Silmahaigus?

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Silmahaigus?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 19. märts 2004, 16:49

Minu nodsu muidu punastele silmadele hakkab äärtest tasapisi(Kunagi hakkas tulema aga viimasel-ajal pole hullemaks läinud)mingisugune valge "osa" peale tükkima.Ma nagu kohe ei oskagi seda päris täpselt seletada :? Millest see võis tulla?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Silmahaigus?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 19. märts 2004, 17:06

Tegu võib olla kaega. Vanematel loomadel on see küllalt sagedane.
Näita oma looma igaks juhuks loomaarstile. Kuigi ei usu hästi, et midagi kardinaalset selle puhul ette võtta saab... :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Silmahaigus?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 26. märts 2004, 22:06

minu merisiga hoidis natuke aega tagasi ühte silma pikka aega pilukil, kuid nüüd on silm ilusti lahti,ainult vahepeal tundub,et midagi nagu häiriks teda silmas...
kas ma peaksin arsti juurde minema?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Silmahaigus?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 30. märts 2004, 18:30

Mul on kah päris vana merisiga juba ja tal kah silma äärest valge ja veidi kuiv kah.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Silmahaigus?

PostitusPostitas Kissu » 30. märts 2004, 19:21

ega silmaädade puhul ei anna ise suurt midagi ette võtta seega piaks ikka loomaarstipoole pöörduma :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Silm jookseb vett

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 16. juuli 2004, 18:49

:cry: Mu merisea silma all on karvu vähem,kui mujal ja need vähesed karvad on märjad.Silma juures on vahepeal valge vedelik.. :( Eriti just siis kui ta turtsatab ja pärast turtsatust end pesema hakkab,ta ninaots on ka märg.Kas ta on kylmetanud?? Tal olid vahepeal(aasta tagasi) lestad naha all,kuid need ravisime välja,kuid äkki ongi need sümtomid seepärast,et tal kunagi lestad olid??? Palun vastake,mulle tekitab see muret, ainus merisiga.. :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisea silmaga un midagi viga..

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 16. juuli 2004, 22:06

Aasta tagasi olnud lestade pärast tal praegu küll probleeme ei saa olla!Sinu kirjeldus räägib pigem silmapõletikust.Kui sul vähegi võimalik ,käi palun notsuga arsti juures ära-silmad on õrnad ja hirmus olulised asjad!Nohu võib ka silmapõletiku nähte anda ,sest pisarakanali ja nina vahel on ühendus...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisea silmaga un midagi viga..

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 17. juuli 2004, 10:50

Aitähhhhh hea nõuande eest :D Ma lähen nii kiiresti kui võimalik arsti juurde :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 30. juuli 2004, 11:42

Allergia peenikese saepuruvastu???
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 31. juuli 2004, 12:51

ei tea, ma arvan, et mitte, sest se saepuru ple nii peenike midagi:)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 31. juuli 2004, 15:14

Aa... olgu... muidu lugesin kuskilt, et merisea silmad ja nina on peenikese saepuru vastu väga tundlikud...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kas mu notsul on mingid silmahädad ?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 07. august 2004, 16:49

Mu notsu käis täna õues ja tal hakkas silmadest mingit valget möga välja tulema..nagu mingi piima moodi.Seda on varem ka juhtunud..näiteks kui ma teda kausis pesnud olen (lihtsalt veega).Vahel mulle ka tundub,et ta on pime,aga siis tundub jälle et ei ole ja ma olen kuulnud,et kui meriseale taskulambiga silma juures vilgutada,siis ta peaks silmi pilgutama ja selle peale ta ei reageeri.
Kas see on mingi haigus või?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas mu notsul on mingid silmahädad ?

PostitusPostitas Kissu » 07. august 2004, 17:37

Vii notsu kindlasti arstujuurde. Järsku on notsul millegi vastu alergia või midagi sarnast.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas mu notsul on mingid silmahädad ?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 08. august 2004, 12:14

Okei,ma viin..aga äkki on see ehmatusest,sest vahel tuleb tal seda vedelikku silmast välja ka siis kui keegi teda ehmatab...? :idea:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas mu notsul on mingid silmahädad ?

PostitusPostitas Kissu » 08. august 2004, 12:19

Hmm, mina pole küll märganud, et ehmatusest neil vedelikku silmast tulema hakkaks. Muidugi võid sa arstile kõigepealt helistada ja küsida, kas see on põhjus muretsemiseks.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas mu notsul on mingid silmahädad ?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 08. august 2004, 12:47

hmm..Okei,aitäh Kissu! :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Meriseal silm paistes, kas kellelgi kogemusi?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 28. veebruar 2005, 13:27

mure meie meriseaga, ehk siis Seaga, umbes poolteist kuud tagasi avastasime, et Seal on silm paistes, s.t. tükk maad rohkem ulatub peast välja kui teine ning veidi lillakaks muutunud (muidu on tal punased silmad). arstilt saime alguseks silmatilgad ja antibiootikumi, kahe nädalaga tõmbas natu tagasi, aga ikka on teisest rohkem väljaulatuv. arst soovitas veel paar nädalat silmarohtu panna ja kui tagasi ei tõmba, ootab ees röntgen ning vastavalt selle tulemustele siis otsustatakse, mis teha. arsti arvamus on, et kas on silma taga mingi kasvaja või siis on mõni hammastest hakanud ülespoole kasvama ning tekitab põletikku... Siga ise täitsa energiline ja hea isuga, silma sügab küll üsna tihti. kuna merisead ju sellised õrnakesed, on hirm suur ja uuringi, kas kellelgi on sarnaseid kogemusi ja mis saanud on? Aitäh!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 01. märts 2005, 18:26

Tiinatints, sa oled Tallinnas, eksole? Käisin just oma roti silmamurega EPMÜ kliinikus Andzhela Lehtla juures, kes on silmaspets ja ka pikalt mu rotte ravinud.
Esiteks on silmahädad valusad, ilmselt ta sellepärast ka silma sügab. Äkki saaks mingeid valuvaigistavaid tilkasid? Rotile pandi midagi natuke silma ülevaatuse ajal, aga ta läks kohe järgmine päev opile.
Antibiootikumide mõju peaks avalduma 3-5 päeva jooksul, st ka paistetus oleks pidanud selle ajaga alanema. Kui selle ajaga efekti ei teki, siis ravi pooleli jätta ei tohi, aga võibolla on vaja antibiootikumi või kogust vahetada. Kui kahe nädalaga päris ära ei kadunud, oleks tulenud kuuri jätkata.
Kui hammas põletikus oleks, peaksid kuskil mädapunni nägema. Hambapõletik on muidugi selline paha pea piirkonna mädanik, et sellega peab kindlasti antibiootikume sööma. Ja valus on ta ka. See on hea, et ta siiski sööb - kui ei söö, on asi kriitiline.
Kas sulle seda ka räägiti, kas ta rõntgeni jaoks narkoosi pannakse? Sel juhul ma loodan, et neil on plaanis ka kohe hambad üle vaadata, sest seda on ärkvel loomaga raske teha. Iga narkoos on muidugi väikeloomade puhul üsna suur risk, ilmselt seepärast temast siis ka kohe röntgenit ei tehtud.
Hoian teile pöialt!
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal silm paistes, kas kellelgi kogemusi?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 01. märts 2005, 19:53

Liisa, olen Tallinnas jah, käisime Toometis, kus peaks üsna hea näriliste arst olema, tal endal ka merisead kodus. Antibiootikumi on ta saanud juba pikemat aega, üle kahe nädala kindlasti, lisaks silmatilgad, mida nüüdseks juba pea kuu saanud. hambaga pidigi olema see häda, et kui ülespoole kasvanud, siis ega mädapunni kuskil näegi, see võibki olla kuskil silma taga :( röntgenist rääkisime jah üsna pikalt, sest olen isegi kuulnud, kui halvasti merisead narkoosi taluvad. siiani keeldusin röntgenist, aga nüüd vist ei jää muud üle. nad lubasid teha algul hästi nõrga narkoosi, et saaks pildi ära teha, pildilt on ka valesti kasvanud hambad näha. lubati, et kui röntgenipildi abil leitakse kohe põhjus, siis otsustatakse ka kohe ravi, kas siis väike lisanarkoos ja lõikus või midagi muud, üks võimalus on, et siga jääb lihtsalt silmast ilma :( ma seda narkoosi kardangi kõige rohkem, et mis siis, kui ei ärkagi, aga niisama käed rüpes ka istuda ei saa, hullem, kui nots niimoodi kodus ära sureb... eks me lähme arstile ja loodame parimat. igal juhul aitäh heade sõnade eest :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 02. märts 2005, 10:19

Kirtu kommentaar on muidugi üle prahi asjalik.
Minu ühel kunagisel notsikul kippus kah mingi aeg üks silm punetama ja väga palju rähka välja ajama, aga selgus, et tegelane oli heinakõrre otsa jooksnud ja põletik taandus lõpuks iseenesest, kuna arst arvas, et pole mõtet välimise vigastuse pärast looma antibiootikumidega kiusama hakata.
Loomal oli silma peal elu lõpuni selline kribimise jälg näha - nagu pisike karv oleks risti üle silma.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

merisea silmad jooksevad vett???

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 11. aprill 2005, 19:35

Mul selline probleem minu vanemal meriseal Mikil hakkasid eile õhtu poole silmad vett jooksma ja ikka veel silma alused väga märjad...
Miki ei taha eriti liikuda ja eile õhtul oli ta uriin erkkollane???
Mikil pole õnneks veel söögi isu ära läinud..ta sööb ilusti.
Mis võiks olla meriseal viga???
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 11. aprill 2005, 19:38

Kui vana ta on?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: merisea silmad jooksevad vett???

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 11. aprill 2005, 19:40

Natuke üle 3,5 aasta...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 11. aprill 2005, 19:43

Ma arvan et sa võiksid homme mõnda kliinikusse helistada ja ehk nad oskavad sind paremini aidata. Ta on ju tegelikult veel suhteliselt noor. Selles mõttes et see on tal ilselt lihtsalt mingi pisike viirus vms. Räägi arstile ära ja küll ta oskab midagi öelda.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 11. aprill 2005, 20:47

Minu ühel põrsal olid ka paar päeva silmad tiba rähmased ja jooksid vett, see läks iseenesets üle - küllap oli tegelene kuskile kõrre otsa jooksnud.
Erkkollane uriin on juba tõsisem asi, selle kohta võiksid telefoni teel nõu küsida.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: merisea silmad jooksevad vett???

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 11. aprill 2005, 22:39

Arsti käest nõu küsida võid igal juhul . Kui kohe ja ise midagi teha tahad , võid põletikulisi silmi jaheda kummeli - või saialilleteega puhastada.See rahustab päris hästi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Silm sodine

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 31. mai 2005, 12:46

Notsikutega juhtub sageli nii, et neil ajavad silmad vahel rähma. Arvestades, et nad heina sees tuuseldavad, läheb kindlasti mingi puru silma. Puru tuleb rähmaga välja ja kõik kombes.
Olen märkanud, et mu ühel notsikul on üks silm viimasel ajal kogu aeg sodine. Silma ümbruse karvad on märjad, silmanurgas võib näha heledat vedelikku, sellist piimjat. Niisuke lugu on ainult ühe silmaga, teisega kombes. Ei tea, kas koduste vahenditega annab probleem lahendada? Mingi ravimtaime teega pesta või midagi? Kas teil kellelgi on niisugust juhust olnud?
Tänud! :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Silm sodine

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 31. mai 2005, 12:49

Üldiselt tuleks jälgida, kas läheb mööda see asi. Kui püsib ikka mitu päeva, siis tuleks arstile minna...põletiku korral võib notsikul silmaga ju kehvasti minna.
Viimati muutis Endised kasutajad 02. detsember 2005, 15:28, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Silm sodine

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 31. mai 2005, 13:16

Kui see on ainult silmahäda siis aitab hästi , kui kummeli või saialille teega loputada , aga üldiselt tasub igasuguste peapiirkonna põletikega väga ettevaatlik olla - parem , kui sa notsut arstile näitad . Pealegi merisead nagu muudki närilised varjavad haigust viimase võimaluseni ja silmapõletik võib olla mõne tõsisema asjaga kaasnev sümptom . Ei taha kedagi hirmutada , aga vaata näiteks seda teemat :
http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?t=5895
algab see siin eelmises postituses viidatud teemana :cry: .
Loodame , et sinu ruigamiga saab ikka kõik ilusti korda.Alusta lihtsalt silmade puhastamisest (kindlasti tervet silma ka , sest silmad on omavahel ühenduses ! ) ja pane arsti juurde aeg kinni !
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 31. mai 2005, 13:51

Soovitaksin läbi lugeda see leht http://www.matmice.com/home/haigused Silmavigastused alt, ehk leiad abi! :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist