Jänku tüütas ära ja viidi puuriga keldrisse

Kikk- ja lontkõrvalised sosinad

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Jänku tüütas ära ja viidi puuriga keldrisse

PostitusPostitas Liz13 » 17. september 2004, 18:53

muztikas kirjutas:Ma ei leidnud ühtegi teemat mille alla seda juttu sobitada, kuid ma tahtsin sellest rääkida. Minul küll pole kunagi jänest olnud, kuid ühel mu endisel sõbral ja naabril oli küülik. Sellie karvane lontu.
Alguses ta oli ikka korteris ja oli selline hüperaktiivne karvakera.
Ajapikku ma nägin teda aina vähem ja vähem. Ma ei saanud aru, et kas siis jänku on ära antud? Lõpuks öeldi, et see tüdruk, jänku perenaine & minu endine sõber, et ta ei viitsi enam lontuga tegeleda, ja jänes on puuriga keldris.
KELDRIS misasja? Tüdruk ei viitsinud enam jänesega üldse tegeleda ja jänes jäigi puuriga keldrisse. Toitu vist toodi ikka ka.
Ma arvan küll.
Ma loodan.
Igaljuhul nüüd seda jänest enam pole. Ta polnud üldse vana! Praegu ta oleks vist mingi 2aastane.


No arvatavasti oli asi selles, et puur haises ja jänes viidi koos sellega keldrisse, kuna keldris võib see haiseda, toas aga pole just kuigi meeldiv seda "ebameeldivad aroomi" tunda.
Kurb jänkust tõesti, aga mis teha, ka selliseid inimesi on olemas :evil:
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 17. september 2004, 21:34

Tean inimest kes viis jänku rõdule sest haises. Jänku oli oma pissi see külgedelt karva täitsa ära maganud, lamatised. Nüüdseks on see jänku minu ja karvgi on tagasi kasvanud. Jubedaid inimesi ikka on olemas.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Moonalisa » 18. september 2004, 14:46

nii kurb...jänkud haisevad võrreldes teiste närilistega ju vähe...
kui nad ise ei taha, siis kindlasti oleksid nad kellegi kena inimese leidnud, kes nende küüliku endale võtaks ja isegi maksaks ta eest-pimedas keldris on ju nii jube ja niiske :(
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku tüütas ära ja viidi puuriga keldrisse

PostitusPostitas Kart » 18. september 2004, 17:47

Keldrisse :o Sinna külma ja niiskesse kohta. Seal ei tahask isegi olla, mis veel jänkust rääkida. Mina ei saa aru inimestest, kes oma loomaga tegeleda ei viitsi. Kui mängida ei viitsi, siis koristama ja süüa andma ikka peab. Enne looma võtmist peaks ikka mõtlema tuleviku peale kah. Oleks ta jänese tõesti ära asndnud...
Viimati muutis Endised kasutajad 08. oktoober 2004, 16:09, kokku muudetud 1 kord.
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas muztikas » 18. september 2004, 20:01

Ei!
Aroomis polnud igaljuhul asi. Ma ise nägin paar-3 korda seda jänkut ja mingit haisu polnud.
Ja ma ei usu , et asi oleks üldse haisus, kui neil seda oligi: neil oli ka kuldhamstreid ja need haisesid koguaeg... Ja kuna nad meie naabrid on , siis emps käis vahel ikka seal, ja selle haisu pärast ei lubanud ka mul hamstreid võtta!
Nüüd on ta veendunud , et kõik oleneb puhastamisest.
Aga tõesti. Vastikud inimesed. Tavaelus on nad muidu täiesti normaalsed!
Aga jah. Jänkut enam ei ole siin.
muztikas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 24. oktoober 2004, 15:18

Jutustan siis ka lühilookese oma endisest sõbra(nna)st, kellel olid merisead.
Ühel päeval, kui ma talle külla läksin, ei näinud ma algul, kus tal loomakeste kast on. Siis ma küsisin, et kus notsud on, ja tema näitas oma voodialuse poole (mis oli piisavalt kõrge, et sead sinna alla ära mahuksid).
Ma olin täiesti rabatud. Panna merisead elama pimedasse, tolmusesse (ta ei olnud kõige usinam koristaja) voodialusesse, täiesti isoleerituna inimestest! Nad ei näinud sealt mitte midagi, mis ümberringi toimub.
Minu arupärimise peale vastas sõber, et neil on seal täiesti hea olla (ma ei tea, kas tal polnud mujal enam ruumi või asi oli milleski muus) ega võtnud mind kuulda...
Õnneks nad sinna elu lõpuni ei jäänud, niipalju mõistust inimesel vähemalt oli...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Roki » 29. november 2004, 22:01

vaadake rate.ee s kasutajat - kaisukaruke ja midagi oli järgi ka-- andra on nimi......... vot see piinas ka oma lontut. Küülik jäeti kuni sügiseni väga väikeses vörkpuuris rõdule jne... Tuppa viidi veidi enne lume maha sadamist ja siis ka majanaabrite nõudmisel. Ma pean ka oma küülikut õues aga tal on selleks korralike seintega, ruumikas puur ja allapanuks paks kiht heinu mitte aga ajalehed, ka saab minu küülik piisavalt liikuda( puurist väljas). KUi mul poleks omal küülikut olnud siis oleksin selle lontu hoopis vötnud :(
Roki
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 59
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku tüütas ära ja viidi puuriga keldrisse

PostitusPostitas vaigla » 30. november 2004, 11:42

Nu nii see läheb, kui loom võetakse eelnevalt läbi mõtlemata, mis hoolt ja vaeva temaga näha tuleb... ja siis on tüdinemine kiire tulema.
Kahju, et siis nii rumalad ollakse ja seda looma kellelegi loomasõbrale ei anta...
Kui meil kunagi koerapidamine väikses korteris liiga keeruliseks muutus, andsime koera ära ühte tallu, kus kutsik veel aastaid mõnusat elu nautis..
Üldiselt: kas loomakaitset ei saa sellistele tüüpidele kaela saata??? et võetakse vägisi loom käest või siis tehakse ettekirjutused ja kontrollitakse, kas on täidetud. Või puudub Eestis selline asi?
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku tüütas ära ja viidi puuriga keldrisse

PostitusPostitas Liisa » 30. november 2004, 12:48

vaigla kirjutas:Üldiselt: kas loomakaitset ei saa sellistele tüüpidele kaela saata??? et võetakse vägisi loom käest või siis tehakse ettekirjutused ja kontrollitakse, kas on täidetud. Või puudub Eestis selline asi?

Ei saa. Sellest on ELSi foorumis juttu olnud.
1) ELS on MTÜ, ei oma korralekutsuvat funktsiooni, ei saa kedagi karistada. Selleks on igas maakonnas veterinaar järelvalve ametnik, kes seda tegema peab.
2) Sellelesamale ametnikule või poltiseile tuleb esitada avaldus, et asja aetaks. Enamik ei tee seda mitte.
3) Kuskil pole kirjas norme, et looma peab nii-ja-niisugustes tingimustes pidama. Selle taha ka kõik poeomanikud pugenud on.
:(
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku tüütas ära ja viidi puuriga keldrisse

PostitusPostitas karvatuust » 18. mai 2005, 17:18

ma loodan et päris loomavihkajaks mind ei kuulutata aga....
ma arvan, et iga kord kui mõni loom koju võetakse on olemas hetkeline loomavaimustus, aga hiljem tulevad igasugused probleemid ka. oleneb vaid inimesest- kes lubas looma eest hoolitseda sadagu või pussnuge, aga pärast seda ei teinud, kes juba alguses oskas mõelda millised ebameeldivused võivad tulla :eek: igaljuhul ei võeta ju looma, kui ta ikka hullupööra ei meeldi :o
karvatuust
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas karvapalll » 19. mai 2005, 11:49

Mispärast loomavihkajaks kuulutada??? Jumala õiget juttu räägid. Tõepoolest võetakse see loom perre ja tihti ei kujutata ette temaga tekkivaid probleeme ja lapsed ka tüdinevad ruttu. Enne looma soetamist peaks tegema väikese katseaja soovitud lemmikuga, näiteks hoolitseda sõbra looma eest. Sest selline "silma alt ärapanemine" ei lahenda probleemi, vaid teeb asjad ainult hullemaks :(
karvapalll
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku tüütas ära ja viidi puuriga keldrisse

PostitusPostitas karvatuust » 19. mai 2005, 14:49

no näiteks tean üht pere kes proovis enamävhem 4 hamstrit järele (koguaeg viis poodi tagasi) aga lõpuks ei võtnudki. ma arvan, et see pole jälle selle teise inimese vastu aus, kes koguaeg talle siis neid erinevaid hamstreid (või teisi) prooviks. pigem juba võiks siis ennem juba võtta lihtsalt katseajaga ja vaadata, kas üleüldsiselt jätkub seda tegelemisjalksu :? tihti on ju nii, et lapsed väga tahavad mõnda looma, ise tegeleda ei taha, aga ära kanda ka mitte. nüüd oleneb ikkagi kõik juba vanemates :o
karvatuust
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku tüütas ära ja viidi puuriga keldrisse

PostitusPostitas lola0404 » 21. mai 2005, 12:08

Ka meil on palju loomi. Mulle väga meeldivad loomad ja ma hoolitsen loomad eest kes meil on. Minu toas elavad hamstrid, hommikul teen puuri ukse lahti, ja panen toa ukse kinni, et nad saaksid seal joosta. Minu toas pole selliseid kohti kuhu hamsud saavad kaduda. Ema ja isa toas elab jänes, tema ei saa päris tevet päeva joosta, sest ta teeb palju pahandust. Siis teeme nii, et laseme jänese hommikul kui ärkame puurist välja, siis ta jookseb mingi 7 tuni või rohkemgi, ja siis teeme maja tema järel korda. Kui me koolis oleme ja alles õhtul koju tuleme saab ta kahjuks ainult mõne tunni joosta. Siis meil on veel linnud, kes on ka palju pahandust teinud(nad sõid ahju otsas istudes seina pealt tapeedi ära), kuid siiski lasen ma neid lendama, mitte ei vii keldrisse. Mina ei suudaks kül ühtegi looma halvasti kohelda. Mul on isegi kahju kassidest kes elavad korteris või koertest kes on päevad läbi ketis. Koera peaks ikka jooksma ka laskma. Kuna meie elame oma majas, saavad kassid iseseisvalt väljas käia ja tulla koju siis kui tahavad, kaks surt koera jooksevad mööda suurt hoovi kõik oma jooksmised ära.
Aga jänes, kas su naaber ise ütles sulle, et jänes tõesti suri keldrisse ära. Mul on nii kahju et maailmas on kurjasid inimesi. Kõik sellised tuleks ära hävitada. Ka minu pinginaaber ei lase oma merisiga puurist välja, kuid vähemalt ta puhastab neil ilusti puuri- seegi vähemalt hea. :( Vane jänku :cry: :cry: :cry: Jubedad inimesed :evil: :cry: :evil:
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re:

PostitusPostitas jännu » 04. juuni 2008, 18:21

Endised kasutajad kirjutas:Tean inimest kes viis jänku rõdule sest haises. Jänku oli oma pissi see külgedelt karva täitsa ära maganud, lamatised. Nüüdseks on see jänku minu ja karvgi on tagasi kasvanud. Jubedaid inimesi ikka on olemas.


Tore, et mõni inimene on kes näeb abivajajat ja läheb appi. :roll:
jännu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 4
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku tüütas ära ja viidi puuriga keldrisse

PostitusPostitas tupsu-baloo » 04. juuni 2008, 22:00

Minul on kaks küülikut kes viidi keldrisse elama eelmiste omanike poolt kuna küülikud olevat neid ära tüüdanud ja siis pandi kledrisse elama ja puure ei puhastatud kordagivpoole aasta jooksul ja pärast kui küülikud leidis nende sugulane keldrist siis olid nad vaevu elus ja karv oli lihtsalt üleni s*tt*ga koos ja karva õiget värvi polnud nähagi.Aga nüüd on kõik neil korras.
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku tüütas ära ja viidi puuriga keldrisse

PostitusPostitas GunnyBunny » 06. september 2008, 19:38

Õudne, kuidas saavad inimesed nii teha, see on nii julm ju :evil: . Sellised inimesed on nii vastikud.
Kasutaja avatar
GunnyBunny
Greevixor
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1767
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku tüütas ära ja viidi puuriga keldrisse

PostitusPostitas Liisu- » 06. september 2008, 20:04

Isegi kui ma viiks jänkupuuri keldrisse (mida ma mitte kunagi ei teeks), oleks mul südametunnistus ja see tekitab süümekaid ja ma tooksin puuri juba minuti pärast tuppa tagasi. Ma ei suudaks jätta looma, kelle elu sõltub minust, hätta jätta. :sad: Aga inimesest ma ikka aru ei saa. Oleks siis looma võinud ära anda või midagi. :sleep: Jube kahju loomakesest.
Selleks, et olla õnnelik on tegelikult vaja väga vähe...
Aga keegi lihtsalt ei mõista seda.
Kasutaja avatar
Liisu-
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 328
Teemad: 8
Asukoht: Lagedi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku tüütas ära ja viidi puuriga keldrisse

PostitusPostitas uim » 23. september 2008, 20:40

meil 5 jänksist 3 teiste heidikud,ning merisigadest 4 st 3 teiste heidikud-kuid rõõm meie poolne :-D
Viimati muutis samton 23. september 2008, 20:46, kokku muudetud 1 kord.
uim
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku tüütas ära ja viidi puuriga keldrisse

PostitusPostitas vollimamma » 19. mai 2009, 19:19

Meie Volli on ka teise ringi loomake. Ta oli võetud lapsele, kes varsti ära tüdines, aga inimestel õnneks oli nii palju aru peas, et nad leidsid loomakesel uue kodu. Ta oli küll toidetud ja puhas, aga ilmselt ära väntsutatud, sest algul sülle üldse ei tahnud ja oli kõva hammustaja, kui midagi ei meeldinud. Volli on sügisest saadik meie käes ja ta iseloom on palju paremaks läinud, sest me kõik väga armastame teda ja isegi kõik pahandused, mis ta teeb- neid õnneks polegi väga palju- talle muidugi andestatakse :biglove:
Kuidas küll inimesed võivad nii julmad olla- loom on ju nagu väike laps, kes täielikult sõltub oma vanematest!
vollimamma
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku tüütas ära ja viidi puuriga keldrisse

PostitusPostitas pupsik » 22. mai 2009, 20:50

Mul on oli niii kurb seda lugeda, kuidas saavad inimesed nii teha ?
Ma armastan loomi ja ei kujuta ette ka selllist käitumist. Ma täiega austan neid inimesi, kes on need vaesed loomakesed enda hoole alla võtnud ja neid ravinud ja uuuesti elllu toonud. Aitäh teile ! Ka mina teeks seda kui avastaksin sellise käitumise !
pupsik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 3
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku tüütas ära ja viidi puuriga keldrisse

PostitusPostitas hanna-l » 04. juuli 2009, 08:37

jube ... et nii armsate loomadega nii tehakse .!
miks võetakse ültse loomi kui teatakse et nende eest ei viitsita hoolitsega .. enne looma võtmist tuleks ikka mõelda korralikult läbi .. et kas suudetakse ikka looma eest hoolitseda. !ja kui nad ei oleks seda jänest võtnud oleks keegi tore pere tema endale saanud ja ta eest hästi hoolitsenud .!
aga ega enam midagi teha saa :(kahju on küll kuna see jänes oli ju nii noor alles
hanna-l
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku tüütas ära ja viidi puuriga keldrisse

PostitusPostitas josefiina2 » 16. juuli 2009, 19:47

Tundub, et see teema oleks õige kohta ka minu eilse juhtumi kohta. Nimelt sain eile telefoni kõne, et ühe postkontori kõrvalt leiti kastike, kus sees oli kaks kena küülikut. Ei mõista inimest, kes niimoodi oma loomad lihtsalt minema viskab. Lisaks muule on jänksid tõesti väga kenad. Mõlemad on ühesugused pruunid tumedamate ninaotste ja kõrvadega. Kõrvad on täitsa lontis ja mõlemal on pikk lakk. Ühe lakk on küll suht pulstunud, kuid teisel väga kena. Jänksid on ka muidu kenad puhtad. ilmselt ikka enamvähem hästi peetud ja siis lihtsalt välja visatud. Täiesti uskumatu...
Tõin nad siis enda juurede ära ja ühele olen juba ka uue kodu leidnud. Teisele pean seda alles otsima hakkama
josefiina2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku tüütas ära ja viidi puuriga keldrisse

PostitusPostitas --Sandy-- » 08. september 2009, 18:06

kui mina oleks loomast ära tüüdanud siis ma ei paneks ta mingil juhul pimedasse ja niiskese kohta ma pigem annaksin ta kellegile ära ,kuid mina armastan oma loomi nii väga et ma ei tüdine neist kunagi. :happy: :A: :razz: :bun:
--Sandy--
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Asukoht: Tallinn,Pääsküla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku tüütas ära ja viidi puuriga keldrisse

PostitusPostitas ilovemybunny » 16. oktoober 2009, 21:12

Vastikuid inimesi on ikka selles maailmas , mina oleksin selle tüdruku näo täis sõimand . Temast hoolimatta oleksin sealt keldrist selle jänese kätte saanud ja endale võtnud ! :( Ükski loom ei haise kelle eest hoolitsetakse!
Allkiri eemaldatud - palun tutvu Pisi foorumi reeglitega!
ilovemybunny
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Ahrefs [Bot] ja 3 külalist