millegipärast on nad tõesti tüütult järjekindlad :x . Meie puhul ei aidanud küll mingid pesuvahendid ega deodorandid :( .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas vabaneda pissilõhnast?

PostitusPostitas Marit (Teema autor) » 29. mai 2004, 18:23

Minu võitlus pissiloikudega lõppes sellega, et lohistasin hiigelsuure rabbit 120-ne tuppa tagasi ja Joosepi pressisin sinna sisse. Pressisin jah :) , sest tema arvas, et see pole sugugi hea mõte. Istub nüüd puuri ukse ees ja teeb mulle nägusid :P .
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas vabaneda pissilõhnast?

PostitusPostitas -Kristin- » 06. juuni 2004, 17:58

Meie Marta ei sirista eriti tuppa. Pigem jätab pabulad. Aga jah...Kui teda ehmatada või vastu tahtmist midagi tegema sundida, siis siristab ikka küll, ja mitte vähe. Ta on nagu väike laps, teeb püksi kui ehmatab. :D :D :D Naljakas. Aga hais... :? Oeh....vastik lihtsalt, ära mina seda haisu ei saa. Ajapikku ainult vaibub ära. :)
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas vabaneda pissilõhnast?

PostitusPostitas Liz13 » 06. juuni 2004, 18:09

Selleks on olemas pihusti nimega Wash off & Get off:
http://www.petplanet.co.uk/product.asp? ... pf_id=0711
Ma küll ei tea kui paljudes poodides seda müügil on, aga äkki keegi on ostnud ja teab?
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Jana007 » 06. juuni 2004, 18:22

hmm..Ma pole seda poodides näinudki :o
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas vabaneda pissilõhnast?

PostitusPostitas Triin » 06. juuni 2004, 20:06

Kui keegi peaks Lätti sattuma kunagi siis seal on suured ja mitmekesise valikuga loomapoed - nii mõnedki teavad rääkida. Et võiks ju sealt tuua ja teha. Endal on küll suvel plaan Riiga minna, eks siis vaatab.
Eestis on natuke nadi see valik. Saab tillutillu pudelikese 70 eeku eest. Tulemusi küll pole sest kui Juss ikka märgistab siis igale poole :eek: valimatult.
jagatud rõõm on see
kui olete koos, sõbrad,
su elu, su päikselisem pool
las silmis kukub pisar
mille naeratus toond
Kasutaja avatar
Triin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 49
Teemad: 4
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas marica » 18. august 2005, 12:53

Iiris on muidu korralik potilkäija, aga kui kauemaks kodust ära jään (seda ainult tööpäevadel, muideks), avastan ikka voodist loigukese. Nädalavahetusel, kui kuhugi paariks päevaks ära sõidan, pole üldse probleemi.
marica
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas vabaneda pissilõhnast?

PostitusPostitas mammu » 19. mai 2008, 08:11

norah,käib mul ka ilusti potil :biglove:
ma arvan et peab uue ostma ..või midagi tõstma sinna peale
mu oma ka vahel ikka teeb kuhugi vaibale :roll:
mammu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas vabaneda pissilõhnast?

PostitusPostitas alina467 » 28. juuli 2008, 16:38

Ei tea, kas on mõtet teemat jätkata, aga praeguseks ajaks on poodidesse ilmunud Cliffi ODOR VIA, spetsiaalselt närilistele ja küülikutele mõeldud lõhna eemaldaja. Pihustad haisvale kohale ja asi klaar. Kusjuures mõjub suurepäraselt- hais asendub silmapilkselt õrna meeldiva lõhnaga.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas vabaneda pissilõhnast?

PostitusPostitas Kissu » 12. juuni 2009, 21:32

Minu neiu Pall jookseb ainult vaibal ja seega on ta päevati kogu aeg lahti. Tal on 2 puuri kasutamiseks (Telneti puur ja enda puur) ning pissikast. Kahjuks kipub ta lisaks kõigele sellele ikkagi ka vaibale häda tegema vahel. Täna just küürisin seda põhjalikult aga ega lõhna vaiba seest välja saada pole mitte nõnda lihtne. On kellelgi mõni idee, mis vahendiga seda vaipa töödelda?
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuidas vabaneda pissilõhnast?

PostitusPostitas Poku » 27. juuni 2009, 22:04

Kõige lihtsam on õpetada küülik õiges kohas häda laskma.
Ma hoidsin esimesed päevad küülikut puuris. Igakord kui mujale häda lasi panin pissised salvrätikud pissikaussi.
Nüüd ei tee enam üldse tuppa.
Mul hetkel lahtist puuri pole, vaid kinnine( pealt lahti) kui toas ringi jookseb siis pissi ei tee, täna oli tund aega toas järjest. Kohe kui puuri panin jooksis potile pissi laskma :-D :-D
Allkiri eemaldatud - tutvu foorumi reeglitega!
Kasutaja avatar
Poku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kuidas vabaneda pissilõhnast?

PostitusPostitas alina467 » 27. juuni 2009, 23:22

See teema on siin selleks, et välja selgitada, kuidas lõhnast lahti saada, kui loik on juba olemas, mitte selleks spekuleerida teemal kuidas loike ennetada saaks. Selleks on eraldi teema.

Mis puudutab aga sinu küülikut, siis tekita talle ikka välipott ka. Muidu vaene küülik peab jalad ristis häda kinni hoidma. Mis ei ole väga meeldiv ma usun.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas vabaneda pissilõhnast?

PostitusPostitas Kissu » 28. juuni 2009, 00:14

Kahtlustan, et minu küüliku puhul ei ole "koolitamine" see võlusõna, mis meid aitaks.

Esiteks ei ole tegu noore küülikuga vaid umbes 7-8 aasta vanuse küülikuga ja selles eas küülikule millegi selgeks õpetamine on rohkem kui keeruline. Olen siin maadelnud temaga, et lõpetada puuri kraapimine aga igasugused karistused on täiesti mõttetud tema puhul.

Teiseks on küülikul praegu kaks puuri ja pissikast ainult tema päralt, mis tähendab seda, et võimalust oma hädasid ilust õigesse kohta teha on tal rohkem kui küllalt. Tõenäoliselt on tegu pigem kiusu või laiskusega. Pissitakse põhimõtteliselt pissikasti kõrvale või tõstetakse pissikast lausa eest ja pissitakse sinna alla.

Ega mul selle pissimise vastu muud ei olegi, kui see hais. Tõenäoliselt läheb see vaip nii või naa välja viskamisele pärast Palli surma ja seega ma selle välimuse pärast oluliselt muret ei tunne. Eriti kuna ta sinna nii tihedalt ka ei pissi (korra-paar nädalas umbes).

Proovisin nüüd mingisugust spetsiaalset vaibapuhastuvahendit - kannad vahuna peale, lased kuivada ja tõmbad tolmuimejaga ära. Kahjuks ei aidanud mind ka see, pool päeva haises vaip kõvasti puhastusvahendi järele ja edasi oli pissihais tagasi. Kuigi vaip ise läks pehmemaks ja kohevamaks. Kuid ainult sellest pole kahjuks kasu.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist