Väljaheited

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Väljaheited

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 04. aprill 2005, 14:59

Suurel notsul on uriin valge ning rooja selline punakaspruun, aga mitte vedel.. vedel näeb selline lahja välja, aga see on selline punakasoranzikaspruunikas. kas võib olla midagi tõsist? ei ma pole peeti andnud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 04. aprill 2005, 17:25

See võib olla mingi põletiku tundemärk - soovitan sul EPMÜ kliinikusse helistada ja arstile seda kirjeldada. Nad on kella kaheksani õhtul avatud, niiet ehk saad veel täna vastuse.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 05. aprill 2005, 13:16

Siis see võib olla veri :eek: Äkki peaks kohe arsti juurde minema, mitte helistama :? Äkki määravad veel antibiootikumidele (kuigi ma ei ole mingi tark sellel teemal, aga enda kogemustest räägin ;) )
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väljaheited

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 05. aprill 2005, 15:01

Punakasoranzikaspruunikas??Väljaheidetega välja jõudev veri on tavaliselt must või mustjaspruun. Palju su notsu porgandit sööb? See võib suures koguses päris huvitavaid värvitoone anda.Ja osad sooles elavad bakterid võivad suurel hulgal paljunedes oranzi tooni anda...Sel juhul siis mingi soolepõletik ? Ja kirjuta meile ka ,mis sulle loomaarst ütles!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 05. aprill 2005, 15:22

Kas hein on ikka korralik?Ilus roheline?Pruunikas hein(nagu põhk)ajab kaka sama koledaks.Äkki peaksid heina vahetama?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väljaheited

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 11. aprill 2005, 15:41

loomaarst arvas, et asi pole kriitiline, kuid lähen siiski tema juurde.
porgandit saab ta jah varasemast rohkem, aga minumeelest porgandiga oleks see natuke heledam? see ei paista verine vaid lihtsalt selline punakaspruun. ahjaa, valge laik kuse sees on kadunud!
heina ma talle ei anna viimasel ajal, kuna meil pole hetkel autokasutamise võimalust, tavapoodidest ostetud heina ma eriti ei tahaks kah..
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väljaheited

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 11. aprill 2005, 16:44

Mis sellel poeheinal siis viga on :?: :roll: Hind soolane :evil: ,muud viga küll mitte. :wink:
Millega sa siis toidad :?: Kas muu tuleb odavam kui hein?
Notsu tahab ikka heina ka.Õnneks on varsti värsket rohtu.Saab sinu notsu ka normaalset sööki sööma hakata.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väljaheited

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 11. aprill 2005, 17:18

heina asemel annan krõbinaid ja ma arvan, et hein ei ole ainuke "normaalne" söök, millega siga üldse läbi ajada võib :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 11. aprill 2005, 17:32

Jah,hein ei ole loomulikult ainuke söök,aga heina tahab ta ka saada.
Viimati muutis Endised kasutajad 11. aprill 2005, 21:17, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väljaheited

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 11. aprill 2005, 19:42

Hein on ikka notskami põhitoit ja värsket ja kuivtoitu sinna kõrvale, aga hein PEAB kogu aeg ees olema, kui tahad, et su põssa terve oleks. Mõtle kas või selle peale, kust meie kodusead pärit on - ka looduses on nende põhitoit hein, ja hea juhuse korral leidsid/leiavad nad ka teri, vilju, juurikaid jne.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 11. aprill 2005, 20:50

Hein on jah vägagi oluline osa notsiku toidulauast, see hoiab tal seedimise korras ja tasakaalus.
Junnikeste värv varieerub vastavalt toidule ja pisut punakam värv ei pruugi ainult punapeedist tulla.
Mina arvan, et kuniks junnid on kõvad ja normaalsed, pole põhjust paanikat tekitada.
Parem osta poest sorts heina tegelasele ja asi korras.
Minu omad söövad koguaeg poeheina ja on terved ja nõuavad muudkui juurde.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väljaheited

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 11. aprill 2005, 22:30

Poeheinal pole häda midagi - samasugune hein ,kui omaniidetud. Aga päris ilma heinteta jäetud siga on küll kurb lugu.Need kuivtoidu krõbuskad pole ikka päris see.On ju olemas ka heinagraanulid , aga nende kohta olen ma mujalt maailmast päris palju halba lugenud.olevat meriseale sobimatu toormaterjal ja liiga palju kaltsiumi...kui sa välismaist heina kardad ,siis eesti oma müüakse ju ka ...Päris mõnusa värske olemisega muide.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väljaheited

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 20. mai 2005, 17:20

nii.. pole siia nii kaua roninud, räägin natuke juttu nüüd.. kuna mul olid sea krõbinad otsas, andsin talle kaerahelbeid ja siis tal tuli mingi värgi puudus. kui talle krõbinaid juurde sain, läks asi korda..
nii.. nüüd olen hakkanud talle värsket muru andma enda aiast.. ja nüüd on kaka tumepruun.. :?:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 20. mai 2005, 18:19

Värske rohuga tuleb jälgida, et notsul kõht lahti ei läheks. Ja vastavalt sellele reguleerida kuiva ja värske heina kogust. Kui värskele lisaks on tal kuiv ka ees, jääb enamasti kõht korda.
Värvuselt on junnid ju ok :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 30. mai 2005, 17:10

Minu notsu sööb talvel poeheina, aga suvel ainult värsket rohtu (võilill, ristikhein, naat jne) ja kõht pole tal terve eluea (7 aastat!!!) kordagi lahti olnud ;)
Graanulite kohta niipalju, et need, mis segutoidus on talle üldse ei meeldi: alati jätab need järgi. Nii et graanulid vast pole notsule kõige õigem valik. ;)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väljaheited

PostitusPostitas Nöbsike » 12. jaanuar 2009, 20:26

Minu notsul oli ka vahepeal piss valge :shock:
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väljaheited

PostitusPostitas nirgike » 15. jaanuar 2009, 09:36

Mu meelest see valge piss ongi merisigadele omane nähtus ja selle pärast ei tasu muretseda. Mõnel meriseal olen näinud, et on juba pissides valge, aga enamasti on pissides läbipaistev ja kui ära kuivab, jääb põrandale valge laik. Kui ma oma esimese merisea sain, siis ta elas kastis, mille põhi oli hõredatest lippidest tehtud, ja mina ei saanud üldse aru, mis valged laigud need põrandal on kogu aeg :D
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal on valus kui kõhtu puutuda

PostitusPostitas Nöbsike » 17. jaanuar 2009, 17:39

Minu merisigadel on pabulad kuidagi väga pehmed. Peavadki nad sellised pehmed olema. Nad ei ole vedelad.
Viimati muutis triini22 17. jaanuar 2009, 17:39, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Tõstsin postituse õigesse teemasse.
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Meriseal on valus kui kõhtu puutuda

PostitusPostitas Ivar » 18. jaanuar 2009, 11:47

Nöbsike kirjutas:Minu merisigadel on pabulad kuidagi väga pehmed. Peavadki nad sellised pehmed olema. Nad ei ole vedelad.


Kui pabulad on pehmed, siis tasuks vähemalt mõnda aega värsket toitu (eriti kurki) vähem anda.
Merisea seedimine on ikka rohkem kuivtoidu (eeskätt heina) seedimiseks ehitatud ja liigne värske söömine ei ole neile väga kasulik (päris ilma ei maksaks muidugi jätta, sest oma ettenähtud C-vitamiinid peab põssa kuskilt kätte saama).
Kui aga kõht päris lahti läheb, siis peaks kindlasti (merisigu tundva) loomaarstiga nõu pidama.
Ivar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 136
Teemad: 2
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 60
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Väljaheited

PostitusPostitas Nöbsike » 01. august 2009, 17:42

Minu notsul on pabulad täiesti pehmed ja läigivad, ma tean ise ka et see on mu enda süü. (andsin toorest õuna maitsta).
Kui nüüd heina anda, kas siis saaks kõhu korda?
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väljaheited

PostitusPostitas Nöbsike » 01. august 2009, 18:00

Ehk siis mitte õuna enam anda, eks? Muu värske mis me anname (lehtsalat, porgand, värske rohi) kõhtu lahti ei aja. Aga peamiselt ma mõtlesin, et kui ruttu heina anda kas siis saab kõht korda, või lihtsalt mitte õuna anda ja oodata kuni korda saab?
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väljaheited

PostitusPostitas nirgike » 01. august 2009, 20:56

Ühes teemas sa kirjutasid, et ei anna meriseale üldse kuiva heina. Ma arvan, et selles ongi probleem, sest kuiv hein on merisigade põhitoit aastaringselt, see hoiabki kõhu korras (s.t. teeb junnid kõvemaks). Ma usun, et kui nüüd meriseale heina ette paned ja paar päeva värsket toitu vähem annad kui tavaliselt, siis saab kõhu ka korda. Hiljem võid jälle natuke õuna proovida, et kuidas mõjub, võibolla koos heinaga ei tee enam kõhtu lahti. Aga heina anna talle ikka kogu aeg, kasvõi väikese sõimekesega puuri küljes kogu aeg (või väike hunnikuke kuskil puuris). Kui sa ise ainult puuvilju ja juurvilju sööksid, siis juhtuks su endaga ka sama lugu ;)
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist