Kratsib ennast/kärnad

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Re: Notsu sügab ennast tihti

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 31. august 2004, 15:15

carol kirjutas:Mul on mure....see pole võibolla üldse tõsine,aga mu nots kratsib ennast liiga palju.....võibolla on probleem saepurus....kuskil eelmises postituses oli saepurust küll juttu,aga ma küsin üle......missugust saepuru on meriseale hea alla panna,mul on praegu mingisugune õuna lõhnaga ja chipsi firma omad....mida ma pean tegema?

Kui nots ennast kratsib, siis vaata hoolega, et ega ta kuskilt katki pole (kasvõi väiksed kärnakesed). Mina alguses ei pööranud kärnadele tähelepanu :x ja pärast tuli välja, et notsikul olid lestad naha all.
Minu põrsas paranes alles peale seda, kui kolm korda olime loomaarstil käinud ja mitte just vähe raha maksnud :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Tihe kratsimine ja jooksmine

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 08. detsember 2004, 12:57

Eilsest õhtust saati laseb minu merisiga mööda puuri ringi, jookseb noh... Peale seda kratsib ennast ja siis jälle jookseb. Alguses mõtlesin, et äkki tahab niisama liigutada, aga ikka kogu aeg jookseb. Vahepeal kiunatab ja hakkab jälle jooksma. Mingi haigus? Isegi öösel ei maganud, vaid jooksis.
Mis see olla võiks?
Kunagi oli siin foorumis teema, et mingi nahaparasiit võib olla, mis kratsima ajab, aga kas see looma päris ringi traavima paneb? Muidu läheksin reedel temaga arsti juurde, aga äkki on mingi tõsine jama?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Sügeleb!

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 05. märts 2005, 10:56

Murekene,
mu merisiga on angoora ja tal on rosetid, ta ajab meeletult karva, algul arvasin et tal on karva vahetus aeg aga ta ajab juba terve selle aja kaua ta mul olnud on ehk siis mingi sügisest saadik. ta on väga kõõmane ja kogaueg sügab end meeletult , mis tal viga võib olla ja mida ma tegema peaks. kui ma talle karvade vahele vaatan näen et sesal on ni palju seda naha puru karvade vahel ja mõnes kohas on isegi kärnad suurest sügamisest, kui ma vaikselt ta selga vaadata tahan siis ta tahab kangesti hammustada mind või siis kui ta on voodi peal siis meil on villased tekid päevatekkideks seal peal ja ta hakkab seda tiriba väga hullusti. aidake palun
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sügeleb!

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 05. märts 2005, 22:59

Tõenäoliselt parasiidid.Ruttu arsti juurde ja loomakesele rohi peale enne ,kui ennast kärna ja päris kiila kratsib!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

merisiga on nagu kirbu kott!

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 29. aprill 2005, 12:49

minu merisiga tossu on nagu kirbu kott aga näha ei kedagi. ta sügab ennas nii pieval te mulle hakkas se muret tegema muidu on täitsa terva aga sügab en pitevalt :? :eek: [/b][/list]
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: merisiga on nagu kirbu kott!

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 29. aprill 2005, 17:33

Parasiitidest , täidest ja sügamisest on siin juba nii palju teemasid , et lisainfot võiks sealt lugeda. Kuna küsija oli Tallinnast siis niipalju veel lisan , et Tallinnas saab biokilli kindlasti Tatari tn loomakliinikust , teistesse võib ju helistada ja küsida.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kratsib ennast/kärnad

PostitusPostitas Notsikk » 24. mai 2010, 14:57

Hetkel just märkasin, et minu notsu sügas end kõhu alt. Siis sügas 2 korda veel ja nii hullusti et viskas kiiruga külili ja kukkus kratsima. Hammastega ja küüntega ja igatpidi. Nüüd järsku hüppas õhku ja liigub nii, nagu tal oleksid krambid. Tegelikult ta sügab.
Ma vaatasin kõhu alla seal pole midagi.
Muidu eile avastasin, et tal on käpa juures üks väga suur verine koht.
Oli kunagi mul juba selline mure, käisime loomaarstil ja loomaarst ütles, et asi on kuivtoidu vahetuses(just olime seda vahetanud). Nüüd pole me enam seda toitu pool aastat vahetanud ja nüüd hakkas mu notsu jälle sügelema.
mida teha ?
Notsikk
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 88
Teemad: 3
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kratsib ennast/kärnad

PostitusPostitas Notsikk » 24. mai 2010, 16:57

Appike, nüüd kui ta ennast sügab, siis ta karjub NIINII kõvasti, et isa jooksis ka kohe minu tuppa ja päris, et mis juhtus.
Meil on eelmine rohi veel alles(see mida haaavadele panna) ja mõtlesin, et panen siis seda uuesti peale, aga nii kui käe tema juurde panin siis ta hakkas hullemat moodi kisama ja kui kätte võtsin siis hammustas. Ta pole mind mitte kunagi hammustanud !
MIDA TEHA !?
Notsikk
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 88
Teemad: 3
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kratsib ennast/kärnad

PostitusPostitas triini22 » 24. mai 2010, 17:12

Helista kohe mõnda loomakliinikusse, parem oleks, kui nad tegelevad väikelemmikutega, nagu nt Tatari loomakliinik.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist