Hall-hiidküüliku pidamine

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Hall-hiidküüliku pidamine

PostitusPostitas Jänkumamma (Teema autor) » 17. juuni 2005, 21:27

Endised kasutajad kirjutas:Tere, mul on säärane dilemma. Kas hall-hiidküülikut tuleks toas pidada? Olen kuulnud, et paljud peavad neid aasta läbi väljas. Sain just hiidküüliku ja tuleks ära otsustada, kus teda pidama hakata. Suveks ehk aeda (puuri ofkoors), aga mis muudel aastaaegadel saama hakkab, ei tea. Ei tahaks teda talveks kuhugi kuurialusesse konutama jätta.

Mul ei ole just eriti head ettekujutust, kui hiiglane on üks hall-hiidküülik, kuid siin Lontus on meil kasutaja Ferdinand, kes peab prantsuse lontkõrva toas (ning kaebas vahepeal, et Ferdinand haukas uuest nahkdiivanist oma kere suurusega võrdelise suutäie :wink: ).
Talvel toas või õues - see on siiski rohkem Sinu ja Sinu pere valik. Kui kodus on ruumi piisavalt, siis on küülik kodus päris vahva ja lõbus tegelane. Tal on muidugi mõningad oma eripärad (juhtmelembus, tapeedi ragistamine, pabulad jne), kuid teda on täiesti võimalik ka elutoas pidada. (Mul on hetkel elutoas laamendamas kolm kääbusküülikut, need annavad koos vast ühe hiidküüliku mõõdu välja küll. :wink: )
Väidetavalt pidid küülikud hakkama saama ka -10-kraadise temperatuuriga... Sealt edasi läheb juba kriitiliseks...
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hall-hiidküüliku pidamine

PostitusPostitas Mio » 22. juuni 2005, 22:00

Enamus hiidküüliku pidajaid peavad õues. Priva ehk Scorpio77-le ja küsi järgi, mida tema soovitab!
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nipzik » 23. juuni 2005, 13:53

Mina jätaks ta ka õue.Aga suveks nii kuskile ääre alla ja talveks siis kuskile kuuri,kus lund ei sajaks.
nipzik
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hall-hiidküüliku pidamine

PostitusPostitas sphinx » 24. juuni 2005, 00:05

Või külmade tulekul võid ta ka tuppa tõsta puuriga. Suvel siis õues. Ja kevadel toas kuni soojaks läheb. :wink:
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hall-hiidküüliku pidamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. juuni 2005, 11:03

Tänud, olen nüüd enamvähem otsusele jõudnud. Soojaks ajaks õue suurde puuri, talveks kas kasvuhoonesse või tuppa. Ilmselt teen siis talle tuppa ka mingi kerge puuri. Kuram, aga lahtiselt teda tuppa lasta ei saa - kurivaim vudib kohe juhtmete manu :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline