Millise ilmaga võib põrsast välja viia?

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Millise ilmaga võib põrsast välja viia?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 21. veebruar 2004, 20:02

:? Kui soe peaks õues olema et põssasid välja lasta....mis on nagu kõige kuumem millal kindlasti ei tohiks neid lasta välja...ja milline on kõige külmem kraad millal kah ei tohi neid õue lasta?? :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ilm Õues..

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 21. veebruar 2004, 22:33

No kõige külmem võiks olla umbes 15 kraadi, kui nad ikka miski katus peakohal on. Kui katust pole, siis 17 umbes, aga ära kauaks siis õue jäta. Merisigadele sobib ikkagi kõige paremini toatemperatuur eluks(20-22 kraadi umbes). Mul on suht korralik välipuur.
Ja see üks osa on täitsa kinnine ja seal on neil soe, ja kui oli vahel külmem, panin teki ka veel sinna puurile peale. Paar korda on nad mul vist isegi 12 kraadiga õues olnud, aga siis paistis päike.
Kõige soojem..no kindlasti peab neil siis olema palju vett joogiks ning kindlasti ei tohi nad olla otse lihtsalt päikese käes, nii võivad nad kuumarabanduse saada :( Kindlasti sooja päikeselise ilmaga võiksid nad õues olla ainult siis, kui on varju all kuskil. Ja temperatuuriks võiks olla kõige rohkem 27 võibolla, aga siis ka väheseks ajaks.
Viimati muutis Endised kasutajad 01. mai 2004, 13:41, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ilm Õues..

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 23. veebruar 2004, 13:48

Lizi jutt täitsa õige. Võid oma notsu välja viia ka 12 kraadiga, kuid siis peaksid valima päikeselise ja tuulevaikse ilma. Parem aga, kui ootad, kuni õuetemperatuur on 15-16 kraadi.
Merisiga talub jahedat palju paremini kui liigset palavust. 29 ja enam soojakraadi muutuvad temale juba eluohtlikuks (kuumarabandus). Seega - kui väljas on juba üle 25 kraadi sooja, siis ei maksa loomakest välja viia.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 08. märts 2004, 19:45

mina lasen oma iire välja siiskui on ikka nii soe ilm et ikka kannatab seal ollaja et päike pähe ei paistaks panen osa aedikust varju ning kui seal külm hakkab eks siis tuleb päikse kätte , aga kindlasti katsun enne kas maapind on piisavalt soe et ruigam seal olla kannataks.:)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millise ilmaga võib põrsast välja viia?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 01. mai 2004, 13:45

Minul on nad nüüd hommikust peale õues olnud. Temp. on 15-18 kraadi. Panin ka mingi riide peale, kuna on õrnalt tuuline. Algul olid väikeses puuris, millel alumise osa võtsin ära ja traatosa all olid nad.:
Pilt
Siis aga ostsin pööningult suure puuri, see on küll halvas olukorras, aga selle traatosa all saavad nad vähemalt olla ja ruumi mitu korda rohkem:
Pilt
Selles teises, suuremas tundsid nad end mitu kora paremini ja nad saavd ikka joosta ka seal :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millise ilmaga võib põrsast välja viia?

PostitusPostitas Kissu » 04. mai 2004, 20:45

Liz sa oled tõesti oma merisigade tervise ja eluolu nimel vaeva näinud, minu kiitus. :D
Ja see aedik on tõesti leidlik lahendus. Kahju, et ma maal ei ela, saaks ka notsusid välja lasta, sest siin linnas ei julge neid murupeale jalutama viia. :(
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Millise ilmaga võib põrsast välja viia?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 04. mai 2004, 21:09

Sellise välipuuri tegemise mõte tuli mul raamatust "Mul on kodus merisiga"
Seal ühel pildil oli välipuur ja kuna elan maal ja õu on suur ning rohtu palju, siis miks peaksid nad suvel sooja ilmaga toas olema 8)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millise ilmaga võib põrsast välja viia?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 22. juuni 2004, 23:02

Kõige parem kui on jah mingi 17 kraadi.Minu meelest on jah õige teha välispuuri kui on võimalus.Mul on ka see välispuur olemas merisigade jaoks. :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 27. veebruar 2005, 16:17

Kuidas te saate neid traksidega väljas hoida???
Minu nots jookseb nii mis hirmus, et rihm tahab käest ära tulla..
Ükskord jooksis traksidest läbi, otse auto alla...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Merisiga...

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 09. detsember 2005, 10:59

Mul un siuke küssa, et kas merkat tohib talvel õue viia. Ma mõtlen, et kas tal külm ei hakka???
Paljud räägivad, et kui loomake panna trantspordikasti ja sinna sisse panna palju heina(nii, et loomake väljagi ei paista) siis tal külm ei hakka...
Kas se vastab tõele?...???...???...??? :eek:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisiga...

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 09. detsember 2005, 11:20

Aga milleks on vaja merisiga talvel õue viia?
Loomulikult ei tohi teda siis õue lasta. Tal pole vajadust ja ta külmetub kergesti. Ära parem tee seda.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millise ilmaga võib põrsast välja viia?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 09. detsember 2005, 12:35

Kui sul tõesti on talvel vaja notsuga kuhugi minna , siis peaks transpordikasti panema palju sooja pesamaterjali ja kastile omakorda ümber mingi spordikoti , mis tuult läbi ei lase . Ja ka see ei tähenda muidugi , et sedasi võiks tundide kaupa jalutada , vaid ikka kähku ühest ruumist või transpordivahendist teise liikumist . Kui ei ole väga pikk maa , võib notsiku ka lihtsalt põue pista . Sea jaoks vooderdatud käekott tuleb ka kõne alla .
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 09. detsember 2005, 12:36

Kui merisiga on vaja talvel transportida, siis transpordipuuri võiks nö soojustada, nt vana käterätiga või fliisitükiga.
Väljas, külma õhu käes seda puuri väga kaua hoida ei tohiks - olenevalt temperatuurist u 15 minutit ehk?
Kui merisiga juba külmast värisema hakkab, on tal liiga külm.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millise ilmaga võib põrsast välja viia?

PostitusPostitas Cattycat » 16. september 2007, 11:59

Kustutada
Viimati muutis Cattycat 27. juuni 2009, 10:15, kokku muudetud 1 kord.
Cattycat
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millise ilmaga võib põrsast välja viia?

PostitusPostitas tupsu-baloo » 16. september 2007, 18:11

Vaevalt,et keegi sul topib merisea käekott selleks et teda talvel ühest kohast teise viia.Selleks ,et talvel transportida on vaja väikest transpordi puuri ja autot.Sel juhul pole autot vaja kui sul on see koht kuhu merisiga on vaja viia,kohe maja külje all.Auto on sellepärast soovitatav et kui sa käid talvel jala meriseaga siis su meriseal hakkab õues külm ja ta võib haigeks jääda.(tavaliselt aitab puuri peale pandud rätik vähe aega ainult sooja hoida).
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millise ilmaga võib põrsast välja viia?

PostitusPostitas Kissu » 16. september 2007, 18:48

Talvel transportimiseks soovitan panna merisea koos kandepuuriga seljakotti (seljakotis on mugavam kanda notsut, kuna seal tegelikult raputab vähem, kui käekotis ning sinu enda kehasoojus aitab ka veidi sooja hoida). Sellisel juhul on tal soojem ja kindlasti ei saa tuul tõmmata puurist läbi. Transpordipuuri ümber võib panna veel mõne käterätiku või midagi, et see sooja hoiaks ja transportpuuri põhja kindlasti paksult saepuru või riidetükke. Sellisel viisil peaks näiteks arsti juures käidud saama küll, kui autot ei ole (mõnedel inimestel ei ole lihtsalt auto kasutamise võimalust).

Samas ilma tungiva põhjuseta ei soovita merisiga talvel transportima hakkata, kuna kindlasti on võimalus, et merisiga külmetub ning haigestub. Merisead elavad suhteliselt eduliselt ka 1-2 päeva ilma inimeseta üle, kui neile panna palju süüa (kausiga, mida nad ümber keerata ei saa - ise kasutan seinale kinnituvat kaussi) ning palju heina (ise panen reeglina 2 küna ja need ääretasa täis) ning pudelitäis vett ja palju värsket (paar porgandit tervelt, siis ei kuiva ära või poolik hiinakapsa pea).
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Millise ilmaga võib põrsast välja viia?

PostitusPostitas ruigam » 18. september 2007, 00:51

Ei tohiks olla - Tuult , ja liigset kuumust..

EDIT: aga Kissu,kui ma panen seal käekotti koos transpuuriga,ja kotiluku kinni,kuidas ta hingata saab ? :shock:
Koerad on võrratud.
Kasutaja avatar
ruigam
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 152
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millise ilmaga võib põrsast välja viia?

PostitusPostitas Kissu » 18. september 2007, 07:09

Üksgi käekott/seljakott ei ole nii õhukindel, et notsu seal hingata ei saa. Eriti kui kott on puurist ikka natukene suurem.
Mina olen nii rotte kui merisiga talvel seljakotis vedanud ja siiani pole küll keegi õhupuuduse kätte surnud. Kuna sõitsime bussiga Tallinna siis sai bussi sõidu ajaks kandepuur seljakotist loomulikult välja võetud, kuid linnas ringi rändamise (linnaliini bussi ootamise, koju kõndimise jms.) elavad nad seal küll kenasti üle.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Millise ilmaga võib põrsast välja viia?

PostitusPostitas ruigam » 18. september 2007, 16:04

tore, mul on suur selline käekott / hästilahe :D ja siis nagu , sinna mahub mu koergi ära. ,et niiviisi saab siis loomaarsti juurde ka minna isegi vihmasel päeval :)
Koerad on võrratud.
Kasutaja avatar
ruigam
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 152
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline